Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 12, 2020 3:16 pm

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Pa prvo, ekipa koja dolazi na vlast u CG je bar jednim delom ogromno osvezenje za CG. Drugo, oni dolaze na vlast on the back of fuckin' 30togodisnje vladavine jednog kriminalnog rezima jedne kriminalne osobe. Oni prosto tesko teoretski mogu da zajebu u odnosu na prethodnu vlast. Tamo gde bi mogli (spoljnopoliticki kurs zemlje), tu se vidi da nece zajebati. Dalje, to nisu ljudi koji su bili na vlasti 90tih. Oni smenjuju one koji su bili na vlasti 90tih, dakle totalno suprotno. Oni smenjuju ljude koji su dokazani autoritarci, mi smo 2012 vratili ljude koji su dokazani autoritarci. Rizik uvek postoji, ali "slican" ama bas nije imho.

    prevodjenje Srba u evroslinavce bez ikakvog povoda, razloga i koristi i prosirivanje baze koja moze da ucestvuje u javnoj upravi i otima od nje. Zvuci ko maj 2012te vise nego oktobar 2000.

    Dobro, ti, kako da ti kazem, imas 1 ostecen pogled na politiku na ovim prostorima.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 12, 2020 3:18 pm

    Erős Pista wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Pa prvo, ekipa koja dolazi na vlast u CG je bar jednim delom ogromno osvezenje za CG. Drugo, oni dolaze na vlast on the back of fuckin' 30togodisnje vladavine jednog kriminalnog rezima jedne kriminalne osobe. Oni prosto tesko teoretski mogu da zajebu u odnosu na prethodnu vlast. Tamo gde bi mogli (spoljnopoliticki kurs zemlje), tu se vidi da nece zajebati. Dalje, to nisu ljudi koji su bili na vlasti 90tih. Oni smenjuju one koji su bili na vlasti 90tih, dakle totalno suprotno. Oni smenjuju ljude koji su dokazani autoritarci, mi smo 2012 vratili ljude koji su dokazani autoritarci. Rizik uvek postoji, ali "slican" ama bas nije imho.


    Postoji jedna jasna slicnost - i DSova i DPSova vlast su se zasnivali na cinjenici da protiv sebe imaju antisistemske stranke koje naprosto NE SMEJU da dodju na vlast. I pale su sa vlasti kad je opozicija to shvatila i ispeglala se u proEU (proNATO) smislu.

    Pa to je blaga slicnost, mislim, meni nista nije uporedivo sa SRN. Cak ni ove dve stranke u Republici Srpskoj (sto ne znaci da su super)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 12, 2020 4:04 pm

    Mislim, cisto da ne ispadne da je ono neka uvreda na licnom nivou - ja Srbiju generalno vidim kao politički "oštećenu" zemlju sa većinom stanovništva koja je politički jednako "oštećena". Na engleskom bih rekao "damaged". To ne važi po difoltu za Srbe izvan Srbije, ni u Hrvatskoj, ni CG, čak ni u BiH (u svakom slučaju ne na isti način). Jedino se u Srbiji tako prilježno neguju ideološke iznutrice SFRJ, lišene bilo čega smislenog iz te bivše zemlje iu kojoj je spojena nakazna interpretacija nekakve nesvrstanosti i "kosovski zavet". To je 1 temeljno višedecenijsko ispiranje mozga o mestu države i naroda u svetu i na to je retko ko ostao potpuno imun. To već postaje 1 vrsta identitetskog problema i zemlja pati i patiće zbog toga.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 12, 2020 4:05 pm

    U najkraćem - Srbija je na pogrešnoj strani svoje istorije. I to nosi posledice.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by No Country Sat Sep 12, 2020 5:26 pm

    Mór Thököly wrote:Mislim, cisto da ne ispadne da je ono neka uvreda na licnom nivou - ja Srbiju generalno vidim kao politički "oštećenu" zemlju sa većinom stanovništva koja je politički jednako "oštećena". Na engleskom bih rekao "damaged". To ne važi po difoltu za Srbe izvan Srbije, ni u Hrvatskoj, ni CG, čak ni u BiH (u svakom slučaju ne na isti način). Jedino se u Srbiji tako prilježno neguju ideološke iznutrice SFRJ, lišene bilo čega smislenog iz te bivše zemlje iu kojoj je spojena nakazna interpretacija nekakve nesvrstanosti i "kosovski zavet". To je 1 temeljno višedecenijsko ispiranje mozga o mestu države i naroda u svetu i na to je retko ko ostao potpuno imun. To već postaje 1 vrsta identitetskog problema i zemlja pati i patiće zbog toga.
    Морао сам двапут да проверим да ово ипак нисам ја написао.  Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 1233199462
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Daï Djakman Faré Sat Sep 12, 2020 5:27 pm

