Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Utisak nedelje

    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Јанош Винету Tue Oct 27, 2020 5:02 pm

    Овај?



    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Tue Oct 27, 2020 5:38 pm

    Gle, stvarno! Tnx!

    Kako si ga naso? Ja preturao po njihovom jucubu i nisam uspeo da nadjem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by ficfiric Tue Oct 27, 2020 5:41 pm

    Unlisted. Ne vredi pretraga, samo preko linka


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Tue Oct 27, 2020 5:54 pm

    Aha, tnx!

    Od sat i 10 minuta krece Oljino grilvanje Antonijevica i njegovo migoljenje. Odlicno ga je ispretupala.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Јанош Винету Tue Oct 27, 2020 5:55 pm

    Нашао сам линк преко сајта нова.рс, претрага даје странице везане за утисак. Углавном имају две, једна која има синопсис емисије, и друга која има линк ка самој емисији на јутубу.

    Видео је unlisted, не види се у претрази јутуба.
    логореја:


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by ficfiric Tue Oct 27, 2020 6:20 pm

    Vid' stvarno, kad se na sajtu pretrazuje Utisak, onda izbacuje emisiju https://nova.rs/?s=utisak


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Tue Oct 27, 2020 11:17 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Tue Oct 27, 2020 11:19 pm

    Bukvalno ni na jedno pitanje nije odgovorio na smislen nacin. I ona mu je to na kraju i rekla - niste mi dali nijedan konkretan odgovor. Pet minuta ga je cedila.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Nov 08, 2020 9:33 pm

    Ljilja Smajli briljira: mrze Trampa zbog - pogađate - Vučića.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Nov 08, 2020 9:36 pm

    Panović all over the place, kao i uvek.

    Nikola Tomić iznenađujuće solidan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by zvezda je zivot Sun Nov 08, 2020 9:55 pm

    koje je to nove termine pana uveo u javni zivot veceras?


    _____
    ova zemlja to je to
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by паће Sun Nov 08, 2020 10:05 pm

    zvezda je zivot wrote:koje je to nove termine pana uveo u javni zivot veceras?

    Ако сам добро чуо, 21:32, 22:56. 23:07.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Nov 08, 2020 10:15 pm

    zvezda je zivot wrote:koje je to nove termine pana uveo u javni zivot veceras?

    Ne znam, slušam na preskok.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Nov 08, 2020 10:21 pm

    Evo sad je sve mnogo nejasnije

    Utisak nedelje - Page 7 Screen29


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Nov 08, 2020 10:38 pm

    A, evo i Tomića u svom normalizatorskom sjaju. Opozicija je nepristojna i time daje ArGumENtE Vučiću da i on koristi takav jezik.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Nov 08, 2020 10:40 pm

    Ali Ljilja, Ljilja...

    Devedesetih su i Srbi iz Kanade bili za SLobu iako nisu ni gledali RTS, dakle RTS nije ni bitan. Genijalno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by plachkica Sun Nov 08, 2020 10:43 pm

    ali daće rts!
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Sun Nov 08, 2020 10:48 pm

    Zna Tomić, jbg, to postaje novi standard klačarizma - znaju da će biti dijaloga, znaju da će Vučić dati RTS, znaju da će opozicija izaći na naredne izbore. Kako znaju? Pa eto tako.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by plachkica Mon Nov 09, 2020 1:49 am

    evo, i sonja ćirić daje, uslovno, pohvale novoj ministarki kulture

    Posla ima preko glavesonja ćirić
    Maja Gojković je tek deset dana ministarka kulture i informisanja, što je premalo za bilo kakve prognoze o njenom radu na novoj poziciji, ali nije za ocenjivanje ovoga što je do sada uradila.

    Počela je od čišćenja. Čim je ispratila svog prethodnika Vladana Vukosavljevića, uklonila je sa sajta Ministarstva svu mržnju koju je on mejlovima slao onima koji su ga kritikovali, što je protumačeno kao poruka: ja se sa tim ne slažem, i ja ću imati drugačiji odnos prema javnosti.

    Zatim je za dva dana uspela da počisti veliki nered koji je napravio Viktor Kiš, v.d. direktora Muzeja savremene umetnosti, tako što je odlučio da postavi kafić baš tamo gde se nalazi skulptura koja nas je predstavljala na 53. Venecijanskom bijenalu. Uradila je to lako i jednostavno: pozvala je Zavod za zaštitu spomenika kulture grada da ispitaju šta se događa u Muzeju, Zavod je utvrdio da Kiš nema saglasnost za radove koje je planirao, i sve je bilo rešeno, što bi moglo da zvuči kao: ja poštujem zakon.

