Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Memento

    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Wed Apr 08, 2020 2:02 pm

    Sto je najgore, ne mislim ni da su (previse) lagali kad su to rekli. Tj verujem da su stvarno mislili da je tako nesto priblizno izvodljivo. Mislim, tim gore.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-15

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Apr 08, 2020 2:41 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:Nisu mogli od neposlušnog naroda.

    +1

    Kako da testiraju kad je ceo narod u parku i na keju. 

    A meni je najbolje kad kazu - masovnotestiranje samo po sebi ne znaci nista. A mi svi mislili da treba da idu ulicom i rnd osobe dohvate pa aj ti malo na test. Gluposti.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Apr 08, 2020 2:49 pm

    Erős Pista wrote:Sto je najgore, ne mislim ni da su (previse) lagali kad su to rekli. Tj verujem da su stvarno mislili da je tako nesto priblizno izvodljivo. Mislim, tim gore.

    Pitanje je šta je strašnije, da svesno lažu ili da toliko nemaju dodira sa stanjem na terenu*. 

    Mislim da su oni generalno snažno posvećeni svojim vladalačkim snovima u kojima je cela kriza samo jedan element priče koji se pre svega mora javno i medijski hendlovati u nekom kratkom roku, tipa na dnevnom nivou; da su im energija i pamet vanredno mnogo fokusirani na to pa su im ispadi iz koloseka - kad se gleda racionalno sa strane - zbog toga takvi kakvi su.


    Last edited by Bendegúz Somogyi on Wed Apr 08, 2020 2:55 pm; edited 1 time in total
    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Wed Apr 08, 2020 2:52 pm

    Ma, to naviklo da ispaljuje hiljade miliona milijardi. Sta je za njih promasaj od 6000


    _____


    Uprava napolje!

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Sotir Wed Apr 08, 2020 2:53 pm

    Није само до машина и тестова како они замишљају, треба неко и да покупи те узорке.

    У Вухану су имали 1800 (хиљаду осамсто) тимова који су скупљали узорке и пратили контакте заражених.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Apr 08, 2020 2:56 pm

    S tim da je Vuhan samo jedan grad (a Hubei samo jedna provincija) pa su mogli da fokusiraju ukupne državne resurse na tom "lokalu".
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Sotir Wed Apr 08, 2020 3:12 pm

    По неким извештајима и 10% кинеског медицинског особља је било ангажовано на сузбијању вируса. То је добар показатељ да практично ниједна друга земља не може сама да се избори кад број заражених постане петоцифрен.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-15

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Apr 08, 2020 3:31 pm

    Sotir wrote:По неким извештајима и 10% кинеског медицинског особља је било ангажовано на сузбијању вируса. То је добар показатељ да практично ниједна друга земља не може сама да се избори кад број заражених постане петоцифрен.

    Apsolutno. Ali to je zato sto Kina nije "zemlja" u smislu u kojem mi to podrazumevamo (nacionalna drzava). Tu je bukvalno ceo vic.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Wed Apr 08, 2020 3:40 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:
    Erős Pista wrote:Sto je najgore, ne mislim ni da su (previse) lagali kad su to rekli. Tj verujem da su stvarno mislili da je tako nesto priblizno izvodljivo. Mislim, tim gore.

    Pitanje je šta je strašnije, da svesno lažu ili da toliko nemaju dodira sa stanjem na terenu*. 

    Mislim da su oni generalno snažno posvećeni svojim vladalačkim snovima u kojima je cela kriza samo jedan element priče koji se pre svega mora javno i medijski hendlovati u nekom kratkom roku, tipa na dnevnom nivou; da su im energija i pamet vanredno mnogo fokusirani na to pa su im ispadi iz koloseka - kad se gleda racionalno sa strane - zbog toga takvi kakvi su.


    Meni je strašnije ovo drugo, i čini mi se da je u ovom konkretnom slučaju upravo to u pitanju. Ima previše znakova da naprosto ne uspevaju da ostvare ništa što naume.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Apr 08, 2020 3:45 pm

    Они имају стручности и знања да остваре евентуално оно што се само оствари.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Wed Apr 08, 2020 3:51 pm

    Memento - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by plachkica Wed Apr 08, 2020 4:01 pm

    dobar
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Apr 08, 2020 5:05 pm

    Lončar: Srbija može da napravi vakcinu za KORONAVIRUS, imamo ljude koji to stvarno znaju
    Tanjug 01.02.2020. 20:30

    Srbija je apsolutno spremna na eventualni dolazak koronavirusa, poručio je večeras ministar zdravlja Zlatibor Lončar i naglasio da su angažovani svi resursi naše države u borbi protiv tog virusa.
    ...
    Lončar je rekao da je Srbija neprestano u kontaktu sa kineskom ambasadom i agencijama i da prati cirkulaciju "potencijalno sumnjivih ljudi".

