Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bajagin najveći zločin

    Poll

    Bajagin najveći zločin je:

    [ 3 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left5%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [5%] 
    [ 11 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left19%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [19%] 
    [ 3 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left5%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [5%] 
    [ 3 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left5%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [5%] 
    [ 2 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left4%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [4%] 
    [ 4 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left7%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [7%] 
    [ 4 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left7%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [7%] 
    [ 20 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left35%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [35%] 
    [ 7 ]
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_left12%Bajagin najveći zločin - Page 6 Bar_right [12%] 

    Total Votes: 57
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Јанош Винету Mon Jul 18, 2022 10:54 am

    Имам колегу из Крушевца који говори ”цура” за девојку или млађу жену.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Filipenko Mon Jul 18, 2022 11:02 am

    Podsetio bih da je tzv. Bajaga iz Varazdina, tako da uopste nije cudno sto koristi nepoznate reci i izraze koji nisu odomaceni u srpskom jeziku, bilo ovdasnjoj, pravilnoj varijanti, ili u nepravilnoj varijanti koja se koristi u Hrvatskoj zvanoj hrvatski jezik.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Notxor Mon Jul 18, 2022 11:06 am

    Bajagići su iz Pive, Plužine, Cg, a rođen je u Bjelovaru. Sve što najviše voliš.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by fikret selimbašić Mon Jul 18, 2022 11:09 am

    Filipenko wrote:Podsetio bih da je tzv. Bajaga iz Varazdina, tako da uopste nije cudno sto koristi nepoznate reci i izraze koji nisu odomaceni u srpskom jeziku, bilo ovdasnjoj, pravilnoj varijanti, ili u nepravilnoj varijanti koja se koristi u Hrvatskoj zvanoj hrvatski jezik.

    Bjelovara. Ali važnije i uticajnije od rođenja u Bjelovaru je to da je odrastao u Zemunu a Zemun je nekad bio u sastavu Hrvatske  Bajagin najveći zločin - Page 6 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 11:16 am

    Ma covek nema veze s Bjelovarom...
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by fikret selimbašić Mon Jul 18, 2022 11:22 am

    Mór Thököly wrote:Ma covek nema veze s Bjelovarom...

    Rođen je tamo, a i vlasnik putovnice je postao na račun toga.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 11:38 am

    Znam, ali to je bukvalno slucajno. Slucajni Hrvat Bajagin najveći zločin - Page 6 1399639816
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jul 18, 2022 1:15 pm

    Malo mi je truba da to radim - bez veze mi je da to uradim. 

    Jedan moj drug je govorio “malo mi je trumpet”.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 1:20 pm

    Malo mi je trulo da to radim Bajagin najveći zločin - Page 6 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Erős Pista Mon Jul 18, 2022 1:34 pm

    Mór Thököly wrote:Bajagin najveći zločin - Page 6 1399639816

    Bukvalno nikad nisam rekao cure/curice (to je po difoltu bila HR i BiH, mada se govorilo ako se ne varam u Nisu npr) Bajagin najveći zločin - Page 6 1399639816  "profurali" nisam znao ni da postoji kao glagol. Truba...vrlo retko, oladila - to vec, da kazemo, nesto cesce


    Ne varas se. Kod nas je prilicno uobicajeno  bar bilo u moje vreme, sad ne znam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Filipenko Mon Jul 18, 2022 1:40 pm

    Notxor wrote:Bajagići su iz Pive, Plužine, Cg, a rođen je u Bjelovaru. Sve što najviše voliš.

    Sto, pa nisam ja protiv Crnogoraca. Ali ovi sa putovnicom, ti su mi omiljeni. No bar nije srbovao, za razliku od vecine vlasnika putovnice.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by boomer crook Mon Jul 18, 2022 1:40 pm

    moj ujka govorio trebe (govori i dalje kad ga zena ne cuje - bog da ga pozivi)


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bela maca

    Posts : 11033
    Join date : 2014-10-28

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by bela maca Mon Jul 18, 2022 2:02 pm

    komad!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Bleeding Blitva Mon Jul 18, 2022 2:28 pm

    Filipenko wrote: bilo ovdasnjoj, pravilnoj varijanti, ili u nepravilnoj varijanti koja se koristi u Hrvatskoj zvanoj hrvatski jezik.
    Bajagin najveći zločin - Page 6 Stalin



    Cure i momci/dečki > djevojke i mladići  Bajagin najveći zločin - Page 6 919699522


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 2:39 pm

    Cure se u Beogradu defo govorilo, ali mislim ( nisam 100% siguran) recimo od 50tih do pocetka 80tih, mozda kraja 70tih, ne znam. Krajem 80tih se nije govorilo. Kazem Bgd, ostatak Srbije je sareno koliko vidim.

