Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Utisak nedelje

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by kondo Sun Nov 22, 2020 11:30 pm

    jak je porfirije u nastupu, vrlo bogato, udara i po citatima ortege y gasseta....

    mada su obe emisije lipov kurac u poredjenju sa programom kod milomira marica koji razgovara sa nikolom šainovićem. oh well...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Mon Nov 23, 2020 9:17 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Margit Savović Mon Nov 23, 2020 10:04 pm

    😂😂😂
    Anonymous
    Guest

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Guest Fri Nov 27, 2020 2:45 pm

    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Летећи Полип Sun Dec 20, 2020 9:30 pm

    Kako mlati Borko.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Janko Suvar Sun Dec 20, 2020 10:03 pm

    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Летећи Полип Sun Dec 20, 2020 10:05 pm

    vrv


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Janko Suvar Sun Dec 20, 2020 10:06 pm

    vrv se skapirao sa Djilasom. 

    oni furaju.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Mr.Pink Sun Dec 20, 2020 10:10 pm

    borko odvratan samo da ga se pogleda

    neko mu je rekao da treba tako da izgleda i on sta ce


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    ficfiric

    Posts : 34114
    Join date : 2012-02-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by ficfiric Fri Jan 08, 2021 11:04 pm



    Cuo sam negde Velju kako kaze da je u kampanji skuzio da Miomir™ radi za Vucica Utisak nedelje - Page 9 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Fri Jan 08, 2021 11:15 pm

    Faking Moma Stojanovic, kakva sprdnja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Jan 31, 2021 11:15 pm

    Nisam gledao, ali cujem da je Djurkovic briljirao.


    Last edited by Erős Pista on Sun Jan 31, 2021 11:19 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by kondo Sun Jan 31, 2021 11:16 pm

    Mislim da je izbegao sigurnu smrt, da je AŽC umesto Vanje poslao Bobanu Macanović sad bi ga ušivali u Urgentnom.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Tue Feb 02, 2021 1:05 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Wed Feb 03, 2021 12:58 am

    Poslušah malo Utisak, Đurkovićevi argumenti su ispod svakog nivoa, to zapravo uopšte nisu nikakvi argumenti. Npr, pitaju ga Olja da li je potrebno seksualno obrazovanje u školama, a on prvo izbegava odgovor, a onda kaže (i posle kroz emisiju hiljatu puta ponavlja) - to bi deca trebalo da nauče u porodici. To nije nikakav argument, it's not even wrong, to je kao da na pitanje o merama protiv 'pandemije kažeš da svaka porodica treba da bude svoj krizni štab. MIslim, šta će nam uopšte škole onda koj kurac, nek svaka porodica podučava svoju decu, a deca bez roditelja, ili s roditeljima koji su neobrazovani, ili nemaju vremena, nek ostanu nepismena, ko ih jebe. Isto za bolnice, svaka kuća svoj klinički centar i ćaozdravo.

    Neverovato koliko lupeta, bez ikakvog srama. Ono, da dovedeš rendom osopu s ulice da kaže šta misli o ovim stvarima, dobio bi razumnije odgovore. Nije stvar ni naprosto u ideologiji, jednostavno lupetanje, čovek koji ne oseća nikakvu potrebu da svoje stavove učini bar elementarno doslednim i argumentovanim.

    (BTW, živo me zanima šta bi rekao na predlog da se u školama ukine veronauka, jer je to posao za porodicu i crkvu. )


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Solus_Rex Wed Feb 03, 2021 8:26 am

    Miša jeste ležeran u granicama pristojnosti ali ti malo preteruješ. On uvek dođe na skup ili emisiju da bi furao neki pripremljen narativ na koji drugi ne mogu da se ukače a ovde je bio presečen sa pitanjima za koja je nepripremljen. 

    Ja na njega gledam kao na nekog zajedničko rođaka Nika Santoruma i Mišela Fukoa - svo zlo izvire od države, država je kazneni mehanizam saobraženja nomosu, mehanizam koji reguliše ko može da uzme kredit za stan, ko može da zida na Avali ili može da se vakciniše Fajzerom pa je otud neophodno da se narod zaštiti od države. Da se vratim na tvoj sud - obrazovne inicijative u našem slučaju instalira država na podsticaj "ideološkog sektora", budući da nije u poziciji da podnosi zakonske inicijative njegov odgovor je bio intendiran ka kvalitetu tog obrazovanja bi kasnije precizirao da se zalaže pre za obrazovanje i osnaživanje roditelja a naposletku dece mlađeg uzrasta.

    Ono što jeste za podsmeh je da se dva puta u toku emisije poziva na filmske ilustracije: "Ima onaj film Bruno pa kad on pita majku..."  Utisak nedelje - Page 9 3579118792 Utisak nedelje - Page 9 3579118792 Utisak nedelje - Page 9 3579118792 "ima onaj film Tomasa Vitenberga gde je to dato iz danske perspektive kako izgleda kad dete od pet godina izmisli silovanje!"  Utisak nedelje - Page 9 3579118792
    Utisak nedelje - Page 9 3274312807  So far - moviegoing-pristojnity desnica:

    [size=32] [/size]


    Last edited by Solus_Rex on Wed Feb 03, 2021 8:33 am; edited 1 time in total
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Solus_Rex Wed Feb 03, 2021 8:32 am

    Rekao je negde da je prošle godine ostvario saradnju sa ovom pravnicom iz AŽC na problemu onog zla surogat materinstva i da su se lako saglasili što je za pohvalu.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Wed Feb 03, 2021 10:54 am

