Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Moje liste

    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Летећи Полип Wed Mar 18, 2020 11:31 am

    Slažem se, jako teška lista za složiti.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 11:31 am

    А добро, шајнинг није десети због редитеља, него главног глумца. Уништи га Џек.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Летећи Полип Wed Mar 18, 2020 11:33 am

    To i Bruno kaže, i obojica grešite.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Wed Mar 18, 2020 11:36 am

    Meni je deseti zbog reditelja
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by zvezda je zivot Wed Mar 18, 2020 11:57 am

    moja devojka listira whita stillmana:

    1. the last days of disco
    2. barcelona
    3. love and friendship
    4. metropolitan
    5. damsels in distress (ne seca ga se)




    ja listiram edgara wrighta:

    1. hot fuzz
    2. shaun
    3. scott pilgrim
    4. baby driver
    5. the world's end

    dvoumio sam se ko ce mi biti poslednji ali baby driver ide gore zbog sajmona i garfankla.

    kad smo kod sajninga, el moze neko da napravi listu adaptacija stivena kinga?


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Wed Mar 18, 2020 12:14 pm

    zvezda je zivot wrote:moja devojka listira whita stillmana:

    1. the last days of disco
    2. barcelona
    3. love and friendship
    4. metropolitan
    5. damsels in distress (ne seca ga se)





    U, pa ja sam gledao četiri of ovih pet Stilmanovih

    1. Metropolitan
    2. Damsels in distress
    3. The last Days of Disco
    4. Love and Friendship
    Anonymous
    Guest

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 12:23 pm

    Летећи Полип wrote:To i Bruno kaže, i obojica grešite.

    Не знам за Бруна, али ја имам озбиљан проблем са његовом глумом. Тако да нисам објективан по том питању, то је сигурно.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Летећи Полип Wed Mar 18, 2020 12:27 pm

    Ne znam. Što se tiče Šajninga, par puta sam imao nesreću da prisustvujem napadima delirium tremensa, i skinuo ih je 100%.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Летећи Полип Wed Mar 18, 2020 9:21 pm

    Dario Arđento:


    1. Tenebre
    2. Suspiria
    3. Profondo Rosso
    4. The Stendhal Syndrome
    5. The Bird With a Crystal Plumage
    6. Inferno
    7. Phenomena
    8. Opera
    9. Cat o'Nine Tails
    10. Trauma


    Treća liga Zapad:

    1. Non ho Sonno
    2. Il Cartaio
    3. Giallo
    4. Phantom of the Opera
    5. Dracula 3D


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Thu Mar 19, 2020 9:53 am

    E tu sam već slab, gledao sam mu jedno 3 filma.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Летећи Полип Thu Mar 19, 2020 1:04 pm

    Sem Pekinpo?


    1. Pat Garrett and Billy the Kid
    2. The Ballad of Cable Hogue
    3. Wild Bunch
    4. Junior Bonner
    5. Cross of Iron
    6. The Getaway
    7. Major Dundee
    8. Convoy
    9. The Killer Elite

    Out of Competition: The Osterman Weekend, Bring Me the Head of Alfredo Garcia



    Straw Dogs nisam gledao.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by zvezda je zivot Thu Mar 19, 2020 3:41 pm

    samo da kazem da cenim vase liste.

    el moze neko od vas dvojice da mi da majkla mana? moze i karpenter ako ima


    _____
    ova zemlja to je to
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Летећи Полип Thu Mar 19, 2020 4:47 pm

    Uh, voleo bih da mogu da napravim listu od Mana, ali nisam gledao Mohikanca, Alija i Kolumba. Teško mi je da se nateram da gledam Mana koji nije triler. U svakom slučaju bi mi Thief bio prvi, a na poslednjem mestu Miami Vice. Mislim, volim ja i Miami Vice, ali to je zato što volim Manov stil, a ne zato što je film dobar.


    Karpenter mi nešto nije listabilan. Puno šodera ima. The Thing je u svakom slučaju prvi.




    Razmišljam se da krenem da gledam Konenberga. Gledao sam skoro Sudar, i baš me bio oduvao.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Thu Mar 19, 2020 5:36 pm

    Летећи Полип wrote:Sem Pekinpo?


    1. Pat Garrett and Billy the Kid
    2. The Ballad of Cable Hogue
    3. Wild Bunch
    4. Junior Bonner
    5. Cross of Iron
    6. The Getaway
    7. Major Dundee
    8. Convoy
    9. The Killer Elite

    Out of Competition: The Osterman Weekend, Bring Me the Head of Alfredo Garcia



    Straw Dogs nisam gledao.

