Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jeremija i Debeli Šef

    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by ficfiric Tue Aug 30, 2016 12:54 am

    Ako posoje istrazivanja po kom bi Jeremija bio favorit na predsednickim izborima, ne verujem da bi glad za foteljama utalio nekom drugom funkcijom


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by plachkica Tue Aug 30, 2016 12:54 am

    Gargantua wrote:
    Benny Lava wrote:

    On je realno najozbiljniji kandidat. Predstavio je program i uopšte se vlada dostojno željene funkcije. Ali on je uradio sve što je bilo do njega. U narednoj fazi izbor više nema veze sa ličnošću kandidata i njegovim uticajem i vezama, već sa međusobnim odnosom najjačih zemalja sveta.

    S obzirom na rezultate - treći iza Gutereša i Lajčaka, i to sa 5 negativnih glasova - ima šanse samo ako se veliki ozbiljno zaglave oko ova prva dva. Njega neće ni razmatrati dok ne raščiste pitanje ove dvojice.


    To stoji, ali mi ne znamo ni ko je gledao pozitivno ni ko negativno, imamo neke brojke koje se menjaju iz ciklusa u ciklus.
    Sad će verovatno otpasti još par njih, u septembru nova runda glasanja i onda ostaje valjda finalno glasanje.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Filipenko Tue Aug 30, 2016 1:03 am

    Bluberi wrote:On je niko i ništa u srpskoj politici.


    +1

    Čitam šta ovde ozbiljni ljudi pišu i ne mogu da verujem. Jeremija bi dobila na izborima za predsednika možda dve trećine glasova koje bi imale stranke koje bi iza njega stale, i ni glas više. Lik je klasičan folirant-potrčko.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2016 1:06 am

    Pa jeste on folirant (za potrčko nisam siguran), ali ne govorimo sad o tome. Imao bi sigurno više nego što stranke koje bi ga podržale trenutno imaju zajedno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Guest Tue Aug 30, 2016 1:08 am

    jeremiji bi samo cinjenica da je zahvaljujuci njemu u zgradi un pevao srpski hor iz bg donela 200 tisuca glasova, u nedostatku nekog ex sportiste kandidata.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2016 1:13 am

    Pa da. Svetski, a naš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Zuper Tue Aug 30, 2016 1:22 am

    Hajde malo razmislite: je l bi mu Vucic dao ovoliku promociju u medijima i podrsku da nema dogovor sa njim oko predsednickih izbora tj. dana kada izduva u UN?
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2016 1:28 am

    Pa možda je to, a možda mu je prosto u interesu da se ovaj ne vraća.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Guest Tue Aug 30, 2016 2:13 am

    https://twitter.com/TheUNTimes/status/770374259726249985
    Anonymous
    Guest

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Guest Tue Aug 30, 2016 4:22 am

    Kurir : Jeremic na reprezentaciju potrosio zilion dolara , a za mlade matematicare bez oka i noge nema para!
    Informer: Izgleda da Pozderac nije bio Srbin, da li smo ovo zasluzuli kao narod?!
    Danas: Izvori bliski onome sto je Lutovac reko Petrovicu kazu da je Jeremic grebo noktima da bude premijer u Tadicevo vreme.
    Nedeljnik/Pecat : Ekskluzivno jedan lik sto zna portira u Asembleji otkriva sta je Jeremic radio kad je Tadic menjao rezoluciiju o KiM (spojler:nista)
    Pescanik: Jeremic jednom video Rusa , a nije ga zatukao kundakom : neki citat Hane Arent








    Kraj kampanje.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2016 4:38 am

    Ma dobro, svaki kandidat opozicije će biti izložen toj vrsti baraža, pitanje je ko može to da preživi, a mislim da su Jeremijine šanse prilično dobre, iz razloga koji sam pomenuo - on ionako ne bi računao na glasače koji veruju naprednjačkim tabloidima (bilo koji opozicioni kandidat ne bi), na Peščanikovu podršku svakako ne može da računa, ali, you win some, you lose some, za Danas mislim da grešiš i da će ga podržati (ne da je to naročito bitno, s obzirom na njihov tiraž), Vreme će ga podržati sto posto (već godinama ga hejluju), ne da je i to preterano bitno. Kurir je wild card, ali mislim da može da se desi da se, ako ga baš ne podrži, ne uključuje u hajku (Džeremaja je već neko vreme dobar sa Amerima).

    Ono što je najbitnije nije da li će ga naprednjački mediji blatiti - naravno da hoće - nego da li on može da izvede opozicione birače iz apstinencije i da li oko njega može da se ujedini opozicija. Mislim da je odgovor na oba pitanja - da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Thu Sep 01, 2016 4:37 am

    Boris Malagurski@malagurski Aug 29
    Naš čovek da bude na čelu @UN! @jeremic_vuk za generalnog sekretara! #VUK4SG
    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 CrBACaQWYAABj6r



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Guest Thu Sep 08, 2016 9:03 pm

    Mržnja Druge Srbije nije dovoljna da vas zavoli Aleksandar Vučić, koji ima i lične razloge da ne trpi Vuka Jeremića. Pamtim TV duele Jeremića i Vučića u doba kada je politička sreća bila obrnuta