    "Preuzimamo ih na granici, pratimo sve vreme dok su u Srbiji, ispraćamo iz Srbije. To je ogroman posao", naglasio je ministar zdravlja.
    ...
    On je naveo da Srbija pomaže i drugim zemljama u regionu, jer želi da spreči da koronavirus bude "bliže našoj kući".

    "Pomažemo i drugima, sinoć sam se čuo sa makedonskim ministrom zdravlja, mi ćemo preuzeti i uradićemo njima analize", rekao je Lončar.
    ...
    Ministar je naglasio da je procedura utvrđivanja da li neko ima koronavirus krajnje jednostavna.

    "Srbija je spremno dočekala ovo, mi smo od prvog momenta imali spremne regense i sve aparate koji su neophodni da ga utvrdimo. Utvrđujemo u roku od dva sata da li ga neko ima ili ne", rekao je Lončar, dodajući da se uzima krv ili bris, kao i da Srbija imamo dogovore sa najreferentnijim labaratorijama u Evropi i svetu da proveri nalaze.
    ...
    Upitan koliko će trebati vremena da se napravi vakcina za virus, Lončar je rekao da će biti potrebno par meseci.

    "Mi ako bude bilo potrebe, možemo da uradimo vakcinu i za koronavirus, a možemo da pomognemo, ako to bude interes Kine ili nekog drugog, da se to uradi, jer imamo ljude koji to stvarno znaju", poručio je Lončar.


    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/loncar-srbija-moze-da-napravi-vakcinu-za-koronavirus-imamo-ljude-koji-to-stvarno/2y68pkr
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Wed Apr 08, 2020 5:20 pm

    Houston, we have a problem...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by паће Thu Apr 09, 2020 4:05 am

    Talason wrote:Они имају стручности и знања да остваре евентуално оно што се само оствари.

    А и то је питање. Колико пута су убрљали оно што би се и остварило да се нису мешали?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Apr 09, 2020 4:07 am

    Не знам. Дај примере.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by паће Thu Apr 09, 2020 4:34 am

    Па у ствари погледај ову тему од почетка, и на колико места су разјебали нешто што је лепо радило, само зато да би показали да су власт.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Sotir Thu Apr 09, 2020 10:11 pm

    Sotir wrote:Није само до машина и тестова како они замишљају, треба неко и да покупи те узорке.
    Јуче Кон изјавио да не тестирају колико могу зато што немају довољно обучених људи. Они који су дали раније изјаве очигледно нису мислили о томе.

    Фасцинантно је управљање овом кризом. Не планирају нити један корак унапред. Све је крпљење, проба и грешка.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by паће Fri Apr 10, 2020 2:27 am

    Чувена метода покушаја и попушаја.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Fri Apr 17, 2020 3:33 am

    Trazicemo ovaj klip pa da ga odmah stavim ovde



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Fri Apr 17, 2020 3:39 am

    Memento iz buducnosti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Fri Apr 17, 2020 1:41 pm

    Memento - Page 11 1233199462

    Reagovalo i Raskrikavanje

    Terapija ozonom koju promoviše Željko Mitrović nije zaštita od korone

    https://www.raskrikavanje.rs/page.php?id=Terapija-ozonom-koju-promovise-Zeljko-Mitrovic-nije-zastita-od-korone-656

    Željko Mitrović u studiju Pinka prikačen na mašinu za ozoniranje krvi, sa bocom ozona pored sebe i cevčicom u veni, fotografija je koju je vlasnik ove televizije podelio na Tviteru uz komentar „Preventivno, još jednom ozoniram sopstvenu krv“. Prvi je u svetu, kako sam tvrdi, ukazao na ovaj metod lečenja koji može da „reši koronu“. Da je Mitrović u pravu, ubeđuje nas i Informer objašnjavajući kako se pomenuti gas u krvi pretvara u vodonik-peroksid (hidrogen) koji dezinfikuje krv od virusa i bakterija. Efikasnost ove alternativne terapije, međutim, nije naučno potkrepljena, a epidemiolog Zoran Radovanović za Raskrikavanje ističe da je reč o „budalaštini“.

    Nakon Mitrovićevih tvitova u kojima promoviše ovu terapiju, i Informer je objavio tekst „Italijanski stručnjaci dokazali da je Željko Mitrović u pravu“.

    „Tvrdnju vlasnika Pinka Željka Mitrovića da bi ozonizacija krvi rešila problem zaraženih koronavirusom (...), potvrdili su i italijanski stručnjaci koju su tu metodu već primenili u lečenju najtežih bolesnika od virus Kovid 19 u čak 17 bolnica u toj zemlji“, navodi Informer i objašnjava da ozon u krvi formira vodonik-peroksid (hidrogen) „koji uništava viruse i bakterije“.

