Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    šta čitate?

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 05, 2022 12:42 am

    šta čitate? - Page 37 3579118792

    Kakav je ovo treš svtjbm
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Sep 05, 2022 12:54 am

    Ali najgore je sto bi moglo da bude kako iz knjige, tako i iz popularne serije, iz novog biskopskog hita ili vec neceg cetvrtog.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by bela maca Mon Sep 05, 2022 1:54 am

    Jebemti  šta čitate? - Page 37 2729202060

    Struk joj je bio uzak kao da nije rađala  šta čitate? - Page 37 1251298951


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Mon Sep 05, 2022 2:37 am

    Ово вам је гадно, а рекламе чујете, а?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by fikret selimbašić Mon Sep 05, 2022 2:50 am

    Erős Pista wrote:Ali najgore je sto bi moglo da bude kako iz knjige, tako i iz popularne serije, iz novog biskopskog hita ili vec neceg cetvrtog.

    Pa ovo jeste dobra osnova za novi Kusturicin film. Berček (20 godina mlađi) glumi domaćina opterećenog crnim slutnjama koje se riječima teško mogu opisati, ženu igra Monika Belluči (struk joj uzak kao da nije rađala), žive u ljubavi i slozi, on hobistički gravira svece na raznim podflogama , od aluminjumske tepsije do jabuke, konture sveca se ukazuju i na zapečenim makaronama, počinje da čita šta na tviteru piše Đoka Žabata i vidi da great minds think alike...


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Sep 05, 2022 2:58 am

    šta čitate? - Page 37 3579118792 šta čitate? - Page 37 3579118792 šta čitate? - Page 37 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Mon Sep 05, 2022 3:03 am

    Што ти је ум... ево решио сам и речка и њордл и Фићу а и даље нисам скроз прогледао... „žive u ljubavi i slozi“ сам прочитао као „...и слузи“. Оно, треба и то, важно да је влажно, ал' неће то бити чак ни у таквом уратку.

    Него, како се зове тај жанр у коме сеоски домаћин и госпоја му говоре књижевним језиком за ниже разреде средње школе?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Летећи Полип Mon Sep 05, 2022 8:07 am

    boomer crook wrote:hahaha tako je to kada se ne gleda i ne cita domaca produkcija pa vas iznenadi ovo.

    ja sam jutros citao nekog tabasevica u kafanici nakon sto sam odveo dijete na plivanje i izgledao sam tako da mi je gazda samoinicijativno doneo rakiju uz kafu pa sam pripit narucio jos jednu. sada se osecam ko riza obi van kenobija kada se skljoka na patos zvezde smrti nakon gazdinog duela sa dart vejderom.

    šta čitate? - Page 37 1233199462


    Inace, radi se o knjizi "Dok svetac bdi" od Ljiljane Sarac, poor woman's verzije J.B. Alimpic. Alimpicka je ipak stilista on another level.


    Darinku je prvi put ugledao kod kovača Spasoja, kada ju je otac poslao po neki komad oruđa koji je kovač za njih popravio. Nije mogao oči da skine s lepog lica te visoke, vitke devojke koja ga nije udostojila ni pogleda. A njega kao da je grom pogodio. Pitao je Spasoja čija je ta devojka, na šta se sredovečni kovač nasmejao, odmahnuo rukom pa rekao: I da ti kažem čija je, Jovane, džaba ti bilo. Koliko sam čuo, već je obećana Stevanu Mariću, notarevom sinu, tako da ti savetujem da je odmah zaboraviš.

    – Znaš me, Spasoje, bolje od bilo koga u ovom selu. Ja jesam običan radnik, bez pedigrea, ali nisam od onih koji lako odustaju. Pa šta ako je obećana? Ko kaže da za tog balvana mora i poći? – iskezio se pomalo prkosno.

    – Jovo, slušaj me. Ti roditelje nemaš, nemaš ni nasledstva. Go si kô cvonjak. Mladiću, samo malo porazmisli. Njen otac je suvlasnik pivare, zajedno sa onim Petrovićem, znaš o kome pričam. I nijednog od njih ne bije dobar glas. Bahati su, dobrostojeći i može im se sve što požele. Majka joj i nije tako loša žena, ali se ni ona nije udala iz ljubavi, već zarad imetka. Lepo je kad imaš da te ko služi, zar ne? – podrugljivo je odvratio Spasoje.

