Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Galtov klanac

    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Galtov klanac Empty Galtov klanac

    Post by Летећи Полип Tue Jul 16, 2019 10:00 pm



      Galtov klanac 4135669698 Galtov klanac 4135669698 Galtov klanac 4135669698


    Obavezno pogledati. Naročito Simeun.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Filipenko Tue Jul 16, 2019 11:30 pm

    Ah, ti preduzetnici...
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by ontheotherhand Tue Jul 16, 2019 11:38 pm

    TheTatabuda pobedio.

    Jel ima ijedan srpski neoliberal a da nije na državnoj sisi koju toliko prezire u teoriji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 17, 2019 10:46 am

    Opet jednu istu, tacerovsku, pricu prica o nejednakosti: nije bitno kolika je nejednakost, bitno je da je sto manje ljudi gladno. Za koga je to bitno? Mislim, naravno da je bitno. Bitno je za te ljude sto nisu gladni, bitno je za, ne znam, "boga", bitno je humanitarno, ali politicki, pogotovu ako si demokrata, veoma je bitna nejednakost. Jbg, mora se ponoviti: za demokratiju je bolje (u nekoj "zamrznuta slika" situaciji, koja se odatle posle razvija) da 95% ljudi ima platu 1000evra (lupam, moze bilo sta), a 5% umire od gladi, nego da 95% ljudi ima platu hiljadu evra, a 5% tri miliona evra. Ne kazem da je bolje za ekonomiju, za ne znam ni ja sta, ali za odrzanje demokratije, pa i slobode - prvi slucaj je bolji. Da, znam, i meni je zao sto je to tako, i ja, da me neko pita sta bih radije, tesko bih mogao da kazem: nek bude ono prvo. Ali to i dalje ne menja na stvari.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by паће Wed Jul 17, 2019 10:48 am

    Чегбре ово у ствари значи да нас на путу ка ЕУ чека тунел испод а не мост преко тог кланца. Тунел ће да избуше ти страни улагачи да би се њим заобишло оно поглавље о владавини права, јер тако је лепо бити изузет из поступка.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 17, 2019 10:51 am

    Ma nema EU sa ovom vlascu. Ok, pozdravljam svako poglavlje ili "poglavlje", svaki formalni napredak, ali sa ovim nacinom funkcionisanja drzave nema teorije da Srbija udje u EU.
    avatar

    Posts : 7436
    Join date : 2017-03-14

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by MNE Wed Jul 17, 2019 11:02 am

    ako ulazak bude politički koristan za EU neće to biti toliki problem, mislim primili su Bugare i Rumune kad im je odgovaralo a oni nisu daleko odmakli od Srbije po tom pitanju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 17, 2019 11:05 am

    Ne bi se slozio. U trenutku ulaska to su za danasnju Srbiju bile zemlje uzorne demokratije. Korupcija, itd, to mozda, ali nasi problemi su daleko od toga da su vezani samo za to. Ali su vezani i za to.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by паће Wed Jul 17, 2019 11:10 am

    Ма ми и овако и онако клизимо ка оном што сам ја предлагао давно, да постанемо фри шоп. Да дођу овде и пазаре све оно што им је тамо забрањено - значи да ладно запале цигар у кафани, да купе сирово млеко и воће различите величине на пијаци, месо од живине која кавез није видела.

    С тим што се опет побркало којешта, усвајамо којекакве техничке прописе њихове, често са грешкама у преводу. Ево на пијаци не могу да се купе пилићи, први пут у историји. Од два зла бирамо оба, уводимо њихова срања а опет нам не улази.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 17, 2019 11:12 am

    паће wrote:Ма ми и овако и онако клизимо ка оном што сам ја предлагао давно, да постанемо фри шоп. Да дођу овде и пазаре све оно што им је тамо забрањено - значи да ладно запале цигар у кафани, да купе сирово млеко и воће различите величине на пијаци, месо од живине која кавез није видела.

    С тим што се опет побркало којешта, усвајамо којекакве техничке прописе њихове, често са грешкама у преводу. Ево на пијаци не могу да се купе пилићи, први пут у историји. Од два зла бирамо оба, уводимо њихова срања а опет нам не улази.