    Dosta nisam gledao, al' ajde:

    1. Wild Bunch
    2. Straw Dogs
    3. Bring Me the Head of Alfredo Garcia
    4. Convoy
    5. Patt Garret and Billy the Kid
    6. Cross of Iron
    7.Ostermanov Vikend
    8. Killer Elite (jedva se sećam).

    edit - inače ima ceo Getaway sve sa prevodom na jućubu
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Thu Mar 19, 2020 5:49 pm

    zvezda je zivot wrote: karpenter ako ima
    Ima, al' samo sedamdesete i osamdesete, ovo posle nisam ni gledao

    1. They Live
    2. Halloween
    3. The Thing
    4. Dark Star
    5. Escape from New York
    6.Prince of Darkness
    7. The Fog
    8. Assault on Precint 13
    9. Starman
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Thu Mar 19, 2020 6:06 pm

    Летећи Полип wrote:




    Razmišljam se da krenem da gledam Konenberga. Gledao sam skoro Sudar, i baš me bio oduvao.

    Evo liste, dok razmišljaš Moje liste - Page 6 1143415371 Vidim da nisam gledao 5 filmova, ipak:

    1. Naked Lunch
    2. Crash
    3. The Fly
    4. Shivers
    5. Scanners
    6. Dead Ringers
    7. Rabid
    8. Videodrome
    9. The Brood
    10. Existenz
    11. Cosmopolis
    12. Spider
    13. A Dangerous Method
    14. Eastern Promises
    15. A History of Violence
    16. Maps to the Stars
    Anonymous
    Guest

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Guest Thu Mar 19, 2020 7:56 pm

    Ево мало да имате коме да се чудом чудите. Ја не умем да правим листу по квалитету, него какве су ми биле емоције док сам гледао.

    Адаптације Стивена Кинга.

    1. Исијавање
    2. Зелена миља
    3. То (из 1990)
    4. Мизери
    5. Кери
    6. 1408
    7. Бекство из Шошенка
    8. Куџо
    9. Остани уз мене
    10.Долорес Клејборн
    boomer crook

    Posts : 37338
    Join date : 2014-10-27

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by boomer crook Thu Mar 19, 2020 10:00 pm

    Летећи Полип wrote:Uh, voleo bih da mogu da napravim listu od Mana, ali nisam gledao Mohikanca, Alija i Kolumba. Teško mi je da se nateram da gledam Mana koji nije triler. U svakom slučaju bi mi Thief bio prvi, a na poslednjem mestu Miami Vice. Mislim, volim ja i Miami Vice, ali to je zato što volim Manov stil, a ne zato što je film dobar.


    Karpenter mi nešto nije listabilan. Puno šodera ima. The Thing je u svakom slučaju prvi.




    Razmišljam se da krenem da gledam Konenberga. Gledao sam skoro Sudar, i baš me bio oduvao.

    mohikanac je sjajan film


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by kondo Thu Mar 19, 2020 10:35 pm

    Anđe'o wrote:
    Летећи Полип wrote:




    Razmišljam se da krenem da gledam Konenberga. Gledao sam skoro Sudar, i baš me bio oduvao.

    Evo liste, dok razmišljaš Moje liste - Page 6 1143415371 Vidim da nisam gledao 5 filmova, ipak:

    1. Naked Lunch
    2. Crash
    3. The Fly
    4. Shivers
    5. Scanners
    6. Dead Ringers
    7. Rabid
    8. Videodrome
    9. The Brood
    10. Existenz
    11. Cosmopolis
    12. Spider
    13. A Dangerous Method
    14. Eastern Promises
    15. A History of Violence
    16. Maps to the Stars


    bas si potcenio videodrome

    a precenio crash (dobar bioskop ali nije tako timeless kao drugi)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Fri Mar 20, 2020 6:08 pm

    Kondo wrote:
    Anđe'o wrote:

    Evo liste, dok razmišljaš Moje liste - Page 6 1143415371 Vidim da nisam gledao 5 filmova, ipak:

    1. Naked Lunch
    2. Crash
    3. The Fly
    4. Shivers
    5. Scanners
    6. Dead Ringers
    7. Rabid
    8. Videodrome
    9. The Brood
    10. Existenz
    11. Cosmopolis
    12. Spider
    13. A Dangerous Method
    14. Eastern Promises
    15. A History of Violence
    16. Maps to the Stars


    bas si potcenio videodrome

    a precenio crash (dobar bioskop ali nije tako timeless kao drugi)
    Što?
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by zvezda je zivot Fri Mar 20, 2020 6:54 pm

    moj odnos s kronenbergom je cudan. u svojim tinejdzerskim godinama sam odgledo sve kronenberge zakljucno s a history of violence (na nekom festu), kupio sam i knjigu cronenberg on cronenberg, i onda nakon a history of violence nisam odgledo nijednog novog kronenberga niti sam repriziro stare*. tako da nemam neki cvrst stav al se instinktivno slazem s Kondom u vezi s videodromom. to je skroz lud film.

