Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 6:34 pm

    Tipično za grupu mačaka  Psi, mačke i ostali - Page 20 286371741 Izgledaju koordinisano ali to su samo pojedinačni instinkti ispoljeni, sticajem okolnosti, u isto vreme. Kad dođe vreme za akciju, nestaje svaki privid koordinacije. Ovde se moglo dogoditi i da jedna mačka natrči na drugu i da izbije opšta mačja tuča a da pas bude zaboravljen. Ionako ga preziru.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 6:44 pm

    Jedan orah bačen među mačke bi bio daovoljan da se ovaj borbeni poredak rasturi Psi, mačke i ostali - Page 20 4101625831

    Uvijek me ražaloste reakcije pasa na mačiju kurčevitost ili nasilje, oni njihovi zbunjeni pogledi kad izgleda kao da se pitaju, šta im je, što su ovako nasilni.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 13, 2020 6:49 pm

    Ne žele da se igraju. Mislim, to je njemu u glavi najverovatnije
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 6:55 pm

    Pravi gadovi znaju da budu, čak i prema mačkama ako nisu iz njihovog plemena. Desetak mačića sam probao da udomim ali ove moje nijedno nisu prihvatile. Međusobno su solidarne za desetku. Jednu mačku mi je rođak obogaljio kosačicom, kad je počela da se opravlja gledao sam kako joj sestre i rodice donose miševe i krtice za ponovnu obuku. Kasnije je tako obogaljena okotila dvoje mačića i ubrzo uginula, ove su ih odgojile kao svoju vlastitu đecu. Prije par večeri mi se okotila mačka i dođe mačor pa pobije mačiće, sad je izdajaju odrasli i osamostaljeni sin i kći.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 13, 2020 7:13 pm

    Zasto pobije? Mislim, ja sam psetar, ne razumem se puno u mačke...
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 7:14 pm

    Valjda konkurenciju eliminiše, ili zato što su tuđa? Drugoj koja je okotila troje nije dirao potomstvo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 13, 2020 7:15 pm

    Pfff, bez veze...
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 7:26 pm

    fikret selimbašić wrote:Valjda konkurenciju eliminiše, ili zato što su tuđa? Drugoj koja je okotila troje nije dirao potomstvo.

    Da spremi ženke za novo parenje, da eliminišu konkurenciju, zato što se zaigraju pa im mačići zaliče na plen.

    A u osnovi - zato što bi u protivnom bilo previše mačića i sve bi mačke krepale od gladi.

    Priroda je hulja.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 7:40 pm

    Halászlé wrote:
    fikret selimbašić wrote:Valjda konkurenciju eliminiše, ili zato što su tuđa? Drugoj koja je okotila troje nije dirao potomstvo.

    Da spremi ženke za novo parenje, da eliminišu konkurenciju, zato što se zaigraju pa im mačići zaliče na plen.

    A u osnovi - zato što bi u protivnom bilo previše mačića i sve bi mačke krepale od gladi.

    Priroda je hulja.

    Zato se i ne miješam u te sporove. Znam da ako ove pobiju slijedi novo parenje i mačići koji se rađaju u avgustu. Gaze ih kola, ubijaju psi lutalice ili lisice, nalaza svkojake načine da umru ali uvijek ih se desetak mota oko kuće. Ljetos su mi djeca raznijela nekoliko mačića ali i to se popunilo onom avgustovskom generacijom. Mačkar sam silom prilika, trebaju mi i puno mi više odgovara savezništvo sa mačkama nego prijateljstvo sa psima.
    Psi su najbolje životinje na svijetu. Kad mi je zadnji uginuo prije sedam godina, odlučio sam da više nemam psa, preteško mi je sve to palo a toga i bez pasa imam previše u životu.

    Mačkama dam jedan mesni i jedan mliječni obrok dnevno, imaju toplo i suho mjesto za spavanje, kote se u komšijskim balama sijena ili slame i to je to. Nisu  mi jarani kao psi već smo iznuđeni saveznici. Otkako njih imam, bašta mi je bez krtica i zmija, kuća bez miševa i golubova, a gnijezdo crvendaća koji su mi se smjestili na balkon sam zaštitio mrežom tako da je macama nedostupno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 13, 2020 7:41 pm

    Dal mačori uopšte znaju koje je potomstvo njihovo?
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 7:45 pm

    Ne znam, mislim da znam da jedno mače može da ima dva oca.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 7:47 pm

    uh ne jedno mače da ima dva oca nego u jednom okotu može da bude više očeva...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 13, 2020 7:50 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 20 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 7:50 pm

    Da da, kurvaćetine* su to velike.

