Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pustinjske sekte

    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Bluberi Wed Sep 06, 2017 8:18 pm

    Sud Subotici vratio zemlju, grad se žalio
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Thu Sep 07, 2017 2:25 pm

    Episkop šumadijski Jovan dodelio je potpredsednici Vlade Srbije prof. dr Zorani Mihajlović Orden Svetog Simeona Mirotočivog, koji Srpska pravoslavna crkva dodeljuje za poseban doprinos pospešivanju odnosa između crkve i države, saopštio je kabinet potpredsednice.
    Mihajlovićeva je ovo odlikovanje dobila na predlog crkvene opštine petačke pri Hramu Svete Petke u Petki, čiju je rekonstrukciju pomogla.
    U odluci se navodi da se potpredsednici Mihajlović orden uručuje "u znak priznanja za veliku ljubav prema svojoj Svetoj crkvi koju je pokazala prema Hramu Svete Petke u Petki".
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by паће Thu Sep 07, 2017 2:49 pm

    zastitnik gotama wrote: Svetog Simeona Mirotočivog

    Значи ладно је имао киоск са парфемима на точење.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Filipenko Thu Sep 07, 2017 4:04 pm

    Mirotočio je tako što je poput Ante Pavelića trećinu Srba nepravoslavaca proterao, trećinu pobio a trećinu nasilno pokrstio. Samo ne znam da li je tada još uvek bio katolik, ovako naizgled bi se reklo da jeste  Pustinjske sekte - Page 2 2952840586
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Thu Sep 07, 2017 5:11 pm

    pa nije nepravoslavaca, samo bogumila, katolike u primorskim oblastima nije diro...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Filipenko Thu Sep 07, 2017 5:14 pm

    I to što kažeš. Nije dao na svoje.
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Tue Sep 19, 2017 5:07 pm

    Svećenik je statuu visoku sedam metara poškropio svetom vodicom, prenosi Fena. 
    Na njoj je predstavljen izumitelj sa svojim najvećim postignućem, puškom koja svakodnevno oduzima živote na ratištima širom svijeta.

    Spomenik M. Kalašnjikovu.
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Tue Sep 19, 2017 7:34 pm

    fala m70ab2 na tri nagradna vikenda iz askare
    Јанош Винету

    Posts : 5394
    Join date : 2016-01-26

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Јанош Винету Thu Sep 21, 2017 1:59 pm

    Ovo je iživljavanje od 7.5 metara u centru Moskve, bahato i bezobrazno.

    Inače, spomenik-bista Kalašnjikovu odavno postoji, u parku Iževskog tehničkog fakulteta,
    kako valja i trebuje.
    http://www.ntv.ru/novosti/1608021/.

    Ural radi, Moskva se gradi.
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Thu Sep 28, 2017 12:37 am

    „Ови догађаји су застрашујући јер показују две ствари: прво – неспремност да се суочимо са изгредницима и да их, зарад смањења даљих њихових активности, у што краћем року спречимо да наставе да краду, као и друго – показују да друштво у коме живимо проживљава истинску кризу, јер је спустивши лествицу достојанства људске личности на преживљавање ’пуњењем стомака’, занемаривањем изграђивања правих вредности људскости и инсистирања на њима допринело да више ништа није свето и да све може бити узето и отето”, навео је владика Василије.
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Thu Sep 28, 2017 4:46 pm

    Organizujem babinoj sestri sahranu sad, pomenuo sam bas nedavno ona sto mi zvala policiju. 200 evra mi je uzeo katolicki pop. Rutinski, tarifa, to te kosta 200 evra.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by паће Thu Sep 28, 2017 4:50 pm

    Пролетос смо прошли без жупника (ташта ама никад није ишла у цркву) ал' смо свеједно цалнули 3000 динџи за пола сата што је сандук био изложен у капели.

    Иначе, рекли су да би жупник то одрадио за фрај, само да се плате заостале чланарине... дакле "колико дате...".


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by bela maca Thu Sep 28, 2017 4:52 pm

    pa jel mora to gotame, ono, baba je bila vernik i bas je zelela popa?
    ja iz moje blize okoline ne znam nikog ko bi to zeleo


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Thu Sep 28, 2017 4:56 pm

    a ne znam, moja baba, dakle sestra njena jeste katolkinja, ide na misu svake nedelje, ima sliku pape Franje u novcaniku pored moje i Lakijeve.

    Njoj je sin umro u uzasnim okolnostima, bila pola zivota sama, teska i dzagrizava, nije sigurno isla u crkvu, ne zna ni da li ce joj neko doci na sahranu, osim sestara i tako nas.

