Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 10:35 am

    pa ne, po bobanu to je cvetkovic naveo kao razlog zasto ne moze da snima. mislim nema producenta koji vraca novac nedelju dana pred pocetak snimanja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by beatakeshi Wed Sep 26, 2018 10:52 am

    Nisam gledao onaj film gde Kičić igra tužioca za ratne zločine, jel to isto bio antisrpski film?
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 26, 2018 10:56 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Wed Sep 26, 2018 11:01 am

    bruno sulak wrote:pa ne, po bobanu to je cvetkovic naveo kao razlog zasto ne moze da snima. mislim nema producenta koji vraca novac nedelju dana pred pocetak snimanja.

    Ima ako mu nadlezne sluzbe vrlo ozbiljno saopste da takav film ne sme da se snima.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Wed Sep 26, 2018 11:05 am

    Anđe'o wrote:Možda ima poetske pravde što se ovo dešava čoveku koji okolo proziva izdajnike već neko vreme, ali s druge strane ovo je jedna čista demonstracija putinističke cenzure, dakle cenzure koja je integralni deo Putinove (kod nas Vučićeve politike) i treba je posmatrati kao početak nečega.

    Leteći polip wrote:Tj može, ali ne od državnih para

    Ovo je takođe krilatica koja se pojavljuje uvek kada se raspravlja o cenzuri i zabranama raznih umetničkih projekata u Rusiji, tipično desničarska nebuloza, koja
    a) ne znači ništa jer se kod nas ni jedan jedini film ne snimi bez državnih para. Dakle, ako je bez državnih para, onda ne može.
    b) država ne finansira filmove kao marketinške projekte za sopstvenu politiku i nekakve državne ciljeve, već kao projekte u kulturi. Naravno, teško je da politika nema uticaja na to koji će se filmovi finansirati, ali upravo je zato to i prepušteno komisijama ljudi iz struke (ljudi, dakle koji vide u filmu nešto više od puke igračke u rukama nekakve vlasti), a ne pandurima (ovde mislim na pandure duhom, ne nužno na profesionalce iz policije), pa se uticaj pandura na to šta će se snimati a šta neće tako smanjuje. Ovde je država uz pomoć pritisaka poništila odluku svoje komisije, odnosno - panduri su rešili da bolje znaju šta treba, nego oni koji se filmom bave.

    Cenzura dakle, kao takva.

    Sećam se kako su mi fanovi DS objašnjavali da Ugričić, pošto je državni službenik, ne sme da govori protiv Države. Cenzura je moguća u sistemima u kojima prevladava organsko shvatanje države: ako država investira u film, on mora biti ili eskapizam ili državna propaganda. Mi smo potpuno spremni na takav odnos prema umetnosti i režim je to shvatio. 

    Ovo je početak druge faze, da kažemo druge šestoletke, one o kojoj sam govorio više puta.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Летећи Полип Wed Sep 26, 2018 11:09 am

    Creepy Uncle wrote:
    Ovo je početak druge faze, da kažemo druge šestoletke, one o kojoj sam govorio više puta.


    Ako može ponovo za nas koji nismo bili na času?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 26, 2018 11:11 am

    Pa da, ovo vrlo lici na slucaj Ugricic. 

    Ja bih rekao da se drzava shvata ne kao neki sistem institucija, nego kao gazda koji umetnicima lepi sto marke na celo, ali samo ako mu pevaju ono sto on trazi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Wed Sep 26, 2018 11:15 am

    Летећи Полип wrote:
    Creepy Uncle wrote:
    Ovo je početak druge faze, da kažemo druge šestoletke, one o kojoj sam govorio više puta.


    Ako može ponovo za nas koji nismo bili na času?

    Puna konsolidacija režima, potpuno relativizovanje otpora, masovno preletanje ili direktno u režimsku stranku ili u ekipe koje tom režimu daju samo nominalni otpor, tj daju mu demokratski legitimitet (dok mu on još treba), početak prave erdoganizacije. Moje predviđanje je da će (ako apstrahujemo neke iznenadne istorijske lomove koji uvek mogu da se dogode) ova faza, u nedostatku čak i nagoveštaja formiranja društvene snage koja može da se meri sa ovim sistemom - namerno ne govorim režimom -  trajati oko 10 godina, pod uslovom da je neko danas došao na ideju šta dalje sa ovim govnima.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Летећи Полип Wed Sep 26, 2018 11:18 am

    Creepy Uncle wrote:


    Puna konsolidacija režima, potpuno relativizovanje otpora, masovno preletanje ili direktno u režimsku stranku ili u ekipe koje tom režimu daju samo nominalni otpor, tj daju mu demokratski legitimitet (dok mu on još treba), početak prave erdoganizacije. Moje predviđanje je da će (ako apstrahujemo neke iznenadne istorijske lomove koji uvek mogu da se dogode) ova faza, u nedostatku čak i nagoveštaja formiranja društvene snage koja može da se meri sa ovim sistemom - namerno ne govorim režimom -  trajati oko 10 godina, pod uslovom da je neko danas došao na ideju šta dalje sa ovim govnima.


    Pa dobro, slažem se ali... Što je zoveš šestoletka?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Wed Sep 26, 2018 11:34 am

    Prva faza je trajala šest godina, pa sam napisao šestoletka. Uostalom i XX vek je zapravo počeo 1914. godine, šta sad.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 12:26 pm

    Creepy Uncle wrote:
    bruno sulak wrote:pa ne, po bobanu to je cvetkovic naveo kao razlog zasto ne moze da snima. mislim nema producenta koji vraca novac nedelju dana pred pocetak snimanja.

