Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Muzika koju biste zabranili

    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by plachkica Tue 6 Aug - 11:25:23

    ima li sve to veze sa nekim cobijem?
    Anonymous
    Guest

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Guest Tue 6 Aug - 11:26:07

    da pratiš videla bi da nije pokušaj već vrlo uspela parodija
    Anonymous
    Guest

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Guest Tue 6 Aug - 11:27:34

    plachkica wrote:ima li sve to veze sa nekim cobijem?
    ima, kako da ne. Nigrutin gađa Bassivity i IDJ.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by plachkica Tue 6 Aug - 11:44:42

    ne pratim, nemam nikakav kontakt sa tinejdžerima, znam samo da je drugarica uložila
    ozbiljne pare za slušalice klinki da je ne bi smarala sa tim nečim od čega nije mogla da
    je 'sačuva'.

    jedan od mojih većih strahova je da ne izrastem u generaciju svojih roditelja, koji su na
    muzičke ukuse svoje dece bacali drvlje i kamenje.
    neka cveta hiljadu cvetova, ali ne u mojoj bašti.

    btw, za cobija sam prvi put čula kad je radio neki promotivni spot za ministarstvo 
    onog popovića, inovacije nešto, zapamtila ga po stihu 'aleja velikana to je naša destinacija',
    sad povremeno nailazim na talase hejta koje prima, praćene talasima hejlovanja.

    jedino što me zanima, je l to autentični zvuk ovih prostora, ili je balkanski odgovor 
    na neki zapadni trend?
    Anonymous
    Guest

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Guest Tue 6 Aug - 12:01:03

    Solidno pratimo trendove, naravno sa lokalnim tvistom, ali semplovanje orijentalnog zvuka nije naš izum, to rade i megazvezde kao što je Ed Sheeran. Ova pesma je jedan od hitova leta i govori o otuđenosti mladog muzičara okruženog plitkim ljudima koji cene samo materijalne vrednosti.

    Nemoj da misliš da ćeš da budeš babatetka ako hejtuješ ovo. Samo je potrebno da hejt bude u skladu sa duhom vremena, a ne da mrziš samo zato što to nije muzika tvoje epohe. Mnogi se klnci gnušaju ovoga, zato je Nigrutin i pokidao sa Abu Dabijem.

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Erős Pista Tue 6 Aug - 12:03:38

    Jedna priča iz iskustva. Prošle godine bio na legendarnom vrežinskom bazenu, i dešava mi se sledeća situacija. Obično tamo puštaju neku okej muziku, puste radio sa MTV hitovima, što starijim, što aktuelnim, nije ni glasno, ukratko, sasvim okej neki letnji pop, baš za bazen.

    Međutim, jednom prilikom, kreću negde na pola radnog dana, da puštaju to vijuvijuviju, i to izuzetno glasno. Da ste videli ou reakciju, drage Burunđanke i Burunđani... Odjedanput, klinci počinju kao po komandi da igraju, da otvaraju usta na tekst, a u bazenu počinje haos, odjednom svi agresivni, nervozni, bahati, odjednom, bukvalno u trenutku kad je muzika krenula, više ne može da se pliva, počinje neko guranje, bahaćenje, neverovatno.

    Pritom, kao i plačkica, ja shvatam da ne ne znam nijednu od tih pesama, a bukvalno svi ostali ih znaju (lažem, znaju ih svi klinci, ovi stariji nisu pokazivali da znaju). Mislim da nije stvar u bablu, nego u onome o čemu smo pričali na nekim drugim muzičkim temama, fragmentaciji muzičke scene i načina na koji se do muzike dolazi. Devedesetih smo svi znali sve, barem na površnom nivou. Hoću reći, svi su znali Cecine pesme, svi su znali Dr Iggyija, svi su znali 200 na sat, slušali ih ne slušali, jer se to naprosto stalno vrtelo na tv-u. Ali, svi su znali i Thunderstruck i Nothing Else Matters i Friday, I'm in Love, naprosto jer su se vrteli na MTV-ju, a svi su gledali MTV, pa makar inače slušali Cecu. Sad, naprosto, nema te vrste mejnstrima, čak ni u najkomercijalnom od svih žanrova, a to je taj folk-dens amalgam koji se nekad zvao turbo folk, a sad jebem li ga kako se zove (vijuvijuviju).

