Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    FK Partizan

    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by beatakeshi Mon May 22, 2017 4:23 pm

    kondo wrote:u domacem fudbalu odavno ne postoji nista zanimljivo, ni kao ... drustveni, cak ni kao kriminalni fenomen.
    Ovo apsolutno ne stoji.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Mon May 22, 2017 5:08 pm

    beatakeshi wrote:
    kondo wrote:u domacem fudbalu odavno ne postoji nista zanimljivo, ni kao ... drustveni, cak ni kao kriminalni fenomen.
    Ovo apsolutno ne stoji.

    moguce, ne pratim, ali bih voleo da cujem sta to ima zanimljivo...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by beatakeshi Mon May 22, 2017 5:29 pm

    Pisalo se i ovde dosta, kako firme tipova koji se jedva potpisuju odjednom imaju promet od 20 miliona evra, tenderi koji dobijaju firme registrovane u Ljutice Bogdana itd.
    Vučićevo kme o tome kako država nema snage da se obračuna sa huliganima (ili kako već beše).
    Čović je npr. sam po sebi interesantan društveno-sportsko-kriminalni fenomen, Zečević ili (po meni) veliki meštar sviju hulja Vučelić.
    Ne znam za neku državu u kojoj je ova "prožetost" tolika.
    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by boomer crook Mon May 22, 2017 5:44 pm

    bagra. ja bas ne mogu da se radujem ovoj tituli. kosarka nije bila toliko potonula do pojave limenog koji ne trazi srce.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Mon May 22, 2017 6:34 pm

    beatakeshi wrote:Pisalo se i ovde dosta, kako firme tipova koji se jedva potpisuju odjednom imaju promet od 20 miliona evra, tenderi koji dobijaju firme registrovane u Ljutice Bogdana itd.
    Vučićevo kme o tome kako država nema snage da se obračuna sa huliganima (ili kako već beše).
    Čović je npr. sam po sebi interesantan društveno-sportsko-kriminalni fenomen, Zečević ili (po meni) veliki meštar sviju hulja Vučelić.
    Ne znam za neku državu u kojoj je ova "prožetost" tolika.

    ovo si u pravu, sa druge strane i u djindjicizmu je bio onaj cigos kod batica (no pun!) koji je od vodje sa severa dogurao do doktorata i radio nesto u gradskoj upravi duboko povezano sa privatlucima. podsetite me imena. sa druge strane ovaj kop developments ili kako se vec zove ova ekipa senjacko delijskih privatnika koja je rusila hercegovacku, ta vrsta udomljavanja bandita u drzavne poslove jeste korak dalje, to je zapravo sleeping paravojna formacija. ili korak nazad u arkanovo vreme, zavisi sa koje strane gledas.

    sto se "prozetosti" tice sasvim sigurno nema posto prosto u evropi nema drzava koja zivi vec trecu fundamentalnu vlasti tako da se nista nije promenilo kada je u pitanju prisustvo institucionalizovanog, sistemski ugradjenog kriminala, prosto za rusenje toga u zatvoru treba da budu od dacica i vucica do poslednjeg srafa tog sistema. to je sistem koji je napravljen u ratnom stanju i nece se promeniti u miru.

    jbga ispade marko marjanovic zaneseni romantik u odnosu na sve ovo, a verujem i da smo srecni sto arkan nije ziv danas.

    nije ovaj srpski fudbal za pristojan svet, sta god to znacilo. nema veze sa ovom titulom a ja sam vajni cigan, nisam ispratio ni ono zvezdino trenutno blesnuce. zapravo su tu dobar benchmark utakmice reprezentacije i atmosfera na njima, to valjda samo xexo moze da voli. FK Partizan - Page 14 1241126653


