Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Evrovizija

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Uncle Baby Billy Mon Mar 14, 2022 2:44 pm

    "Ovih dana u jednoj pesmi čuo se stih: Šta ćemo sad? Ja sam i čitavu pesmu i taj stih razumeo na sledeći način: pokušavamo da budemo savršeni spolja – slavni, lepi, moćni, bogati i tako dalje, a onda dođe jedan mali kvar u našem životu. Dođemo u graničnu situaciju, kako to kažu mudri ljudi danas, i onda shvatimo da od svega toga spolja nema nikakve pomoći", naveo je patrijarh u besedi povodom Nedelje Pravoslavlja u hramu Svetog Save na Vračaru misleći na Konstraktinu numeru.

    - Crkva je zato ne samo savremena, nego večna, jer odgovara na večna pitanja i daje mogućnost svakome ko traga za smislom svoga postojanja u istoriji i večnosti. Daruje tu večnost, rekao je patrijarh.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by паће Mon Mar 14, 2022 2:54 pm

    Констракта је чудо, кад се чак и црква качи о њу.

    Ево и јућуб, јуче сам опет побрисао колачиће и опет ми ју је понудило. Оно, јесте добро, ево чак и госпоји се свиђа, а и бољег немамо.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    zvezda je zivot

    Posts : 7062
    Join date : 2014-11-07

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by zvezda je zivot Fri Mar 18, 2022 11:47 pm

    паће wrote:Констракта је чудо, кад се чак и црква качи о њу

    moc pop muzike par ekselans, spojila nespojivo, vratila nas u manje cinicna vremena.

    ja slusam pesmu svaki dan.
    zvezda je zivot

    Posts : 7062
    Join date : 2014-11-07

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by zvezda je zivot Sat Mar 19, 2022 1:48 pm

    nova.rs wrote:[size=36]Pesma me podsetila na "Čačak, Čačak"; Lepa Brena o Konstrakti: Najveći bum u poslednjih 20 godina[/size]
    "Moram priznati da nisam gledala takmičenje za "Pesmu Evrovizije", a znate zašto? Sva dosadašnja takmičenja u poslednjih 7,8 godina su zaista bila muzički nezanimljiva, nekreativna, nije se ništa desilo. Čak ni one pesme koje su postizale neke rezultate na "Evroviziji", nisu one koje bi vas pomerile emotivno. Međutim, Konstrakta me je zainteresovala, jer se ovakav blagi muzički zemljotres nije dogodio 20 godina. Veoma sam zadovoljna, kao žena koja je dugo u šoubiznisu i o kojoj su mišljenja iznosili razni psiholozi, sociolozi itd, da su ljudi zainteresovani da govore o muzici. Publika ume da odreaguje na inovativne pesme kakva je ova, i da pretrese svako slovo u njoj. Verujem da pesma, da bi izazvala emotivne reakcije, treba da bude interesantna, a kada sam videla koliko je interesovanje publike i medija, i ja sam poslušala "In Corpore Sano" i svidela mi se jer je zaista drugačija. Bez obzira na to kakav će biti njen plasman u Evropi, ova numera će ostati upamćena jer je napravila najveći bum na celoj eks ju sceni u poslednjih 20 godina", rekla je pevčaica, koju su upitali da li je Konstraktin uspeh možda podseća na njen nekadašnji, s obzirom na to da su obe postale zvezde za 24 sata.
    "Zaista, kada sam primetila kako su mediji napravili halabuku oko pesme, to me je podsetilo na vreme pre 40 godina, kada je "Čačak, Čačak" izazvao muzičku revoluciju, a sluša se i danas. Takođe, sve me je to podsetilo i na pesmu "Sitnije, cile, sitnije" Kornelija Bate Kovača i Marine Tucaković, sa kojom sam se 1983. godine takmičila na Jugoviziji, ali nismo uspeli da odemo na Evroviziju. Jedan deo muzičkih kritičara tada nije mogao da prihvati pop sa elementima folka. To je bila prva takva pesma kod nas, i još uvek je hit, a u svetu je tek desetak godina kasnije nastao takav pravac. I Konstraktina pesma je drugačija, inovativna, ima moderan prizvuk, a opet je pitka i bliska ljudima", ispričala je za domaće medije folk zvezda, koju su potom pitali i kako je ona doživela sada već kultni stih "umetnica mora biti zdrava", s obzirom na to da je poznata kao neko ko vodi računa o zdravlju.
    "Taj Konstraktin stih ostaće upamćen i biće korišćen kao neka vrsta parole. Teme zdrave ishrane, fizičke aktivnosti, mentalnog resetovanja bitne su za svakog čoveka jer svi treba da budu zdravi, a pogotovo umetnici. U šoubiznisu važe pravila maltene kao u sportu ako želite da ostanete u formi: morate da pazite na ishranu, a da imate kondiciju, ali i da budete čisti u glavi kako biste birali dobre pesme za svoju publiku", objasnila je Brena i otkrila na koji način se ona trudi da ostane zdrava, ali i da li je po njoj u zdravom telu zdrav duh, ili je pak obrnuto.
    "Ukoliko ne vežbate, ne vodite računa o ishrani, alkoholu i životnim navikama, telo će vam dati rezultate koji vam se neće dopasti. Koliko vodite računa, tako će vam i biti. Lako je biti zdrav, lep i zgodan u 25. godini, ali kada pređete četrdesetu, pa tek pedesetu, onda je to prava sportska disciplina. Potpuno je svejedno da li je u zdravom telu zdrav duh, ili u zdravom duhu zdravo telo, jer je važno da se vodi računa o svemu. Do pedesete možete da sakrijete šminkom i neprospavane noći i loš karakter ako ga imate, ali posle pedesete sve se vidi. Treba voditi računa i šta pijete i jedete, jer vaš organizam nije kanta za smeće. Ono što je lepo vidi se kroz vaše telo, duh i energiju", odgovorila je Brena, koja je na kraju poželela sreću Ani Đurić u Torinu:
    "Svi volimo Konstraktu i svi želimo da se plasira fenomenalno i da uspe."