    * sem kresa koji sam odgledo nedavno i koji se u mojim ocima ne drzi najbolje iako je dobar film. misim da zbog raznih ogranicenja medija kres mora da se bavi necim sto je mnogo manje zanimljivo od onoga cime se knjiga bavi, posebno kad je kronenberg u pitanju. napiso sam post o tome ovde, misim. probacu da ga nadjem sad odmah.


    ja! wrote:kres je zanimljiv slucaj odnosa knjige i filma. i sa stanovista vremenskog skoka iz sedamdesetih u devedesete i jos vise sa stanovista specificnosti medija. sto se prvog dela tice, martin ejms je tacno sazima

    And it seems to me that all the filmâ€s dissonances arise from that shift. In 1973 the automobile could be seen as something erotic, conjuring up freedom and power. In 1996 the associations point the other way, towards banality: car pools, leadless fuel and asthma. Nowadays the poor old jamjar conjures up nothing more than a frowsy stoicism. Cronenberg might as well have gone with tail-fins, flared trousers, mini-skirts and beehives, so remorselessly does the piece insist on its historical slot. The sex feels pre-Aids; the work-shy sensualism feels pre-inflation; even the roads feel pre-gridlock. These cavils may seem pedestrian – but car culture feels pedestrian, too, as the millennium nears.

    otuda i najveca promena u odnosu na knjigu: tema kojom film pocinje i zavrsava se, jeste nemogucnost gospodje balard da dozivi orgazam sa svojim suprugom, pa susret sa vonovom bandom autsajdera jeste prilika da provetri seksualni zivot. knjigu o superseksualizovanoj i akceleracionozovanoj savremenosti, karmagedonu&elizabet tejlor, kronenberg je morao da pretvori o pricu o tome kako ljudi ne mogu da dozive zadovoljstvo u ovom nasem modernom svetu. koliko u knjizi ima sunca i guzve toliko je film sav u nijansama sive i onoj magli iz filmova osamdesetih. gledajuci film zakljucio bih da je scenario pisao delilo (nisam gledao kosmopolis), inferioran satiricar i superioran didakticar a ne covek koji je napisao why i want to fuck ronald reagan.

    e sad, nije film drugaciji samo zato sto pozne devedesete nisu rane sedamdesete. film prosto ne moze da snimi seksualnost o kojoj balard pise (u prvom licu); knjiga je jedan beskrajni opis odnosa uglova, linija i intenziteta automobila/saobracaja sa polozajima tela i odnosa povrsina automobilskog polivinila, ljudske koze i svetala. svi ti povrsinski odnosi o kojima moze da se pise, ili gledaju na slici, (ili crtaju po fotografiji kao sto to cine junaci knjige), nemoguce je snimiti a da film nije skup zamrznutih kadrova ili manipulacija videom. na jednom mestu balard kaze da je seksualnost o kojoj pise potpuno apstraktna. misim da ti dzej klark kaze da filmska materijalnost nema povrsinu, vec samo dubinu i da je zato neprijatelj svake apstrakcije. tako sav teret filmskog zavodjenja sveo se na promuklo saputanje dku, njene haltere i cukanje automobila.

    kasting je dobar.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Fri Mar 20, 2020 8:16 pm

    zvezda je zivot wrote:moj odnos s kronenbergom je cudan. u svojim tinejdzerskim godinama sam odgledo sve kronenberge zakljucno s a history of violence (na nekom festu), kupio sam i knjigu cronenberg on cronenberg, i onda nakon a history of violence nisam odgledo nijednog novog kronenberga niti sam repriziro stare*. tako da nemam neki cvrst stav al se instinktivno slazem s Kondom u vezi s videodromom. to je skroz lud film.

    * sem kresa koji sam odgledo nedavno i koji se u mojim ocima ne drzi najbolje iako je dobar film. misim da zbog raznih ogranicenja medija kres mora da se bavi necim sto je mnogo manje zanimljivo od onoga cime se knjiga bavi, posebno kad je kronenberg u pitanju. napiso sam post o tome ovde, misim. probacu da ga nadjem sad odmah.


    ja! wrote:kres je zanimljiv slucaj odnosa knjige i filma. i sa stanovista vremenskog skoka iz sedamdesetih u devedesete i jos vise sa stanovista specificnosti medija. sto se prvog dela tice, martin ejms je tacno sazima



    otuda i najveca promena u odnosu na knjigu: tema kojom film pocinje i zavrsava se, jeste nemogucnost gospodje balard da dozivi orgazam sa svojim suprugom, pa susret sa vonovom bandom autsajdera jeste prilika da provetri seksualni zivot. knjigu o superseksualizovanoj i akceleracionozovanoj savremenosti, karmagedonu&elizabet tejlor, kronenberg je morao da pretvori o pricu o tome kako ljudi ne mogu da dozive zadovoljstvo u ovom nasem modernom svetu. koliko u knjizi ima sunca i guzve toliko je film sav u nijansama sive i onoj magli iz filmova osamdesetih. gledajuci film zakljucio bih da je scenario pisao delilo (nisam gledao kosmopolis), inferioran satiricar i superioran didakticar a ne covek koji je napisao why i want to fuck ronald reagan.

