Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Erős Pista

    Posts : 81470
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 21, 2020 8:42 pm

    Potpuna, ali potpuna besmislica sto policijski cas vazi za cobane u poljani.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Ferenc Puskás Tue Apr 21, 2020 8:49 pm

    Koja tupost.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    ficfiric

    Posts : 34201
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Tue Apr 21, 2020 8:50 pm

    Odluke donose idiot koji nije u stanju da zamisli da neko zivi zivot koji se razlikuje od njegovog, i u mestu gde ne zivi on.

    Nisu samo cobani u pitanju. Koliko samo ima penzosa koji drze kosnice. Kako ce da ih obidje a da ne pricam kako ce da ih premesti tamo gde sada ima cveta?

    Ti ljudi ce biti sa manje ljudi u kontaktu ako odu na pasnjake i sumarke nego ako sede kuci


    Last edited by ficfiric on Tue Apr 21, 2020 8:52 pm; edited 1 time in total


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 8:52 pm

    Predrag Kon je, odgovarajući na pitanje novinara ko je doneo odluku da se javnosti ne kaže da nema dovoljno nečega, već da se jedan deo sakrije imajući u vidu da je sinoć izjavio da je izabran pristup da se ne kuka da nema dovoljno testova i zaštitne opreme, rekao da je to što je izjavio njegov lični stav.

    “Ja lično nikada ne bih izašao pred javnost i počeo da kukam da nema nečeg. Niko mi nije to sugerisao, niti bilo šta s tim u vezi”, naveo je Kon.

    On je dodao da bar za Beograd zna da su svi direktori zdravstvenih ustanova sem jednog rekli da imaju dovoljno zaštitne opreme.

    Taj odnos prema imanju i nemanju pokazuje koliko smo nespremni bili u tom trenutku. Doživljavanje dve ili tri kutije zaštitne opreme kao dovoljno pokazuje da niko nije razmišljao koliko se to troši u ovim uslovima. Ja sam znao da toga nema dovoljno”, ukazao je on.

    Kon je istakao da se smirio tek kada je video avion sa opremom koji je sleteo u Beograd.

    [...]

    Sa druge strane, na istoj konferenciji za novinare, ministar zdravlja Zlatibor Lončar tvrdio je da tokom borbe protiv pandemije koronavirusa u Srbiji nije bilo nedostatka potrebne opreme. Kasnije je ipak priznao da je novo uputstvo o korišćenju vizira stiglo tek u aprilu jer ove medicinske zaštite nije bilo u dovoljnoj meri.
    ...
    „Sve što smo imali skoncentrisali smo, povukli i dali u zdravstvene ustanove. Nigde nikoga nismo pustili da radi bez zaštitne opreme, što je bilo najadekvatnije u tom momemntu. Ponosan sam kako se odreagovalo u tim momentima. Jedne SAD, ili Velika Britanija nisu mogle da reše te probleme”, podvukao je on.

    Lončar je negirao da je bilo problema sa nedostatkom zaštitne opreme u Opštoj bolnici u Ćupriji, rekavši da je postojala samo izjava jednog anesteziloga nezadovoljnog svojom funkcijom, kao i da je ta izjava demantovama.
    ...
    Odgovarajući na pitanje zašto se je tek u aprilu upućena preporuka zdravstvenim ustanovama da koriste vizire, Lončar je rekao da je to zato što ga sada imamo u dovoljnim količinama.

    “Ne možete da date preporuku, a nemate dovoljno da date ljudima. Morate da vodite računa da li su se ispunili uslovi da to bude“, rekao je Lončar.


    Dodao je da, u kontekstu deljenja vizira koje već danima sprovodi vlasnik TV Pink Željko Mitrović, poštuje ljude koji se nisu sakrili.

    Kako je rekao, misli da je to dobro, da je Mitrović aktivniji nego ikada i da pokušava da pomogne jer nema leka za koronavirus.


    https://insajder.net/sr/sajt/vazno/18033/Kon-Znao-sam-u-po%C4%8Detku-da-opreme-nema-dovoljno-ali-nikada-ne-bih-iza%C5%A1ao-s-tim-u-javnost.htm
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 8:52 pm

    ficfiric wrote:Odluke donose idiot koji nije u stanju da zamisli da neko zivi zivot koji se razlikuje od njegovog, i u mestu gde ne zivi on.

    Nisu samo cobani u pitanju. Koliko samo ima penzosa koji drze kosnice. Kako ce da ih obidje a da ne pricam kako ce da ih premesti tamo gde sada ima cveta?

