Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by disident Fri May 01, 2020 7:20 am

    Erős Pista wrote:
    Talason wrote:ona je izgubila pravo da kaže bilo šta na tu temu i da sebe izdvaja iz te ekipe

    nije ona mi, nas

    ona je oni i njih


    Da, bravo. Upinje se da ove svoje zvrljotine prokaze kao nekalkv insajdersku kritiku antivucivske javnosti. To je to "mi". Otkad je to nama Ivanovic legitiman sagovornik... Nema "nama ", ti odavno nisi "mi". Ti si oni.
    Bogumi za neke od nas eldepeovski olos nikada i nije bio Mi Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Fri May 01, 2020 9:15 am

    Erős Pista wrote:
    No Country wrote:Па добро, овде јој је то управо и теза: каже да су дословно исти. Јел нису?


    Kao prvo - nisu, naprosto zato sto glup populisticki humor ne moze da bude isto sto i svakodnevni medijski odstrel neprijatelja rezima i proizvodnja masovne histerije. To samo iz Bikicine kolaboracionisticke perspektive.

    Kao drugo, kad u nedelji u kojoj tvoja pajtoskinja i hendlerka Brnabic izjavljuje da se opozicija udruzila sa koronom u nameri da srusi Vucica, a SNS falange organizovano divljaju po krovovima, dok gradjani sede zarobljeni po kucama, odlucis da se bavis time sto je Olja B predstavola Ivanovica kao novinara, onda to moze biti samo relativizatorsko skretanje paznje i racionalizacija sopstvene kolaborantske pozicije.
    Но добро, значи све што није директно признавање колаборације и горко покајање је недовољно и погрешно? Па у праву си, само што је бити на тај начин у праву а) лако и б) сасвим неупотребљиво.

    Виц је овде да Винету оптужује Србљановићеву за нормализацију, а она управо написала текст против нормализације дотичног Ивана Ивановића. Сад можемо да доказујемо да Бики више никада нема права да напише било шта (осим безусловног признања кривице и дубине сопственог посрнућа), али то је баш онако догматизам на делу. Мислим, тај Ивановић је поприличан кретен, зар не, а сада му се гледа кроз прсте јер је у последњој подели карата испао из Вучићеве екипе? То је оно као када су Човић или Бошко Обрадовић постајали “савезници”. Сасвим је добро написала све што је написала, мука је што ти у њој, и не без разлога, видиш само и искључиво Ану Брнабић, и ништа те друго не занима.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Fri May 01, 2020 9:24 am

    zaiskali ste, evo vam ga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri May 01, 2020 9:41 am

    Ne gleda mu se kroz prste ali nije za višegodišnju robiju kao DJV. Loš humor vs. kontinuitet pozivanja na političko nasilje, pa valjda možemo reći da @veceivan i DJV nisu u istoj ravni?
    Erős Pista

    Posts : 81362
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Fri May 01, 2020 9:42 am

    Normalizacija ovde ima sasvim jasno znacenje, i tice se normalizacije rezima. Ili sto rece Vinetu - svisuistizma.

    https://vasudeva.forumburundi.com/t1371-normalizatori

    Meni prilicno zapuca za Ivanovica, ali on nema veze ni sa Obradovicem ni sa Covicem, jer naptosto nije politicar.

    Biljanin tekst se mora citati u kontekstu njene saradnje sa rezimom, naravno. Niko joj ne spori pravo da pise sta hoce (prilicno bzvzno podmetanje btw) ali ce se to citati kao ono sto jeste - propagandna paskvila u odbranu rezima, onalo kako se citaju i Krletove crckarije.

    Talason je uocio glavnu petlju u tekstu - Biki kritikuje kao da je deo opozicione javnosti, pa joj onda nije pravo sto se u toj javnosti prihvata i 1 Ivanovic. Trik je u tome sto je to lazna pozicija - ona naprosto radi za vladt i kritiku treba citati u tom kljucu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81362
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Fri May 01, 2020 9:47 am

    Halászlé wrote:Ne gleda mu se kroz prste ali nije za višegodišnju robiju kao DJV. Loš humor vs. kontinuitet pozivanja na političko nasilje, pa valjda možemo reći da @veceivan i DJV nisu u istoj ravni?


