Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Šta pije gospoda?

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Sotir Mon Feb 05, 2018 11:35 pm

    Blind Lime Pie wrote:
    Ako ne piše koliko je star skoč, to znači da je star najmanje tri godine i jedan dan, takav je zakon.

    Мало је компликованије.
    Сингл малт је мешавина из више буради у једној дестилерији.
    За старост се узима најмлађе буре. Може да буде и вискија старог преко 10 година боци, а да не пише старост.

    Single cask је из једног бурета, без мешања. Ређе је у продаји јер се не може два пута потрефити исти укус.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by kondo Wed Mar 20, 2019 8:16 pm

    Otvorio se za Ardbeg Ten.

    Konačno nešto čime mogu da zamenim Laphroaig 10, vredi svakog 56e za litru.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Sotir Wed Mar 20, 2019 8:42 pm

    Laphroaig 12 sam uzeo u DF pre desetak godina, bio je oko 28e flaša.
    Vredelo je svake pare.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 11:36 am

    "..Šta je dobro, šta nam treba..."

    Za japanski viski "Yamazaki" nisam bio čuo pre dolaska u Japan. Slučajno, nađem ovu moju sliku sa Times Square New York iz 2000-te godine.
    Tek sada na njoj prepoznajem šta je reklama bila - Suntory, konglomerat iz Kjota koji pravi baš taj viski Yamazaki. Mesto za reklamu je verovatno u najskupljih 10 na planeti.

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019yamazaki00

    Nadobijao se silnih medalja i priznanja, ušao u Bibliju viskija.

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019yamazaki01

    Pazi mu Adamovu jabučicu u grliću boce

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019yamazaki02

    Posledica tih silnih medalja je - da ga retko ima. Trgovci (izvoznici i stranci uvoznici) su pokupovali sve zalihe pa i iz narednih godina. Kada ga vidim (jednom u 6 meseci) odmah kupim, obično, jedinu bocu sa tezge. To booze shops moraju povremeno da imaju da se ne kaže kako su slabo snabdeveni.

    Tačno da su 2015. udvostručili proizvodnju, to bi se osetilo 2027.

    Cena se nije pomakla ni za dinar: 4,200 dinara. Normalni viskiji (Ballantines, White Horse, Johnny walker) su 1,000 dinara.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by kondo Thu Mar 21, 2019 11:46 am

    gde ti živiš jbte, naravno da ga ima. porasla je tražnja ali se svejedno nalazi, pored toga ima silesija japanskih viskija slicnog kvaliteta, hibiki, nikka, yoichi, yamazakura....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 12:13 pm

    Kondo wrote:gde ti živiš jbte, naravno da ga ima. porasla je tražnja ali se svejedno nalazi, pored toga ima silesija japanskih viskija slicnog kvaliteta, hibiki, nikka, yoichi, yamazakura....

    Nema ga. Nekada sam ga kupovao na dan kada je plata, sada jednom-dvaput godišnje ga uopšte vidim. Bilo ga je po supermarketima, 5 godina ga tamo nisam video.

    Više nema ni Hibiki. Slika od pre 3 sata

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019chita01

    Chita je uporediv viski, izgleda da ga marketing nije zakačio ili nisu znali kako.

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019chita02

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019chita03

    Neka su ti viskiji i uporedivog kvaliteta, nema Yamazaki i Hibiki da se nađe kao pre tih medalja. Nisu ih popili Japanci nego trgovci ih izvukli u svoje prodajne mreže.

    Eto ti gde ja živim, jbt.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by kondo Thu Mar 21, 2019 1:28 pm

    Tja, moguće, nisam bio 2 godine a čitao sam o tome da je rast popularnosti proizveo posledice. Poslednji put sam doneo 1 Hibiki i 1 neki drugi ali ubi me ne mogu da se setim šta, čini mi se neku Nikku 10 godina staru koja me je prilično razočarala. Inače su u međuvremenu japanske viskoze dostupne na svim većim evropskim aerodromima ali su cene prilično bolesne, sad sam video Hibiki običan (mislim Harmony) u Berlinu za 99evra. Ne secam se tačno cene koliko sam platio u Tokiju ali sigurno ne više od 5,000 jena, prosto ne bih dao više para. To je upola cene.

