Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zanimljiva istorijska predavanja

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 7 Jan - 17:10

    ljudi na crtezima su obicno onakvi kakve su dominantne predstave onih koji crtaju. S obzirom na to kako je joj je brat izgledao minimalne su sanse da je bila mala, crna i zdepasta.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Filipenko Sun 7 Jan - 17:34

    Da, osim toga obicno sedmoro dece u porodici veoma nalikuju jedni na druge  Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 2952840586
    Anonymous
    Guest

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Guest Sun 7 Jan - 17:38

    Ko zna kad je crtano i ko je crtao.Nisu mi izgledali kao davnašnji već kao nešto skorije rađeno ali da izgledaju kao drevni. Davno je bilo i moguće je da griješim, pomenuo sam to zbog Veletina, nije on baš puno omanuo. Bilo je zlobe i podjebavanja u tom tekstu, ne onako kao '91. ili kasnije već malo finije umotano. Sad pokušavam da nađem i da vidim šta je istina od ovoga što pišem a šta sam umislio, nema na internetu.

    Ovo je ta kosa, to jest dužina kose, s tim što je ovo ljepotica iako ne znam iz kog je vakta slika niti ko je autor. Izgleda mi kao da je iz neke novije igrice.
                    
                                Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 14c4g02

    Ovo o čemu pišem i čim je tekst iz Erotike bio ilsutrovan je skoro karikatura.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 7 Jan - 17:46

    Filipenko wrote:Da, osim toga obicno sedmoro dece u porodici veoma nalikuju jedni na druge  Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 2952840586

    pa ne, zato sam i rekao mala je šansa, ne i da lje nemoguće. No, iz "nemešovitog braka" da jedan brat izgleda kao Dolf Lundgren, a drugi kao Deni de Vito...malo teže.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Veletin Sun 7 Jan - 18:18

    Оваква бездушност према младом женском бићу нам изнова показује да су и другосрбијанске сузе над унесрећенима 1990-2018 лажне и да се по потреби активирају у лукративне сврхе. Само треба притиснути прави гумб и ето га Зло, излеће као из катапулта ..
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by beatakeshi Sun 7 Jan - 18:32

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 3579118792
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Veletin Sun 7 Jan - 18:40

    beatakeshi wrote:Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 3579118792

    Видиш да ми се у претходним постовима делимице даје за право, па рекох да тезу мало обрадим и подајачам ... Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 1861198401
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by beatakeshi Sun 7 Jan - 18:48

    Zračiš, zračiš, ali nije to to. Dug je put do večnosti.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Filipenko Sun 7 Jan - 18:53

    Veletin wrote:Оваква бездушност према младом женском бићу нам изнова показује да су и другосрбијанске сузе над унесрећенима 1990-2018 лажне и да се по потреби активирају у лукративне сврхе. Само треба притиснути прави гумб и ето га Зло, излеће као из катапулта ..



    ...demonstrirana prema Vanji Calovic uz precutno odobravanje postupaka Mila Djukanovica i Bebe Popovica od strane Veletina...



    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 2304934895
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Veletin Sun 7 Jan - 19:05

    Преко Зида су Дивљани и Дивљанке, јуношо Риконе ...
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by boomer crook Sun 7 Jan - 19:23

    ja se ne secam sovinizma. vise se to citalo i pisalo s jednom rukom u pantalonama.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Mr.Pink Sun 7 Jan - 19:31

    pa da, ko zuper kad priča o turskim vazalima.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Erős Pista Sun 7 Jan - 19:39

    KinderLad wrote:
    Filipenko wrote:Da, osim toga obicno sedmoro dece u porodici veoma nalikuju jedni na druge  Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 2952840586

    pa ne, zato sam i rekao mala je šansa, ne i da lje nemoguće. No, iz "nemešovitog braka" da jedan brat izgleda kao Dolf Lundgren, a drugi kao Deni de Vito...malo teže.
    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 250px-Twins_Poster


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Erős Pista Sun 7 Jan - 19:41

    otto katz wrote:
    Zuper wrote:tisucutne 
    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 1233199462 Care.

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 3579118792 Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 3579118792 Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 7 Jan - 19:43

    William Murderface wrote:
    KinderLad wrote:

    pa ne, zato sam i rekao mala je šansa, ne i da lje nemoguće. No, iz "nemešovitog braka" da jedan brat izgleda kao Dolf Lundgren, a drugi kao Deni de Vito...malo teže.
    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 250px-Twins_Poster
    zato sam i napisao Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Erős Pista Sun 7 Jan - 19:48

    Ja pokušavam da raščivijam šta pišete ovde - kao pred kraj Šovinističke farse, kad se obojica izpodnapijaju pa počnu da im mešaju srednjovekovni vladari, amebe i sisate kelnerice.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 7 Jan - 19:51

    William Murderface wrote:srednjovekovni vladari, amebe i sisate kelnerice.