    Naravno. Najgore je to sto se insinuira da je DJV zapravo isto sto i Ivanovic - bezveznjak opste prakse, a on je zapravo nesto mnogo mnogo gore.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri May 01, 2020 9:54 am

    Marius Lăcătuș wrote:OK je uvek da se podsetimo kakvo je dno ivan ivanović

    namere teksta i sve ostalo na stranu

    Pa nije uvek vreme za sve mikro istine. Ako jeste, to je život u potpunoj konfuziji, gde se ne zna gde je rep a gde je glava.
    Erős Pista

    Posts : 81362
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Fri May 01, 2020 9:58 am

    Inace, da je Polip tu, pa da okacio ona svoja 4 stadijuma botovanja...

    Ko se seca - Krletovi tekstovi i nastupi su u pocetku izgledali upravo ovako - stalno je naglasavao da je clan DSa i kao brinuo je za opoziciju, kritikivao je za njeno dobro... Sad je vec i malij deci jasno da he Vucicev placenik pa ta taktika vise nema svrhe, ali ko nije pratio mozda i ne zna da se Biki prodala Vucicu, tako da jos uvek moze da se pravi da je "mi". Ali nece jos dugo.


    Last edited by Erős Pista on Fri May 01, 2020 10:02 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by beatakeshi Fri May 01, 2020 10:01 am

    Janko Šuvar prorok. Usvojiti njegov potpis štono kažu za na majicu.
    Kako Ćiro komentariše BS? A Filip David?
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by паће Fri May 01, 2020 10:18 am

    Halászlé wrote:Ne gleda mu se kroz prste ali nije za višegodišnju robiju kao DJV. Loš humor vs. kontinuitet pozivanja na političko nasilje, pa valjda možemo reći da @veceivan i DJV nisu u istoj ravni?

    ЂВ је отприлике упао у тај @веце, до дна, и још избушио неколико спратова у дубину.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri May 01, 2020 11:04 am

    No Country wrote:
    Talason wrote:ona je izgubila pravo da kaže bilo šta na tu temu i da sebe izdvaja iz te ekipe

    nije ona mi, nas

    ona je oni i njih
    Ти си изгледа себе уписао у некакву екипу?

    ako ne razumeš šta piše, ja ti nisam kriv
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri May 01, 2020 12:28 pm

    Janko Suvar

    Posts : 7661
    Join date : 2019-06-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Janko Suvar Fri May 01, 2020 12:41 pm

    +1
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Fri May 01, 2020 4:42 pm

    Erős Pista wrote:Normalizacija ovde ima sasvim jasno znacenje, i tice se normalizacije rezima. Ili sto rece Vinetu - svisuistizma.

    https://vasudeva.forumburundi.com/t1371-normalizatori

    Meni prilicno zapuca za Ivanovica, ali on nema veze ni sa Obradovicem ni sa Covicem, jer naptosto nije politicar.

    Biljanin tekst se mora citati u kontekstu njene saradnje sa rezimom, naravno. Niko joj ne spori pravo da pise sta hoce (prilicno bzvzno podmetanje btw) ali ce se to citati kao ono sto jeste - propagandna paskvila u odbranu rezima, onalo kako se citaju i Krletove crckarije.

    Talason je uocio glavnu petlju u tekstu - Biki kritikuje kao da je deo opozicione javnosti, pa joj onda nije pravo sto se u toj javnosti prihvata i 1 Ivanovic. Trik je u tome sto je to lazna pozicija - ona naprosto radi za vladt i kritiku treba citati u tom kljucu.
    Има Бики још да путује до Крлоа. А на том путу може, а највероватније и хоће, врло свашта да се деси. Свашта к’о на вашару, тако се некад говорило.