    Spremila je pare za svoju sahranu, jer je znala da ce tako biti. Ne znam bas da l ce to biti dosta, posto je pop pokidao.

    Nek bude tako, al brate kakvi su ljudi, ko da ne znaju kako se oko njih zivi.
    plachkica

    Posts : 16382
    Join date : 2014-11-06

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by plachkica Thu Sep 28, 2017 4:57 pm

    pomislio bi čovek da konkurencija utiče na tržište smanjenjem cene, kad ono jok.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by паће Thu Sep 28, 2017 5:03 pm

    Договорна економија.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Erős Pista Thu Sep 28, 2017 6:36 pm

    Monopol.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by ficfiric Mon Nov 20, 2017 7:12 pm

    Patrijarh Kiril: Zbog grešnosti čovečanstva, bliži se kraj sveta

    https://rs-lat.sputniknews.com/rusija/201711201113511051-patrijarh-kiril-covecanstvo-gresi-kraj-sveta/

    Patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril izjavio je da je čovečanstvo ogrezlo u grehe zbog čega je sve bliži kraj sveta.

    Kako je rekao, svi oni koji vole svoju domovinu moraju da se ujedine jer čovečanstvo ulazi u kritični period razvoja, što se može primetiti golim okom.

    „Samo slep čovek ne bi primetio da nam se bliže preteći trenuci istorije, o kojima je govorio apostol i jevanđelista Jovan“, rekao je patrijarh.

    U skladu sa hrišćanskom veronaukom, dodao je patrijarh, kraj sveta zavisi od samih ljudi, s tim u vezi potrebno je da svako ponaosob shvati odgovornost za svoju domovinu i celo čovečanstvo kako bi se zaustavio sunovrat moderne istorije.

    Patrijarh Kiril danas slavi 71. rođendan. Rođen je 20. novembra 1946. godine u Lenjingradu, sadašnjem Sankt Peterburgu.

    Rođendan su mu čestitali brojni ruski političari i istaknute ličnosti, a predsednik Rusije Vladimir Putin uručio mu je sliku Uspenske crkve u Kremlju.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Mon Mar 12, 2018 12:04 pm

    Pustinjske sekte - Page 2 Ev49yq
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by паће Mon Mar 12, 2018 2:50 pm

    Јер би писано "црква дабогда!".


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Wed Mar 21, 2018 7:15 am

    Pustinjske sekte - Page 2 DYxA2-hWkAAdhl_
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 10:52 am

    Red je ponovo uspostavljen.

    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Wed Dec 05, 2018 5:48 pm

    Pustinjske sekte - Page 2 Esjkba
    ♏

    Posts : 4773
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by ♏ Thu Dec 06, 2018 7:15 am

    Očigledno dobri dr Safet nije doktor prava ili kakve sociologije... mogu se samo nadati da je u pitanju makar medicina.
    Anonymous
    Guest

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Guest Thu Dec 06, 2018 1:34 pm

    Doktor šerijatskog prava, mislim da se to tako zove. Na stalnoj je turneji, što stvarnoj što virtuelnoj zajedno sa još jednim kolegom doktorom Elvedinom Pezićem. Školovani u Medini, na nekom tamošnjem Megatrendu koji samo štanca profesore, magistre i doktore. Nakon što je Barčić poginuo u saobraćajci, Nustret Imamović otišao u Siriju, a tzv. Bilal Bosnić zaglavio na robiji, ova dvojica su najviđeniji i najuticajniji predstavnici BiH daija scene. Ublažili su džihadisanje otkako su im se policija nakon novousvojenih zakona nakačila na vrat i sad se uglavnom drže propovijedi i odgovora za neupućene oput ovog sa slike.

    Redovno im je po par stotina posjetilaca na predavanjima, mada je to publika koja se preklapa, isti ljudi posjećuju skupove u krugu od stotinak km pa djeluje da ih ima jako mnogo. Imaju fb profil -Ko su oni koje zovu vehabijama- i tu se oglašavaju redovno, odgovaraju na pitanja i rješavaju dileme onih koji bi da sve usklade sa šerijatom. Nastupaju kao duet, blagi i strogi daija, Elvedin je onaj opušteniji, povremeno i "duhovit", Safet je krut kao Terminator, samo po šerijatu, ni pedlja odstupanja.

    Pustinjske sekte - Page 2 Empty Re: Pustinjske sekte

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:41 am