    Još jedna stvar - muzička i produkcijska složenost tog vijuvijuviju je katastrofa. Bilo koja Cecina pesma je za ono Mocart i Bah, jbt. Ma i Ivan Gavrilović je keva za ono. Dr Iggyija da ne pominje, on je ozbiljan umetnik. Ono je toliko prosto, toliko tupo, toliko lišeno svakog mogućeg kvaliteta, instruentalne, kompozicijske ili bilo kakve druge složenosti i inventivnosti da me nateralo da plačem za hitovima devedesetih.

    Baš sam se smorio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Erős Pista Tue 6 Aug - 12:08:19

    Creepy Uncle wrote:Solidno pratimo trendove, naravno sa lokalnim tvistom, ali semplovanje orijentalnog zvuka nije naš izum, to rade i megazvezde kao što je Ed Sheeran. Ova pesma je jedan od hitova leta i govori o otuđenosti mladog muzičara okruženog plitkim ljudima koji cene samo materijalne vrednosti.

    Nemoj da misliš da ćeš da budeš babatetka ako hejtuješ ovo. Samo je potrebno da hejt bude u skladu sa duhom vremena, a ne da mrziš samo zato što to nije muzika tvoje epohe. Mnogi se klnci gnušaju ovoga, zato je Nigrutin i pokidao sa Abu Dabijem.



    Dadada, naravno da je u pitanju nakačivanje na svetske trendove, kao što je to uostalom bio i turbo folk koji Ćira smatra izrazom nečeg autentično balkanskog...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by паће Tue 6 Aug - 14:11:15

    William Murderface wrote:Ono je toliko prosto, toliko tupo, toliko lišeno svakog mogućeg kvaliteta, instruentalne, kompozicijske ili bilo kakve druge složenosti i inventivnosti da me nateralo da plačem za hitovima devedesetih.

    Народњаци шездесетих су могли ладно да прођу као народна музика, једино што су се звали новокомпонована (а било је упоредо и старокомпоноване, нпр скоро сва међуградска музика типа Скадарлије или романсе је имала композиторе, то је напросто био предратни градски поп). Већ седамдесетих креће први талас упрошћавања (метар више не мора да се слаже, не мора да се римује) и мажњавања са свих страна (од Грка, Мексиканаца). И од онда сваких седам до десет година још простије па још простије. Само теоретски могу да замислим докле је то стигло.

    Ако нам је десетерац био епски стих, за певање је углавном ишао осмерац... Пре пар година, безуспешно покушавајући да се урадим на неком дечијем рођендану, кренем да бројим шта то слушам... јеботе, стихови од 4 (четири!) слога су норма.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by disident Tue 6 Aug - 20:50:16

    najbolji pokazatelj da ste upravu su twiter reakcije


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Guest Tue 6 Aug - 21:42:26

    plachkica wrote:ne pratim, nemam nikakav kontakt sa tinejdžerima, znam samo da je drugarica uložila
    I mene čudi to da se danas prave parodije na Čobija. Čovek je preminuo, njega su moja deca slušala na ekskurzijama: "Jedna mala plava", "Lola", "Tike, tike, taćke", "Nemoj draga plakati" i tako dalje. Mnogo sam se bio obradovao kada je početkom 1980-ih vačjda samostačno pokušao povratak sa singlom"Bicikl Pony" (ono "...Milijana bicikl goni, obiš'o sam pola grada, tražim taj bicikl pony, al' od svih mi najdraži što ga Milijana goniii-iiiii!", kakav glas, i sads e to parodira, hajde pekinška Patka što je parodirala Dragana Stojnića, ok, ali ovo mi je skroz neverovatno.

    Čujem da u Bombaju i Tunisu parodiraju Muharema Serbezovskog i postaviću video za to na kraju posta.

