Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Teretana

    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Sat Jul 18, 2015 5:02 pm

    Tako sam nešto i mislila, ali kapiram da ne omašuje cifre baš totalno, a meni je dovoljno za sreću to što mi je pokazalo sredinu normale.

    Inače, verovatno nikad ne bih plaćala personalnog da nemam povredu. Bojim se sad sama, ali meni je svakako cilj da se vratim trčanju, ovo je sad iz moranja. Kad i ako krenem ponovo da trčim, mislim da ću zadržati jedan trening nedeljno u teretani.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Sat Jul 18, 2015 5:13 pm

    Super!
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Sat Aug 22, 2015 9:12 am

    Dobro ovo ide, 4x nedeljno idem nepogrešivo (nije da imam nešto drugo da radim, misim)... Nisam postao Superman još, ali definitivno više ne ličim ni na pacijenta (osm mentalnog, ali to je konstanta).

    +Motivacioni video dana, za gey™️-a u meni... barem da me nešto podseti da se rastežem (što i dalje regularno preskačem) Teretana - Page 12 1844795956

    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by паће Sat Aug 22, 2015 9:33 am

    Добро нам се држи генерација. Оно јес да је три године млађа од мене и да је вероватно досад на одржавање потрошила више него нас двојица заједно на кола, ал' опет, свака час.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Fri Aug 28, 2015 9:58 am

    Joj, ja ću se na kraju još navući na teretanicu(tm). Ne znam da li je to zato što sam izgubila svu kondiciju tokom mirovanja, ili zato što sam se nagojila, ali ovi vođeni treninzi na koje idem su nešto najteže što mogu da zamislim. Polumaraton mi je u odnosu na ovo lagana šetnja do prodavnice.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by darling Mon Aug 31, 2015 9:05 am

    teretana je opijum za narod.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by паће Mon Aug 31, 2015 10:24 am

    Спорт је опијум за народ.

    Мада не у овом контексту, спорт као шоу бизнис је опијум за народ (дакле оно кад плаћаш да гледаш, или гледаш између реклама). Теретана и којешта друго је паразитирање на обичном вежбању, где ем све радиш сам, ем плаћаш реквизите.

    Имао сам идеју за теретану где би справе биле везане са генераторима и акумулаторима, па донесеш своју покретну справу и закачиш је да је напуниш сопственом енергијом - мобилни, таблетица, лептоп, шта ко има - и онда ти још наплатим што све радиш сам.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by darling Mon Aug 31, 2015 10:39 am

    aha, nismo se razumeli. tebi je teretana objekat sa spravama, a meni je teretana trening. 
    dakle, trening je opijum za narod Teretana - Page 12 4101625831  
    imala sam danas religijsko isustvo na treningu. i dalje sam ushicena.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by паће Mon Aug 31, 2015 11:06 am

    Дођиле ми нешто на ум слике из "Биберчета" Ђорђа Лобачева, како млади јунак стасава ломећи пруће, прво по једно а после читаве снопове, или онај КараТе Кид како вежба на голом песку... објеката колико хоћеш и све бесплатно.

    Тако да, хм, вежба је једно а бизнис око ње је нешто дилерски. Ал' та врста опијума, кад те дркне вишак кисеоника, то је ем џабе (тј можеш то да постигнеш и без справа и без зграде) ем је твоје лично. Мноого боље.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista Mon Aug 31, 2015 2:06 pm

    паће wrote:Дођиле ми нешто на ум слике из "Биберчета" Ђорђа Лобачева, како млади јунак стасава ломећи пруће, прво по једно а после читаве снопове.

    A na kraju - onu debelu granu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Tue Sep 01, 2015 3:46 am

    To je strip... Jel' probao to ko od vas u 3D?
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by паће Tue Sep 01, 2015 10:08 am

    Давно... чак и сад, са сувим дрвима, кад се пече ракија, нема шансе да се преломи сноп који може шаком да се обујми.

    Зато сам и морао да учим да свирам у тестеру (и ову рокерску, електричну) а и у сикирче.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Thu Sep 03, 2015 4:13 am

    Indy, zdravo ti bilo, sad video tek. Čitam i mislim, češće ću ići s ćaćom da pliva, nikako drugačije neće da vežba i nema drugare dovoljno zdrave da mu budu adekvatno društvo za bazen, a oduvek jede k'o smuk i počeo je da meteoropatski kuka ove godine... Plus svi ti nasledni faktori, ko ih izmisli. Valja fiskultura.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Sep 04, 2015 8:05 am

    Teretana - Page 12 100k

    Mali krajputaš: 100 kila mrtvo dizanje - ovo računam kao početak interesantnih događanja na tom planu. Čučanj sa 90 kg je bio skoro teži, što i ima neke logike, pošto je tu teret iznad mene, a ne ispod. To je negde moja telesna težina sad (uzmi ili ostavi par kila), sledeći cilj mi je negde oko 1.4 moje težine, što će biti cca 135-140 kg (za mrtvo dizanje), u narednih nekoliko meseci. Mic po mic... Teretana - Page 12 4101625831

    Primenio sam recepturu A. Schwarzeneggera koju sam našao negde na netu (svodi se na to da se radi nekoliko serija sa relativno manjim težinama kao zagrevanje, pa se onda podižu težine uz smanjenje ponavljanja prvo na tri, zatim na dva i na kraju se ono najteže radi samo iz jednog cuga. I posle toga se velike težine ostave na miru barem nedelju dana. (Mislim, uslovno ovo "velike težine", Arnie je sigurno mislio na nešto par puta više, ali prema svecu i tropar).