    Za momke/dečke/frajere nisam nadležan Bajagin najveći zločin - Page 6 1399639816
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by паће Mon Jul 18, 2022 2:45 pm

    Најбоље ми је било кад далматински Сремац почне виц са „иду тип и типица...“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by fikret selimbašić Mon Jul 18, 2022 3:13 pm

    Cura, ženska, treba (odmori, Žuga, malo, matere ti, zar ne vidiš kakve su ovdje trebe) je bilo popularno kroz cijele osamdesete i devedesete ali nisam čuo da to neko ozbiljno izgovori ima bar dvadeset godina. U Sarajevu koke, to mi je toliko bezvezno da nikad ni u zajebanciji nisam izgovorio.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 3:18 pm

    Jest trulo Bajagin najveći zločin - Page 6 1861198401

    Bgd - ribe i, ranije, cupi. Potonje se gubi, malo je svoj hejdej late 80s-early 00s.

    Btw, meni je 1 grupa late teens rekla da govorim hrvatski jer koristim fakat i simpa Bajagin najveći zločin - Page 6 1251298951 (sto svi moji ispisnici koriste)
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jul 18, 2022 3:36 pm

    boomer crook wrote:moj ujka govorio trebe 
    koke.

    mada, to striktno nisu sinonimi. Treba je devojka a koka je… pa oni kažu dobra koka kao mi što kažemo dobra pička, da proste ove dame što čitaju.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jul 18, 2022 3:41 pm

    Mór Thököly wrote:Jest trulo Bajagin najveći zločin - Page 6 1861198401

    Bgd - ribe i, ranije, cupi. Potonje se gubi, malo je svoj hejdej late 80s-early 00s.

    Btw, meni je 1 grupa late teens rekla da govorim hrvatski jer koristim fakat i simpa  Bajagin najveći zločin - Page 6 1251298951 (sto svi moji ispisnici koriste)
    Još jedan dokaz da je posle moje generacije sve otišlo ukurac. Čuj, fakat i simpa, ko da ste Božemeprosti odrasli na Tuškancu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Bleeding Blitva Mon Jul 18, 2022 3:49 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Mór Thököly wrote:Jest trulo Bajagin najveći zločin - Page 6 1861198401

    Bgd - ribe i, ranije, cupi. Potonje se gubi, malo je svoj hejdej late 80s-early 00s.

    Btw, meni je 1 grupa late teens rekla da govorim hrvatski jer koristim fakat i simpa  Bajagin najveći zločin - Page 6 1251298951 (sto svi moji ispisnici koriste)
    Još jedan dokaz da je posle moje generacije sve otišlo ukurac. Čuj, fakat i simpa, ko da ste Božemeprosti odrasli na Tuškancu.

    Mor ko da je zagrebačka zlatna mladež Bajagin najveći zločin - Page 6 1090578128 Bajagin najveći zločin - Page 6 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 6:10 pm

    Bajagin najveći zločin - Page 6 1399639816

    Pa neam pojma, masa ljudi koristi te dve reci...

    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by kapetanm Mon Jul 18, 2022 7:24 pm

    Ima dama na forumu pa ne mogu iskazati zargon koji sam koristio i slusao
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by boomer crook Mon Jul 18, 2022 8:24 pm

    da se napravi topik za nas djentlmene da pricamo na miru

    Bajagin najveći zločin - Page 6 The-fast-show-rowley-birkin


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bela maca

    Posts : 11033
    Join date : 2014-10-28

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by bela maca Mon Jul 18, 2022 8:28 pm

    kod nas ima samo drugarica! Bajagin najveći zločin - Page 6 899159439


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Bajagin najveći zločin - Page 6 Empty Re: Bajagin najveći zločin

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 2:20 am