Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenc Puskás Wed Nov 05, 2014 10:12 am

    sejlor wrote:Mislila sam na ovo iz Soluna, ali pogrešno sam razumela.
    Jeziva fotka sa solunskog trga, isto s linka s PPP, pdf istorija, drugi svjetski rat.
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Wed Nov 05, 2014 10:20 am

    http://ww2today.com/11th-july-1942-black-sabbath-for-the-jews-of-salonika
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Indy Wed Nov 05, 2014 10:38 am

    otto katz wrote:
    Inače Zeman je socijalni demokrat, hodajući dokaz toga u šta se evropska tradicija socijalne demokracije pretvorila.

    Nije samo evropska. Tako je i ovde dole (koliko god da smo mi dole opcenito nebitni, ali jbg).

    Off topic - neki dan je umro Gough Whitlam, valjda poslednji pravi soc-dem down under. Sa 98 leta, pred sam kraj zivota.  Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 1844795956

    Ne znam koliko je globalno poznat, mada je prica kako ga je skinula CIA s vlasti zbog protivljenja vijetnamskom ratu (izmedju ostalog), vredna dobrog filma (cak i ako nije sasvim istina). Elem, razlog zasto trollujem je govor koji je odrzala Cate Blanchett (wub) danas - u kome ce svako kome je srce na soc-dem strani naci ponesto za radost. Elem, govor je odrzan ispred raznih zvanica, ukljucujuci i trenutnog protofasistickog ekstremno desnog premijera Australije (nije tapsao).

    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Wed Nov 05, 2014 10:43 am

    otto katz wrote:Na PPP je relativno nedavno vođena opširna diskusija o sadržaju i obimu pojma fašizam.
    Navođeni su taxativni kriteriji iz raznih izvora, onako pomalo kao iz diagnostičkog manuala medicinske asocijacije, ali ne sjećam se da je bio pomenut jedan kriterij, ponovno potvrđen ovih dana u pitomoj Češkoj Republici. Radi se o uvođenju obscenosti u javni prostor. Ne znam radi li se o mojoj neobaviještenosti, ali čini mi se da je ovaj simptom zanemarivan. Kad gledate snimke pogroma po istočnoj Evropi, sa sređenim židovskim gospođama, s urednim frizurama, nakitom, u kvalitetnom rublju koje svjetina razvlači, ponižava dok se sve uredno fotografira, sjećam se jednog jezivog snimka iz Soluna gdje je židovsko građanstvo izvedeno na trg da u svojim najboljim odijelima radi fiskulturu, ima baš jedna fotka gdje gospodin u bijelom odijelu očito vrlo prilježno radi čučnjeve kao sa željom da se dodvori dvojici Nijemaca u uniformama koji ga gledaju s izrazom nadmoći, zabavljenosti i prezira, ili one folksdojčerke što sa zanimanjem gledaju iz blizine svježe leševe pogubljenih u Pančevu; ta začuđujuća obscenost zločinačkog u prostoru običnog građanskog života, naša bitna nemogućnost da zbilja shvatimo kako je došlo do toga da zločin postane neupitan dio inventara svakodnevice, koji i kakav niz događaja dovodi dotle da nasilje na polugoloj pedesetogodišnjoj ženi, stvar u jasnoj suprotnosti sa svakim detaljem građnskog odgoja ljudi oko nje, postane samorazumljivo.

    Prije par dana ćeški predsjednik, Miloš Zeman, dao intervju za nacionalni radio, i to u biblioteci TG Masaryka, u kojem je izjavio da je vlada "zkurvila" (zajebala) zakon o državnim službenicima, te da su članice Pussy riots "kurve"; prvo je pitao novinara zna li šta znači "pasi", na šta mu ovaj odgovorio da se izgovara "pusi", a ovaj će na to, "pizda, pizda to znači, pa i pjesme su im takve, sama pizda". Pikantno je da je razgovor emitiran kao dio tradicionalnih "razgovora iz Lan", radi se o zamku Lány koji se od TG Masaryka koristi kao predsjednička rezidencija.
    Tradiciju razgovora iz Lan je otpočeo Havel u okviru svoje "nepolitičke politike" i demistificiranja vlasti.
    Ovdje kolaju spekulacije da je Zeman namjerno napravio skandal da se malo zaboravi prošlotjedna posjeta Kini gdje je izjavio kako nije došao podučavati o ljudskim pravima, nego je dapače došao da se sam nauči kako se stabilizira društvo. Iz Kine se vratio privatnim avionom najjačeg češkog tajkuna, Kellnerom, pri čemu je jedan drugi tajkun, Babiš (nešto kao češki Todorić) u vladi, što po sveme naznačuje njegovu realnu slabost u odnosu na recimo Kellnera kad se morao prihvatiti političke moći za ojačavanje pozicija u biznisu. Uglavnom cijela kineska epizoda je djelovala prilično skandalozno i bilo kakva diverzija pažnje je bila dobrodošla.

