Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Cunjam i lunjam

    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Thu Aug 01, 2019 11:00 am

    Izadjem iz busa u Golupcu i nema mi ni bicikle bi prikolice pozadi. Valjda puko neki sraf usput oa mi biciklu prebacili u gepek.


    _____
    Belaj Boy
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by bela maca Thu Aug 01, 2019 11:22 am

    Poslednji put kad sam išla majstor nije umeo da ih postavi uopšte na taj nosač pa ih je strpao u gepek..


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Thu Aug 01, 2019 2:19 pm

    Mene je odusevio momenat da nemam nikakve garancije da ce biti mesta u nedelju kad se budem vracao.
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Thu Aug 01, 2019 2:49 pm

    Cunjam i lunjam - Page 2 IMG-20190801-085305-1


    _____
    Belaj Boy
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Sat Aug 03, 2019 6:48 pm

    Kako do Zagubice? Ariva valjda ima prikolicu samo ka Djerdapu. Uvek moze u gepek busa?


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Guest Sat Aug 03, 2019 7:47 pm

    Чекај, чему теби заправо служи тај бајс?
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Sat Aug 03, 2019 8:02 pm

    Golubac je 130 km od Beograda, Zagubica 170. To da vozim po nasim drumovima? Sve i da imam vremena i kondicije. Golubac sam za ova 3 dana presao i uzduz i popreko biciklom. 3 puta do tvrdjave, Gradiste, Vinci, kej...

    Sutra cu do manastira Tumane pred put. Sta mi vise treba od toga?
    Edit: da postoji staza uz Dunav isao bih do Bg. Odavno sanjarim takvu pricu od Nemacke do Beca i ove gosine cu je verovatno izvesti (mnogo sporijim ritmom od Mace, 40-50km dnevno)
    Anonymous
    Guest

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Guest Sat Aug 03, 2019 8:15 pm

    А, океј. Тај жанр. Теби би највише одговарао какав РВ, па бицикл прикачиш позади и возаш само по локалу. На овом блесавом континенту некад иза РВ-ја вуку аутомобил, са истом том наменом.
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Sat Aug 03, 2019 8:20 pm

    Tako nesto. Po Beogradu svuda idem biciklom al medjugradski bas i ne bih. Super bi mi bio fazon da vozim 40-50 dnevno i usput da radim po stekovima. Al ne po nasim drumovima i ne sa nasim vozacima.


    _____
    Belaj Boy
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by bela maca Sat Aug 03, 2019 10:33 pm

    U svaki autobus bilo kojeg prevoznika može bajs da se stavi u gepek. Ja tako putujem već godinama. Jedino kad je baš gužva neće da me prime.
    Nema staza uz Dunav ali ima nasip sa kovinske strane kojim možeš maltene do bga.
    Inače mnogo precenjuješ i Macinu kondiciju i izdržljivost Cunjam i lunjam - Page 2 1399639816 ove godine sam tako i vozila, većinu dana nisam više od 40-50km prešla, te je bilo 40 stepeni, pa onda kiša danima, grozno. Svega par dana sam vozila preko recimo 60km. Kondicija se stekne na putu, i za ravno i za penjanje. Ovu rutu koju sam ja prošla bukvalno može svako, makar da je prekjuče prvi put seo na bajs. Pri tom mislim i na Alpe. Šta ne može da se izveze tu je voz.



    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Sun Aug 04, 2019 6:50 am

    Znam ja tvoje rute Cunjam i lunjam - Page 2 1143415371

    Malo mi frka na blef. Kupim kartu i onda razmisljam hoce li me majstor primiti. Jos je moja ogromna 29-ka. Ovaj sto je vozio za Golubac je komentarisao velicinu ko da ce je na ledjima nositi.

    Zvacu Arivu da vidim da li mogu da se najavim za neki sto ide u nedoba.

    Edit: izdao sam hard kor. Ako budem vozio Pasau - Bec ove godine iznajmicu elektricnu. Avionom do Beca, voz za Dojcland pa tamo renta koju bih ostavio pred Becom.

    Lokalna svrckanja su mi radna. Za ovo bih vec uzeo slobodno, a tu mi se ne isplati previse da odsustvujem sa posla.

    Poslednjih mesec dana sam se bas primio na Krupajsko vrelo a pre neki dan vidim poster za Zagubicu kod njih na predstavnistvu
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by bela maca Sun Aug 04, 2019 8:59 am

    Uštedi pare i iznajmi običan bajs, za tu rutu ti stvarno ne treba električni, dovoljna ti je kondicija od vožnje po Beogradu


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Sun Aug 04, 2019 11:00 am

    Ne menja previse ukupan trosak, a proci cu brze i opustenije. Najradije bih mojom i da mogu da razvucem kolko hocu.

    sad sam bio do manastira Tumane. Sve sam ocekivao da vidim, lame i emue nisam.