    Ima ako mu nadlezne sluzbe vrlo ozbiljno saopste da takav film ne sme da se snima.

    pa da ali i boban i cevtkovic ce se predstaviti kao zrtve podivlajlih tabloida. svi znamo da to nije sve i na primeru gej parade vidimo kako izgleda kada te strukture ozbiljno shvate svoj reket i opozovu svoje terence.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 12:27 pm

    inace deo mog FB koji obicno bruji antivuciczmom oko kocba i imigranata sada je potpuno tih. da ne pomislite da zaverenasim: jednostavno se ovde slazu. drzava cenzurise antisrpski film. sve je u redu pod kapom nebeskom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Wed Sep 26, 2018 12:35 pm

    bruno sulak wrote:inace deo mog FB koji obicno bruji antivuciczmom oko kocba i imigranata sada je potpuno tih. da ne pomislite da zaverenasim: jednostavno se ovde slazu. drzava cenzurise antisrpski film. sve je u redu pod kapom nebeskom.

    Ja sam već dosta žuči prosuo na tamou, pa ne bih sad opet na tu temu. Na kraju sam rešio da svakog ko mi kaže da "država ima pravo", ili da "postoje granice umetničke slobode" teram u pičku materinu.
    Umetnici su, kao i pederi slabi i malo ih ima. Zato svaki junački Srbin misli da ima pravo da im sere na glavu.

    Srbi su narod pičketina - to je jednostavno to.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 12:38 pm

    mislim da je pravljenje filmova ipak ne neki nacin inherentno "opasno" dok je tzv. pederluk pripitomljen. daleko smo od barouzovskih fantazija o teen bandama pedera koji razaraju tradicionalno patrijarhalno i drzavno tkivo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 26, 2018 12:40 pm

    Pritom iza ove svinjarije ne stoji "drzava", nego duboka drzava. Drzava je ta komisija koja je odobrila sredstva za film i cija je odluka sad pregazena.

    BTW, Sima Spasic i ekipa se sve vise pozicioniraju kao srpski "branitelji".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 12:43 pm

    tacno tako. i onda taj producent dodje kod drzave, to jest kod fecesa, i kaze da je ugrozen i ona mu kaze: daj da raskinemo ugovor da se ne traumiras bzvze.

    manje crnaca, manje rasizma logika.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 12:44 pm

    a sto teret necemo gledati u bioskopima koga zabole.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Wed Sep 26, 2018 12:47 pm

    bruno sulak wrote:
    mislim da je pravljenje filmova ipak ne neki nacin inherentno "opasno" dok je tzv. pederluk pripitomljen. daleko smo od barouzovskih fantazija o teen bandama pedera koji razaraju tradicionalno patrijarhalno i drzavno tkivo.

    Ma nije ništa tu opasno, zato su se i ostrvili na filmadžije.

    I inače, manje više, čitava politika nam je kukavička. Svi političari i stranke imaju isti problem sa umetničkim slobodama, od Dveri do Andree Jovanović. Svi misle da imaju pravo da određuju šta i o čemu treba da se snima.


    Last edited by Anđe'o on Wed Sep 26, 2018 12:49 pm; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 12:49 pm

    ne bih da budem bilo ciji advokat ali i pored brojnih neslaganja sa AJ nisam joj zapazio cenzorski instinkt. s druge strane ndavmobgd se isprsio po tom pitanju u slucaju rackovic.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Wed Sep 26, 2018 1:04 pm

    Bilo je, prilikom onog pwnovanja Stevana Filipovića, ne mogu sad da nađem - nešto tipa da umetnici treba da shvate šta je pravi rad, da umetnost nije "nekakvo metafizičko nadahnuće" (to je baš tako rekla, sećam se), i još štošta. Osetio se jak anti-umetnički naboj.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 26, 2018 1:10 pm

    Pa dobro je ona tad raspalila po Stevici, ali ne kao po reditelju, nego kao po autoru teksta. Svakako nije trazila da mu se zabranjuju filmovi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Wed Sep 26, 2018 1:13 pm

    William Murderface wrote:Pa dobro je ona tad raspalila po Stevici, ali ne kao po reditelju, nego kao po autoru teksta. Svakako nije trazila da mu se zabranjuju filmovi.

    Nije tražila, ali je dopustila sebi da drži predavanje umetnicima (ili možda samo filmadžijama, ne sećam se) kako treba da se ponašaju i kako treba nešto da "shvate" u vezi toga čime se bave.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 26, 2018 1:16 pm

    Odavno sam citao tekst, ali mislim da poenta nije imala veze sa tim kako i sta filmadzije treba da snimaju, nego toga da bi bilo dobro malo solidarnosti sa drugima i pre nego sto mecka dodje pred njihova vrata.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Sep 26, 2018 1:17 pm

    ne secame se toga ali ti verujem na rec. samo hocu da kazem od potke tipa "umetnik nije zbun koji cveta u svom ateljeu" do cenzure ipak ima da se gilja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Wed Sep 26, 2018 1:18 pm

    William Murderface wrote:Odavno sam citao tekst, ali mislim da poenta nije imala veze sa tim kako i sta filmadzije treba da snimaju, nego toga da bi bilo dobro malo solidarnosti sa drugima i pre nego sto mecka dodje pred njihova vrata.

    Jeste, ali bilo je, usput, i ovoga o čemu govorim.

    Domaci film - Page 13 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:02 pm