    Od ovih gore sa slike Yuichi je prilično safe bet o čemu govori i cena od 4,200 za non age specified single malt što je prilično, na to ide i 8% tax.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 1:40 pm

    Ma da, dobri su svi ti viskiji.
    Ne pijem ja to svaki dan tako da cena pa 8% taksa me ne uznemirava. Viskiji su dobri, odlični, to je bila tema.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Wed Mar 27, 2019 11:57 am

    Hibikija više nema po radnjama, imao je upadljivu četvrtastu bocu sa velikim staklenim zatvaračem, kao buržuji po filmovima.

    Ako je nulti stepen viskija nešto kao Ballantines, Johnny Walker, White Horse, onda je ovaj 12 godina White Horse dobar da se kupi ponekad. Jeste duplo skuplji ali je osetno drugačijeg, do nekle i plemenitog ukusa.

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019whitehorse1201

    Cene su kao u dinarima.

    Imaju i ostali "obični" viskiji svoja skuplja i bolja izdanja, ovde samo da kažem da ima i White Horse.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by kondo Wed Mar 27, 2019 12:06 pm

    slikaj rafove sa japanskim skupljim


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Wed Mar 27, 2019 12:14 pm

    To je bilo, 3 posta iznad. Svi isto dobri ali bez mnogo medalja kao Yamazaki.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Wed Mar 27, 2019 2:05 pm

    Nemam sa kim da razgovaram o seriji Bosch. Tako je i u RL-u.

    Šta pije gospoda? - Page 4 Bosch-amazon-canceled-or-season-4-release-date-590x394
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Nino Quincampoix Wed Mar 27, 2019 2:30 pm

    O čemu se radi? Ionako tražim nešto da gledam.
    bela maca

    Posts : 11038
    Join date : 2014-10-28

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by bela maca Wed Mar 27, 2019 3:53 pm

    možeš sa mustang Šta pije gospoda? - Page 4 2304934895


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Fri Mar 29, 2019 12:21 pm

    Po supermarketima, uz normalne boce viskija, imaju i ove, od 4 litra.

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019viski4l01

    Taj viski je dobar, ne lošiji, čak i bolji od Ballantines ili Johnny Walker.

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019viski4l02

    Ko to kupuje, ko to pije u tim količinama? Restorani i klubovi sigurno ne, oni imaju svoje linije nabavke.

    Kupuju starci, penzioneri, jedna boca od 4L im traje po 6 meseci (rekao mi kolega čiji je otac penzioner). Po malo cirnu, uveče.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Fri Mar 29, 2019 12:24 pm

    preliješ u onu lepu kristalnu bocu, a ostatak u špajz. ja bih ovo kupio za tu svrhu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by kondo Fri Mar 29, 2019 12:39 pm

    ne znam ko kupuje ali znam cemu sluzi, japanci kao i cela azija uostalom retko piju cist viski (jedino ovi koji kopiraju zapadnjake), umesto toga se cepa tzv high-ball, to su kokteli u pivskoj krigli od pola litra koja se napuni ledom, sipa se viskoza i onda preseče sodom, koka kolom ili šta voli. ima milion varijacija i dodataka ali u vulgaris izakajama (kao naše birtije) cepa se najjednostavniji, led viski i soda ili koka kola.

    što je najgore i ja to volim jedino što po pravilu završava sa glavom u klozetskoj šolji

    Šta pije gospoda? - Page 4 The-amazing-art-of-the-japanese-highball-marguin-highball-720x480-inline


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Fri Mar 29, 2019 1:03 pm

    Mala čašica viskija, kao rakijska, onda led i soda pa ispadne pola litra. To je njihov high ball. Opasno je manje ili negde kao naš špricer.
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by plavaivy Fri Mar 29, 2019 1:26 pm

    to staklene flase,te od 4l?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by kondo Fri Mar 29, 2019 1:39 pm

    plastika. prodaju se ti jeftiniji i u manjim velicinama u plastici.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Fri Mar 29, 2019 1:50 pm

    plavaivy wrote:to staklene flase,te od 4l?

    Plastične.
    Anonymous
    Guest

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Guest Wed Apr 24, 2019 2:48 pm

    U radnji "Turtle", booz shop, danas vidim viski "Hibiki". Cenjen.

    Šta pije gospoda? - Page 4 2019hibiki01

    Nisam ga video mesecima, ako ne i godinama, da je na prodaju. Izvoznici sve poslali u svet. Mislim da ova radnja drži stok i stavi jednu bocu nedeljno na prodaju, da se ne misli da je van tokova. Bio je i Yamazaki (koji sam kupio dva puta kada sam ga video, ne za mene nego za poklon). Eno ih, sede gore u koferu za put.

    Šta pije gospoda? - Page 4 Empty Re: Šta pije gospoda?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 4:30 am