    _____
    ova zemlja to je to
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 03, 2022 11:02 am

    https://nova.rs/kultura/pise-dragan-ambrozic-konstrakta-ili-umetnica-mora-nesto-reci/

    Ambrozić
    zvezda je zivot

    Posts : 7062
    Join date : 2014-11-07

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by zvezda je zivot Wed Apr 06, 2022 1:06 am

    konstrakta u izraelu boli je kurac za izbore za srbiju


    _____
    ova zemlja to je to
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 21, 2022 12:57 pm

    Predstavnica Srbije na Evroviziji, Ana Đurić - Konstrakta, posetila je patrijarha Porfirija i tom prilikom mu poklonila svoje scenske rekvizite - lavor i bokal, 
    Lol
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by ficfiric Thu Apr 21, 2022 1:04 pm

    Uspon desnice


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 21, 2022 1:53 pm

    Lavor i bokal za veliki petak
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Notxor Thu Apr 21, 2022 2:02 pm

    Crnogorski twitter na aparatima,... skoro kao kad je Marija Vuković otišla na Amfilohijev grob.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Erős Pista Thu Apr 21, 2022 5:55 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Janko Suvar Thu Apr 21, 2022 6:06 pm

    Evrovizija - Page 11 278727693_10227570620230187_4512745074643752680_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=105&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=OucOpDLcMgAAX_wsI7P&_nc_ht=scontent-vie1-1
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 21, 2022 6:42 pm

    Ne zanosite se Evrovizija - Page 11 1399639816
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Janko Suvar Thu Apr 21, 2022 6:44 pm

    ne, ne, jako smo investirani u Evroviziju Evrovizija - Page 11 1399639816
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 21, 2022 6:46 pm

    Menije ovo fantasticna diverzija.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by beatakeshi Thu Apr 21, 2022 6:55 pm