    *trejdmark - Božica Jurić iz Crnih Lokvi
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed May 13, 2020 7:53 pm

    Halászlé wrote:uh ne jedno mače da ima dva oca nego u jednom okotu može da bude više očeva...

    To je uobičajeno. Ovo da jedno mače može da bude rad dvojice očeva sam nekad negdje pročitao, na internetu pa zato ono mislim da znam Psi, mačke i ostali - Page 20 4101625831
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Thu May 14, 2020 12:05 pm

    Halászlé wrote:
    fikret selimbašić wrote:Valjda konkurenciju eliminiše, ili zato što su tuđa? Drugoj koja je okotila troje nije dirao potomstvo.

    Da spremi ženke za novo parenje, da eliminišu konkurenciju, zato što se zaigraju pa im mačići zaliče na plen.

    A u osnovi - zato što bi u protivnom bilo previše mačića i sve bi mačke krepale od gladi.

    Priroda je hulja.

    Зато мачке крију мачиће док не прогледају и не науче колико толико да ходају, а и премештају их бар једном, из једног скровишта у друго. Мени никако није јасно како је Јохана успела да прескочи врата од терасе и промигољи се између греде и крова, што је све од гвожђа и тамо нема за шта да се ухвати, и то пет пута. Мачићи су јој дотле били на крову, почела је киша, четири је пренела а пети пут се вратила празних шака шапа зуба. Канда смо чули сову, можда је била бржа.

    Е сад када то има превише мачића, бемлига. Зависи колико има клопе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Thu May 14, 2020 1:41 pm

    mačori nemaju roditeljski instinkt ili barem ja to nisam video do sada. kada mačići odrastu postaju regularni deo šire "zajednice" u svim oblicima - ili kao deo čopora ili kao neprijatelji. prestaje bilo kakva veza sa potomstvom i nije retko da roditelji budu krvni neprijatelji odrasle dece. jer instinkti i nagon za prezivljavanjem, odbranom teritorije i slicno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34207
    Join date : 2012-02-10

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by ficfiric Thu May 14, 2020 1:46 pm

    Kao Nemanjici


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Thu May 14, 2020 1:48 pm

    Кад је у Забавнику ишао стрип по филму "101 далматинац", презиме Aristocats је било преведено као Мрњаучевићи.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by bradilko Thu May 14, 2020 10:24 pm

    danas sam montirao sestri ( često je to 1 inadžijski zlotvor) radni stol. kupio joj pre neki dan ali stalno imao preča posla. kad god dođem lap top po kući i ne možeš da je lociraš. eadi odkuće. stalno je u nekim šlafrocima i helankama napolje. ona je od onih vojničina koja mora da ide u firmu ili depra.
    u stvari drugar mi montirao a ja mu šegrtovao ( bar sam ga posmatrao kako uživa da mi viče donesi ovo ono a kako ne znaš šta je ovo ono 😄). a to je onaj stol što ima ono govno za tastaturu a takve sam polomio namerno desetine. ništa odvratnije mi nije bilo od tog govneta za tastaturu. samo malo jače press i yeah!!
    psi i mačke su najvažniji. pod ostali sam iako kako se preobraćujem u poljodelca počinjem ponovo da razmišljam i o spostvenoj porodici. uhh valda otvaraju sutra kafane pa se vrćem na staro ne skretanje sa pravog kursa
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Thu May 14, 2020 10:57 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 20 3137070404


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Fri May 15, 2020 9:22 am

    Јохани је ових дана десети рођендан... бар према томе колика је била кад смо је добили.

    Psi, mačke i ostali - Page 20 E70_2418


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Tue May 19, 2020 8:14 pm

    Је ли ово белоушка? Сфоткао јуче на башти.

    Psi, mačke i ostali - Page 20 E7024911


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue May 19, 2020 8:23 pm

    Jeste, mala je slika ali uočljive su bijele "uši" na glavi.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Tue May 19, 2020 8:38 pm

    Ето, косим свуда где стигнем да се не намноже змије, ал' јебига комшије с обе стране добаце коровом до два метра у висину... И ова дође да се сунча баш ту где ми седимо.

    Да припитомљавам ил' да утаманим? Има доста рода у крају, рачунам да неће дуго.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:53 pm