Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by Erős Pista Thu Nov 03, 2016 12:50 am

    Pržun wrote:Ja nikada nisam voleo power, upravo zbog te uplift himnicnosti. A i to strebersko potenciranje epske fantastike i istorije mi je bilo bez veze.

    +1

    To ti pričam.

    Filipenko wrote:Power uopšte ne mora biti epsko fantaziranje ili istorisanje. Himničnost je ono što ga definiše u akustičnom smislu. Recimo, Mejdeni su sa Sun and Steel ili The Trooper pesmama to targetirali mnogo više nego silne power metal grupe. Ali dve dobre pesme (od pet ili šest ukupno) Mejdena, to je pravoverno i legendarno, a power je kao slepo crevo Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 286371741

    Da neskromno citiram sebe:

    Power metal je pokupio samo paljevinske delove NWOBHM-a (himničnost) i samo paljevinske delove treša i spida (gitare), ali je izostavio ono što je ta dva žanra povezivalo sa rok istorijom kojoj pripadaju - rok i bluz elemente iz NWOBHM, pank autentičnost i haotičnost iz treša - i tako od muzike radničke bele omladine napravio muziku za nerdove, gejmere i studente ETF.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by паће Thu Nov 03, 2016 9:43 am

    Овај образац


    je pokupio samo paljevinske delove __________, ali je izostavio ono što je____________

    сам пратио негде до '74 и дигао руке. Кад се из оне свеопште буке и цветања сто цветова издвојио прво прог (који је тада још имао у себи клице свих потоњих праваца - и симфа, и џез рока, и плачипичкастог баладирања и оног што ће те године да буде затрпано диском и још три године касније сарањено панком), па се из њега издвојио хард рок па касније из овог хеви метал ...до у осамдесете, где сам одустао од праћења.

    Сећам се да сам '78 пожелео да чујем бар један бенд који би инструментално прашио, а вокално био на увце, онако смирено и акустичарски. Ал јок, сви су морали да урлају. Из музике која је настала на разбијању свих шаблона стигнеш у музику која нема петљу да искорачи из сопственог шаблона, ај здрао довиђења одо тетки лек.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by Erős Pista Thu Nov 03, 2016 11:58 am

    Ja sam u metal ušao tek krajem osamdesetih i početkom devedesetih, kada je u toku bilo razbijanje žanrovskih šablona, i to je bio jedan od najkreativnijih perioda žanra.

    Сећам се да сам '78 пожелео да чујем бар један бенд који би инструментално прашио, а вокално био на увце, онако смирено и акустичарски.


    Baš me zanima da li bi te se ovo uklopilo (devedesete, naravno)

    Spoiler:

    Ili ovo

    Spoiler:

    Ili ovo

    Spoiler:

    Ili ovo

    Spoiler:


    Last edited by William Murderface on Thu Nov 03, 2016 12:55 pm; edited 2 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by паће Thu Nov 03, 2016 12:24 pm

    Касније... пуна ми кућа гостију а слушке ми убодене другде. Оставићу ово отворено да се сетим за вечерас кад пребодем.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by паће Fri Nov 11, 2016 11:25 am

    Е, преслушах најзад. Алатка (које сам као слушао пре дванаест година, улетело са ћеркиног диска) и Савршени круг би били то што је онда фалило. Ови трећи су прилично испразни; на моменте добар звук али јако брзо досади. Ови последњи, хм, прва ствар је међу оним што сам мислио да су сви заборавили како се праве, а друга онако нигде, исто као и сви остали.

    Главна ствар коју примећујем је композиторски минимализам. Нема бравуре, нема распона, нема кувања док лагано не дође до неког свршетка/свршавања, све оно тон-два горе па доле, фраза није дужа од седам тонова... по чему се не разликује много од оног што чујем у пицерији (нема везе да ли је свеж домаћи поп или већ било који од тренутно комерцијалних РЖова), све то кратко и упрошћено. Упоредити са уводним гитарским рифом за "Црну џукелу" Цепелина, у ком би било материјала за две-три овакве песме.

    Са позитивне стране, умеју у студију, звук је одличан, а видим да се неко сетио и да одради повратак на стерео, што ми се увек свиђало.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 11:31 am

    Paće, poslušaj još jedan projekat vođe Alatki, Mejnarda Kinana: zove se "Puscifer". Album "V for Vagina" je, po mom mišljenju, izuzetan.
    A propo kuvanja lagano: za mene je, bez ikakve rezerve, najbolja pesma Alatki baš ona koja ima opasnu ekspoziciju. Izvanredna posveta filmu "Taksista". Neki fan je čak montirao pesmu i scene iz filma.




    inače naučio sam ovih dana rif za "Crnu džukelu", sada ga provežbavam  Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 4101625831 ta pesma je velika ritmička glavolomka, jako je dobra za učenje gitare.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by паће Fri Nov 11, 2016 2:46 pm

    Паркирано за неко од наредних вечери, можда још вечерас, кад унучићи заспе. Преко дана је мало галама Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 1143415371.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by Erős Pista Fri Nov 11, 2016 4:59 pm

    E; Paće, baš mi je drago što si preslušao Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 1143415371 , ali očigledno da nisi bio neupućen kad si već slušao Alatku, pa ti i nisam otkrio neku naročitu novost.