    Šta kaže Aca Lukas?
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Ferenc Puskás Thu Apr 21, 2022 7:10 pm

    Pere li patriijarh noge robijašima za uskrs?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Filipenko Thu Apr 21, 2022 9:31 pm

    Moze li neko da mi objasni sta je ovaj Konstruktikon i zasto je popularan? O cemu se tu radi?

    edit: nasao, cerka sada vec zaboravljenog lupeza od SPS ministra sa kontaktima, naravno sada je slobodna umetnica. Jebiga, da mi se cale nakrao za 20 zivota, sada bih se i ja bavio analizama materije i duha.
    zvezda je zivot

    Posts : 7062
    Join date : 2014-11-07

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by zvezda je zivot Fri Apr 22, 2022 12:01 am

    nisam pratio konstraktu nakon izbora, ali nesto mi je kod nje interesantno, onako generacijski, sto sam primetio za sebe ali ne i na forumu. elem ona u svakom intervjuu prica o toleranciji, kako je vazno da se tolerisemo, samo tolerancija i to. misim to mi je bas jezik iz vremenske kapsule, ja ono deset godina nisam cuo pricu o toleranciji, ne da je zena ocigledno generaciju starija od mene, nego zivi u nekom bablu koji se retko vidja, u smislu da smo svi valjda na internetu u kolko-tolko smo u diskursu. sad ne znam da li je evrovoizija ko institucija i dalje u fazonu tolerancija pa mora tako da prica ili je zena malo van sveta...


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Erős Pista Fri Apr 22, 2022 12:15 am

    Evrovizija - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Filipenko Fri Apr 22, 2022 12:21 am

    zvezda je zivot wrote:nisam pratio konstraktu nakon izbora, ali nesto mi je kod nje interesantno, onako generacijski, sto sam primetio za sebe ali ne i na forumu. elem ona u svakom intervjuu prica o toleranciji, kako je vazno da se tolerisemo, samo tolerancija i to. misim to mi je bas jezik iz vremenske kapsule, ja ono deset godina nisam cuo pricu o toleranciji, ne da je zena ocigledno generaciju starija od mene, nego zivi u nekom bablu koji se retko vidja, u smislu da smo svi valjda na internetu u kolko-tolko smo u diskursu. sad ne znam da li je evrovoizija ko institucija i dalje u fazonu tolerancija pa mora tako da prica ili je zena malo van sveta...

    Ne znam sta nije jasno:

    Filipenko wrote:Moze li neko da mi objasni sta je ovaj Konstruktikon i zasto je popularan? O cemu se tu radi?

    edit: nasao, cerka sada vec zaboravljenog lupeza od SPS ministra sa kontaktima, naravno sada je slobodna umetnica. Jebiga, da mi se cale nakrao za 20 zivota, sada bih se i ja bavio analizama materije i duha.

    Kada sebi priustis zivot bez briga, vrednosti su najbitnije.



    P.S. ne podrzavam sto ste obrisali Konda i preuredili topik. Jaka stvar sta je rekao, nismo svi ovde pobornici zapadnih vrednosti i demokratije pa da se vredjamo na svako sitno licno pominjanje, aman. Niti sam ja neki ekspert ili pazljivi rasudjivac, ja vidim par stvari i odvalim kako mi se cini da jeste, mozda sam potpuno pogresio i to pop zgubidanjenje zapravo ima neku vrednost, to je uvek moguce.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Erős Pista Fri Apr 22, 2022 12:23 am

    Nista nije brisano, sve je na picvajzlendu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Filipenko Fri Apr 22, 2022 12:36 am

    Jbg, nikad nisam visio po svim mracnim coskovima foruma prepunim s pauci i nemci/bubasvabe. Evrovizija - Page 11 2952840586
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by kondo Fri Apr 22, 2022 8:21 am

    Evrovizija - Page 11 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by ficfiric Sun Apr 24, 2022 10:45 pm

    Evrovizija - Page 11 FRIukR0XoAAotvA?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    Evrovizija - Page 11 Empty Re: Evrovizija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 7:38 am