Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gejmerstina

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Tue Oct 20, 2015 1:03 pm

    Zanimljiv trend na tviteru:

    Critical Spooking
    ‏@officialCritDis
    #BoycottStarWarsVII because it's nothing more than a social justice propaganda piece that alienates it's core audience of young white males



    SJWs complain about White artists "misappropriating" culture created by blacks but then celebrate a non-White Star Wars. #BoycottStarWarsVII



    End Cultural Marxism @genophilia
    #BoycottStarWarsVII because white children deserve wholesome movies, not more PC anti-white diversity crap.


    Zvuci poznato?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Tue Oct 20, 2015 1:11 pm

    It's about ethics in film-making!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Tue Oct 20, 2015 8:06 pm

    Racists, Trump fans and Chuck C Johnson join together in #BoycottStarWarsVII crusade
    Oct 20
    Posted by David Futrelle
    Gejmerstina - Page 15 Giphy-4
    I see what you did there.

    G
    ood news for Star Wars fans: when you finally get your chance to go see Star Wars: The Force Awakens in theaters, you won’t find yourself stuck sitting next to a white supremacist. Or Chuck C. Johnson.

    Yes, it’s true, #BoycottStarWarsVII is a real thing, brought to you by more or less the same motley crew of racist trolls and “alternative right”-wingers who catapulted the term “cuckservative” into mainstream Republican discourse not that long ago.
    http://wehuntedthemammoth.com/2015/10/20/racists-trump-fans-and-chuck-c-johnson-join-together-in-boycottstarwarsvii-crusade/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Oct 30, 2015 1:54 pm

    #Gamergaters applaud hiring of fake gamer as Breitbart Tech editor
    Oct 28
    Posted by David Futrelle
    Gejmerstina - Page 15 Miloherrposter2
    Milo Yiannopoulos, not playing video games, possibly auditioning for The Cure
    So right-wing garbage site Breitbart has apparently decided to pander to the angry gamer demo even more explicitly with the launch of Breitbart Tech,  “a brand new vertical dedicated to coverage of tech, gaming, and web culture.” Naturally, they’ve tapped the unlovely and ungracious Milo Yiannopoulos, Gamergate panderer par excellence, for editor.
    Yesterday Milo went to the KotakuInAction subreddit, one of Gamergate’s main hubs, to announce the good news.
    One Puckish Redditor gave Milo a little pop quiz to test his knowledge of technology and gaming. Milo, well, failed it.

    Gejmerstina - Page 15 Milofakegamer
    One might presume that such an obvious fake gamer would quickly be hounded from the business by an angry Gamergate mob.
    But, nah, someone explained all the answers to Milo and the regulars went on celebrating Milo’s new gig.
    Because it’s all about ethics in knowing absolutely nothing about video games.
    H/T — r/ShitRedditSays


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Oct 30, 2015 1:58 pm

    Taj koji mu je "objasnio" bolje da je cutao  Gejmerstina - Page 15 3579118792
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Fri Oct 30, 2015 2:56 pm

    Nema Verteksa da prokomentarise. Gejmerstina - Page 15 3363120308


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by boomer crook Fri Oct 30, 2015 3:49 pm

    nema. opet se naljutio valjda. mnogo su i on i fernoux osetljivi.
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by plachkica Fri Oct 30, 2015 4:09 pm

    Ferveks ni malo nije osetljiv, trebalo bi da poradi na tome.
    Nemojte ih porediti, molim vas, Verter je mnogo pozitivniji i realniji nick.
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 1:55 pm

    Radagast wrote:Nema Verteksa da prokomentarise. Gejmerstina - Page 15 3363120308

    Verovatno je zaređao po gostovanjima.
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Tue Nov 10, 2015 2:29 pm

    Gejmerstina - Page 15 12190003_866050560178925_7636156993396585570_n
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Tue Nov 10, 2015 2:31 pm

    Gejmerstina - Page 15 3579118792 Gejmerstina - Page 15 3579118792 Gejmerstina - Page 15 3579118792

