Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    da li ce SNS podrzati grobara?

    Poll

    da ce SNS podrzati grobara?

    [ 8 ]
    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Bar_left42%da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Bar_right [42%] 
    [ 11 ]
    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Bar_left58%da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Bar_right [58%] 

    Total Votes: 19
    Anonymous
    Guest

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Guest Mon Feb 20, 2017 11:41 pm

    jbt sve vreme me nešto žulja oko ovog spota i sad pročitam


    Sindrom Lubic


    [...]
    Sam spot je rudimentarne narativnosti sa jednoznačnom porukom, koja bi u normalnim okolnosti predstavljala antidemokratski udar na institucije države. “Naša zemlja je kao i ovaj avion, poverena dvojici ljudi: predsedniku i premijeru”, kaže Vučić koji se tobože prenuo iz noćne more u kojoj avion doživljava velike turbulencije usled sukoba dvojice pilota oko glavnog kursa. “I ako ta dva čoveka”, nastavlja on, “vode državu u različitim pravcima, nećemo moći da očuvamo stabilan kurs koji trenutno imamo!” Vučić u stvari želi da poruči kako je jedini spas u objedinjavanju funkcija premijera i predsednika, odnosno u institucionalnom ukidanju jedne od te dve funkcije, u ovom slučaju – premijerske. Može biti samo jedan pilot i samo jedan kurs. Prisustvo bilo kog drugog, značilo bi smrtonosnu opasnost po putnike u avionu nazvanom “Srbija 2017”. Slično je razmišljao i kopilot Andreas Lubitz kada je 24. marta 2015. zaključao vrata kokpita, pošto je njegov kapetan izašao iz kabine. Završetak te tragične priče je poznat.
    [...]

    http://pescanik.net/sindrom-lubitz/
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by boomer crook Mon Feb 20, 2017 11:45 pm

    bob mi je svedok da to vec pricam danima po fb. cak sam linkovao i ovaj bifoov txt

    http://www.versobooks.com/blogs/1932-in-the-lonely-cockpit-of-our-lives-franco-bifo-berardi-on-the-germanwings-crash


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by kondo Tue Feb 21, 2017 12:04 am

    ja inace mislim da ovaj spot nije radjen zbog tomislava ali je dosao kao 1 na 10 kada se desio eksces.

    spot je radjen za ono sto nas ocekuje, plebiscitarno objedinjavanje dve funkcije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by boomer crook Tue Feb 21, 2017 12:10 am

    pa to je nemoguce. osim ukoliko ne moze da se obezbedi neophodna vecina za promenu ustava.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Filipenko Tue Feb 21, 2017 1:05 am

    zastitnik gotama wrote:
    Lev Abalkin wrote:ma kakvi, on je garant stabilnosti, sve dok isporučuje ono što je potrebno, vladaće

    ko nam je kriv što nismo nikada napravili državu
    Broz.


    Možeš li me uputiti na neku kartu da vidim kako je izgledala Srbija 10-20 godina pre Broza?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Filipenko Tue Feb 21, 2017 3:21 am

    Već se žestoko izblamirao sa pričom kako Moskva gura Nikolića, ali to nemačkom tabloidu ne smeta da sada izmisli još jednu priču kako bi se pokrio za gluposti koje je prethodno objavio. Ne kaže se džabe "Laže kao Nemac!"
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Erős Pista Tue Feb 21, 2017 3:53 am

    Mali signali
    su SOS za ljubav


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by kondo Tue Feb 21, 2017 9:23 am

    njemu mali a aleksandru veliki..... ruska vojna baza u nisu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Kinder Lad Tue Feb 21, 2017 10:35 am

    Ko da se o tome pita "Aleksandar"...


    _____
    alt-lib
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by kondo Tue Feb 21, 2017 11:45 am

    pa, do sada su se kurobecali...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Filipenko Tue Feb 21, 2017 6:08 pm

    Dve hiljade sedamneste kurir udarioooo...