    Psovka u javnom prostoru, na državnom radiju koji je kao i svi državni mediji pod posebnom paskom vijeća za radio i tv s osobitim akcentom na cenzuru vulgarizama i sličnih neprihvatljivih sadržaja, je naravno odjeknula kao bomba. Pišem ovo tu na fašizmu, jer sam uvjeren da se radi o sličnom slijedu događaja koji dovodi dotle da vulgarno nasilje najtežeg kalibra postane običan dio javnog života. Uostalom, šta čitali, pa '90ih smo po tome hodali.

    Inače Zeman je socijalni demokrat, hodajući dokaz toga u šta se evropska tradicija socijalne demokracije pretvorila.
    Izvinjavam se na plahti. Za utjehu za trud uložen u čitanje kratki veselo tužni video Zemanovog nastupa na tradicionalnom godišnjem otključavanju krunskih dragulja na Praškom zamku. Na ceremoniju je bio došao nakon kratkog zadržavanja u ruskoj ambasadi gdje su ga ovi nalili k'o vola.


    da li je to ona rasprava gde smo se radagast i bivsi ja kacili oko definicije fasizma? gde je on isao, prilicno racionalno ka jednoj istorijskoj i pomalo (po meni) redukcionistickoj definiciji dok sam ja poetski gravitirao ka badiouvoj 'sta koje picke materine fasizam'?

    inace ta koncentracija na tzv. neoliberale zapravo pomlo abolira i soc-demokrate za danasnje stanje stvari.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenc Puskás Wed Nov 05, 2014 11:25 am

    timur chevket wrote:
    da li je to ona rasprava gde smo se radagast i bivsi ja kacili oko definicije fasizma? gde je on isao, prilicno racionalno ka jednoj istorijskoj i pomalo (po meni) redukcionistickoj definiciji dok sam ja poetski gravitirao ka badiouvoj 'sta koje picke materine fasizam'?
    Da, najvjerovatnije. U svakom slučaju ishod je bio podjela na poziciju historijske definicije fašizma (također s distinkcijom spram nacizma itd.) i poziciju koja iako ne zanemaruje historijska određenja, stavlja akcenat na suštinske elemente fašizacije.
    Ovoga Zemana sam i stavio, jer me najviše zanima ona faza kad liberalna demokracija udara u vlastita proturječja otvarajući prostor autoritarnoj vladavini niskih strasti.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenc Puskás Wed Nov 05, 2014 1:17 pm

    Sad izgleda da zasipam fašizmom i vičem vuk, ali ovo su ljudi i događaji bez kojih dolazak fašizma nije moguć i na koje valja obratiti pažnju. Dakle umjesto na tupana dana, Siniša Golac, direktor predstavništva Employment Power za balkansku regiju ovdje, a u povodu odluke Royal Caribbean da zabrani rad na svojim kruzerima za građane BiH, Srbije, Makedonije, Turske, Slovačke, Albanije, Italije, Kazahstana i Afrike.

    Riječ je o orijentaciji kompanije u jednoj vrhunskoj usluzi prema svojim gostima, a na osnovu istraživanja provedenih na svim svojim brodovima proteklih godina. Imaju neki razlog tamo da jedan određeni dio nacionalnosti koje rade na određenim pozicijama smanje ili povećaju i zato se to dogodilo", rekao je za Klix.ba Siniša Golac, direktor predstavništva Employment Powera za balkansku regiju.
    Golac je istakao kako Employment Power agencija vrši istraživanje tržišta te je provjeravao kvalitetu svih kandidata koje su slali na brodove, tako da nezadovoljstvu nema mjesta.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Agdw Hmlkh Wed Nov 05, 2014 2:59 pm

    former informer wrote:Off topic - neki dan je umro Gough Whitlam, valjda poslednji pravi soc-dem down under. Sa 98 leta, pred sam kraj zivota.  Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 1844795956

