Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Da li treba otvoriti vrata?

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Tue Mar 07, 2017 2:57 pm

    Photino Bird wrote:Porodicne prilike, a pogotovo porodicne tragedije, su privatna stvar, nezavisno od toga sta neko propagira u javnosti.


    Porodične tragedije da, porodične prilike ne, bar ne u ovakvim slučajevima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Tue Mar 07, 2017 3:02 pm

    Filipenko wrote:Dakle, veliki porodični čovek se razveo od žene i majke (valjda) četvoro njihove dece jer su izgubili peto dete i odmah uleteo u šemu sa novom, mlađom?

    Ona je napustila njega i decu jer joj se sve skupilo nakon smrti deteta. Zato Bosko stalno sada ponavlja kako se ogresio o porodicu jer joj se nije dovoljno posvetio.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Tue Mar 07, 2017 3:04 pm

    kao sto rekoh, tesko mozemo mi na forumu pametovati o tome, jer nikad ne mozemo znati celu sliku.
     inace sad si mi humanizovao Boska jbg.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by uskok i ajduk Tue Mar 07, 2017 3:05 pm

    ostap bender wrote:
    uskok i ajduk wrote:

    И Тито се продавао као стаљиниста, Стаљин као лењиниста, Мићун као маоиста... итд. 
    #ТоТиНеСмета

    ne lupetaj. samoupravni socijalizam kao zvanicna ideologija sfrj je potpuno izbacila iz upotrebe termin marksizam-lenjnizam. ne samo da titoisti nisu bili, po sopstvenom razumevanju, staljinisti vec nisu bili ni lenjinisti.

    1. Продавао = пропагирао стаљинизам током успона на власт.
    2. Не обраћај ми се са "не лупај", ружно је


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Tue Mar 07, 2017 3:06 pm

    Photino Bird wrote:Porodicne prilike, a pogotovo porodicne tragedije, su privatna stvar, nezavisno od toga sta neko propagira u javnosti.
    Jednostavno nikad ne mozemo da znamo sta se desilo, sta su licni motivi.

    Kako je Margaret ipak odlucila da se uda za Nukija Tompsona. Ne zato sto mu je bila frka jer bi inace morala da svedoci protiv njega, vec zato sto ga je videla kako se ponasa sa decom, shvatila je da on u sebi ima jezgro dobrote. To tako nije izgledalo tuzilastvu ali tuzilastvo se vodi paragrafima a ne emocijama, svaka veza i brak su tajna za sve ljude spolja. Nemate pojma o cemu govorim, jel da.
    sad bi gledo opet, al nemam vremena Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 1949538119


    hteosam vec neko vreme da pogledam opet, al sa imanjem paralele sa Sopranosima na umu. Mafija u svome zacetku i mafija kad je prosla tacku "kad se nesto moze poceti iz pocetka"


    Last edited by zastitnik gotama on Tue Mar 07, 2017 3:09 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Tue Mar 07, 2017 3:07 pm

    Photino Bird wrote:kao sto rekoh, tesko mozemo mi na forumu pametovati o tome, jer nikad ne mozemo znati celu sliku.
     inace sad si mi humanizovao Boska jbg.


    Naravno, ali upravo u tome i jeste poenta. Naravno i da razvod nije ništa moralno problematično, niti ga treba u tom smislu koristiti. Poenta je da odrasli ljudi imaju pravo da odluče sa kim će živeti u toj vrsti zajednice, da imaju pravo i da se predomisle i da uđu u novu zajednicu i da nije posao države da to propisuje bilo kom odraslom čoveku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by boomer crook Tue Mar 07, 2017 3:07 pm

    necu kada prestanes da nazivas ljude ljoticevcima. eto.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by boomer crook Tue Mar 07, 2017 3:10 pm

    mislim ovako. nisam hteo ovo ali evo: desno krilo burundija (manje veletin) je prilicno slobodno u vredjanju i jos tankocutnije kada su u pitanju stvarne ili izmastane uvrede i poredjenja s krajnom desnicom. komunjarski savet iz bespuca gulaga: get a helmet.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Tue Mar 07, 2017 3:11 pm

    zastitnik gotama wrote:Na forumu moz da pricate o cemu ocete (samo ja necu).