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Mon May 22, 2017 6:51 pm

    Kondo wrote:
    beatakeshi wrote:Pisalo se i ovde dosta, kako firme tipova koji se jedva potpisuju odjednom imaju promet od 20 miliona evra, tenderi koji dobijaju firme registrovane u Ljutice Bogdana itd.
    Vučićevo kme o tome kako država nema snage da se obračuna sa huliganima (ili kako već beše).
    Čović je npr. sam po sebi interesantan društveno-sportsko-kriminalni fenomen, Zečević ili (po meni) veliki meštar sviju hulja Vučelić.
    Ne znam za neku državu u kojoj je ova "prožetost" tolika.

    ovo si u pravu, sa druge strane i u djindjicizmu je bio onaj cigos kod batica (no pun!) koji je od vodje sa severa dogurao do doktorata i radio nesto u gradskoj upravi duboko povezano sa privatlucima. podsetite me imena. sa druge strane ovaj kop developments ili kako se vec zove ova ekipa senjacko delijskih privatnika koja je rusila hercegovacku, ta vrsta udomljavanja bandita u drzavne poslove jeste korak dalje, to je zapravo sleeping paravojna formacija. ili korak nazad u arkanovo vreme, zavisi sa koje strane gledas.


    Jovan Šurbatović. Mora da se zajebavaš, taj nije ni do diplome regularne dogurao, nego je otišao na Megatrend, samo što u vreme Đinđića i đinđićizma nije bilo toliko povika na slične pojave, pošto ih je i on sam podsticao. Inače, lik je klasična oportunistička partijsko-navijačka protuva, kao i sve što se može povezati sa Batićem - koji je, gle čuda, bio Terzin advokat. Klasičan dosovski partijski kadar uguran na 20 mesta, po mafijaškom principu.



    Др Јован Шурбатовић (1968) основну и средњу школу завшава у Обреновцу. Уписује Факултет организационих наука у Београду и после положених 24 испита, прекида студије због одласка у иностранство, где ради и студира. По повратку, уз рад уписује и завршава Факултет за менаџмент Универзитета Мегатренд Београд са просечном оценом 8.25. Постдипломске студије на међународној школи Европског центра за мир и развој Универзитета за мир Уједињених нација у Београду завршава са просечном оценом 9.7 (2007), успешно брани магистарску тезу: „Категоризација спортова као фактор методологије валоризације спортских организација“ и стиче академско звање Магистар наука менаџмента. Докторску дисертацију под насловом: „Јавни интерес и потребе грађана као фактор управљања спортским центрима“ брани на Универзитету у Новом Саду, Асоцијација центара за интердисциплинарне и мултидисциплинарне студије и истраживања (2012) и стиче научни назив Доктор наука у области менаџмент у спорту.

    Од значајнијих програма стручног усавршавања потребно је истаћи учешће у „Школи журналистике“ Југословенског института за новинарство у класи Драгана Никитовића где стиче звање Спортски новинар (1991) и програму „Менаџер у спољној трговини“ у организацији Института за интернационални менаџмент Београд и Високог института за менаџмент Париз (1992).

    Запослен на Високој спортској и здравственој школи у Београду где предаје Менаџмент у спорту и Предузетништво у спорту (2010 - до данас). Ради и као Генерални секретар Фудбалског савеза Београда, а члан је и УО Банке Поштанска штедионица ад (2011 - до данас). Стручни је сарадник Центра за инвестиције и предузетништво у Београду (2006 - до данас). Обављао је послове финансијског директора Србијааутопут ад Београд (2009-2011). Пре тога је био директор за пословање са привредом у Банка Интеза ад Београд (2007-2009), помоћник директора ЈП Ада Циганлија Београд (2005-2007), директор ЈП Агенција за обнову Београда, председник УО Београдска арена, члан УО ЈП Ада Циганлија и члан Градске владе Београда задужен за спорт и омладину, регионални инструктор за Србију НДИ Вашингтон САД (2000-2005), власник и директор Агенције за промет некретнина Бона менте (1997-2000), професор Рачунарства и информатике у обреновачкој Гимназији и Пољопривредно-хемијској школи (1993-1997). 