    Ne znam koliko je globalno poznat, mada je prica kako ga je skinula CIA s vlasti zbog protivljenja vijetnamskom ratu (izmedju ostalog), vredna dobrog filma (cak i ako nije sasvim istina). Elem, razlog zasto trollujem je govor koji je odrzala Cate Blanchett (wub) danas - u kome ce svako kome je srce na soc-dem strani naci ponesto za radost. Elem, govor je odrzan ispred raznih zvanica, ukljucujuci i trenutnog protofasistickog ekstremno desnog premijera Australije (nije tapsao).


    ovo bas onako grandiozno i awe-inspiring deluje iz blanchett-inog govora.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Mr.Pink Wed Nov 05, 2014 3:03 pm

    za opscenost bi valjalo uzeti u razmatranje talijane (hebiga, oni su izmislili komediju del arte) i njihov javni prostor, i recimo onog internet klauna (da, on je komedijaš po struci) Bepea Grila, koji je preko interneta prikupio nemali broj pristalica. recimo da je poprilicno vulgaran u nastupima, ali "govori istinu", pa je to valjda ok. ne samo da je vulgaran, nego se ne libi da svakog ko se drzne da kaže koju protiv njega isključi iz "pokreta".

    berluskoni je u poredjenju sa njim uistinu "vitez" (il cavaliere) okruglog stola. 

    klaun&vitez...kao da se vraćamo na srednjovekovni trg na kojem se pišu viteški romani i trubadurske pesme. pažnja raje se održava tako što se na najzanimljivijim delovima naracija prekida i ostavlja za sutra.

    pisao je o tome pazolini davno.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenz Wed Nov 05, 2014 9:38 pm

    Prekinuli tribinu o marihuani, vredjali i pljuvali studente
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Wed Nov 05, 2014 9:47 pm

    pa to su oni kojima je aplaudirano na ff. mada da li neko zna ko su organizatori tribine? da li je to neki sukob na desnici? mislim radule vs. SA.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Erős Pista Wed Nov 05, 2014 9:54 pm

    Pa naravno da jeste. Studenti za slobodu, mislim, helou  Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 4101625831 

    Svejedno, ovi iz SA su fašistički šljam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Wed Nov 05, 2014 9:59 pm

    ma bez dalje i ovako ili onako a i podrzavam konzumaciju opijata. nadam se da ce onda studenti za slobodu takodje poceti da konzumiraju i postati fini i obicni mladi ljudi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenz Wed Nov 05, 2014 10:07 pm

    Konverzija SStudenata u toku Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 1844795956

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 A2qark
    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by ficfiric Wed Nov 05, 2014 10:09 pm

    "Zabranjeno skretanje u desno" Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 3826186726

    To mi je omiljeni znak. Drzao sam ga godinama na zidu. Na raspustu nakon osmog razreda, nasao sam nov novcat znak pored nekog drveta i odneo ga kuci

    [/offtopic]


    _____


    Uprava napolje!

    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenz Wed Nov 05, 2014 10:11 pm

    Ima ih po gradu koliko hoćeš. Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 1861198401

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 125t2xh
    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 25itw
    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 2rhqxld
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Wed Nov 05, 2014 10:25 pm

    u subotu u ns
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenz Wed Nov 05, 2014 10:31 pm

    Garoviks wrote:u subotu u ns

    Podrška

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 10d9unq
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Mr.Pink Thu Nov 06, 2014 12:15 pm

    Spoiler:


    kažu da su sa telefona puštali snimke liturgije.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Sergen Yalçın Thu Nov 06, 2014 2:08 pm

    i posle zasto se zota nervira. Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 286371741



    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by boomer crook Thu Nov 06, 2014 3:22 pm

    evo, pokazuju ti sipak! inace najbolji ovaj mini-ljoticevac koji pridrzava desni kraj a vidi mu se samo obris ruke.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Thu Nov 06, 2014 10:21 pm

    custe li da obraz sutra u bg skuplja neke potpise za zabranu abortusa?
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenz Sun Nov 09, 2014 5:34 am

    Sinoć u Novom Sadu - "Ulice protiv fašizma!"

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 11llqao

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 30mwjdv
    (photos by AFA Novi Sad)
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by bela maca Sun Nov 09, 2014 10:02 am

    srećan nam praznik


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Ferenz Sun Nov 09, 2014 11:17 am

    Neka je sa srećom!

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Ftox87
    Anonymous
    Guest

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Guest Mon Nov 10, 2014 10:51 pm

    trecoj srbiji neko naruzio grafit pa ga prekrecili, zale se na neke "koji se kriju pod plastom antifasisticke organizacije"


    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 1376413_676874689099328_8094381251768981989_n

    Fašizam i desni ekstremizam ante portas - Page 2 Empty Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 8:31 pm