    e sad, nije film drugaciji samo zato sto pozne devedesete nisu rane sedamdesete. film prosto ne moze da snimi seksualnost o kojoj balard pise (u prvom licu); knjiga je jedan beskrajni opis odnosa uglova, linija i intenziteta automobila/saobracaja sa polozajima tela i odnosa povrsina automobilskog polivinila, ljudske koze i svetala. svi ti povrsinski odnosi o kojima moze da se pise, ili gledaju na slici, (ili crtaju po fotografiji kao sto to cine junaci knjige), nemoguce je snimiti a da film nije skup zamrznutih kadrova ili manipulacija videom. na jednom mestu balard kaze da je seksualnost o kojoj pise potpuno apstraktna. misim da ti dzej klark kaze da filmska materijalnost nema povrsinu, vec samo dubinu i da je zato neprijatelj svake apstrakcije. tako sav teret filmskog zavodjenja sveo se na promuklo saputanje dku, njene haltere i cukanje automobila.

    kasting je dobar.

    I ako za mene, poređenja između Kronenbergovih kanonskih filmova nemaju neku principijelnu težinu - jer svi ovi filmovi zaključno sa Existenz su mi veoma dragi, Crash mi je uvek bio nekako formalno čistiji film od onih iz "srednje" faze (Videodrom, The Brood, Scanners), koji su malo drugačija vrsta filma, sa i dalje jakim B-ukusom. I kao takvi su zaista dragi, ali Crush je bio korak napred u Kronenbergovoj karijeri, bio je u Kanu gde je izazvao aplauze i booing (što je siguran znak kvaliteta). Naravno, ne znači da je zbog toga i bolji, ali imao je različite produkcijske zadatke pred sobom, zvezde - drugačije opterećenje.
    E, sad, ovo za knjigu ne mogu ništa da ti kažem - em što nisam čitao knjigu (a i da sam je čitao ne bih analizirao film iz tog ugla - evo, na primer, Naked Lunch sam čitao, ali opet ne poredim film i knjigu, a razlika je verovatno još veća). Mada, to što je film našao drugačiji stil jer je stil knjige nemoguće doseći filmom kao medijem nije nešto što bi trebalo zamerati filmu, valjda? Knjigu Crash sam inače kupio, al evo već 3 godine nikako da dođe na red.
    Dobra je ova opaska oko pre i post aids vremena, al' opet, danas je neko peto vreme, i pre-aids seksualnost mu je sličnija opet, možda i to ima neke veze. Moje liste - Page 6 1143415371 Šta ja znam, možda treba posmatrati to iz ugla samog Kronenberga i njegove karijere, i tako mu svaki film ima veze sa seksom.

    Drago mi je da si prestao da gledaš sa History of Violence, trebalo je i ja da prestanem. Frapirao sam se na Taste of Cinema, gde tamošnja ekipica štuje History of Violence kao jedan od najboljih filmova ("first Oscar recognized Cronenberg's movie" - argument :/ )

    Dobro, pošto sam se očigledno navario, odoh sad bolje...
    Јанош Винету

    Posts : 5428
    Join date : 2016-01-26

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Јанош Винету Fri Mar 20, 2020 9:08 pm

    Ја нисам гледао ранијег Кроненберга, само после Историје насиља. Не знам шта вам то толико смета? Источна Обећања, Историја Насиља, то су све солидни филмови. Ништа посебно, никаква епохална промена, али то су солидни, промишљени и добро режирани филмови.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 21, 2020 1:51 pm

    Veliki pad u odnosu na filmove pre toga, prostrejtio se totalno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by kondo Sat Mar 21, 2020 11:51 pm

    Anđe'o wrote:
    zvezda je zivot wrote: karpenter ako ima
    Ima, al' samo sedamdesete i osamdesete, ovo posle nisam ni gledao

    1. They Live
    2. Halloween
    3. The Thing
    4. Dark Star
    5. Escape from New York
    6.Prince of Darkness
    7. The Fog
    8. Assault on Precint 13
    9. Starman

    Jako volim Karpentera kao humoristu ili romantika. Mojih top 3 su

    1. Escape from NY
    2. Starman
    3. Dark Star

    Kao horor reditelj me ne dotice jer ne volim horor, a Precint 13 mi je onako, stilska vežba. Kao i horori btw. Christinu jako volim mada mislim da je to lično i da nije neki film.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Moje liste - Page 6 Empty Re: Moje liste

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Sep 21, 2024 3:23 am