    Ali najpre bih se nadovezao na tvoj post i kolege Murderfejsa s bazena. Pored toga što su klinci koji sede ispred samoposluge s detetom od 2 litra Apatinskog piva i s mobilnim posebna priča, evo mog iskustva s Ade prošlog leta. Vraćao sam se jedne večeri i išao prema busu a mladi - ne toliko mladi kao pomenuti klinci - verovatno studenstki uzrast (ali provincija, mislim) - počeše iz vedra neba da citiraju stihove nekih pesama, da s e nadovezuju jedno na drugo kao Cune Gojković i Mile Bogdanović, oni i pevaju, i to su takvi debilni "stihovi" ono u stilu ostavi me dušu mi uze poljubac ti ne dam, ne znam ni ja, ovo što sam napisao mi sada deluje kao Aleksa Šantić ili Pero Zubac i "Mostarske kiše" u odnosu na te citirane "stihove", ali koliko su oni samo teksta zapamtili. 

    Znači - isti slučaj; omladina je narkomanska i poseljačena i treba im perike na glave i poslati je na prinudni korisni rad, kad bi bilo kuda, jer je vlast popalila svu poljoprovredu što ima. 

    A evo sada bombajske parodije na Serbezovskog:


    Last edited by kud_genijalci on Tue 6 Aug - 21:55:28; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Guest Tue 6 Aug - 21:45:04

    Čobi ustao iz groba i malo promenio žanr

    Anonymous
    Guest

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Guest Tue 6 Aug - 21:46:45

    disident wrote:najbolji pokazatelj da ste upravu su twiter reakcije

    nemilosrdan je tviter, uvek gađa u sredu, ne prašta greške iz prošlosti. moralni kompas naše generacije, tako da kažem.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by disident Tue 6 Aug - 21:49:39

    Meni je kod tnjitera i urbane srbije najlol momenat kako su uspeli da useru i ne uspeju sa brednom poput vajsa, za to ipak treba biti posebna vrsta talenta


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Guest Tue 6 Aug - 21:52:11

    da ti znaš mićo koja je agonija bila pronaći edgy autore za Vice...nema, jednostavno nema.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Daï Djakman Faré Tue 6 Aug - 22:23:27

    ja slusam karipsku varijablu vijuviju zanra pod nazivom regeton/mumbaton (jamajcani su pokorili svet sa 2 zanra: severnu hemisferu sa dabom, a juznu ameriku sa regetonom). iskreno mene kod te muzike - kao i kod jamajcanskog denshola but i digress - lozi bas to sto je totalno besramno prosta. ide nekakav bas, vijuviju vokal ili synth efekat i sve ostalo je procesija jeftinih fora. mislim, argument o nekompleksnosti kompletno masi poentu jer je konkretno kod regetona fora upravo u jednostavnosti. a i teme su podjednako ne-teme: pesme strikno o anatomiji zenskih dupeta, muvanju preko drustvenih mreza, dj koji diktira svoj whatsapp broj bickarama u publici i sl. muzika kao totalno hipertrofirani hedonizam, prenategnuta do ivice parodije a i preko.

    that all said, domaca verzija vijuviju zanra mi je naprosto idiotska i neslusljiva. ili bice da je moj unutrasnji drugosrbijanizam jaci od hipsterizma  Muzika koju biste zabranili - Page 4 4135669698  Muzika koju biste zabranili - Page 4 1233199462





    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Mypalfootfoot Thu 10 Sep - 19:38:51

    ne bih ništa zabranio dekretom jer se to kosi sa mojim uverenjima ali postoje stvari bez kojih apsofakinlutno mogu, isposništvo uključuje :

    - seks, droge i rokenrol rok
    - 90% mjetala (ulverske mi časti, ostaviti ambijentalni blek, pomalo doooooma, poneki post-metal i ostale kvltove lol)
    - pank, najnezanimljivija muzika ikada
    - rege(a može i ton)
    - industrijalni tehno (a moglo bi da se proširi i na 90% tehna danas koji su okupirali mjetalci i gotičarke)
    - sound art (umjetnik je snimač zvuka)
    - ni ja ne volim starogradsku, a posebno se naježim kad čujem zvuk čankove tambure Muzika koju biste zabranili - Page 4 1848198029
    - savremenu elektroakustičku improvizaciju (novokejdžovce, takozvani redukcionizam, sheeeesh)
    - EDM, hip-hop i r&b hitovi sa bilbord top lista koji apsolutno svi zvuče isto
    - vlado georgiev pop