    – Ne znam, Spasoje, niko me nikada nije služio, imam ja dve ruke i noge, bistru glavu i pamet, pa ću sve sam stvoriti… Već sam dovoljno uštedeo…

    – Kakva si ti luda momačka glava! Ali moram priznati da imaš hrabrosti. Devojka se zove Darinka Mijić. – Mijić? Onoga Mijića? – Da, onoga Mijića! I da ti na pamet nije palo da učiniš nešto nepromišljeno. Nijedna žena toga nije vredna, a i sam znaš šta bi na kocku stavio i kako bi se to završilo! Ne budali, sinko! Jovan je skrušeno pognuo glavu, gužvajući u rukama mekani radnički kačket. Spasoju je bilo žao, pa mu je položio ruku na rame i obratio se nešto blažim tonom:

    – U subotu je igranka u staroj ciglani. Ako si dovoljno uštedeo da sebi kupiš pristojno odelo, a ti idi i probaj da je upoznaš. Samo pripazi da ne zaposedneš kakvu kavgu  jer onda si obrao bostan! Ne moram da ti govorim da će tamo biti njen budući verenik, iako će ona sigurno doći u pratnji majke ili neke tetke. Zato, sinko, pamet u glavu…


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Notxor Mon Sep 05, 2022 8:14 am

    pripazi da ne zaposedneš kakvu kavgu
    šta čitate? - Page 37 3579118792 šta čitate? - Page 37 3579118792 šta čitate? - Page 37 3579118792


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Sep 05, 2022 8:17 am

    Lektor je izumro.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Sep 05, 2022 8:17 am

    Летећи Полип wrote:
    boomer crook wrote:hahaha tako je to kada se ne gleda i ne cita domaca produkcija pa vas iznenadi ovo.

    ja sam jutros citao nekog tabasevica u kafanici nakon sto sam odveo dijete na plivanje i izgledao sam tako da mi je gazda samoinicijativno doneo rakiju uz kafu pa sam pripit narucio jos jednu. sada se osecam ko riza obi van kenobija kada se skljoka na patos zvezde smrti nakon gazdinog duela sa dart vejderom.

    šta čitate? - Page 37 1233199462


    Inace, radi se o knjizi "Dok svetac bdi" od Ljiljane Sarac, poor woman's verzije J.B. Alimpic. Alimpicka je ipak stilista on another level.


    Darinku je prvi put ugledao kod kovača Spasoja, kada ju je otac poslao po neki komad oruđa koji je kovač za njih popravio. Nije mogao oči da skine s lepog lica te visoke, vitke devojke koja ga nije udostojila ni pogleda. A njega kao da je grom pogodio. Pitao je Spasoja čija je ta devojka, na šta se sredovečni kovač nasmejao, odmahnuo rukom pa rekao: I da ti kažem čija je, Jovane, džaba ti bilo. Koliko sam čuo, već je obećana Stevanu Mariću, notarevom sinu, tako da ti savetujem da je odmah zaboraviš.

    – Znaš me, Spasoje, bolje od bilo koga u ovom selu. Ja jesam običan radnik, bez pedigrea, ali nisam od onih koji lako odustaju. Pa šta ako je obećana? Ko kaže da za tog balvana mora i poći? – iskezio se pomalo prkosno.

    – Jovo, slušaj me. Ti roditelje nemaš, nemaš ni nasledstva. Go si kô cvonjak. Mladiću, samo malo porazmisli. Njen otac je suvlasnik pivare, zajedno sa onim Petrovićem, znaš o kome pričam. I nijednog od njih ne bije dobar glas. Bahati su, dobrostojeći i može im se sve što požele. Majka joj i nije tako loša žena, ali se ni ona nije udala iz ljubavi, već zarad imetka. Lepo je kad imaš da te ko služi, zar ne? – podrugljivo je odvratio Spasoje.