    Srbija, in a nutshell
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Zuper Sun 7 Jan - 21:26

    Gde vi odoste?
    Baci Filipenko prica o jadnoj Oliveri i vi odmah o tome.
    Sta mislite kako su se osecali vizantijski carevi kada su davali svoje ceri medj' bugarase i srblje...
    Takva su vremena bila.
    Uostalom, pitanje je da li bi to trebalo da se radi da nas braca hriscanska Ugari nisu stisli odmah posle 1389...Da krstasi ne poharase zemlju srbljinovu, kada idose na Nikopolj, gore od Turaka, koji su se posle Kosova povukli...

    Nego, je li Timur bio zadivljen sa Stefanom L. kod Ankare?
    Da li je tacno da je zbog Ankare u mnogome promenjen polozaj hriscana medju Turcima zbog izdaje muslimana velikoga Sultana?


    Last edited by Zuper on Sun 7 Jan - 21:30; edited 1 time in total
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Daï Djakman Faré Sun 7 Jan - 21:29

    William Murderface wrote:Ja pokušavam da raščivijam šta pišete ovde - kao pred kraj Šovinističke farse, kad se obojica izpodnapijaju pa počnu da im mešaju srednjovekovni vladari, amebe i sisate kelnerice.
    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Zuper Sun 7 Jan - 21:31

    William Murderface wrote:Ja pokušavam da raščivijam šta pišete ovde - kao pred kraj Šovinističke farse, kad se obojica izpodnapijaju pa počnu da im mešaju srednjovekovni vladari, amebe i sisate kelnerice.

    Bravo, konacno nesto konstruktivno sa tvoje strane
    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 2304934895
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 7 Jan - 22:04

    Čoveče, Zupere, pokušavaš da opravdaš nemoguće. Postoje razlozi zašto se Lazarević borio na strani Osmanlija, ali, realno, ispali smo majmuni.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Zuper Sun 7 Jan - 22:28

    Kolega mnogo ste zaljubljeni u zapadne vrednosti i gledate stanje sa danasnje tacke. Izbor Turske u to vreme je bio bio bolji, stavise, istorijski, sa stanovista oslobodjenja je bio ispravniji, sto je istorijski potvrdjeno. Turska se povukla iz Srbije nakon Kosova zbog toga dogovora, Ugari su kidisali sa severa i zapada u to vreme...

    Sada vuc ulazimo u pricu o alternativnoj istoriji i mi ne znamo sta bi se desilo da su krstasti pobedili na Nikopolju jer bi mozda mi danas bili deo Zlatne horde ili tako necega, sto je vrlo realno kao mogucnost.

    Sa druge strane, da smo pali pod Vatikance, sa stanovista asimiljacije bi bilo gore nego li pod Turcima a ne bi bilo nigde da se predje i prezivi kao sto je Vojna krajina. Treba pogledati iskustva Slovenaca i Hrvata pod Madjarima, Italjanima i Nemcima. Samo citati onoga ludoga polusrbina Antu Starcevica ili pogledati kome se Jelacic obratio za blagoslov za svoje pohode...

    Uostalom, imali smo mi podeljenu elitu po tome, Brankovice behu za Ugare posle Kosova ali Lazarevic obnovi nezavisnost i stvori Despotovinu i to Brankovici prihvatise.

    Slobodno mogu reci da su Ugari vise oslabili mladu Despotovinu nego li Turci ali su i Ugari platili skupo to na Mohacu nedugo posle pada Despotovine, ono je bila jedna od vecih hriscanskih sramota u sukobima sa islamom i Turcima.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Erős Pista Sun 7 Jan - 22:31

    Ma ovo je neka skrivena kamera... Mora biti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Zuper Sun 7 Jan - 22:32

    Uzgred, Olivera je vracena od dobroga Timura u Srbiju...

    Sama Olivera je ostala verna Stefanu Lazarevicu posle povratka u Srbiju, toliko o tome.

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 2304934895
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 7 Jan - 22:36

    William Murderface wrote:Ma ovo je neka skrivena kamera... Mora biti.

    Naravno da je skrivena kamera. Pomogneš nekome ko te za 50 godina potpuno proguta i - nisi se zajebao. Ne vredi o tome uopšte pričati.

    Sada vuc ulazimo u pricu o alternativnoj istoriji 

    Ti si prijatelju sve vreme u toj prici.

    Laku noc.

    Zanimljiva istorijska predavanja - Page 2 Empty Re: Zanimljiva istorijska predavanja

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri 26 Apr - 15:19