    Samo sam hteo da pokažem šta se desilo sa metalom početkom devedesetih i kasnije, i koliko je žanr uspeo da se otme tim klišeima koji su te s pravom smarali.

    Možda sam bio nepravedan prema Negativnoj krvnoj grupi, jer sam biro pesme po kriteirjumu koji si pomenuo - da riljaju a da imaju neke relativno smirene vokale. Imaju oni mnogo složenijih stvari (inače, moj omiljeni bend), pa kad nađeš vremena za Pucifer, poslušaj (mada su vokali ovde sirovij, da ne kažem da ima više dranja Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 1143415371). Naravno, teško je meriti sa Cepelinima, koji su stvarno genijalan i veliki, veliki bend. Očigledan uzor su im zapravo Sabati.
    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by Erős Pista Mon Jan 16, 2017 1:38 pm


    Powermetal



    Are you also fed up with people discribing powermetalcrap as "real" heavy metal. Have you ever thought to yourself that bands like Majesty, Kamelot, Nevermore or 3 Inches Of Blood sound nothing like the hardrock music of the 70s/80s. Well congratulations because you are TOTALLY RIGHT!! All that powermetal stuff doesn't sound remotely like genuine heavy metal. Bands like Blind Guardian, Hammerfall, Sonata Arctica, Jag Panzer, Avantasia and Lost Horizon have absolutly nothing in common with the heavy rock of the eighties. Oldfashioned heavy metal? You must be kidding. Powermetal is pure 21st century music and just as modern sounding as NU-metal, emocore, trance and all those trendy wussbands like White Stripes, Franz Ferdinand, and Jet. Powermetal is the complete antithesis of the hardrock of the past. It's overblown, shallow, brainless, cheesy, faceless music totally devoid of any emotion, passion, humour, originality and authenticity. With other words, it's complete kitsch! That's not how heavy metal was intended! Hardrock has always been a style that in its very essence has been about keeping things simple and being straight to the point where bombastic arrangements, artificial virtuosity, unnecessery tempochanges and wimpy fairytale lyrics have no place. Powermetal doesn't sound agressive, loud or raunchy at all. PM bands may have thick compresed guitars and typical annoying double-bass thumping but they miss that vital rock n roll power that real HM-bands like Raven, Deep Purple, Y&T, Saxon or Sammy Hagar had even though those bands had a guitarsound that sounded like it was made of cardboard and they didnt dress up like knights or vikings and all that corny stuff.



    Its not only a musical problem but also a social one. Powermetal is after all the ultimate nerdmusic. Which unfortunatly attracts all these losers that enjoy playing World of Warcraft, go to fantasy-fairs or dress up like vikings. Its not hard to imagine all the stereotypical stuff like longsleeves, thor's hammer necklaces, alchemy jewelry or black and white armytrousers that go along with all that stuff. Exactly the kind of people who would have never listened to hardrock music in the past. This has had the unfortunate result that heavy metal has gained an unwanted nerd-image much to the amusement of indie/hipsters who like to give the impression that hardrockers are insecure dorks who they can make fun off. Offcourse this could not be further from the truth because hardrockers used to be cool and fast guys like Joe Lyn Turner and Biff Byford who got all the chicks. Powermetal is offcourse very a-sexual music that just totally lacks the machojock feel that heavy rock used to have. But dont forget that powermetal has been invented by punks to give heavy metal a nerdy image. Dont be fooled by it! But to be very honoust I'm getting a bit fed up with this music and all those overblown bands like Iced Earth, Trivium or Gamma Ray. I will go a step further and tell you that i've come to the ultimate conclusion that powermetal must be TOTALLY DESTROYED!! Every axe, every sword, every knights costume, every ringbeard, all those squealing idiots and all those r.p.g. playing retardfans must in the name of everybody who likes heavy metal for the right reasons be completly annihilated! So to everyone who still thinks powermetal is real heavy metal I will strongly urge you to listen to bands like Accept, Diamond Head, AC/DC, Foreigner, Rush, 220 Volt, Motörhead, Ratt, Tokyo Blade, Dust, Molly Hatchet etc. You will surely come to the conclusion that bands like Dream Theater, Iron Saviour, Virgin Steel or Tad Morose have absolutly nothing to do with genuine heavy rock. But hey, people who like powermetal probably dont know all those authentic bands.
    http://www.powermetalsucks.com/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by Erős Pista Thu Nov 19, 2020 12:58 am

    Slušam sad "Rust in Peace" sa jućuba, kad, iskoči mi ova reklama:



    Mislim da je ovo najfilipenskiji bend koji je ikada postojao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by паће Thu Nov 19, 2020 6:41 am

    Шгјз, унучићи су пола Филипинци, ни налик.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Pauer mjetal, definicija i diskusija - Page 3 Empty Re: Pauer mjetal, definicija i diskusija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 12:26 am