Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mreža

    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:17 pm

    Arkady Ivanovich wrote:namera je ocita da mnogim firmama fb zeli da onemoguci besplatnu reklamu, mislim to nam je valjda svima jasno. greska je sto su u istom kosu i potpuno nekomercijalne stranice, tu nema zbora, ali kada su isti arsini bili da napravis page cnn i page guglearth zivotinje na slikama jbg


    Namera uopšte nije samo to. FB već mesecima ne sledi krivulju rasta koja je bila očekivana za ovaj period. Razlog za to je, većim delom, odijum dela američke javnosti zbog fake newsa koji se dovode u vezu sa ruskim mešanjem u američke poslove. Fejsbuk pokuśava da obnovi reputaciju i da se prikaže kao kompanija posvećena spajanju pojedinaca širom sveta, a ne kao bahati kingmaker koji je doveo Trampa na vlast. To je dugoročna investicija u budućnost koja nosi sa sobom velike rizike jer niko ne zna kako će tržište reagovati na ovu ogromnu promenu. Akcije su danas recimo pale 2%, ups sada su 4%. Ne prave se ovako veliki zahvati bez jake nužde. Facebook je postao preveliki za svoje dobro i ovo što radi je voljno smanjenje globalnog uticaja u veri da će tako povratiti deo izgubljenih simpatija javnosti. Problem je u tome što se ovako formira informacioni vakuum, a razni aktivistički, sitnoprivredni, kreativni autleti ostaju bez najvažnijeg sredstva komunikacije. Bukvalno ceo svet je varijabla u kalkulacijama Šećerbega i ekipe.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:20 pm

    fb je privatna korporacija bazirana u sad, nije ništa više od toga, get over it.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:20 pm

    Gargantua wrote:fb je privatna korporacija bazirana u sad, nije ništa više od toga, get over it.

    FB je IT ekvivalent East India Company.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:21 pm

    Kondo wrote:Pa slusaj gari ali ako neko u fejsbuku primeti kada registrujes korisnicki profil koji se zove Puši Kurac i shvati da to nije neko ime i prezime, znači ima plaćeni rob da trejsuje prekršaje, isto je tako moglo da se reši i ovo, npr da se verifikacija stranica koje nisu individualne radi ručno, tako da neko mora da odobri da na mrežu izađe Pink, CNN ili hiptetička stranica za ispravno hranjenje mačaka BARF metodom. 
    Uostalom i sada prilikom registracije strane možeš da se registruješ kao charity, zajednica, društvena odgovornost - sve to postoji u nekom formularu - pitanje glasi zašto se sada neprofitni projekat tretira isto kao neki megabiznis koji će tih potrebnih 50-100e nedeljno platiti od siće koja ispadne kroz bušni buđelar. Drugim rečima ovo je masna korporatizacija FB jer će ovo izdržati samo biznisi i niko više.

    Mislim ovo se ne radi ovako, to je botom lajn. Ovo je zapravo sada već ozbiljan abjuz korisnika tj članova zajednice koji je mogao da se predupredi


    jbg, tu je sranje u startu bilo sto neko napravi stranicu ziveli cetnicki djenerali i baja mali knindza i oznaci je kao charity i sve ok.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:25 pm

    ^^

    pa i to je propalo/prevaziđeno, a svet je postao bolje mesto iz x razloga.

    valjda je pluralizam nešto viši ideal, a ne neka šatro globally responsible nekomercijalna mreža, to je neodrživo.

    treba tražiti alternative a ne da fejs bude "bolji".



    msm serem, ja sam ekstremno lajt juzer koji i na to mora da se natera, ali navike se menjaju, neko će već pogoditi šta je sledeći (is)korak.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by kondo Fri Jan 12, 2018 10:27 pm

    a taj ruski fezbuk, je li čemu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:32 pm

    sad ste me podsetili na ello koji je banuo 2014 da pomuti fejsbuk, ali nista od toga i sad vidim da su se pretvorili u creators network, nije vise obicna mreza kao sto su poceli.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:36 pm

    nem pojma, drugar ima neki nalog na vkontakte, voli da se druži sa evroazijatima, ja ne zalazim.