    (srpski) trep bih ostavio, fenomenološki je zanimljiv, i poprište je sukoba na radikalnoj levici. uvek je zanimljivo videti ko su nove žrtve influensera komesara dizel dakija, improv pa trep pa i tehno gurua!
    što volim ovaj forum, svaka tema se završi sa isfrustriranim drugograđanistima (i must fit the description) i vraćanjem na pravo lol.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by beatakeshi Thu 10 Sep - 21:26:40

    Sve što pušta Radio Jat (to je zakucano u mom liftu, da nema kamere onesposobio ih zvučnik).
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Solus_Rex Thu 10 Sep - 23:07:23

    Mypalfootfoot wrote:
    - sound art (umjetnik je snimač zvuka)
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Летећи Полип Fri 11 Sep - 1:02:32

    beatakeshi wrote:Sve što pušta Radio Jat (to je zakucano u mom liftu, da nema kamere onesposobio ih zvučnik).

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 1233199462


    Ja sam to slušao godinama u kancelariji. Koleginice su samo to puštale. Uvek uz taj neki retardirani, detinji entuzijazam, kao da ga prvi put puštaju. Posle nekog vremena popamtiš sve pesme i njihov redosled.


    I može sve u kancelariji da se ujebe i crkne, ali samo za Radio JAT me zovu da dođem od kuće da im "popravim".
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by паће Fri 11 Sep - 11:21:20

    Летећи Полип wrote:Posle nekog vremena popamtiš sve pesme i njihov redosled.

    Уф, то бих посебно забранио. Док смо шврљали југићима по СРЈ деведесетих, били подоста теренци јебига, имао сам гомилу касета, и тачно сам знао која је следећа песма. Уф! То као кад су, неких 15-20 година пре тога, на двестадваојци и студију бре имали неколико трака које пуштају кад нема пилота у авиону.

    Препородио сам се кад је изашао мрз формат и кад сам могао да пуштам музику са диска. Да најзад не знам која је следећа.

    И онда ћерка наниже три-четири песме оним редом како су ишле на касети. Пусти и чека реакцију. Врхунски зајеб, мора да ми је у том тренутку неверице фаца била за антологију.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Mypalfootfoot Fri 11 Sep - 21:47:26

    @Solus

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 1233199462 

    prevashodno sam mislio na prilično efemernu praksu sakupljanja terenskih snimaka i snimanja okoliša koja eventualno prolazi kroz neku blagu dodatnu estetizaciju, povezivanje sa etičkim instancama zvučne ekologije ili vizuelnim delom koji ga pretvara u instalaciju i transportuje nas u odabrani pejzaž u magli. toliko toga se štancuje da je nerealno, dok bi u eksperimentalnom filmu (koji sam ponekad prinuđen da gledam više nego što bih to radio u redovnim okolnostima) ekvivalent bio "landscape film" - takođe jedan prilično obnokšs fenomen o kome bi možda vredelo nekad nešto reći na drugom potforumu.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by паће Sun 13 Sep - 11:01:47

    Фирма Мјузек је измислила жанр који је био за забрану још кад је настао. А ти пејзажни филмови су ваљда филмски лифтови, оно стојиш и чекаш да изађеш.

    Сваки покушај да се направи неутрална музика која неће ником да смета је успео кад тад да ме изнервира.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Daï Djakman Faré Tue 1 Aug - 23:39:02

    hahahahahaha.... DA



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by bela maca Wed 2 Aug - 0:10:32

    apsolutno Muzika koju biste zabranili - Page 4 3579118792


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by kondo Wed 2 Aug - 0:17:11

    možda ovi što sam ih ničim izazvan gledao večeras - still corners


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Muzika koju biste zabranili - Page 4 Empty Re: Muzika koju biste zabranili

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 26 Apr - 21:56:17