    I, sad u petak, zatražila je od svih institucija kulture čiji je osnivač država da dostave informacije o reviziji fondova kako bi se utvrdilo tačno stanje kulturne baštine Republike Srbije. Pre Maje Gojković, a od početka višestranačja u Srbiji, reviziju fondova nije tražio nijedan ministar kulture. Trenutno, nijedna biblioteka, muzej, nijedan arhiv niti bilo koja druga ustanova u državi, nemaju pojma šta se i koliko toga nalazi pod njenim krovom. Upućeni kažu da je i to razlog što je na crnom tržištu lako naći dragocenosti naše baštine, i deluje da su u pravu. Inače, zakonska obaveza svih ustanova kulture jeste da vrše reviziju svojih fondova jednom u deset godina.

    Poslednja revizija fonda Narodne biblioteke Srbije vršena je 1972. godine. Sledeću je započeo Dejan Ristić 2012. godine, ali je njegov naslednik na mestu upravnika ove naše najveće bibliotečke institucije nije dovršio. Pre četiri godine, Državna revizorska komisija bila je u Narodnoj biblioteci, konstatovala da revizija nije sprovedena, i na tome se završilo. Ivan Tasovac, bivši ministar kulture, odbio je predlog da pokrene reviziju fondova svih ustanova kulture. To nije medijski atraktivno, plus dugo traje, rekao je.

    Kulturna javnost se nije obradovala novoj ministarki. Zamerili su joj da je katastrofalno vodila republički parlament, da je ponižavala opoziciju onemogućavajući bilo kakav ozbiljan dijalog, i dopuštala i podsticala skaradne istupe svojih stranačkih kolega. Ocenjuju i da je zahvaljujući, između ostalih, i njoj opozicija praktično isterana iz Skupštine. Plus, nema iskustva u poslovima u oblasti kulture.

    Hoću da kažem, teško je u karijeri Maje Gojković naći nešto što bi je preporučilo za mesto ministarke kulture. Ali šta ako je, ko zna kojim čudom, ova država odlučila da sredi stvari u kulturi? Maji Gojković s podrškom SNS-a to ne bi bilo teško. Ili ako je rešila da kulturu upotrebi kao medijatora u sporu sa opozicijom? Mislim na činjenicu da je kulturna javnost, opoziciono nastrojena, pohvalila ministarkinu intervenciju u Muzeju savremene umetnosti iako je Maja Gojković iz vladajuće stranke.

    Videćemo, verovatno već na osnovu narednog ministarkinog poteza. Ne bi bilo loše, na primer, da reši problem tri centralne ustanove, Narodne biblioteke Srbije, Arhiva Srbije i Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture, koje nemaju upravnike, jer ako želi da za godinu i po dana mandata postigne neke rezultate neophodni su joj stručni saradnici, a ne bi bilo loše ni da sagleda argumente Srpske sekcije Međunarodnog udruženja likovnih kritičara koja traži smenu Viktora Kiša, ili… šta god. Posla ima preko glave.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by plachkica Mon Nov 09, 2020 1:53 am

    mislim da je u toku 'renormalizacija' vučića preko normalizacije vlade brnabić,
    moja pretpostavka je da će se ići preko najzavisnijih a relativno uticajnih, kulturnih krugova
    i ngo-a, antonijević je tu da smiri ngo, gojković će se uspešno baviti kulturom, srbljanović
    će da pomogne, biće otvoren i rts, a opoziciji ako se ne sviđa i nije za bolje.

    i 2022. će očas posla
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Летећи Полип Mon Nov 09, 2020 2:08 am

    Trenutno čitam nešto o Moskovskim suđenjima. Mislim da bi, ako bi se promenila vlast, javna priznanja normalizatora bila nešto preko potrebno. Barem za moj spokoj.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Летећи Полип Mon Nov 09, 2020 2:19 am

    Da sam ta vlast, dao bi Simeunu da napiše Klačkovo priznanje, a da ovaj nauči napamet, bez papira da recituje. A Mile da bledo blene u televizor dok ovom iščitavaju pet godina robije sa teškim radom.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by disident Mon Nov 09, 2020 2:29 am

    Летећи Полип wrote:Trenutno čitam nešto o Moskovskim suđenjima. Mislim da bi, ako bi se promenila vlast, javna priznanja normalizatora bila nešto preko potrebno. Barem za moj spokoj.
    Sta citas?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Nov 09, 2020 6:50 am

    Летећи Полип wrote:Da sam ta vlast, dao bi Simeunu da napiše Klačkovo priznanje, a da ovaj nauči napamet, bez papira da recituje. A Mile da bledo blene u televizor dok ovom iščitavaju pet godina robije sa teškim radom.

    Utisak nedelje - Page 7 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Mon Nov 09, 2020 10:24 am

    Utisak nedelje - Page 7 1233199462


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Utisak nedelje - Page 7 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:25 pm