Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Desnicarski topik

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Mr.Pink Tue Feb 19, 2019 1:48 pm

    ti to o intervencionizmu posleratnom, a to malo veze ima sa kapitalizmom

    zapravo se najcistiji "drzavni" kapitalizam uzgajao na juznjackim plantazama


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Zuper Tue Feb 19, 2019 1:53 pm

    Juznjacke plantaze cisti libertarijanci. Zato su ih Britanci podrzavali, totalna slobodna trgovina bez carina i zastita tj. ucesca drzave.
    Robovi manje-vise, to nije drzava, privatno vlasnistvo.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Tue Feb 19, 2019 1:55 pm

    Zuper wrote:Tarife, pomoc domacoj privredi kroz poreske olaksice, subvencije...
    Uostalom, SAD su se razvile uz pomoc drzavnog kapitalizma nakon Gradjanskog rata.

    Ne moraš da ideš 200 godina unazad u prošlost. Uzmi 2008/2009 godinu kada je Obama spasio pohlepne bankare propasti sovjetskim pa i nekada SFRJ komunističkim metodama davanja novca na poklon.

    Sećam se, da su plate za nekadašnju "Crvenu Zastavu" 1990-ih dovožene u Kragujevac, novčanice u svežnjevima, u pekarskim "TAM"-ićima.

    Amerika to voli da zove "Globalna finansijska kriza" a polovina čovečanstva, Azija, je nije ni osetila.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Zuper Tue Feb 19, 2019 2:02 pm

    To je tacno da nije bila bas svetska kriza vec vise zapadna kriza.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Tue Feb 19, 2019 2:12 pm

    Zuper wrote:To je tacno da nije bila bas svetska kriza vec vise zapadna kriza.

    Kriza do koje je dovela pohlepa bankara.

    Čitao sam, oni koji su radili (call centres) na odobravanju kredita za kuće (one koje su danas nastanjene narkomanima i uništene, po Americi i idu za 1 dolar) aplikacija je bila jednostavna. Popuni ovaj online formular (to su im radili njihovi lumpen "savetnici").

    Kažu, bio je veliki broj astronauta među aplikantima. Zato što je to bilo prvo zanimanje na drop-down listi.

    Crnci, narkomani, white trash iz caravan camps, nezaposleni kriminalci, dobijali kredite kao da su astronauti. Eto, dokle je ta pohlepa (da se olako da kredit koji je i doveo do te krize) bila metastazirala.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by ontheotherhand Wed Feb 20, 2019 7:20 am

    Sve sile su se razvile planski, a onda sirotinji koju će da eksploatišu počele da prodaju muda za bubrege o slobodnom tržištu.


    “For centuries England has relied on protection, has carried it to extremes and has obtained satisfactory results from it. There is no doubt that it is to this system that it owes its present strength. After two centuries, England has found it convenient to adopt free trade because it thinks that protection can no longer offer it anything. Very well then, Gentlemen, my knowledge of our country leads me to believe that within 200 years, when America has gotten out of protection all that it can offer, it too will adopt free trade.”(Ulysses S. Grant, president of the United States, 1868–1876)
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Летећи Полип Wed Feb 20, 2019 8:45 am

    Zato je nacionalizam izvan socijalističkog okrilja desničarska prevara. Stežeš kaiš kako bi akumulirao kapital Boži Zecu, polažeš decu na oltar otadžbine - kako bi Boža imao veće tržište. A onda, kada Boža dovoljno nabrekne, on te izjebe i postane kosmopolita, Jugosloven, Evropejac...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ferenc Puskás Wed Feb 20, 2019 12:40 pm

    Летећи Полип wrote:Zato je nacionalizam izvan socijalističkog okrilja desničarska prevara. Stežeš kaiš kako bi akumulirao kapital Boži Zecu, polažeš decu na oltar otadžbine - kako bi Boža imao veće tržište. A onda, kada Boža dovoljno nabrekne, on te izjebe i postane kosmopolita, Jugosloven, Evropejac...
    Da, da. Ovo o nacionalizmu unutar socijalističkog okrilja je lijepo elaborirao Buden u kontextu SR Hrvatske.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 20, 2019 12:59 pm

    Ispostavlja se da je najelegantnije rešenje uklanjanje Bože Zeca  Desnicarski topik - Page 15 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Wed Feb 20, 2019 1:25 pm

    Albert Ajnštajn je rekao "Ako nešto ne možeš da objasniš detetu od šest godina, onda to ni sam ne razumeš".

    Tako, ćerka me pita pre dva meseca (14 godina stara) šta je levica, šta je desnica.

    Rekoh joj, desnica je protiv slabih, levica je protiv jakih.