    Дугогодишњи члан Скупштине ФК Црвена звезда и члан УО АК Црвена звезда. Био је потпредседник и председник РК Црвена звезда (дупла круна и учешће у Лиги шампиона 2004) и директор ФК Раднички Обреновац у време историјских успеха клуба (пласман у I лигу и две прволигашке сезоне 2001-2004). Председник је Атлетског савеза Београда и члан УО АС Србије од 2009. године. Члан је УО Спортског савеза Београда и председник Комисије за програм и финанасије. Пре ступања на функцију Генералног секретара, био је потпредседник Привременог органа руковођења у ФС Београда (2010).


    FK Partizan - Page 14 1pibfd
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Mon May 22, 2017 7:00 pm

    FK Partizan - Page 14 3137070404


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Mon May 22, 2017 7:49 pm

    FK Partizan - Page 14 Sasa-ilic-foto-partizanrs-1495463072-1191011
    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Tue May 23, 2017 4:32 pm

    Kondo wrote:


     ili korak nazad u arkanovo vreme, zavisi sa koje strane gledas.

    nije korak nazad, arkan je uveo taj sistem prakticno, i on se danas uspesno odrzava, jedina razlika je pojava tog tzv legalnog biznisa ultrakop doo i sl agencije, arkan realno nije imao potrebe da ih osniva FK Partizan - Page 14 1399639816
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Tue May 23, 2017 7:17 pm

    FK Partizan - Page 14 DAgyuR4XkAAnMir
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Tue May 23, 2017 7:20 pm

    diktotar wrote:
    Kondo wrote:


     ili korak nazad u arkanovo vreme, zavisi sa koje strane gledas.

    nije korak nazad, arkan je uveo taj sistem prakticno, i on se danas uspesno odrzava, jedina razlika je pojava tog tzv legalnog biznisa ultrakop doo i sl agencije, arkan realno nije imao potrebe da ih osniva FK Partizan - Page 14 1399639816

    Arkan je i osnovao prvu takvu firmu, zadrugu Delije. Samo si preko njih mogao da kupiš original dresove, kao i ostalu robu koja je bila obeležena sa Delije Sever. Takođe su tapkali karte za gostovanja, čak su prodavali i turističke aranžmane.
    ficfiric

    Posts : 34200
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by ficfiric Tue May 23, 2017 7:22 pm

    Hubert de Montmirail wrote:FK Partizan - Page 14 DAgyuR4XkAAnMir


    FK Partizan - Page 14 286371741

    Jbt, mediji ni ne pokusavaju da glume objektivnost. Ranije su se bar malo folirali


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue May 23, 2017 10:49 pm

    Hubert de Montmirail wrote:
    diktotar wrote:

    nije korak nazad, arkan je uveo taj sistem prakticno, i on se danas uspesno odrzava, jedina razlika je pojava tog tzv legalnog biznisa ultrakop doo i sl agencije, arkan realno nije imao potrebe da ih osniva FK Partizan - Page 14 1399639816

    Arkan je i osnovao prvu takvu firmu, zadrugu Delije. Samo si preko njih mogao da kupiš original dresove, kao i ostalu robu koja je bila obeležena sa Delije Sever. Takođe su tapkali karte za gostovanja, čak su prodavali i turističke aranžmane.


    Nije Arkan bio osnivac zadruge Delije... Propustio si istorijski vazan detalj.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Tue May 23, 2017 10:54 pm

    Ono što ja uslovno rečeno znam sam čuo sa raznih strana, nekih više a nekih manje kredibilnih izvora.

    Arkan je bio srce poslovanja zadruge, deo profita je išao njemu deo za troškove navijačke grupe. Da li je baš formalno bio osnivač, to ne znam.

    Ne mislim na navijačku grupu, već baš na zadrugu.