    Epidemiolog Zoran Radovanović u izjavi za Raskrikavanje navodi da nema nikakvih dokaza da je ova terapija efikasna, a ozon može da napravi probleme organizmu.

    „Ozon ubija viruse van organizma, a ako ga ubacite u organizam, onda ubijate i organizam. Sve u svemu budalaština“, decidiran je Radovanović.

    „Da se napravi vodonik-peroksid pa da dezinfikuje krv, to taman posla. To je potpuna besmislica“, ističe epidemiolog.

    Ove podatke o uspešnom izlečenju desetoro pacijenata, piše Informer, javnosti je predočio izvesni Antonio Gaspari, „direktor Orbisfere“.

    Reč je o organizaciji na čijem se sajtu navodi da se bave dobrotvornim radom, a svesrdno promovišu i terapiju ozonom. U delu „O nama“ na ovom portalu, piše da „sa Orbisferom ulazite u svemirski brod ka beskonačnosti prevladavajući geografske i duhovne barijere sveta“.

    Kako kažu, bave se umetnošću, kulturom, životnom sredinom, duhovnošću, religijom, pa i medicinom.

    „Orbisfera je međunarodni urednički projekat koji su stvorili muškarci i žene, hodočasnici u sajber prostoru, u potrazi za Bogom“, piše na ovom opskurnom sajtu.

    Terapija ozonom nije nova, i koristi se kao vid alternativne medicine, a njeni zagovornici ističu da pomaže kod niza bolesti od hemoroida i hroničnog umora, preko seksualno prenosivih bolesti i multiple skleroze, pa sve do raka i side (što je i naučno osporeno).

    „Kao i kod svakog šarlatanstva, tvrde da leči sve“, rekao je 2017. godine magazinu Vajs profesor hematoonkologije na britanskom Univerzitetu u Leičesteru Martin Dajer.

    Prema njegovim rečima, ozon je, kao i hidrogen, odličan u ubijanju parazita van tela, ali se često previđa da se radi o toksičnom molekulu.

    „Ako biste ga uneli u organizam u dovoljnoj koncentraciji da ubije parazite, ubili biste i pacijenta“, rekao je Dajer za Vajs.

    Uspehe ove metode uglavnom ističu naturopate, odnosno lekari i terapeuti koji koriste prirodnu medicinu u lečenju i naširoko je reklamiraju.

    Ipak, čak u istraživanjima koja ističu pozitivne rezultate ozonoterapije, priznaje se da je zvanična medicina skeptična upravo jer je „premalo kontrolisanih kliničkih istraživanja na ovu temu i uglavnom se ne smatraju zadovoljavajućim“.

    U poslednje vreme pojedine klinike u Španiji i Italiji tvrde da se terapija ozonom, u kojoj se pacijentu izvlači malo krvi koja se potom obogaćuje ozonom pa vraća natrag u krvotok, pokazala efikasnom kod obolelih od COVID-19.

    Osim u saopštenjima i novinskim tekstovima, međutim, ovi rezultati nisu objavljeni u relevantnim naučnim časopisima.

    Ovaj vid alternativne medicine dozvoljen je u mnogim zemljama, poput Kube, Turske i Ujedinjenih Araskih Emirata iako nema čvrstih naučnih dokaza da deluje. Naprotiv, Američka agencija za hranu i lekove (FDA) decidirano navodi da je ozon opasan:

    „Ozon je toksičan gas bez poznate korisne medicinske primene u specifičnoj, dodatnoj ili preventivnoj terapiji. Da bi ozon bio efikasan kao germicid (sredstvo protiv mikroorganizama, prim. nov), mora se koristiti u koncentracijama mnogo višim nego što bi bilo bezbedno za ljude i životinje“, navodi FDA u odluci iz 2019. godine.

    Kako podseća magazin Forbs, i najveća svetska baza alternativnih vidova lečenja, TRC Natural Medicines, ovu terapiju klasifikuje kao nebezbednu, upravo jer nema dovoljno dokaza za njenu efikasnost u lečenju bilo koje bolesti.


    _____


    Uprava napolje!

    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-15

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by No Country Fri Apr 17, 2020 1:57 pm

    Надам се да ће да појача дозу.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Guest Fri Apr 17, 2020 2:13 pm

    Memento - Page 11 EVwRpqvX0AAdaJN?format=jpg&name=medium
    avatar

    Posts : 18422
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Fri Apr 17, 2020 3:12 pm

    Memento - Page 11 3579118792

    Memento - Page 11 Empty Re: Memento

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 4:15 pm