    – Ne znam, Spasoje, niko me nikada nije služio, imam ja dve ruke i noge, bistru glavu i pamet, pa ću sve sam stvoriti… Već sam dovoljno uštedeo…

    – Kakva si ti luda momačka glava! Ali moram priznati da imaš hrabrosti. Devojka se zove Darinka Mijić. – Mijić? Onoga Mijića? – Da, onoga Mijića! I da ti na pamet nije palo da učiniš nešto nepromišljeno. Nijedna žena toga nije vredna, a i sam znaš šta bi na kocku stavio i kako bi se to završilo! Ne budali, sinko! Jovan je skrušeno pognuo glavu, gužvajući u rukama mekani radnički kačket. Spasoju je bilo žao, pa mu je položio ruku na rame i obratio se nešto blažim tonom:

    – U subotu je igranka u staroj ciglani. Ako si dovoljno uštedeo da sebi kupiš pristojno odelo, a ti idi i probaj da je upoznaš. Samo pripazi da ne zaposedneš kakvu kavgu  jer onda si obrao bostan! Ne moram da ti govorim da će tamo biti njen budući verenik, iako će ona sigurno doći u pratnji majke ili neke tetke. Zato, sinko, pamet u glavu…

    Slažem se, ovo je okej trešina. Nemam primjedbi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Sep 05, 2022 8:24 am

    Samo što opet moram nešto da primetim. Ovo što Alimpić piše se nekad zvalo "Ljubavni vikend roman" i izlazilo je JEDNOM NEDELJNO (sad guglam i vidim da i dalje izlazi). Doduše, nije ga pisao uvek isti autor/ka, nego su imali par koji su se smenjivali, ali otprilike je neko jednom mesečno izbacivao novo takvo (a možda i bolje).

    Isto važi za nesrećnog Deksu i ekipu. To je u najboljem slučaju "Lun, kralj ponoći" ili "Ninja" (ali zapravo znatno slabije; ko ne veruje, nek uporedi - Derek Finegan je za Deksu Rejmond Čendler lično), ali tada je neko jednom mesečno štancao takve stvari, a ovi likovi izbace svoje remek-delo jednom u dve-tri godine, i odma stanu u red za književne nagrade - koje im onda dodeljuju njihovi drugari.

    Nek crkne Laguna, ukratko.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Mon Sep 05, 2022 9:00 am

    Notxor wrote:
    pripazi da ne zaposedneš kakvu kavgu
    šta čitate? - Page 37 3579118792 šta čitate? - Page 37 3579118792 šta čitate? - Page 37 3579118792

    А велепоседник их има на стотине.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Notxor Mon Sep 05, 2022 10:57 am

    Erős Pista wrote:
    Nek crkne Laguna, ukratko.

    'si video Lagunin upitnik za autore koji se prilaže uz tzv. rukopis*? Ako nađem okačiću.

    *paće, pomagaj!


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Sep 05, 2022 11:02 am

    Nisam! Daj!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Notxor Mon Sep 05, 2022 11:17 am

    Davno je bio ovde, ali su menjali sajt pa ga nema tu, a ni na archive.org.

    http://www.laguna.rs/statics.php?id=konkurs

    Koliko se sećam, izgledalo je nešto kao biznis plan knjige i autora, od webstrane autora, društvenih mreža, do analize ciljne grupe, detaljnog prikaza knjige po poglavljima, itd, itd.

    Kapiram ja da im dolazi, ili je dolazilo brdo rukopisa, ali dobrom uredniku ne treba puno vremena da proceni da li nešto valja ili ne, međutim oni su to radulovićevski ubacili u upitnik i tabelu.

    edit: Našao sam na Krstarici neku verziju uputstva

    UPUTSTVO ZA PREDAJU RUKOPISA U IP LAGUNA

    1. Zbog sve većeg broja rukopisa koji pristižu u našu redakciju, objavljujemo sledeći pravilnik: Da bi bio zaveden kao pristigao u redakciju i tako se našao u konkurenciji za objavljivanje, potrebno je da rukopis bude poslat ili predat u štampanom formatu na adresu: IP LAGUNA (za urednika domaće proze), Bulevar kralja Aleksandra 62, 11000 Beograd, ili u vidu jednog vord fajla na i-mejl adresu info@laguna.rs. Neće biti razmatrani rukopisi poslati u više fajlova – zasebne fajlove rukopisa uvek je pre slanja neophodno staviti u jedan zajednički.

