Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    političko babavangisanje

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Erős Pista Sun Feb 19, 2023 3:07 pm

    ficfiric wrote:Ali svejedno. Predsednicki izbori su predaleko i opozicija je vec pokazala da ne pravi tako dugorocne planove. Izvesnije je neko udruzivanje na desnici radi lokalnih i parlamentarnih izbora a mozda bi on tu mogao imati neku ulogu

    Pa možda i tako, ali mi je zanimljivo da je odjednom počeo da dobija prostor na N1 i Nova S, što mi govori da mu i drugi akteri daju na značaju.

    Opozicija u ovom trenutku nije jedinstveni entitet koji može da pravi planove, ali čini mi se da se dešava nešto drugo, a to je da ga Jeremija promoviše iz nekih svojih razloga, da ovaj to prihvata ali se ipak drži na dovoljnoj distanci od njegove stranke da bi ga videli kao "Jeremijinog čoveka", a da istovremeno i ekipa oko Đilasa počinje da ga vidi kao potencijalno prihvatljivog.

    Ne znam, ne čini mi se da će se završiti ni samo na desnici, ni samo na koj apstraktnoj podršci. I on lično mi izgleda baš naloženo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by plachkica Sun Feb 19, 2023 3:07 pm

    Летећи Полип wrote:
    plachkica wrote:

    ne potcenjuj džaba tampone, no ne nudi ih niko.

    And thats where ye wrong!

    https://pescanik.net/moramo-da-pricamo-o-menstruaciji/


    propustila sam
    (generalno je ok predlog, mada treba početi od toalet papira po školama)


    totalni off, španija je uvela plaćen menstrualni dan (ili dva, nebitno) i to je izazvalo histeriju srpske desnice na tviteru
    (i libeka), kao da im neko iz džepa vadi pare da plati žene u španiji koje će jedan dan mesečno odbolovati kod kuće umesto da skapavaju na radnom mestu.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Erős Pista Sun Feb 19, 2023 3:08 pm

    Летећи Полип wrote:@Sima

    Ode ovo što si sad izbabavangisao u ChatGPT, pa sutra kad oni debili budu tražili rešenje preko bota, ima ovo tvoje da im predloži.

    Летећи Полип wrote:Vodite računa šta od sada pišete jebote.

    političko babavangisanje - Page 13 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by ficfiric Sun Feb 19, 2023 3:08 pm

    @ Polip političko babavangisanje - Page 13 1233199462

    Ali mislim da koristi samo ono sto je nahvatao do 2019.




    a ja sam tad ruku u vatru stavljao da ce Veljko Raznatovic biti predsednik Srbije političko babavangisanje - Page 13 606781197


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Erős Pista Sun Feb 19, 2023 3:09 pm

    plachkica wrote:
    Летећи Полип wrote:

    And thats where ye wrong!

    https://pescanik.net/moramo-da-pricamo-o-menstruaciji/


    propustila sam
    (generalno je ok predlog, mada treba početi od toalet papira po školama)


    totalni off, španija je uvela plaćen menstrualni dan (ili dva, nebitno) i to je izazvalo histeriju srpske desnice na tviteru
    (i libeka), kao da im neko iz džepa vadi pare da plati žene u španiji koje će jedan dan mesečno odbolovati kod kuće umesto da skapavaju na radnom mestu.

    Ne razumeš, to remeti signalnu funkciju cena i srušit će se cela brižljivo građena katalaksija.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-15

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Feb 19, 2023 3:12 pm

    Kazem vam, AV je vec natuknjivao da ce se posle sledecih parlamentarnih izbora "sve menjati". Rat u Ukrajini i Kosovo to mogu i da ubrzaju.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Erős Pista Sun Feb 19, 2023 3:14 pm

    Moguce, moguce...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-15

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Feb 19, 2023 3:29 pm

    Mislim obe opcije (da menja ustav pa da se ponovo kandiduje) ili da ide na premijersko mesto posle promene ustava nose za njega razlicite opasnosti. Ali nije nemoguce da ce se odluciti za drugu opciju. Popeo se, iz rqzlicitih razloga, masi ljudi na vrh glave. Predsednicki izbori su uvek opasnost da ce opozicija ubosti "pravog" kandidata i sta ce onda? Nije ni ovov bez opasnosti, daleko od toga (ameri/rusi/neko vec zavrbuju nekog i ode parlamentarna vecina). Nije lako sam dobiti 126 poslanika. Ali nije nemoguce da mu to bude racunica.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Filipenko Sun Feb 19, 2023 3:32 pm

    Erős Pista wrote:Da, baš tako, Koštunica 2.

    Pa šta znam, zavisi kako se sklope, ali ovako na keca - Dveri, DSS, možda čak i delovi Zavetnika i POKS-a, Narodna stranka, SRCE, DS, a na kraju verovatno i SSP i PSG.



    političko babavangisanje - Page 13 286371741

    To nije opozicija, vec konstruktivna opcija za legitimisanje narednih predsednickih izbora. BTW svi ti likovi bi od svoje pameti pre isturili Nestorovica nego Lompara.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Erős Pista Sun Feb 19, 2023 3:55 pm

    Pa Dveri su to već uradile, ali jedno je skupljati glasove ekstermizovane baze, a drugo kad treba da juriš median voter-a.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5216
    Join date : 2016-01-26

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Јанош Винету Mon Feb 20, 2023 5:56 am

    Летећи Полип wrote:Btw, Lompar nije Koštunica. Za početak, Koštunica je čovek lajkabilan. Vidi se da nije zloban. Lompar je sujetni profan #31551. Voja nije bio tek neki levak. On je bio politički vođ™, sa skromnom ali ipak relevantnom političkom težinom, i sa nekom predistorijom političke doslednosti, disidentizma itd. Lompar je nobody izvan akademskih krugova.

    Druga stvar, opozicija je u ono vreme bila složna i znala gde želi ide - na Zapad, u EU, u NATO. Ne da je imala program, nego je nudila novu paradigmu vrednosti i ekonomisanja. Ovi debili nude ratnu mornaricu i džaba tampone.

    A i mi smo danas drugačiji. Društvo je isuviše iskvareno i korumpirano da bi prigrlilo nekog novog, a pravog Koštunicu. Oprostićete mi na patetici, ali mi danas ne bi takvog kandidata mogli da pogledamo u oči.

    То није препрека да га изаберу, исто ће погрешити као што су и либералнији погрешили и са Сашом Јанковићем.

    Могу апсолутно покушати да га кандидују, али питање је да ли ће он прихватити. Мислим да је превише зихерашког готованског менталитета да би се упустио у неизвесне политичке воде и потенцијално угрозио каријеру универзитетског професора. Тупиће како је он изнад тога и како се не спушта у ниске политикантске воде. 

    Ако не буде тако учинио, бићу врло изненађен.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Erős Pista Thu Apr 13, 2023 3:13 pm

    Erős Pista wrote:Da oživim malo topik.

    Lompar će biti kandidat ujedinjene opozicije (ili barem njenog najvećeg bloka) na sledećim predsedničkim izborima.

    https://stanjestvari.com/2023/04/13/dejan-mirovic-vucic-se-plasi-lompara/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    političko babavangisanje - Page 13 Empty Re: političko babavangisanje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 5:36 am