    To je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Tue Nov 10, 2015 2:33 pm

    Gejmerstina - Page 15 3579118792


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Nov 20, 2015 4:12 pm

    Yes, it really was a GamerGater who photoshopped a critic into a suicide bomber
    Nov 18
    Posted by David Futrelle
    Gejmerstina - Page 15 Actually-its-about-ethics-jaws
    This pretty much sums it up
    You may have already heard the story of Canadian journalist and GamerGate opponent Veerender Jubbal, misidentified in the media as one of the Paris terrorists after trolls took a bathroom selfie of his, photoshopped to make it look as though he was wearing a suicide bomber vest and holding a Koran, and spread it around labeled as a photo posted by one of the Paris suicide bombers shortly before Friday’s deadly attacks.

    The photoshopped pic of Jubbal, a Sikh, was reported as authentic by major media outlets in Italy and Spain; one newspaper put Jubbal’s face on its cover as one of the Paris terrorists.
    While the photo has been debunked now by more media outlets than originally reported it as real, this is the kind of smear that never really goes away; Jubbal will forever be tarnished by his imaginary connection to a terrible act of mass murder.
    GamerGaters at first denied they had anything to do with the smear job — the standard GG response whenever one of their own does something utterly appalling — but Vice has now conclusively proven that the people responsible for creating and spreading around the photoshopped selfie were longtime GamerGaters.
    http://wehuntedthemammoth.com/2015/11/18/yes-it-really-was-a-gamergater-who-photoshopped-a-critic-into-a-suicide-bomber/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Sun Dec 20, 2015 9:09 pm

    Jordan Rivers wrote:Gejmerstina - Page 15 12190003_866050560178925_7636156993396585570_n



    Ali ovo nije tacno. Jedan od glavnih razloga izbijanja Gejmergejta je to sto je upravo gejming novinarstvo krenulo da gura tezu o igrama kao umetnosti. Odnosno igrama kao nedovrsenoj umetnosti, koja ce postati dovrsena kada krene da se bavi ozbiljnim temama. I onda naknadni pokusaji da se gejming zajednica dzentrifikuje forsiranjem Indie naslova i temama koje su pokupili sa koledza.


    A kako izgleda ta drustvena kritika video igara?


    Gejmerstina - Page 15 118175

    Gejmerstina - Page 15 ZqaK59H


    Gejmerstina - Page 15 Patriciahernandez

    Gejmerstina - Page 15 HzZvSNj


    Gejmerstina - Page 15 J3ASpxp



    Gejmerstina - Page 15 Jonathan-McIntosh-tweets-on-Bethesda-violence
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Sun Dec 20, 2015 9:45 pm

    Okej, ali zašto je to povod za Gejmergejt, a ne prosto za odgovr, komentar ili polemiku? Ako se ne slažeš, napiši svoj tekst, ko ti brani. Čemu provala tolikog besa i nepatvorene mržnje. Jer neko piše kritike koje ti se ne sviđaju? Pa odgovori mu/joj, ili, ako je kritika baš jako glupa, ignoriši.

    Mislim da je ovde problem u tome što nema rikverca iz refleksije. Jednom kad razumeš da neke stvari poseduju aspekte o kojima nisi razmišljao, ne možeš da zaboraviš da ti aspekti postoje, moraš da misliš o njima, čak i ako hoćeš da odgovoriš. Odgovor više ne može da bude - ajde da se pravimo da pitanja roda u igricama ne postoje, da igrice postoje u društvenom i političkom vakuumu, itd. Bile umetnost ili ne, igrice su postale deo šire kulture, pa samim tim postaju legitima meta svakojakih kritika, pa i onih koje se bave politikom roda, značenjem i efektom fiktivnog nasilja, itd. Neke od tih kritika će, naravno, biti manje ili više glupe, ali to se može reći za bilo koje kritike bilo čega.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Sun Dec 20, 2015 11:30 pm

    William Murderface wrote:Okej, ali zašto je to povod za Gejmergejt, a ne prosto za odgovr, komentar ili polemiku? Ako se ne slažeš, napiši svoj tekst, ko ti brani. Čemu provala tolikog besa i nepatvorene mržnje. 