    Ferenc Puskás

    Posts : 11717
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Ferenc Puskás Wed Aug 07, 2019 1:52 pm

    Nedjelju 4. 8. proveo u Splitu, bio na tekmi. I've seen things you people wouldn't believe... Sad se namačim u Uni s imigrantima i iščekujem asteroid.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Guest Sun Aug 11, 2019 11:10 pm

    Blic papir za dupe wrote:A posle se sobe ne mogu provetriti za druge goste...

    Završna poenta senzacionalističkog članka u Blicu da "naši" kreću na moe praznim autobusima, mislim, praznim gepecima, jer, u dogovoru s vozačem i agencijom, prave mesta za - paprike, koje kupe usput u Makeadoniji,a Makedonci ih već čekaju jer i njima se isplati da prodaju paprike na veliko, i onda "naši" peku ajvar u apartmanima i hajde ti sada provetri to posle.
    U Srbiju se vraćaju tegle ajvara.
    Gde kupuju tegle, celofan i gumice?
    U grčkim knjižarama sto posto.

    E ovo podsetilo na jednu pojavu u iznajmljenim stanovima Evropi: sve češće mi se dešavada naletim na vonj karija (curry), i to nikada provetriti. I ja ponekad jedem to, kupujem i organski kari kao začin. tačnije organsku kurkumu (najvažniji sastojak karija), ali ne volim svaki dan i da mi miriše svaki dan po ceo dan.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Filipenko Sun Aug 11, 2019 11:19 pm

    otto katz wrote:Nedjelju 4. 8. proveo u Splitu


    Znamo i zasto i gde si bio. Cunjam i lunjam - Page 2 Beria
    Ferenc Puskás

    Posts : 11717
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Ferenc Puskás Mon Aug 12, 2019 1:22 am

    Pri povratku s tekme morao obići rivu. Putem do nje izvirali ustaše ispod kamenja ko poskoci.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11717
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Ferenc Puskás Mon Aug 12, 2019 1:33 am



    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Guest Mon Aug 12, 2019 4:59 pm

    Kada je reč o letovanjima i nošenju provijanta, mislim da sam o tome negde već pisao, ne sećam se gde, a ovo je ionako ejdini forum gde još nisam uhapšen, pa da ponovim, po sećanju... Izgleda da se ne uklapam u opšte tipove turista o letovatelja™. Razvrstao sam ih u nekoliko tipova i podtipova i kao što rekoh, ja sam sumnjivac tu, čudak i uljez:

    - motorizovani putnik
    On vodi automobil na letovanje. Tri četvrtine mozga mu je uvek uz taj auto , i s takvima ne treba razgovarati o npr. plažama i restoranima, hajde za restorane ali za plaže... Takvi uvek ovako: "Nema ni 35 km, fenomenalna plaža, a ako želiš baš beli pesak i tirkiz, samo na istok nešto oko 40 km pa levo i onda malo truckanje i onda se pakrušap ispod hrasta i onda na magarcu jedno, jedno 10 km uzbrdo pa onda 281919191 stepenika nizbrdo, ali ponesi kremu i vodu..." S takvima se ja ne okupah na plaži. Jer ja sam nemotorizovan i hoću da mi hotel/kuća/apartman bude na nekoliko stotina metara od plaže najviše. A obaška hoću pogled na more. (Otud poslednjih godina izbegavam agencije.) Ljudi šoferi su super ljudovi, ali nisu dužni da meni davaju prevoz ovako nesposobnom, i to su dva potpuno suprotna pogleda na svet i letovanje: oni su kao Amerkanci u Los Anđelesu, "idu do poštanskog sandučeta na drugom kraju travnjaka automobilom lađom", a ja... 

    - porodice s dečurlijom
    Opsednuti bazenima (a ja se nikada nisam brčnuo u bazenu na moru), plićacima, igralitima za decu u restoranima i hotelima, zanimacijama za decu, a po pravilu deca su veći teret svima oko njihe nego roditeljima samima, jer oni se ozoluju nekako, pa ćućore kao dva goluba i prave sledeće dete, a tašta ili svekrva puše lule i deru se na klince. Il iakda hrane bebu koju su u kolicima parkirali pored stola u piceriji, a stariji klinac je poludeo, pa maltretira bebu, pa beba plače, klinac vrišti, roditelji ih "umiruju", a ti lepo konzumuješ svpj časni obrok i pivo i samo se moliš bogu da te starije đgepče ne primeti pa da te ne uzme za zub.

    Kombinacija ova dva gornja tipa je strašna i za slušati kada se vate pa počnu da opisuju svoje avanture ali nisam nikada ni morao ni hteo da idem u Grčku. Ili bilo gde.