    Moj dojam je kad bi neki politicar napao Boska jer se razveo, time bi vise u javnosti nastetio sebi nego Bosku.

    Што је напад са погрешног фронта, а онда није битно колико је циљ исправан.

    William Murderface wrote:
    Poenta je da odrasli ljudi imaju pravo da odluče sa kim će živeti u toj vrsti zajednice, da imaju pravo i da se predomisle i da uđu u novu zajednicu i da nije posao države da to propisuje bilo kom odraslom čoveku.

    У том смислу није прц у томе шта он пропагира, него да ли гура доношење закона који би забрањивао оно што је он већ радио (типа Кенедија и прохибиције, например).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Tue Mar 07, 2017 3:14 pm

    ostap bender wrote:mislim ovako. nisam hteo ovo ali evo: desno krilo burundija (manje veletin) je prilicno slobodno u vredjanju i jos tankocutnije kada su u pitanju stvarne ili izmastane uvrede i poredjenja s krajnom desnicom. komunjarski savet iz bespuca gulaga: get a helmet.
    slazem se. Ja se izvinjavam i stvarno se trudim (ne znam kolko se vidi).


    Ne slazem se pak oko onog sto si reko da bi Vucic i Seselj mogli da ga napadaju oko toga. I Vucic je dosta oprezan bio oko Marije Mali, ne ide to dobro sa zenskim glasacima.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Tue Mar 07, 2017 3:16 pm

    bosko je u pisanju svog programa propustio jednu stvar da proveri, da li i koliko ima zainteresovanih masina za radjanje na nacin kako on zamislja braniteljskoreproduktivnu srbiju. ili je prosto to namerio da drugima propise dekretom nekim.


    Last edited by diktotar on Tue Mar 07, 2017 3:17 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Tue Mar 07, 2017 3:17 pm

    iam i ja, al za skejt ne za bajs Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 1143415371


    edit: obrisala maca i posle Suvar lud!
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Tue Mar 07, 2017 3:18 pm

    et paće

    U strogom smislu on to ne radi (ne predlaže zabranu razvoda), ali u širem smislu zagovara jedan model porodice u kojem nema prostora za samostalne odluke odraslih ljudi. Da li se on ogrešio o svoju porodicu i da li mu je sada žao zbog toga, ne znam i ne zanima me, to je zaista samo njihova stvar. ALi da ima malo više autorefleksije, to iskustvo bi ga naučilo da su intimni odnosi komplikovana stvar i da je pogrešno propovedati modele koji propisuju kako se oni moraju urediti. Ali avaj.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by boomer crook Tue Mar 07, 2017 3:20 pm

    ma nisam vam ja tetka. odrasli ste ljudi. samo treba da znate da je samo kamen nevin a da svaka politicka pozicija nosi svoj bagaz.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by uskok i ajduk Tue Mar 07, 2017 3:21 pm

    ostap bender wrote:necu kada prestanes da nazivas ljude ljoticevcima. eto.

    Никада их тако нисам називао, него, духовним, мисаоним квислинзима. (уместо квислинг, да појачам ефекат користим назив локалних квислинга) А и то сам престао, па само пишем слово љ____ (са цртицом). Усталом, зар моји погледи нису били више пута етикетирани као фашистички?  И шта сад, Шешељ се може назвати правим фашистом, а нпр. Чеда Јовановић није чак ни духовно љотићевац иако му је цео мисаони ток усмерен у служење и срамно потчињавање Западу?  Твој захтев није фер.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by boomer crook Tue Mar 07, 2017 3:26 pm

    cedu mozes nazvati i harkonenom. docim, smes to napisati i sagovornicima ovde ako te nije sramota i ako si digao ruke od razgovora.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Filipenko Tue Mar 07, 2017 3:33 pm

    uskok i ajduk wrote:
    Filipenko wrote:Izvini, ali on prodaje sebe kao porodičnog čoveka koji je čuvar porodičnih vrednosti. Naravno da treba pričati o tome. 