    Mór Thököly wrote:Mislim, cisto da ne ispadne da je ono neka uvreda na licnom nivou - ja Srbiju generalno vidim kao politički "oštećenu" zemlju sa većinom stanovništva koja je politički jednako "oštećena". Na engleskom bih rekao "damaged". To ne važi po difoltu za Srbe izvan Srbije, ni u Hrvatskoj, ni CG, čak ni u BiH (u svakom slučaju ne na isti način). Jedino se u Srbiji tako prilježno neguju ideološke iznutrice SFRJ, lišene bilo čega smislenog iz te bivše zemlje iu kojoj je spojena nakazna interpretacija nekakve nesvrstanosti i "kosovski zavet". To je 1 temeljno višedecenijsko ispiranje mozga o mestu države i naroda u svetu i na to je retko ko ostao potpuno imun. To već postaje 1 vrsta identitetskog problema i zemlja pati i patiće zbog toga.
    okej, to je bilo jako dugo ali to vec dugo izumire. mislim malagurski je bukvalno poslednja tekovina toga. ovde se sad tramp masovno obozava, jaci-tlaci realpoliticki cinizam je pojeo sav preostali slobin anti-imperijalizam, libijci, iracani i avganistanci se demonizuju za razliku od 1990-ih kada su to bili bratski slobodarski narodi i tu je jovic u pravu - mi smo geopoliticki gledano evropsko-hriscanska zemlja a kosovo je jebiga muslimanska (zato sam te pitao pre koju nedelju - za koga mislis da radi vreme in the long run u srpsko-albanskom konfliktu). srpski talibani su maltene nezamislivi danas



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 12, 2020 5:52 pm

    Ne, to je fringe koji glavni narativ upotrebljava po potrebi. I to je uzas naravno, ali to nije mejnstrim
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Wed Sep 23, 2020 12:45 pm

    Nova.rs je, naime, tek najnovija inkarnacija cijele liste medija čija je jedina svrha postojanja napadanje Aleksandra Vučića, što se kaže, lično i personalno. Ne radi se tu o kritici pojedinih poteza, čak ni o kritici njegove generalne političke orijentacije, nego verbalnom sravnjivanju sa zemljom svega što ima veze sa čovjekom.

    Ne pada mi na pamet da ikom polažem račune, ali dobronamjeran i neutralan čitalac će lako na internetu pronaći gomilu mojih tekstova kritičnih spram pojedinih poteza aktuelnih vlasti: od medijske politike do promjene imena ulica. To, međutim, nije ono što je uređivačka politika portala Nova.rs i sličnih medija.

    Tu je glavna fora da se pronađe koliko-toliko javno vidljiva osoba koja će da kaže „Vučić je govno“ pa je onda razvlače od naslovnih stranica do jutarnjih programa s prelistavanjem novina ko Panta pitu. Oni koji su ne uhvate u kolo mogu da očekuju linč i podsmijeh, pa nije čudo da najnijansiraniji pogled na Vučićevu politiku imaju analitični ljudi iz perspektive (bliskog) inostranstva, koje ne tangira toliko lokalna atmosfera, poput Dejana Jovića.
    http://etrebinje.com/2020/09/21/muharem-bazdulj-propast-je-tvoja-beograde-od-tebe-ne-od-cipuljica/


    Veza s čovjekom ™



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Wed Sep 23, 2020 2:50 pm

    cipuljic uspesno odbranjen od cepuljica


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 4:56 pm

    Lepo

    Udruženje novinara Srbije je za članove Upravnog odbora Radio-televizije Srbije (RTS) i Radio-televizije Vojvodine (RTV) predložilo novinare Muharema Bazdulja i Valentina Mika.

    Bazdulj, novinar, književnik i književni prevodilac, predložen za člana UO RTS, "jedan je od rijetkih koji savršeno dobro poznaje našu kulturnu scenu", piše UNS, koji smatra da bi "istraživačka energija i znanje Bazdulja bili od izuzetnog značaja za podsticaj unapređenja takvih projekata".