    - parovi
    a) mlađi, zečje jebežljivi, obično ostaju samo po nekolik odana na isto mestu, na plažu idu sa po peškirčetom, i hrane se kao paradajz turisti opisani u TV Reviji 1974.
    b) stariji, često ljubavnici (šef sa sekretaricom, kolege s posla i slično), isijavaju konsoirativni zadah, oni u apartmanima se uvek nakrkaju jeftinim bećar paprikašima i salamama, na hrani štede i oni, a vidim da su ljubavnici, to jest  čujem da su ljubavnici po tome što pričaju o stvarima o kojima bračni drugovi ne bi pričali posle deset-dvadeset godina braka
    Obe grupe mnogo vremena provode na plaži i u igra jamba odnosno remija. I vole izlete, ali umereno

    - grupe
    a) stariji, kao neka ekskurzija na prolsavi 20 godina (i više) mature: svak idan su na izletima; nakrkaju se na doručcima i onda obilaze "kulturnoi-istoirjske znamenitosti", na plažu govotov i ne idu, samo puše, piju kafe i konjake i usta ne zatvaraju: druže se
    b) mlađi, to se jebe sve u šesn'es', obično klinke već poslw dvadana traže lokalne jebače, a muški se napijaju i vesele s balonima s onim glasom za smejanje.

    - puni pansion, agencija
    Najedu se ujutru kao da idu na pogubljenje i često pave senviče koje iznose, iako je to zabranjeno. Odmah potom idu na plažu, a rezervacija ligeštula peškirima u cik zore je česta pojava. Prvi su na pansionskim obrocima i tu jedu sva ona sranja, zbog kojih niakda nisam ni uzimao te pansione: bezvredne pirinče, "krempite" od stiropora i lepka za papir, uvelo grožđe, presuvi kolači s višnjama, odvratna kafa iz grčkih automata, preslatki "đus" od pomorandže bez imalo pomorandže. To je neka seoba naših sindikalnih gostiju s Jadrana. Nikada ne idu u restorane.

    I tako dalje.

    Kad me pitaju "pošpto espreso i kisela voda?", meni se smuči: uostalom ne pijem sepreso, već fitler kafu ili kapučino; a ako moram da borijm siću za kafu, neću ni da idem na letovanje. Volim da se častim po restoranima (uostalom po pristupačnim cenama, jer za skupe stvari ionako nemam para) jer mi zamiriše! U letnjoj noći posle plivanja i sunčanja (kolik ose uzme, pod suncobranom) ili posle povratka s plaže, kaa zamiriše, kada me prosto mrzi da kuvam u svojoj kičeneti, onda odem u restoran.

    A tačno bih mogao da se snađem s 5 evra i manje dnevno, kada mi ne bi bilo žao da propustim tolike poslastičarnice i taverne (o kojima sam pisao Kauboju, uz Andurila jedinom politički doslednom i normalnom učesniku tamo), tačno bih mogao da jedem hleb i lubenice i jeftine "tostije" u nelepim ćumezima. Skuvam nešto u kičeneti samo jednom ili dvaput, da me mine želja, jer je moja kuhinja u raspadu, ali mi se dešavalo poslednje dve godina da sam bacao to iz moje kuhinje (bogu plakati) jer naprosto nisam odoleo kolačima i jelima iz restorana pored kojih sam šetao. Grehota je ne svratiti na čašu vina ili kriglu piva posle plaže.

    - hedonisti 
    Po pravilu u parovima, imaju vozačku dozvolu, pa im rentakar nije nikakava problem, oni se nigde ne zadržavaju više od 4-5 dana i nikada unapred ne rezervišu ništa, već telefonom dogovore sve sa sledećim gazdom/gazdaricom, boli ih dupe. Oni krstre Kritom, ili Peloponezom ili čamcima skaču po Kikladama kao Džems Bond po krokodilima.
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Thu Aug 15, 2019 1:36 pm

    Kladovo Vs Donji Milanovac?


    _____
    Belaj Boy
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by bela maca Thu Aug 15, 2019 1:53 pm

    kladovo pa donji milanovac


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    katamaran

    Posts : 1379
    Join date : 2015-01-20

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by katamaran Thu Aug 15, 2019 2:05 pm

    Da znas da ti nije losa ideja...





    _____
    Belaj Boy
    avatar

    Posts : 147
    Join date : 2018-11-26

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Frile Thu Aug 15, 2019 4:33 pm

    Obaška što je Đerdap jako lep, što ne bi vozio bajs duž cele relacije Kladovo - Golubac?

    Put nije opterećen, a imaš dosta mesta sa strane gde se može svratiti - do sela Miroč, do Lepenskog vira i ušća Boljetinske reke, malo starim putem ka Majdanpeku do prevoja Oman, itd... Ima mesta za divlje kampovanje, imaš kamp Toma kod Brnjice, ima Hajdučka vodenica ispod Malog Štrbca, ma ima svašta.
    Anonymous
    Guest

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Guest Thu Aug 15, 2019 4:38 pm

    ja sam na toj deonici uvek sretao puno biciklista
    avatar

    Posts : 147
    Join date : 2018-11-26

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Frile Thu Aug 15, 2019 5:14 pm

    pa da, tuda ide Dunavske biciklističke rute (EuroVelo 6, Donauradweg)

    Cunjam i lunjam - Page 2 Empty Re: Cunjam i lunjam

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 4:13 am