    Ti ljudi ce biti sa manje ljudi u kontaktu ako odu na pasnjake i sumarke nego ako sede kuci

    Kao kad je Brnabić rekla da "ne zna nikog ko ne može da radi od kuće", braneći karantin na početku.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Mr.Pink Tue Apr 21, 2020 8:56 pm

    pa rekla je istinu

    ne mislis valjda da brnaba se druzi sa vozacima gsp-a


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81470
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 21, 2020 8:57 pm

    To je bilo potpuno ludilo. Ali je nazalost u medjuvremenu zatrpano sa milion drugih ludila.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 8:58 pm

    Pa jedna od posledica njihove ludačke medijske proizvodnje svakodnevice života vlasti jeste i prezasićenost informacijama i gubljenje niti.
    ficfiric

    Posts : 34201
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Tue Apr 21, 2020 9:03 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:Kao kad je Brnabić rekla da "ne zna nikog ko ne može da radi od kuće", braneći karantin na početku.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 286371741


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 9:06 pm

    Talason wrote:nije da podnosim novaka & ekipu, ali mi strašno ide na živce kako su se uskurčili da se istresu na njega, dok ozonizator i ekipa mogu da rade šta hoće, daleko otrovnije

    sise smrdljive

    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by plachkica Tue Apr 21, 2020 9:07 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:
    Predrag Kon je, odgovarajući na pitanje novinara ko je doneo odluku da se javnosti ne kaže da nema dovoljno nečega, već da se jedan deo sakrije imajući u vidu da je sinoć izjavio da je izabran pristup da se ne kuka da nema dovoljno testova i zaštitne opreme, rekao da je to što je izjavio njegov lični stav.

    “Ja lično nikada ne bih izašao pred javnost i počeo da kukam da nema nečeg. Niko mi nije to sugerisao, niti bilo šta s tim u vezi”, naveo je Kon.

    On je dodao da bar za Beograd zna da su svi direktori zdravstvenih ustanova sem jednog rekli da imaju dovoljno zaštitne opreme.

    Taj odnos prema imanju i nemanju pokazuje koliko smo nespremni bili u tom trenutku. Doživljavanje dve ili tri kutije zaštitne opreme kao dovoljno pokazuje da niko nije razmišljao koliko se to troši u ovim uslovima. Ja sam znao da toga nema dovoljno”, ukazao je on.

    Kon je istakao da se smirio tek kada je video avion sa opremom koji je sleteo u Beograd.

    [...]

    Sa druge strane, na istoj konferenciji za novinare, ministar zdravlja Zlatibor Lončar tvrdio je da tokom borbe protiv pandemije koronavirusa u Srbiji nije bilo nedostatka potrebne opreme. Kasnije je ipak priznao da je novo uputstvo o korišćenju vizira stiglo tek u aprilu jer ove medicinske zaštite nije bilo u dovoljnoj meri.
    ...
    „Sve što smo imali skoncentrisali smo, povukli i dali u zdravstvene ustanove. Nigde nikoga nismo pustili da radi bez zaštitne opreme, što je bilo najadekvatnije u tom momemntu. Ponosan sam kako se odreagovalo u tim momentima. Jedne SAD, ili Velika Britanija nisu mogle da reše te probleme”, podvukao je on.

    Lončar je negirao da je bilo problema sa nedostatkom zaštitne opreme u Opštoj bolnici u Ćupriji, rekavši da je postojala samo izjava jednog anesteziloga nezadovoljnog svojom funkcijom, kao i da je ta izjava demantovama.
    ...
    Odgovarajući na pitanje zašto se je tek u aprilu upućena preporuka zdravstvenim ustanovama da koriste vizire, Lončar je rekao da je to zato što ga sada imamo u dovoljnim količinama.

    “Ne možete da date preporuku, a nemate dovoljno da date ljudima. Morate da vodite računa da li su se ispunili uslovi da to bude“, rekao je Lončar.


    Dodao je da, u kontekstu deljenja vizira koje već danima sprovodi vlasnik TV Pink Željko Mitrović, poštuje ljude koji se nisu sakrili.

    Kako je rekao, misli da je to dobro, da je Mitrović aktivniji nego ikada i da pokušava da pomogne jer nema leka za koronavirus.


    https://insajder.net/sr/sajt/vazno/18033/Kon-Znao-sam-u-po%C4%8Detku-da-opreme-nema-dovoljno-ali-nikada-ne-bih-iza%C5%A1ao-s-tim-u-javnost.htm


    sere mi se i od n1 i od nove s, ovo je kon rekao i u upitniku početkom aprila i kod ljubice gojgić,
    isto početkom aprila, a i sinoć kod marića, dva puta nisu primetili uopšte, čak ni rečenicu
    'počeli smo da gubimo konce', ali im je to danas bilo jako bitno pitanje.
    nije mi jasno odakle ta potreba za konfrontacijom? šta dobijaju time? to pitanje je danas bukvalno svima
    irelevantno.
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Margit Savović Tue Apr 21, 2020 9:12 pm