    2. Neophodno je dostaviti potpisanu sledeću izjavu: „Slažem se sa Pravilima za konkurisanje za objavljivanje rukopisa u IP Laguna.“ Osim potpisa, uz izjavu je neophodno priložiti i Jedinstveni maticni broj autora (JMBG).

    3. Da bi ušao u konkurenciju za objavljivanje, rukopis mora biti pisan u jednom od sledećih žanrova (po prioritetu): roman i zbirka pripovedaka. IP Laguna pre svega objavljuje originalne, ranije nepublikovane romane koji zadovolje njene koncepcijske i estetske kriterijume. Objavljivanje zbirke priča ili već štampanog romana je moguće samo ukoliko se proceni da bi to nosilo poseban interes.

    * Neće biti razmatrani rukopisi ispod 250.000 karaktera dužine.

    * Zbog srazmerno velikog broja pesničkih rukopisa koji pristižu u redakciju, napominjemo da ne objavljujemo knjige poezije.

    * Zbog srazmerno velikog broja već odbijenih rukopisa kod IP Laguna koji ponovo pristižu u redakciju, napominjemo da takvi rukopisi neće biti ponovo razmatrani za objavljivanje, bez obzira na eventualno unesene izmene u odbijenu verziju.

    4. Rukopisi i diskovi se ne vraćaju.

    5. Neophodno je da autor uz štampani rukopis odnosno vord-fajl priloži svoju i-mejl adresu kako bi ga operativni urednik najdalje četiri meseca od datuma zavođenja rukopisa kao pristiglog u redakciju, uz kratko obrazloženje obavestio o odluci.

    6. Od trenutka u kojem mu je odbijen rukopis, tokom sledećih godinu dana nijedan drugi rukopis koji bi autor u međuvremenu eventualno poslao u IP Laguna, neće biti razmotren za objavljivanje.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Mon Sep 05, 2022 11:58 am

    Notxor wrote:
    Erős Pista wrote:
    Nek crkne Laguna, ukratko.

    'si video Lagunin upitnik za autore koji se prilaže uz tzv. rukopis*? Ako nađem okačiću.

    *paće, pomagaj!

    Нема ти помоћи, никад нисмо рашчивијали да ли се каже тзв. рукопис или тзв. „рукопис“. Још заседају, повремено им однесемо леба и виде, киблу празне у сливник испод стола.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-27

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by disident Mon Sep 05, 2022 3:06 pm

    Remember the mesmerizing maps of Eurasia covered with miniature tanks, missile launchers, and troops representing the Soviet military that appeared on American television for congressional debates over Pentagon appropriations? This hyper-militarized USSR, during the troubles of perestroika, did not even attempt to stage a cynical foreign war to rally support for the regime. Remember the uproar over Saddam Hussein’s August 1990 invasion of Kuwait—right amid the Soviet drama—and his feared possession of weapons of mass destruction? Iraq’s capabilities were trivial next to the Soviet Union’s. Remember the decades of cold-war warnings, right through the 1980s, about the danger of a pre-emptive Soviet first strike? Even if Soviet leaders had calculated that they were doomed, they could have wreaked terrifying havoc out of spite, or engaged in blackmail. Remember the celebrated treatises equating the Soviet and Nazi regimes? The Nazi regime, which never acquired atomic weapons, held on to the last drop of blood. Remember the wrath that Franklin Roosevelt incurred for “handing over” Eastern Europe to Stalin at Yalta? Roosevelt had not a single soldier on the ground. Gorbachev had 500,000 troops in Eastern Europe, including 200,000 in Germany after the unification. The Warsaw Pact command and control structure remained operational right through mid-1991.
    It was Gorbachev who “handed over” Eastern Europe. Flabbergasted by events, he turned over the jewel in Moscow’s crown, Berlin, which had been paid for with the highest price in lives world history has yet seen, and in return he got some cash and credits, soon to be wasted, as well as empty promises of partnership. At a 1994 ceremony to mark the completion of troop withdrawals, Boris Yeltsin, in a depressed, drunken state, grabbed a baton and started conducting a German orchestra, causing a scandal. How much worse it all might have turned out, if a strong leader and faction of the Moscow elite had shown ruthless determination to uphold the empire, or, even after the situation had ceased to be salvageable, had indulged in malice or lunacy.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Јанош Винету Mon Sep 05, 2022 3:25 pm