    Pa već vidite iz toga, desnica je protiv imigranata, LGBT, radnika, manjina. Levica protiv kapitalista i bogataša.

    Ako je ovo desničarski topik, to bi mogla da bude ideja u kom smeru da se odvija.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Летећи Полип Wed Feb 20, 2019 9:49 pm

    KinderLad wrote:Ispostavlja se da je najelegantnije rešenje uklanjanje Bože Zeca  Desnicarski topik - Page 15 2304934895


    +1

      Desnicarski topik - Page 15 2304934895


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Filipenko Sun Mar 03, 2019 2:13 am

    Uzivajte, buduci osudjeni.


    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sun Mar 03, 2019 5:19 am

    Zoca: "Kulturni marksisti!"

    He went full Peterson. Never go full Peterson.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 03, 2019 9:38 am

    William Murderface wrote:Zoca: "Kulturni marksisti!"


    Desnicarski topik - Page 15 Depositphotos_121627344-stock-illustration-deer-man-dressed-up-in
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Sun Mar 03, 2019 9:39 am

    Desnicarski topik - Page 15 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Fri Mar 22, 2019 2:07 pm

    Može ovde

    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Fri Mar 22, 2019 2:14 pm

    Informer, jbt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Fri Mar 22, 2019 2:16 pm

    Naravno, o poštenju drvi ko drugi, nego časni Dineš.

    On January 23, 2014, D'Souza was charged with making $20,000 in illegal campaign contributions to the New York Senate campaign of Wendy Long and causing false statements to be made to the Federal Election Commission.[143][144][145] His attorney responded to the charges by saying his client "did not act with any corrupt or criminal intent whatsoever" and described the incident as "at most ... an act of misguided friendship".[146][147] Gerald Molen, who co-produced the 2012 film 2016: Obama's America with D'Souza, stated that the indictment was politically motivated retribution for the success of that film.[70] Harvard law professor Alan Dershowitz felt that the charges were unfair: "The idea of charging him with a felony for this doesn't sound like a proper exercise of prosecutorial discretion ... I can't help but think that [D'Souza's] politics have something to do with it ... It smacks of selective prosecution." He went on to say such alleged campaign violations are common in politics.[148]
    On May 15, 2014, United States District Judge Richard M. Berman rejected the contention that D'Souza was singled out for prosecution, stating, "The court concludes the defendant has respectfully submitted no evidence he was selectively prosecuted."[149]
    On May 20, 2014 D'Souza pleaded guilty to one felony count of making illegal contributions in the names of others.[150] On September 23, 2014, the court sentenced D'Souza to five years probation, eight months in a halfway house (referred to as a "community confinement center") and a $30,000 fine.[13][14]
    After D'Souza's conviction, his claim of selective prosecution continued to receive support from some conservative media and commentators.[151]
    On May 31, 2018, President Donald Trump granted D'Souza a full pardon, claiming on Twitter that D'Souza "was treated very unfairly by our government."[15] In a tweet that same day, D'Souza noted that Trump had not only pardoned him but had (earlier) fired Preet Bharara, the U.S. attorney who prosecuted him. According to D'Souza, U.S. Senator Ted Cruz made a personal plea to the president to pardon him, and other members of the president's "inner circle" had also lobbied for a pardon.[152] However, President Trump stated to journalists on Air Force One that "[n]obody asked [him] to do it."


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Fri Mar 22, 2019 2:20 pm

    kad neko nema šta da kaže, dovlači smeće sa neta
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Fri Mar 22, 2019 2:23 pm

    Tek sad kapiram tvoj avatar -psihopatak!

    Moram da priznam da je dobra fora Desnicarski topik - Page 15 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Fri Mar 22, 2019 2:23 pm

    a neki su smeće sa neta sami po sebi.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Fri Mar 22, 2019 2:56 pm

    William Murderface wrote:Tek sad kapiram tvoj avatar -psihopatak!

    Moram da priznam da je dobra fora Desnicarski topik - Page 15 3579118792

    Budalo, to je ismevanje tvojih nebuloza sa neta koje su baš to - patke.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Ferenc Puskás Fri Mar 22, 2019 3:27 pm

    Jogi sađi u Srblje da budeš novi Milan Panić, sad japanski!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by ontheotherhand Fri Apr 19, 2019 12:30 pm

    https://www.facebook.com/events/2375102682761851/?notif_t=event_aggregate¬if_id=1555648771472962

    О Платоновој и Аристотеловој критици демократије говориће нам проф. Ирина Деретић са Филозофског факултета Универзитета у Београду.


    Da li je i kom Deretiću ona neki rod?
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Fri Apr 19, 2019 2:50 pm

    Teoreticaru knjizevnosti, Jovanu. Cerka.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Desnicarski topik - Page 15 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 7:51 pm