    To je duga prica, ali sada manje vise nebitna. Gejmergejt je danas senka onoga sto je nekad bio, i uglavnom ga teraju oni koji su se preko njega proslavili. Tu mislim na pojedince sa obe strane. Anti-PC aktivizam polako postaje mejnstrim, slobodnije moze da se prica o tome, i ljudi vise ne moraju da pribijaju dupeta uz jedan anonimni hashtag pokret
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Sun Dec 20, 2015 11:44 pm

    Pa nije nebitno, tu ti je suština. Nije stvar u tome da li se neko slaže sa Sarkisijan i njenim kritikama - ona je samo jedna od hiljada i desetina hiljada ljudi koji se bave igricama na ovaj ili onaj način. Nikome nikada nije bilo zabranjeno da joj odgovori na prikladan način, ako to želi, ili da proglasi njene kritike glupim, promašenim, itd. Činjenica da se umesto toga (ili povrh toga) vrištalo i pištalo pokazuje da nije stvar prosto u neslaganju, nego u nečemu drugom. Zapravo, upravo ta reakcija pokazuje zasnovanost feminističke kritike (ne svake feminističke  kritike, nego feminističke kritike uopšte) - to nije samo igra, i to nije samo fantazija. Ili, ako jeste fantazija, ona je za mnoge ljude stvarnija od stvarnosti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Mon Dec 21, 2015 12:30 am

    Anita je izazvala burnu reakciju ne zbog onoga sta je pricala, vec zbog nacina na koji je argumentovala svoju pricu - izvrcuci cinjenice i vadeci stvari iz konteksta. Feministkinje su napadale video igre otkad potonje postoje, i to samo po sebi nije nista novo. Medjutim nijedna do sada nije ulozila toliko truda u prezentaciju, i posvetila paznju konkretnim naslovima, a u isto vreme se koristila gomilom prljavih trkova kako bi potvrdila svoj narativ. I tu ona nije ljudima udarila u neki muski ponos, vec u fanbojevstinu, sto je jos gore.

    Jednom sam ovo ovde vec rekao. Anita je sustinski skroz nebitan lik u celoj GG prici. Ona je je naskocila na GG par meseci nakon sto je on poceo, a od proletos vise nije deo ovoga, iako se svojski trudi da ponovo udje u pricu. Na poslednjem E3 sajmu su ona i Mekintos napravili niz gafova, posle kojih je gejming SJW ekipica morala da se ogradi od nje i drzi je na odstojanju.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Mon Dec 21, 2015 12:34 am

    Verterdegete wrote:Anita je izazvala burnu reakciju ne zbog onoga sta je pricala, vec zbog nacina na koji je argumentovala svoju pricu - izvrcuci cinjenice i vadeci stvari iz konteksta. Feministkinje su napadale video igre otkad potonje postoje, i to samo po sebi nije nista novo. Medjutim nijedna do sada nije ulozila toliko truda u prezentaciju, i posvetila paznju konkretnim naslovima, a u isto vreme se koristila gomilom prljavih trkova kako bi potvrdila svoj narativ. I tu ona nije ljudima udarila u neki muski ponos, vec u fanbojevstinu, sto je jos gore.

    Zaboravio si da pomeneš i da je nosila mini suknju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Mon Dec 21, 2015 12:38 am

    Zapravo, zaboravio sam da pomenem i dodatnu cinjenicu da je prethodno bila saradnik organizator PUA instruktoru cija je specijalnost bila NLP tehnika zavodjenja zena. Ali to su neke trivijalnosti.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Mon Dec 21, 2015 12:57 am

    Pa zašto se baviš trivijalnostima? Kakve veze ima šta je bila pre toga?