    И Тито се продавао као стаљиниста, Стаљин као лењиниста, Мићун као маоиста... итд. 
    #ТоТиНеСмета


    Tito ne smeta  Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 899159439

    Inače, šta je to još Tito trebao da uradi pa da dokaže da jeste staljinista?  Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 899159439



    William Murderface wrote:Razvod je sasvim dovoljan. Niko ga nije terao da igra na tu kartu. Porodični život političara je u načelu nebitna stvar, i smatram da ne treba da se poteže bez nekog jasnog razloga, ali ovde taj razlog postoji. Ako želiš drugima da propisuješ šta je porodica i kako "prava" porodica treba da izgleda, onda je legitimno pitati te i zašto nisi sačuvao svoju. U suprotnom, to bi bila samo tvoja stvar.

    Razumem da su to duboko intimne teme, ali on sam ne prihvata takve izgovore kad kenja o porodičnim vrenostima i propisuje šta je zdrava porodica.


    On ide i korak dalje od toga. Naime, on bi da drugima propisuje kakve trebaju da budu porodice, po njegovom idealnom modelu, ali ne bi da odgovori na poneko pitanje zašto njegova porodica nije uspela da se drži tog ideala? Neće moći. Pri tome, ja ne tražim da on objašnjava naširoko šta se desilo, niti me zanima posebno sudbina i njega i njegove familije i njenih pojedinačnih članova, ali je dužan da odgovori otkud to da se razveo pa napravio dete mlađoj i šta je sa četvoro dece iz prvog braka - jer on je sam politizovao problematiku porodice.



    Photino Bird wrote:Porodicne prilike, a pogotovo porodicne tragedije, su privatna stvar, nezavisno od toga sta neko propagira u javnosti.
    Jednostavno nikad ne mozemo da znamo sta se desilo, sta su licni motivi.


    Izvini, ali niko ne traži istragu, niti da se precizno ustanovljava ili čeprka po eventualnim ranama, ali nam se može objasniti ukratko šta se dogodilo. Recimo, uopšte me ne interesuje šta je bilo sa Šešeljevim razvodom od prve žene i kako je upoznao drugu, niti me zanima intimna priča Radulovića ili Prangije, ali neke elementarne podatke zašto se njegova praksa toliko razlikuje od politike koju zastupa ovaj političar mora da da kada dođe do tolikog raskoraka.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Mon Mar 13, 2017 1:50 pm

    Opa batice, Dveri upravo pocele da izbacuju audio snimke, transkripte vezane za veze kiminalaca, poltiicara, biznismena

    https://dveri.rs/wp-content/uploads/dokazni-materijal/





    1. Да ли лично познаје Станка Цанета Суботића, да ли се са њим сусрео у париском хотелу „Рицˮ 2007. године, да ли је Станко Суботић главни финансијер СНС од оснивања и да ли је заузврат добио ослобођење од свих оптужби пред српским судовима?
    2. Да ли познаје Ненада Ковача званог Неша Роминг, одакле га познаје и каква је природа њиховог односа?
    3. Да ли је Синиша Мали био један од најближих пословних сарадника Дарка Шарића и Станка Суботића?
    4. Шта је добијено за ослобађење Млађана Динкића и Богољуба Карића од свих оптужби?
    5. Да ли службе државне безбедности располажу са више милиона снимљених телефонских разговора и видео материјала који јасно указују на умешаност врха власти ДС и СНС у криминалне активности прања новца и друга кривична дела?

    http://bosko2017.rs/kzn-dveri-senzacionalno-dokazi-kako-kriminal-vlada-srbijom
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Mon Mar 13, 2017 1:59 pm

    wow, pa eno ti svih osudjenih clanova suboticeve grupe u sns care, dobro si otkrio ameriku
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Mon Mar 13, 2017 2:00 pm

    Otvori prvi link imas i Jozefa Kasu.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Veletin Mon Mar 13, 2017 2:03 pm

    Bravo. Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 374745749
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by plachkica Mon Mar 13, 2017 2:03 pm

    Dveriliks

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 3137070404
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Mon Mar 13, 2017 2:46 pm

    Nesto se desilo sa sajtom sa dokazima. Nesto sam skinuo.
    Da li je napad ili nesto drugim da sacekamo.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Mon Mar 13, 2017 2:50 pm

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Untitled5
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Mon Mar 13, 2017 2:57 pm

    bugari usli u sofiju

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 5 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 7:16 am