    (Inače, normalnim danima u teretani radim samo manje težine i kardio... Ali, ovi dani sa većim težinama su najmanje dosadni).
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista Fri Sep 04, 2015 10:07 am

    Opa! Bravo, bata Indy!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by darling Fri Sep 04, 2015 11:05 am

    bravo, indi.
    lepa teretana, koliko svetla!
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Sep 04, 2015 11:12 am

    Pa, prozori do poda. A sve vreme sam imao halucinaciju da će da mi teg ispadne kroz prozor (ili ja zajedno s istim).
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Fri Sep 04, 2015 11:14 am

    Jaooo, koliko ja volim moje treninge. Imam konstantnu upalu mišića ali mi baš prija. 

    Samo nervira me što su mi kile i dalje kritične, skinula sam 1.5 od oko 6 koliko sam nagomilala tokom mirovanja i već oko 2 nedelje ni makac dole. A pazim šta i koliko jedem i pored treninga šetam minimum 10km dnevno.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Sep 04, 2015 11:20 am

    Ja sam se malko popravio iza operacije (onda sam bio svenuo prilično) i polinomni trend je sada lagano opadajući. (Ja to izanaliziram do bola, statistički, ne odustanem dok ne pronađem neku pozitivnu interpretaciju.)
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by darling Fri Sep 04, 2015 12:00 pm

    Indy wrote:Pa, prozori do poda. A sve vreme sam imao halucinaciju da će da mi teg ispadne kroz prozor (ili ja zajedno s istim).

    kod mene u podrumu prozori su od plafona  Teretana - Page 12 1233199462

    i tegovi su lepi...
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Fri Sep 04, 2015 2:25 pm

    e pa ovako...nakon mnogo lutanja i razgovora sa tri trenera odlucila sam se da krenem sa trenerom ovde. dakle, gym potpuno fokusiran na weightlifting, powerlifting i gimnastiku. trener je sudija u powerlifting federaciji. odmah se vidi razlika u odnosu na ove genericke PT-je: primetio je i ispravio neke stvari oko mog bench pressa koje su dovele do toga da ja mogu da imam intenzivan bench trening bez da mi se javlja sevanje u levom ramenu, koje vodi povratku onog tendonitisa koji sam imala ranije.
    neki tipovi za bench (mozda ce darling zanimati)
    - stegnuti sipku sto jace, prakticno maximalno moguce. time se dobija tenzija niz celu ruku, sve do ramena i osecaj je kao da imas dve opruge.
    - ramena, tj lopatice, ne samo da treba da idu 'iza' nego i 'na dole', najbolje namestiti izmedju svakog repa, dok drzis sipku sa skroz ispruzenim rukama.
    itd. lol
    mislim da me nece pustiti da dizem tezak deadlift (i squat jos manje) dok ne ispravi neke silne falinke koje je primetio (tipa, kukovi su mi tilted i slicno).
    najbolje mi je sto u onom delu gde se bas vezba weightlifting i powerlifting ima jako puno zena Teretana - Page 12 1143415371. kad sma isla da vidi gym bilo je 8 zena i 3 muskarca Teretana - Page 12 1143415371.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by darling Fri Sep 04, 2015 3:04 pm

    divno. Teretana - Page 12 1143415371 i kod mene zena ko salate...

    probacu cvrsti stisak sledeci put, a i ovo s ramenima probacu da osetim. 

    danas sam radila i pet serija zgibova s dodatih pet kila, po dva u seriji, al uspela sam sve sama. kad sam posle skinula teg i radila obicne zgibove, bila sam u fazonu da cu odleteti u muscle up. mada nisam.  Teretana - Page 12 1233199462

    indi, koliki ti je bio dl pre srcke?
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Sat Sep 05, 2015 12:30 am

    Nisam nikad dizao deadlift u životu, pre ovog sada. Kad sam bio jako mlad, radio sam u jednom magacinu i podizao veš mašine, tovario ih na prikolice. Ne znam da li se to računa.

    Ovako nekako. (Samo su to bile stare veš mašine, građene k'o Moskvič. Teretana - Page 12 2849097393 )

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Sat Sep 05, 2015 3:05 am

    darling wrote:
    probacu cvrsti stisak sledeci put, a i ovo s ramenima probacu da osetim. 
    to za stisak probaj prvo da osetis kad samo stezes pesnicu. tako je on meni objasnio:
    on: "stegni pesnicu najjace sto mozes. gde osecas tenziju"
    "pa staaa jaaaa znaaaam...u saci?"
    on: "ok, sad stegni malo jace"
    (smartass) "kako da stegnem jace ako sam upravo stegla najjace sto m..."
    on: "just do it!"
    ja probam
    on: "ok, gde sad osecas tenziju"
    "u forearm"
    on: "sad stegni jos jace. gde je tenzija?"
    "u ramenu"
    on: "e tako treba da osecas i kad stegnes sipku"

    kad sam u jednom trenutku ja i uspela da to primenim na dva repa, dobila sam potpuni drugaciji osecaj pri dizanju sipke, kao da imas dve opruge, mnogo vise kontrole.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by darling Mon Sep 14, 2015 2:03 pm

    tenks.
    pauzirala sam desetak dana.
    sledeci put radim po tvom receptu. javicu kako sam prosla Teretana - Page 12 1143415371

    Teretana - Page 12 Empty Re: Teretana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 2:44 pm