    (posebno mi se dopada od 1:35...)
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by ficfiric Tue Feb 21, 2017 6:14 pm

    A tu je i sapostenje http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/saopstenje-uredivackog-kolegijuma-lista-kurir-clanak-2694185 sa kuknjavom u zadnjem pasusu kako su kratki sa kintom


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by plachkica Sat Feb 25, 2017 12:45 pm

     И не, није ми заиста никаква утеха то што знам, односно што сам апсолутно сигуран да ће управо они који му ових дана најгласније певају удворичке оде и мотају му се око ногу и телесних отвора бити први који ће му „јуначки“ забити нож у леђа чим почне да пада и чим им се за то укаже прилика.


    http://www.nspm.rs/kolumne-djordja-vukadinovica/kandidatura-medijska-tortura-diktatura.html
    Anonymous
    Guest

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Guest Sat Feb 25, 2017 7:45 pm

    Vođa navodno očekuje danas rezultate neke yuuge ankete pa će odlučiti o parla izborima (i) na osnovu nje.

    Mislim da, budući da cilja pobedu u 1k neće želeti veću izlasnost, a time ni parla izbore. Ako ih zakaže, možda to ostavi za 2k, a što verovatno signalizira da on misli da mora da se osigura i kroz parla kampanju.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Erős Pista Sat Feb 25, 2017 7:47 pm

    Uopšte mi nije pala na pamet ogućnost da se parla izbori poklapaju sa drugim krugom. Ne sećam se da se to ikada desilo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Guest Sat Feb 25, 2017 8:49 pm

    Pa možda bude i sa 1k, ja nagađam.

    Meni se čini da su parla izbori samo mera opreza. Šta ako se desi da u 1k i pored parlamentarnih on uzme 48,6% a ne 51,2%? On baš zenta od 2k i borbe 1:1 i eventualnog referendumskog raspoloženja ili kakve afere. Sve karte su na pobedi u 1k, i koliko čujem interno iz par anketa to mu je izgledno.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by plachkica Sat Feb 25, 2017 8:51 pm

    ali parlamentarni izbori znače nestajanje sps-a
    ne znam da li je dačić spreman na to.
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by ficfiric Sat Feb 25, 2017 8:53 pm

    Verujem da jeste ali da ostatak stranke nije


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Guest Sat Feb 25, 2017 8:56 pm

    Što? Bila bi zajednička lista i dobili bi xy mandata.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Erős Pista Sat Feb 25, 2017 9:00 pm

    Da, bila bi zajednička lista 100%.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Veletin Sat Feb 25, 2017 9:17 pm

    60+% гласова, 70% мандата.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Zuper Sat Feb 25, 2017 9:34 pm

    Vucic je trenutno na nekih 2 miliona a to je 53% na izlaznost od 56%. Mada iz DJB kazu da je 56% izlaznost granica da on bude ispod 50% a to znaci da je na nekih 1.9 miliona, sto je moguce. Samo to moze da se menja u kampanji i moze dole. Plus to je manje glasova od trenutne situacije u Skupstini za SNS koalciju i SPS-JS, gde imaju oko 60%.
    SPS bi bio u ogromnom problemu ako bude na zajednickoj listi kojoj je nosliac Vucic. Na sledecim izborima, koji mogu biti za godinu dana zajedno sa beogradskim, mogu da ne prodju censuz, uzece im Vucic birace.
    Anonymous
    Guest

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Guest Sat Feb 25, 2017 9:41 pm

    dva miliona ljudi jebote zivot.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Zuper Sat Feb 25, 2017 9:46 pm

    Pa to DJB kaze, 30% ukupnog birackog tela je oko 2 miliona. Oni kazu da je granica od 56% izlaznosti da on sa tim brojem koji sada ima bude ispod 50%, to znaci nekih 1.9 miliona tacnije.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by boomer crook Sat Feb 25, 2017 10:12 pm

    za sta tacno ti ljudi glasaju?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    da li ce SNS podrzati grobara? - Page 41 Empty Re: da li ce SNS podrzati grobara?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:32 am