Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    СФ на велико

    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    СФ на велико Empty СФ на велико

    Post by паће Wed May 15, 2019 10:31 am

    Мислио сам прво да отворим базенРЖ за нај свемир, међутим брзо сам се предомислио јер је немогуће сложити коначан списак, увек би се појавио још неко да пита што фали овај или онај.

    ЛМ, није ми много битно у ком облику је неки свемир сложен - књиге, серија, стрип или игра - него колико је велик, занимљив, потпун, богат, згодан за туристички обилазак, где нас сврби да видимо шта се у њему још догађало.

    За почетак, шта ми прво падне на ум (по именима планета, мада могу и друга места догађања):

    Асимовљеви задужбина и роботи, дакле Трантор и остала места где се то догађа.

    Лукасови Татуин, Набу и остали

    Федерација из Старог Дрека

    Хербертов Гиди Прајм, Аракис, Капитол, Салуса (са и без малог му и оног кевиног Андерсона)

    од Страчинског Кентаури Прајм, Минбар, Захадум, Нарн

    Бенксова Култура, практично без својих планета јер који ће им, сами праве веће и боље

    Рејнолдсов простор откровења - Жути Камен, Бљештави Прстен, галактички север

    Винџијев зонирани свемир са падом нивоа технологије са растојањем од средишта галаксије, што ближе то горе; Ченг Хо као чувари пламена

    Екумен Урсуле леГвин

    Симонсов Хиперион/Ендимион

    Ајте даље. Чак би могло бити занимљиво и да падну нека поређења типа "је ли бољи Јунг или ФјордРЖ", "хонда против јавасакија".


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by паће Wed May 15, 2019 11:01 am

    Заборавих још два од маторог Херберта.

    Сусвешће (consentiency), где у Бироу за саботажу сарађује неколико веома различитих врста; углавном се своди на неколико прича и два романа, главни је "Досадиски опит", који је делом предложак за неке аспекте Дине

    Ништавило/Лазар и још две књиге, место радње Пандора, комплет становништво потомци клонова са генерацијског брода који се прогласио за бога.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by Sotir Wed May 15, 2019 11:10 am

    А зар те код Херберта не занима потпуни хаос и неизвесност у Расејању?
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by паће Wed May 15, 2019 1:52 pm

    Sotir wrote:А зар те код Херберта не занима потпуни хаос и неизвесност у Расејању?

    (нешто се скембечило већ дваред... трећа, ајде)

    Наравно, у проширеном опису обавезно и то. Ово горе је само списак, подсетник.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by Guest Wed May 15, 2019 8:11 pm

    sarakš, lutalice, glavonja
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by Sotir Wed May 15, 2019 9:45 pm

    U, a kamo ti je Valerijan?
     Jesda je strip, ali što se tiče ovog topika je odličan.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by паће Wed May 15, 2019 9:46 pm

    Е нисам ни знао да је и то читав свемир... видео сам само Бесонов филм, ако је то то. А стрипови се исто броје, види увод.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by Guest Wed May 15, 2019 9:49 pm

    voleo bih da vidim još neke spekulativne aspekte Xeelee univerzuma Stivena Bakstera.

    СФ на велико Empty Re: СФ на велико

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:53 pm