    I kakav je to argument - prvljavi trikovi, izvrtanje činjenica, itd.? Pa nije lažno svedočila na sudu, nego je, ponavljam, javno kritikovala javno dostupne proizvode - igrice. Kao i bilo koji kritičar koji se bavi bilo čim - filmovima, knjigama, muzikom, stripovima ili čime god. Za svakog kritičara sa kojim se ne slažeš možeš reći da vadi stvari iz konteksta, itd. Pa šta? Ako greši, pokaži gde greši. Ako su joj teze detaljne i konkretne, tim bolje.

    Optužbe za "prljave trikove" i preturanje po privatnom životu prosto nemaju mesta u toj raspravi, i činjenica da se za njima tako olako poseže, potvrđuje, ponavljam, da ovde nije reč prosto o neslaganju, kako god dubokom. Čak i način na koji ti pišeš o tome pokazuje da su se njene kritike shvatile lično - iako nisu bile ni najmanje lične.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Mon Dec 21, 2015 1:18 am

    Naravno da je u oceni kredibiliteta neke licnosti bitno to od cega je zaradjivala za koru leba ranije tokom zivota. Ako neko provede tri godine svog zivota radeci kao koordinator tipu koji uci muskarce kako da "pick up sluts" koristeci NLP i grafologiju, naravno da cu to uzeti u obzir kada mi onda ta osoba govori kako sam sovinisticka svinja.

    I ne razumem zasto potenciras neki moj licni odnos prema Aniti. Ti si je ovde prvi pomenuo, i ti potenciras njenu ulogu u svemu ovome. Ne znam koliko puta sam morao da ti ponovim da je ona u svemu ovome nebitna. A drugo, ne mislis li da je malo licemerno od tebe da meni prebacujes  neko licno razracunavanje sa nepoznatim pojedincima. Primetices da u mojim postovima ovde i na PC topiku ja nisam imenovao nikog licno kao osnov mojih problema koje ja imam sa ovim fenomenima.

    Sa druge strane, ti si otvorio sijaset topika kojima je jedina svrha stalkovanje pojedinaca iz domace javnosti - Krle, Bazdulj, Marsicanin, Dr Zoca, ona nesrecnica sto bi da dzentrifikuje. A realno, sta su ti oni uradili? Eto, nadji ijedan moj post gde sam ja o nekome iz PC/SJW ekipe rekao nesto ruznije od onoga sto si ti rekao o Krletu.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Mon Dec 21, 2015 1:33 am

    Vertere, ona nije svedok na suđenju, ne treba ti nikakav "kredbilitet ličnosti", to su budalaštine. Ne traži ona da joj se veruje na reč, nego iznosi javnu kritiku sa javno dostupnim argumentima.

    Naravno da ona tebi nije rekla da si šovinistička svinja, nego je, ponavljam, iznela javnu kritiku javno dostupnih proizvoda. Nema apsolutno ničeg ličnog u tome što je ona radila, nije napala nikog lično, a tebe svakako ne. E sad, zašto ti to tumačiš kao da je ona tebi rekla da si muška šovinistička svinja, to je pitanje na koje ćeš morati sam da potražiš odgovor.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Mon Dec 21, 2015 1:56 am

    William Murderface wrote:Vertere, ona nije svedok na suđenju, ne treba ti nikakav "kredbilitet ličnosti", to su budalaštine.


    To je onda razlika izmedju nas dvojice. Po meni, javna licnost mora da ima profesionalni i/ili moralni kredibilitet da bih je shvatio ozbiljno. 



    Sledeca stvar, ovo nije kritika nekog javnog prozivoda:


    Gejmerstina - Page 15 Femfreqsexism1
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by boomer crook Mon Dec 21, 2015 2:07 am

    ne ulazeci u tacnost ovi navoda ne vidim zasto je nemoguce o ovome raspravljati. na topiku svet sam okacio tekst koji se bas odnosi na fenomen mass shootinga.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Gejmerstina - Page 15 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 5:21 pm