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by beatakeshi Tue Oct 13, 2020 7:09 pm

    I posle sam ja paranoik kad vičem "služba, služba!"
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Wed Oct 14, 2020 8:46 am

    Bazda i Biki na istom zadatku Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Wed Oct 14, 2020 8:51 am

    Vec duze vreme su na istom zadatku, samo kod razlicitih podizvodjaca.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sat Nov 14, 2020 11:00 pm

    https://preokret.info/index.php/2020/11/12/muharem-bazdulj-ivan-milenkovic-knjizevni-kriticar-ovog-jezika/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 29, 2020 3:04 pm

    Aaaa, sve!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by plachkica Sun Nov 29, 2020 3:06 pm

    ?
    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by паће Sun Nov 29, 2020 3:15 pm

    Ма, напротив. Колико има да је Базда написао нешто где се држао теме од почетка до краја, не убацујући уз Штулића и још два-три стара Грка, Џеферсона и кога још докачи? Штавише, толико се држао теме да је скоро дувала промаја кроз текст, фале оне тенковске препреке од уметака и референацаРЖ.

    А дувао је и неки деја вуле... ма као да сам ово већ једном читао, у мало другачијем формату.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Sun Nov 29, 2020 3:16 pm

    koliko su oni jalovi, sunce ti jebem
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 29, 2020 3:42 pm

    plachkica wrote:?


    Nisam stavio link Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 1143415371

    https://preokret.info/index.php/2020/11/27/muharem-bazdulj-zute-dunje-fatmine-i-jabuke-niske-irinejove/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by plachkica Sun Nov 29, 2020 4:14 pm

    uh, ovaj je još gori

    https://preokret.info/index.php/2020/11/20/muharem-bazdulj-to-je-sine-gromada-to-je-bogic-bogicevic/
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 29, 2020 4:40 pm

    Meni je prvi genijalan, ne zbog teze (mnja), nego zbog argumenata poput ovog:

    Irinejova „selektivnost“ u smislu veće osjetljivosti na patnje pripadnika svoje vjerske zajednice je osobina koju je u najvećoj mjeri dijelio i sa najvišim ovdašnjim današnjim katoličkim i muslimanskim duhovnicima. Ali u svakom slučaju, vrijeme neposredno nakon nečije smrti i nije vrijeme da se o takvim stvarima podrobnije raspravlja. Ako postoji ideja da svaka nova vlada može da prvih stotinu dana bude lišena kritike, onda valjda može koliko-toliko da se poštuje i varijacija na stari običaj da se pokojniku, zbog onih koji su ga voljeli, barem četrdeset dana od smrti, daruje neka vrsta javne „poštede“, ako ne nužno u „o mrtvima samo dobro“ registru, a onda barem to da se zbog nečije smrti ne seiri.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 29, 2020 4:42 pm

    Sto reko pokojni Minimaks - neki bicikli su bez krokodila, bas kao sto su neki mikroskopi bez kisobrana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Sun Nov 29, 2020 7:24 pm

    jel on uopste zna za sta je odnosno protiv cega glasao bogicevic


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Sun Nov 29, 2020 8:04 pm

    Haha, kao da je juče bilo. Sećam se ispredragstorskog, vrlo popularnog argumenta "treba vojska sve da smeni" i potpunog slepila za to da vojska više nije nadnacionalna institucija, tj. da je SFRJ u tom smislu već ubijena - slepila, dakle, za činjenicu da bi to bio Miloševićev državni udar. 

    Lepo se Bazdulj pravi blesav. Daleko će on dogurati.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by plachkica Mon Nov 30, 2020 4:02 pm

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 3579118792

    http://www.politika.rs/scc/clanak/467474/Pogledi/Apropo-Apel-88-propo#.X8TJawiu0g8.twitter

    Апропо: Апел 88 пропô
    Кључне речи целог огласа су, наравно, „деструктивни руски утицаји”, а скраћени апелаши у жаркој жељи да је велика геополитичка промена на помолу само желе да имају црно на бело како су први стали у ред пред новим (или новим-старим?) господаром
    У петак 20. новембра, у дневном листу „Данас”, преко целе једне странице указао се плаћени оглас чију би жанровску природу било тешко дефинисати. Он нема наслов, мада у горњем десном углу, на месту где би могао да стоји наслов, пише, већим словима у односу на остатак текста, „Ми, грађанке и грађани”. Да је реч о песми, то бисмо могли звати и насловом, но шта год да представља наведени текст, он песма није и не може бити, због оскудне писмености и вишка бесмислених бирократских фраза. (Занимљиво би било устврдити и зашто пише „грађанке и грађани”, а не „грађани и грађанке”, пошто је потоње логичније и према абецедном и према азбучном реду; ови овде „грађанке и грађани” очито мисле да је политички коректно да „даме имају предност”, што је много ближе идејама ситнобуржоаског патријархата него стварном смислу равноправности полова, но то је овде најмањи проблем.)