    Ne, dobro, to je nacionalni sport.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 17, 2019 11:16 am

    Btw, ovo je kao neki Cira "za bogate": svedski sistem mi se svidja - ali u svedskoj, ne ovde (i ne samo ovde, nego i u Grckoj, Italiji...). A tamo (u "Svedskoj") je to dobro zato sto "drzava funkcionise". E, a zasto drzava tamo funkcionise - "to je predugo da bismo sada ulazili". Missim...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 17, 2019 11:22 am

    Aha, objasnio je: iz privrednog rasta je stvorena socijalna drzava. Ne, profesore, nije u svim skandinavskim zemljama bilo tako.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by паће Wed Jul 17, 2019 11:40 am

    KinderLad wrote:Aha, objasnio je: iz privrednog rasta je stvorena socijalna drzava. Ne, profesore, nije u svim skandinavskim zemljama bilo tako.

    Али је било у СФРЈ :љ.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    avatar

    Posts : 7436
    Join date : 2017-03-14

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by MNE Wed Jul 17, 2019 11:54 am

    KinderLad wrote:Ne bi se slozio. U trenutku ulaska to su za danasnju Srbiju bile zemlje uzorne demokratije. Korupcija, itd, to mozda, ali nasi problemi su daleko od toga da su vezani samo za to. Ali su vezani i za to.
    mozda  Galtov klanac 3579118792 situacija ti je otprilike ista samo uvijena u oblandu, ovo iz prve ruke od par Bugara koje znam
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 17, 2019 11:57 am

    MNE wrote:
    KinderLad wrote:Ne bi se slozio. U trenutku ulaska to su za danasnju Srbiju bile zemlje uzorne demokratije. Korupcija, itd, to mozda, ali nasi problemi su daleko od toga da su vezani samo za to. Ali su vezani i za to.
    mozda  Galtov klanac 3579118792 situacija ti je otprilike ista samo uvijena u oblandu, ovo iz prve ruke od par Bugara koje znam

    Ma ok, nek je tako. Ali to je u svakom slucaju samo deo price.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Летећи Полип Thu Aug 22, 2019 8:51 pm

    Pokazatelj da je cena rada pre visoka nego niska su štrajkovi u državnim i neprivatizovanim firmama zbog neisplaćenih višegodišnjih plata. To da se neko buni da nije plaćan 16 meseci može samo da znači da je cena rada suviše visoka, nikako da je jeftina, jer da je jeftina bila bi plaćena. Naravno, plata je visoka u odnosu na rad koji pravi dodatnu vrednost, ne u smislu broja dinara za potrošnju u određenom periodu. Da nije reč o previsokoj plati, zašto bi radnici ostajali u radnom odnosu 16 meseci bez plate? Koji radnik kod privatnog gazde radi 16 meseci bez plate? Nijedan, zato što su kod privatnika plate pravedne. A čim nije plaćen dovoljno i na vreme radnik traži drugu priliku. Radnici državnih preduzeća koji nisu plaćeni 16 meseci nemaju interes da traže drugu priliku jer ne mogu da postignu toliko visoku cenu rada, odnosno nerada.
    Dokaz da plate nisu niske je i istorijski niska cena kapitala (kamate na kredite). Ukoliko je cena kapitala niska, to olakšava radnicima pregovore da povećaju svoj deo dodate vrednosti (plate).


    https://www.danas.rs/kolumna/rec-tajkuna/radna-snaga-nije-jeftina/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by beatakeshi Thu Aug 22, 2019 9:01 pm

    Ovo je nekakvo "Danasovo" trolovanje?
    Anonymous
    Guest

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Guest Thu Aug 22, 2019 11:33 pm

    Ukoliko su radnici u državnoj službi preplaćeni, a radnici u privatnom sektoru pravedno plaćeni (što pokazuje zvanična statistika) to znači da je u proseku u Srbiji radna snaga skupa, u svakom slučaju skuplja nego u Nemačkoj ili Kanadi.

    temeljni idiot.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by boomer crook Thu Aug 22, 2019 11:41 pm

    ukopani temelji gluposti duboko


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Guest Thu Aug 22, 2019 11:46 pm

    ne, ali ovo ni na nivou klasične ekonomske teorije nema nikakvog smisla, nije čak ni netačno. salata od reči.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by boomer crook Fri Aug 23, 2019 10:13 am

    pa nema smisla. to je doslovce apel da se ljudi placaju manje. on je doslovce superhik.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 23, 2019 2:05 pm

    ja se samo nadam da im ovaj daje pare neke bar
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Летећи Полип Sat Oct 24, 2020 12:45 pm

    https://pescanik.net/velika-redistribucija/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by disident Sat Oct 24, 2020 12:51 pm

    Kad cujem da liberali cvile o sLoBoDi, masam se za prazan novcanik


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by паће Sat Oct 24, 2020 1:04 pm

    Кад чујем за реч редистрибуција, гледам кога треба вратити у ниже разреде.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено

    Galtov klanac Empty Re: Galtov klanac

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 12:22 pm