    Ако је у Србији ишта константно, то је политика претрчавања. У злотворском се табору још и да наћи, мада не превише, солидно задртих примерака од каријере и континуитета. Код такозваних нас (ово ми је најновија омиљена бурунђанска реч!) - да их набројиш на прсте једне руке! Да не призивам сада примере у широкој лепези од Вука Драшковића до Џонија Самарџића, тих вратоломно наглих, спектакуларних промена светоназора, back and forth. А шта је у свим тим трансферима увек непроменљиво: то да се the traveller ни најмање не стиди, сачувај боже, и баш напротив мисли да је све време сасвим у праву, и све време “део екипе”. И што је најгоре: у праву су! Јер је тај Рубикон одавно пређен, успостављен је стандард где нема стандарда, и где су и “велики трансфери” и ситна курвања дозвољени, очекивани и нормални. То је све такође нормализовано.

    Мислим, океј је што ова тема има за свој св. циљ да постиди Биљану Србљановић, има почесто доста разлога за то. Но је у питању јалова работа: у тој мутној барици ће Биљана једино сама себе извести “из екипе”, и то једино ако она сама то одлучи. Баш као што је и несрећни Крле то урадио. А и за њега увек има форе да се предомисли. То је једини проблем са Полипова “4 корака”: ствар није једносмерна.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by disident Fri May 01, 2020 4:48 pm

    Pa nije normalno da budes probusena kurtoncina od coveka. Msm bar za neke od nas nije


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri May 01, 2020 4:52 pm

    Idiot.
    Janko Suvar

    Posts : 7661
    Join date : 2019-06-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Janko Suvar Fri May 01, 2020 5:00 pm

    Nije da je pitno, ali mislim (kao neko ko je tehnicki savremenik, al dete sam bio pa ovako citajuci iz bezbedne vremenske distance), da je jedna ksenofobija, jedno sto ti kazes othering, konstantna stvar u Samardzicevom pisanju.


    Edit: samo nekad muslimanske horde, nekad azijske despotije kako kad.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Fri May 01, 2020 5:10 pm

    Talason wrote:Idiot.
    Могуће да нисам био довољно јасан: ако један нпр. Мунлајт себе може да представља као део некакве екипе - то сасвим може и Биљана Србљановић. Обоје то раде понекад против логике, али и сасвим успешно.
    Janko Suvar wrote:Nije da je pitno, ali mislim (kao neko ko je tehnicki savremenik, al dete sam bio pa ovako citajuci iz bezbedne vremenske distance), da je jedna ksenofobija, jedno sto ti kazes othering, konstantna stvar u Samardzicevom pisanju.


    Edit: samo nekad muslimanske horde, nekad azijske despotije kako kad.
    Па да, то је заправо иста чаршијска, малограђанска прича, где се само поларитет мења.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 01, 2020 5:35 pm

    Ima mnogo, nebrojeno, ljudi koji su sve vreme vise ili manje ok. Daleko vise nego povremenih preletaca. Drugo je pitanje javnog zivota u Srbiji
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nino Quincampoix Fri May 01, 2020 6:18 pm

    Janko, Samardžić je uvek bio ksenofob, pa i rasista, u tome je uvek bio vrlo dosledan. Ja sam imao tu nesreću da na predavanjima slušam njegove zgode i nezgode iz vojske, uglavnom sa Albancima u glavnoj ulozi.
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by beatakeshi Fri May 01, 2020 7:03 pm

    Ja sam načuo i za njegovu netrpeljivost prema tzv nebeograđanima, i to u okviru nastave?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nino Quincampoix Fri May 01, 2020 7:05 pm

    Naravno.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by disident Fri May 01, 2020 7:27 pm

    beatakeshi wrote:Ja sam načuo i za njegovu netrpeljivost prema tzv nebeograđanima, i to u okviru nastave?
    Tome sam i ja prisustvovao


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by beatakeshi Fri May 01, 2020 7:36 pm

    Priličan kandidat za najgoreg čoveka usvijet.
    ficfiric

    Posts : 34057
    Join date : 2012-02-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by ficfiric Fri May 01, 2020 8:02 pm

    beatakeshi wrote:Priličan kandidat za najgoreg čoveka usvijet.

    Kad smo glasali, mislim da nije bio ni u 100


    _____


    Uprava napolje!

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 2 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 2:54 pm