    disident wrote:Remember the mesmerizing maps of Eurasia covered with miniature tanks, missile launchers, and troops representing the Soviet military that appeared on American television for congressional debates over Pentagon appropriations? This hyper-militarized USSR, during the troubles of perestroika, did not even attempt to stage a cynical foreign war to rally support for the regime. Remember the uproar over Saddam Hussein’s August 1990 invasion of Kuwait—right amid the Soviet drama—and his feared possession of weapons of mass destruction? Iraq’s capabilities were trivial next to the Soviet Union’s. Remember the decades of cold-war warnings, right through the 1980s, about the danger of a pre-emptive Soviet first strike? Even if Soviet leaders had calculated that they were doomed, they could have wreaked terrifying havoc out of spite, or engaged in blackmail. Remember the celebrated treatises equating the Soviet and Nazi regimes? The Nazi regime, which never acquired atomic weapons, held on to the last drop of blood. Remember the wrath that Franklin Roosevelt incurred for “handing over” Eastern Europe to Stalin at Yalta? Roosevelt had not a single soldier on the ground. Gorbachev had 500,000 troops in Eastern Europe, including 200,000 in Germany after the unification. The Warsaw Pact command and control structure remained operational right through mid-1991.
    It was Gorbachev who “handed over” Eastern Europe. Flabbergasted by events, he turned over the jewel in Moscow’s crown, Berlin, which had been paid for with the highest price in lives world history has yet seen, and in return he got some cash and credits, soon to be wasted, as well as empty promises of partnership. At a 1994 ceremony to mark the completion of troop withdrawals, Boris Yeltsin, in a depressed, drunken state, grabbed a baton and started conducting a German orchestra, causing a scandal. How much worse it all might have turned out, if a strong leader and faction of the Moscow elite had shown ruthless determination to uphold the empire, or, even after the situation had ceased to be salvageable, had indulged in malice or lunacy.

    Нису ни Горбачов ни касни вођи Совјетског савета цвећке.
    Они су изгубили духовно. Што би се рекло, "морально устаревшие". Сами су разумели да су застарели, да не знају куд, изгубили су веру у комунизам и у себе саме па и у насиље, свесни да читава та војска служи окупацији туђих земаља.

    Њима су Пољаци дупе померали све време, од 1920-е па надаље. Још је Лешек Колаковски писао о немогућности комунизма, сви су подривали систем изнутра, путем пасивне агресије, духовитих и надахнутих књижевних дела, уличних протеста, штрајкова, све лепо господски у оквиру закона. Без икаквог тероризма, отвореног насиља, уз један дух непокорности, пркоса и шарма.

    Ја мислим, онако "my 2 cents", да је Совјетима речено шта имају да раде и одакле имају да се повуку, али и да су они сами имали дугогодишњи план о томе, вероватно и резервне варијанте уз много више насиља. Није случајно што је тако било, радило се на томе.
    Једном кад је пао Зид извадили су планове из фиока и уходано, кореографисано и војнички увежбано поступили по њима.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Летећи Полип Tue Sep 06, 2022 1:34 pm

    Erős Pista wrote:Ali najgore je sto bi moglo da bude kako iz knjige, tako i iz popularne serije, iz novog biskopskog hita ili vec neceg cetvrtog.


    šta čitate? - Page 37 17.8.2022_12_26_47_Sveta_Petka_SRB


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Летећи Полип Tue Sep 06, 2022 1:37 pm



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Notxor Tue Sep 06, 2022 2:35 pm

    Sveta Petka deleted scene



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Wed Sep 07, 2022 4:09 am

    el zna neko da preporuci nesto od strauba koji je umro? davno sam citao pricu o duhovima i ono sto je pisao sa kingom. cita mi se tako neki horor, fantastika, nevina knjizevnost, odavno nisam.


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Wed Sep 07, 2022 4:55 am

    Shadowland.
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Wed Sep 07, 2022 5:38 am

    hvala!


    _____
    ova zemlja to je to

    šta čitate? - Page 37 Empty Re: šta čitate?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 6:28 am