    To za obrazovanje roditelja je bukvalno trupnuo na licu mesta mesta jer nije znao sta drugo da kaze. To je inace resenje koje je po vise osnova problematicnije i proizvodi potencijalno mnogo vise problema od obrazovanja dece, a pritom opet ne resava gomilu problema. Npr, da li bi obrazovanje roditelja bilo obavezno ili ne? Ako nije, nista nisi napravio, ako jeste, onda to ide u smeru nekog licenciranja roditelja i paternalizma. A cak iako bismo zanemarili nacelne primedbe, prakticno organizovanje tako necega vec na prvi pogled zvuci kao nocna mora. Institucija za skolovanje dece vec postoji, institucija za skolovanje roditelja - ne. Ali kai sto rekoh, to je nesto sto je naprosto bupnuo  vidi se da ni sam nije o tome ozbiljno razmisljao i zapravo nije imao nista odredjeno da kaze na tu temu.

    Njegov prvi odgovor na pitanje o seksuanom obrazovanju je bio anegdotalni - mi nasoj cerki objasnjavamo... posle je pokusao da ga pretvori u nacelni (tako treba svi roditelji), ali to fejluje vec na prvom koraku, jer zamosli, nidu sbi roditelji doktoti nauka, sa doboljno znanja i vremena da svojoj deci objasnjavaji bilo sta. Dalje od toga, medjutim, nema nicega. Njegov stav je naprosto - ja znam kako cu sa svojim detetom, a ostali nek se snadju. To je zapravo njegov odgovor, koji pada vec na prvom testu  - to nije odgovor koji se moze smisleno primeniti na public policy.

    Takodje (i zato sam i postavio ono pitanje oko veronauke)  naprosto nije istina da se on principijelno protivi drzavnom nametanju u bilo kom domenu.  Poredjenje sa Fukoom, pa cak i sa Santorumom ucitava u njega doslednost koja naprosto ne postoji. On u istom dahu kuka na rijalitije i na ne znam sta na TVu i trazi da se to ogranici - zasto roditelji svojoj deci ne objasne da ne treba da gledaju, nego bup odmah intervenciha drzave? Nema on problem sa drzavom, nego sa tim sto ona nije (u potpunosti) u rukama njegovog "ideoloskog sektora".

    Slican problem postoji i sa Zocom Milivojevicem (sa kojim ga povezuje i histerisanje oko zabrane telesnog kaznjavanja). Prvo, s jedne strane, roditelji uvek sami znaju sta je najbolje za dete i drzavau to ne treba da se mesa. S druge - isti ti roditelji su, kada su u pitanuu romanticni odnosi, potpuno zablentavljeni medijskim sadrzajima, koje nekriticki podrazavaju i vode  samo svojim osecanjima, itd. Kako to? Kako neko ko ne moze da kontrolise svoja osecanja sutra moze da primenjuje telesnu kaznu na nacin koji predlaze Zoca - smireno, neostrasceno, pravedno. Odgovor je - tako sto ce pohadjati njegove seminare, a mozda i terapiju. Ali nemaju svi para ni vremena za seminare i terapiju - to je samo za jednu relativno malu grupu FB mamika. Pa da, ali njega drugo i ne zanima.

    Ditto Djurkovic - kad kaze, roditelji treba... on zamislja roditelje poput sebe - obrazovane, sa dobrim prihodima, itd, a ne ljude sa osnovnom skolom moji jedva sastavljaju kraj s krajem - a to je u Srbiji mnogo tipicniji slucaj. On moze na licu mesta da smisli ad hoc odgovor, ali u sustini odgovor je da ga bas briga. E, to je fejl, koji je toliko dubok, da ga naprosto diskvalifikuje kao odgovor.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34114
    Join date : 2012-02-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by ficfiric Sun Feb 07, 2021 9:03 pm

    Zakacio ovaj LOL pre UN-a. Jbt, razmisljaju li ti Kanadjani kakvu sliku salju u svet ovakvim sadrzajima? I Foliranti su manje neprijatni od ovoga


    _____


    Uprava napolje!

    SinoviTrannyFrilenesera

    Posts : 40
    Join date : 2021-01-29

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by SinoviTrannyFrilenesera Sun Feb 14, 2021 9:40 pm

    jeri gleda neka Utisak Utisak nedelje - Page 9 4188256150
    ficfiric

    Posts : 34114
    Join date : 2012-02-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by ficfiric Sun Feb 14, 2021 9:46 pm

    Jasta. Bar je pomenut Novak Nedic, svi su ga zaobilazili ovih dana


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Feb 14, 2021 9:53 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34114
    Join date : 2012-02-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by ficfiric Sun Feb 14, 2021 9:57 pm

    Pa da, skupljeni su iz raznih navijackih grupa (btw, retko se pominje i onaj Dijanin decko iz zandarmerije), doveo ih NN i preuzeli su jug.

    Tuzilac se bavi samo periodom od 2019.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Sun Feb 14, 2021 11:30 pm

    i sta je pricao vuletic?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34114
    Join date : 2012-02-10

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by ficfiric Sun Feb 14, 2021 11:35 pm

    Branio upravu i govorio da je policija ta koju treba pitati o navijacima. U Humskoj nema bunkera, bunkera ima tamo gde je tenk i tako to. Policija pred svaki mec proverava i te prostorije, on ne zna sta su oni drzali tamo a to sto je nadjeno tamo, nadjeno je i na marakani, itd.

    Pricao je i kako su ih delije napale kad su slavili titulu, murija se povukla kad su ovi poceli da dolaze i tako to


    _____


    Uprava napolje!

    Utisak nedelje - Page 9 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:11 pm