    mada rusi imaju i "odnoklasnike" https://ok.ru/
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:37 pm

    OK je ranije bio najveći. Super je VK, ima muziku, warez, ima sve.
    I nikada ne traže lićna dokumenta na uvid.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:39 pm

    vk je malo zatego sa muzikom, pre je sve bilo mufte i za slusanje i za download, u posl vreme naletim na not available in your region i sl.
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:44 pm

    sloboda dolazi od braće rusa, istorijski potvrđeno Mreža - Page 3 1233199462
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:46 pm

    kucamo na vrata zaboravljenih sajtova, juce sam se ulogovo na lastfm Mreža - Page 3 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:47 pm

    Auh uspomene....jel is scrobblovao ranije, u zlatno vreme pre 10 godina?
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Erős Pista Fri Jan 12, 2018 10:47 pm

    Dje je, sta radi Majspejs?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:50 pm

    Blind Lime Pie wrote:Auh uspomene....jel is scrobblovao ranije, u zlatno vreme pre 10 godina?


    mislim da imam od 2008-9, inace poslednji scrobbler koji sam nakacio je bio bas sa vk, a imao sam i onaj lastfm sto se instalirao posebno na komp i mislim da sam se nakacio i na soundcloud
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-02

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Filipenko Fri Jan 12, 2018 10:52 pm

    Ako nista drugo, sa V Kontakte ste barem mirni u smislu da znate da se vasi licni podaci cuvaju u Rusiji, na ruskim serverima, u skladu sa ruskim zakonima.  Mreža - Page 3 29297947
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:53 pm

    vk se rutinski povezuje sa instagramom npr isto kao fb
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-02

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Filipenko Fri Jan 12, 2018 11:05 pm

    Ne treba zaboraviti na siri drustveni doprinos Fejsbuka ukazivanju na probleme i izazove modernog vremena i savremenih demokratskih procesa.


    Mreža - Page 3 TERvqI2
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 11:07 pm

    na internetu je bilo bas do jaja negde do 2010 - 2011
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Nino Quincampoix Sat Jan 13, 2018 2:53 am

    Kondo wrote:a taj ruski fezbuk, je li čemu?

    vkontakte? odličan!
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Nino Quincampoix Sat Jan 13, 2018 2:54 am

    Blind Lime Pie wrote:Auh uspomene....jel is scrobblovao ranije, u zlatno vreme pre 10 godina?

    uh ih ah

    pomalo me strah da vidim šta mi je sve na plejlisti
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by lalinea Sat Jan 13, 2018 3:06 am

    Kondo wrote:Pa slusaj gari ali ako neko u fejsbuku primeti kada registrujes korisnicki profil koji se zove Puši Kurac i shvati da to nije neko ime i prezime, znači ima plaćeni rob da trejsuje prekršaje, isto je tako moglo da se reši i ovo, npr da se verifikacija stranica koje nisu individualne radi ručno, tako da neko mora da odobri da na mrežu izađe Pink, CNN ili hiptetička stranica za ispravno hranjenje mačaka BARF metodom.
    Aha... To je scalable u pizdu materinu.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2018 3:10 am

    Kondo wrote:a taj ruski fezbuk, je li čemu?

    Fala lepo, dovoljno mi što Amerikanci znaju sve o meni  Mreža - Page 3 2304934895
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2018 3:11 am

    Filipenko wrote:Ako nista drugo, sa V Kontakte ste barem mirni u smislu da znate da se vasi licni podaci cuvaju u Rusiji, na ruskim serverima, u skladu sa ruskim zakonima.  Mreža - Page 3 29297947

    to nekima i ne odgovara  Mreža - Page 3 1861198401
    Anonymous
    Guest

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Guest Sat Jan 13, 2018 7:41 am

    hehe, a kad si na fejzu onda kao nisi dostupan majci rusiji  Mreža - Page 3 1233199462

    Mreža - Page 3 3371_900

    Mreža - Page 3 Empty Re: Mreža

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:59 am