    Inace, Vasa se drnda kad projektujemo u Kona, ali meni zalosno sto ga moj mali sestric (3) prepoznaje na TV i govori "evo ga doktor Kon!", a doktor Kon nije superheroj.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 21, 2020 9:13 pm

    Nema superheroja u nasoj basni odavno.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 9:16 pm

    Meni je relevatno jer ilustruje patološki paternalizam i vlasti i tzv. struke. 
    Lažemo vas pa vam onda objasnimo zašto smo vas lagali, znate, ne biste vi to u tom trenutku mogli da shvatite. Od početka ovako rade.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 9:17 pm

    ficfiric wrote:Odluke donose idiot koji nije u stanju da zamisli da neko zivi zivot koji se razlikuje od njegovog, i u mestu gde ne zivi on.

    Nisu samo cobani u pitanju. Koliko samo ima penzosa koji drze kosnice. Kako ce da ih obidje a da ne pricam kako ce da ih premesti tamo gde sada ima cveta?

    Ti ljudi ce biti sa manje ljudi u kontaktu ako odu na pasnjake i sumarke nego ako sede kuci

    e za pčelare podržavam karantin i kad svima prođe i kad naprave vakcinu i dve vakcine
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 9:18 pm

    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 9:19 pm

    Erős Pista

    Posts : 81470
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 21, 2020 9:20 pm

    Halászlé wrote:Meni je relevatno jer ilustruje patološki paternalizam i vlasti i tzv. struke. 
    Lažemo vas pa vam onda objasnimo zašto smo vas lagali, znate, ne biste vi to u tom trenutku mogli da shvatite. Od početka ovako rade 

    Da, bizar. Lagali smo vas, ali verujte nam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kapetanm Tue Apr 21, 2020 9:20 pm

    Kon je idealan da popije krivicu za sve sto se nekom ne svidja
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by plachkica Tue Apr 21, 2020 9:28 pm

    pričao je i zašto nisu imali opreme, i zašto je odlučio da ćuti dok oprema ne stigne,
    i kolika je njegova krivica (pomenuo je skandal iz 2009.). otprilike je rekao sve bitno
    u tom intervjuu kod ljubice gojgić.
    no, to nije tema dok ne problematizuje n1.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 21, 2020 9:28 pm

    Jyrki Juhani Järvilehto wrote:Kon je idealan da popije krivicu za sve sto se nekom ne svidja

    Jebigica
    ficfiric

    Posts : 34201
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Tue Apr 21, 2020 9:35 pm

    plachkica wrote:pričao je i zašto nisu imali opreme, i zašto je odlučio da ćuti dok oprema ne stigne,
    i kolika je njegova krivica (pomenuo je skandal iz 2009.). otprilike je rekao sve bitno
    u tom intervjuu kod ljubice gojgić.
    no, to nije tema dok ne problematizuje n1.

    Pricao je i da je sve pod kontrolom i da svega ima dovoljni i da se testira onako kako oni misle da treba - sve je pricao, u tome i jeste problem.


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by plachkica Tue Apr 21, 2020 9:45 pm

    na rts-u je 30. ili 31. marta u upitniku, ili nekoj emisiji o koroni rekao 'počeli smo da gubimo
    konce' povodom manjka testova i nedovoljnog broja testiranja.

    nezavisni mediji su od njega napravili heroja, očekujući da će on sa centralne konferencije
    za štampu povesti revoluciju protiv vučića, kad se ispostavilo da on to
    neće uraditi, počeli su oni da se konfrontiraju sa njim i sa celim kriznim štabom.

    ok, izabrao je, platiće cenu, biće kriv svima ma kako se ovo završilo. (i to je više puta ponovio)
    Erős Pista

    Posts : 81470
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 21, 2020 9:54 pm

    Ne razumem zasto pricamp o njemu licno. Mene on licno ne zanima. Jedna od kljucnih odlika vucicevske propagande je personalizacija svega. Sve je necija licna tuzna ili herojska prica. Taj neko je obicno Vucic, ali moze po potrebi da bude i neko drugi, sada je Kon. Konu je tesko, Kon ce biti kriv, ne znate kako je Konu...

    Ne znam i ne zanima me. Zanima me kako se zvanicnici ove drzave obracaju gradjanima. Kako im je? Neka o tome brinu njihovi bliznji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34201
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Tue Apr 21, 2020 10:18 pm

    + iljadu

    Ja na njega gledam kao na deo tima koji upravlja ovom krizom - a znamo rezultate tog tima, ako se poredimo sa ostalim zemljama u regionu, ne vidim razlog da se bilo ko dici onim sto je uradio


    _____


    Uprava napolje!

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 38 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 11:39 am