    Vuk Jeremić je bio ministar spoljnih poslova Srbije kada je na RTS-u izjavio da je Džordž Buš najgori predsednik u istoriji Amerike. Šefovi diplomatija obično ne daju tako nediplomatske izjave, ali bio je februar 2008. i dan kada su Amerikanci priznali Kosovo. Sedela sam pored Jeremića u studiju i sećam se da mi je kroz glavu proletelo da mu Amerikanci nikada neće oprostiti.
    Pretpostavljam da i Jeremić poslednjih godina često u glavi premotava film sa scenama u kojim se zamerio Amerikancima. A njima se lako zameriti, pogotovo otkako su postali "treći Rim", odnosno "hipersila" kojom ih je proglasio francuski ministar Iber Vedrin. Zorana Đinđića su uzeli na zub samo zato što je 1997. izostao sa koktela koji je u američkoj rezidenciji u Beogradu priređen u čast posete Madlen Olbrajt, a iskupio se tek pošto je izručio Slobodana Miloševića Hagu. Da bi se, za nagradu, upravo gorespomenuti Džordž Buš slikao sa njim u Beloj kući.
    Sve i da hoće, Vuk Jeremić takvu žrtvu ne može da prinese. Da li to onda znači da je u pravu beogradski "krug dvojke", koji se od prvog dana sladostrasno ruga njegovoj ambiciji da postane generalni sekretar Ujedinjenih nacija? Da kazna stiže one koji "guraju prst u oko" moćnima i da se jedino isplati biti klon Gorana Svilanovića, Jeremićevog prethodnika koji je odmah po silasku sa položaja šefa srpske diplomatije shvatio da Kosovo nije Srbija. Pa je tri godine pre Džordža Buša potpisao da Kosovo dobije nezavisnost, od kada traje njegova karijera profesionalnog činovnika u važnim međunarodnim ustanovama.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Thu Sep 08, 2016 9:06 pm

    Da pogađam - Ljilja Smajli?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Guest Thu Sep 08, 2016 9:07 pm

    dap Jeremija i Debeli Šef - Page 3 1399639816 ima jos , al moras da kupis Nedeljnik.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Thu Sep 08, 2016 9:10 pm

    Ne moram!  Jeremija i Debeli Šef - Page 3 658766951

    A Đinđić izručio Slobu da izvadi fleke za propušteni koktel Jeremija i Debeli Šef - Page 3 3274312807
    Papir zaista trpi sve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Guest Thu Sep 08, 2016 9:43 pm

    jbt
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by beatakeshi Thu Sep 08, 2016 10:32 pm

    Baš me čudi da je Njemu ovako nešto promaklo
    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Veljko-2
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by plachkica Fri Sep 09, 2016 6:45 pm

    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=09&dd=09&nav_category=11&nav_id=1174890

    [size=36]Trka za genseka UN: Najbolji rezultat Jeremića dosad[/size]
    Kandidat Srbije za generalnog sekretara UN Vuk Jeremić zauzeo je treću poziciju u četvrtoj rundi neformalnog izjašnjavanja za naslednika Ban Ki-muna.
    Nekadašnji šef diplomatije Srbije dobio je devet pozitivnih, četiri negativna i dva neopredeljena glasa, što je njegov najbolji rezultat u četiri runde glasanja.
    Prema saznanjima B92.net, prvu poziciju je zadržao portugalski kandidat Antonio Gutereš sa 12 pozitivnih, dva negativna i jednim neopredeljenim glasom, dok je na drugom mestu Miroslav Lajčak (10-4-1). 

    Iza Jeremića plasirali su se Srđan Kerim (8-7-0), Suzana Malkora (7-7-1), Irina Bokova (7-5-3), Danilo Tirk (7-6-2), Helen Klark (6-7-2), Kristijana Figures (5-10-0) i Natalija German (3-11-1). 

    "Nakon upravo završenog glasanja u Savetu bezbednosti mislim da imamo razloga za zadovoljstvo, pre svega zbog činjenice da se smo se zadržali u vrhu liste kandidata za novog GS UN, u kojem se kontinurano nalazimo od početka procesa“, rekao je Jeremić. 

    Dodao je da je ovim glasanjem potvrđeno da se plasirao u samu završnicu izbora. 

    “To smatram značajnim dostignućem. U nastavku procesa može se očekivati da će stalne članice Saveta bezbednosti ući u direktne međusobne pregovore oko vodećih kandidata. Nastavicemo kampanju pojačanim intenzitetom tokom zasedanja Generalne skupštine u Njujorku, u nastojanju da našu zemlju predstavimo u najboljem svetlu na međunarodnoj sceni“, zaključio je Jeremić.
    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by ficfiric Fri Sep 09, 2016 6:52 pm

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Cr7Dxe7WEAEEeVJ


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by beatakeshi Fri Sep 09, 2016 7:02 pm

    Lajčak ima neke čudne oscilacije-
    Anonymous
    Guest

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Guest Mon Sep 19, 2016 4:46 pm

    izgledada je vol strit zurnal podrzo Jeremiju..


    opet ne mogu link.


    pobedili smo takoreci!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Filipenko Mon Sep 19, 2016 6:17 pm

    Svašta, to Jeremijini lobisti plaćaju tekstove. Samo opušteno, nije svet (još uvek) toliko propao.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by boomer crook Mon Sep 19, 2016 9:01 pm

    zastitnik gotama wrote:izgledada je vol strit zurnal podrzo Jeremiju..


    opet ne mogu link.


    pobedili smo takoreci!

    taman sam dosao da postavim. komentari su kao da je trampara vec predcednik

    http://www.wsj.com/articles/who-will-run-the-u-n-1474236158


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Filipenko Fri Sep 23, 2016 11:10 am

    Malo o, između ostalog, izborima za đeneralnog sekretara sveta. (negde od 8. minuta)


    https://audioboom.com/boos/5083750-is-obama-campaigning-for-general-secretary-of-the-united-nations-malcolm-hoenlein-conf_of_pres-ambjohnbolton-aei

    Jeremija i Debeli Šef - Page 3 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 7:34 pm