    Ови „грађанке и грађани” у првој реченици „указују на деструктивну медијску улогу у нашем друштву”, мада, по свему судећи, мисле на деструктивну улогу медија, али њихову неписменост смо већ потенцирали. Онда позивају да ЕУ и ОЕБС слободним медијима уделе неки новац. Циљ је, између осталог, да се подржи „владавина залона”. Из контекста се чини да мисле на „владавину закона”, али пошто не пише „закон” него „залон”, можда ипак мисле на Залона Томпсона, британског певача и продуцента, који је, између осталог, познат по певању пратећих вокала за Ејми Вајнхаус. Индикативна је ова фројдовска омашка, пошто им се ваљда допада господиново презиме.

    Углавном, људи плаћају оглас да би се огребали за неке паре, трубећи успут већ препознатљиве фразе и слогане („поштовање људских слобода и права”, „почетак трагичних 1990-их”, „вредности европске цивилизације”, и тако даље, и томе слично). Занимљивији од садржаја је списак потписника. Укупно их је двадесет и девет. Барем трећина, ако не и скоро половина њих, нити има српско држављанство нити пребивалиште у Србији, нити активно партиципирају у српској јавном простору, па се поставља питање о којем то „нашем друштву” они говоре. С друге стране, на остатку списка имамо угледне српске адвокате, карикатуристе, универзитетске професоре, писце, историчаре, новинаре (Александар Оленик, Никола Самарџић, Предраг Кораксић, Светислав Басара, Соња Бисерко, Миливој Бешлин, Томислав Марковић, Мијат Лакићевић) и можда још понеког сродног им јавног радника. Већини њих, ако већ не и свима, нешто је, међутим, заједничко: потписали су пре неколико месеци ноторни „Апел 88” с циљем подршке Милу Ђукановићу и његовом ДПС-у.

    Много брзо се 88 срозало на 29. Таква је ово географија: овде и више него другде, свет воли (једино) победнике. Мило Ђукановић је очито на силазној путањи, успркос свим међусобним несугласицама унутар коалиција које су га победиле, па његови абоненти траже, ево, нове покровитеље. У том је смислу индикативно да се они у поменутом огласу готово подједнако ограђују и од Александра Вучића и од његове опозиције. Та тенденција није скривена и очигледна је на неколико места.

    Отуд је помало изненађујуће да се један од потписника већ дан касније оградио од целе приче. Овако се читаоцима листа „Данас”, у којем је објављен поменути оглас, сутрадан обратио карикатуриста Предраг Кораксић: „Поштовани читаоци ’Данаса’, стављајући свој потпис на текст иницијативе да ЕУ и ОЕБС обезбеде финансијску подршку слободи медија у Србији, није ми био циљ да осудим или да на било који начин обезвредим политичко деловање демократске опозиције у Србији у борби против режима Александра Вучића, напротив. У оној мери колико неки медији крше основе новинарског професионалног и чињеничног извештавања, у толикој мери мој потпис стоји на овом прогласу, а сам чин подршке иницијативи не подлеже произвољним и манипулативним тумачењима која му се приписују.”

    Судећи по овом демантију, рекло би се да Кораксић пре објављивања и није прочитао текст огласа који је потписао. Није то претерано необично, људи су склони да априорно верују својим пријатељима и да иду с њима „и у гору и у воду”, како се то каже. Ово је, међутим, јако далеко од оног Ђукановићевог легендарног „одласка у шуму”. Скраћени „Апел 88” поручује: „Готово сви водећи медији у овом тренутку промовишу деструктивне руске утицаје који се остварују новим покушајима институционалног и културног разарања српског друштва и дестабилизације западног Балкана”. Кључне речи целог огласа су, наравно, „деструктивни руски утицаји”; а скраћени апелаши у жаркој жељи да је велика геополитичка промена на помолу само желе да имају црно на бело како су први стали у ред пред новим (или новим-старим?) господаром.

    Писац и новинар

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 5 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 12:26 pm