Flashman

Guest

Flashman Empty Re: Flashman

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 12:25 pm

Prorediću boravak na forumu dok ne pročitam sve knjige o Flashmanu. 
Čitao sam dve do sada, i to još pre više godina, ali sada mi je leglo ko budali šamar.

Preporučujem i vama da čitate Flashmana. To je najbolja aktivnost.
William Murderface

Post by William Murderface on Tue Jan 27, 2015 12:31 pm

Vaso, čto eta Flešmen?

Last edited by William Murderface on Tue Jan 27, 2015 12:36 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 12:44 pm

A Flashman je jedna stoka, kukavica, lezilebović i bonvivan koji se izdaje za heroja i ratnika, i upada u razne situacije kao što je pravljenje večitog dušmana od Otoa fon Bizmarka. Putuje u Abisiniju, Ameriku, Avganistan, lomi ženska srca i ostavlja žene neprijatgelju jer je njegova dobrobit ipak najvažnija, ulizuje se jačima, a slabije besomučno koristi.  

Serija od 12-13 fantastičnih pseudoistorijskih romana.

Flashman Harry20flashman20george20macdonald20fraser
William Murderface

Post by William Murderface on Tue Jan 27, 2015 12:58 pm

Ovaj Flešmen izgleda kao Arčer pre Arčera Flashman 1143415371

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
bruno sulak

Post by bruno sulak on Tue Jan 27, 2015 1:12 pm

george mcdonald fraser je bio jedan od omiljenih pisaca pg woodhousea. viktorijanska epoha kroz prizmu siledzije, poltrona i kukavice cija je najveca prednost ta sto je s nama, citaocima, potpuno iskren. iako je odvratan nekako jedva cekamo sledecu svinjariju. pikarski roman zapravo u savremenom ruhu.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 1:17 pm

Baš to. On memoare piše sa 80 godina, i cilj mu je da umre sa "parama u banci i dovoljno alkohola u kući", a o svojoj moralnoj bedi piše potpuno otvoreno. Ma bre odlične knjige, dobro dokumentovane i istražene, lepo i zabavno pisane, i pune seksa i nasilja.
bruno sulak

Flashman Empty Flashman

Post by bruno sulak on Tue Jan 27, 2015 1:18 pm

nasilja od kojeg nas 'junak' uglavnom bezi. uzasno duhovito.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Anđe'o

Post by Anđe'o on Tue Jan 27, 2015 4:54 pm

A jel' ima toga negde na netu?
Guest

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 5:47 pm

ima, šaljem kad sednem za veliki kompjuter
plachkica

Post by plachkica on Tue Jan 27, 2015 6:45 pm

Prijavljujem se za primaoca, ako može.
trep trep
Guest

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 9:27 pm

Mogu ja da posaljem sad, samo da me neko edukuje kako se dodaje atecment u PM Flashman 1143415371
bruno sulak

Post by bruno sulak on Tue Jan 27, 2015 10:00 pm

@janko: da li imas sa anotacijama?

inace jedan od omiljenih popularnih pisaca i pokojnog hitchensa (cime sam zakljucio definitivno da je doticnio bio veliko dete cak i kada sam zeleo da ga zadavim).

_____
шумидер-модер

Post by шумидер-модер on Tue Jan 27, 2015 10:13 pm

timur chevket wrote:@janko: da li imas sa anotacijama?
Ej, ne budi mi zamereno, al' da se zaobidje ovo Janko, Marko...
Ja na forumu ne videh takav nick...

_____
Dok si to smislio, na mom si visio.
Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
Guest

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 10:35 pm

Nemam pojma, nije moje - ženino. Flashman 1143415371 Ček da prebacim na rider , pa ću ti reći...

Sve ok rekao sam ja da sam Janko, kad sam došao Flashman 1143415371
Guest

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 10:53 pm

Ne vidim nikakve fusnote ili takvo šta... dvanes naslova, 4 megabajta.. ako hoćeš mogu da iskoristim sve svoje hakerske sposobnosti i da uploadujem negde Flashman 1143415371
bruno sulak

Post by bruno sulak on Tue Jan 27, 2015 11:12 pm

inemoj da se mucis. to su iste ove koje imam.

hvala svakako.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 20, 2019 9:36 am