    Za navijačku grupu imam čak i neku dokumentaciju.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue May 23, 2017 11:04 pm

    Zadrugu je osnovao Boris Stajkovac, on je definisao biznis, kampanje, dizajn majica, marketing i sve ostalo pre nego sto je Arkan zaduzio sever. Onda je par meseci kasnije dosao Zeljko, stavio hekler na sto, preuzeo posao i pritom naterao Stajkovca da dalje radi za njega.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue May 23, 2017 11:06 pm

    Fini gospodin Demokratske stranke.... 

    Boris Stajkovac


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Tue May 23, 2017 11:29 pm

    Da, sad se sećam da sam i to pročitao negde. Tima i Ćirilo su pričali da je, kada je grupa formalno osnovana, osnovan i fond u koji se uplaćivala godišnja članarina a od tih para su se šili barjaci i plaćala gostovanja onima koji nisu imali para. Mislim da je tada ili najkasnije u leto 1990. osnovana i zadruga, znam da su već u ranu jesen 1990. reklamirali u Zabavniku crvene sjajne fajerke sa nekim kao grbom Delija, na kojem su bile neke munje i štajaznam. Kakva je tu tačno bila uloga Stajkovca, ne znam. Arkan je zadruzi omogućio da obrće veliku lovu - butik je bio baš na stadionu, samo su tu mogli da se kupe originalni Puma dresovi i kove za evropska gostovanja.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Tue May 23, 2017 11:30 pm

    "Navijači Partizana su još jednom dokazali da su najveći stimulans u bitisanju svakog kluba i zbog njih se fudbal igra. Partizanov navijač je bio i ostao nešto posebno u svetu fudbala, nešto najbolje što fudbal može da ima. To je publika kojoj dugujem najveću zahvalnost za sve godine podrške kada sam bio izložen besmislenim napadima i uvredama od strane onih koji su na fudbal gledali pogrešnim očima, a ne na igru koja Srbiji, klubovima i reprezentaciji može podariti bolje sutra", kaže Karadžić


    "Moj veliki naklon navijačima Partizana koji u nedelju nisu uputili pogrdnu reč bilo kome. To je ono što pravi veliku razliku, a davno je veliki Duško Radović rekao – 'Za druge se navija, Partizan se voli'", zaključio je Tole.


    FK Partizan - Page 14 DJHktkqTURBXy83MzgyMmZhNmIxMmE5MWFkZDQxZmYyMTQ1M2RiZDU3Ny5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue May 23, 2017 11:54 pm

    Cirilo? Koji Cirilo? Petar Ilic?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Wed May 24, 2017 12:06 am

    Da.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Wed May 24, 2017 12:45 am

    on se nikad ali bas nikad nije nista pitao tamo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by boomer crook Wed May 24, 2017 12:59 am

    ali se uvek muvao naokolo koliko su meni pricali


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Wed May 24, 2017 1:08 am

    nije se pitao ali ih je sve znao. 

    tamo se pitalo možda 6-7 ljudi
    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by boomer crook Wed May 24, 2017 1:10 am

    meni je najbolje kada su neki likovi pitali cirila sta on uopste prica sa drugim navijacima.

    kako sta pricamo? pa, aleeee, aleeee...


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Wed May 24, 2017 9:52 am

    cirilo je bio nebitan lik za poslove na severu ako pricamo o tome a kretao se oko te ekipe onoliko koliko i svako drugi ko se lozio na navijanje. decko nikada nije bio deo tog sistema koji je arkan ustanovio, mislim na sistem van stadiona, kao ni gomila drugih zivopisnih likova iz tog vremena (koji su cak na lestvici hijerarhije vodja navijaca bili daleko iznad njega, peca panker na primer). pored toga kao neko ko je sklon budalastoj mitologizaciji svega i svacega iz tog toba, nisam siguran ni da je preterano kredibilan izvor pogotovo sto on ima tu crtu da uvek voli preterano da se kurci pred likovima za koje prethodno utvrdi da ne znaju nista o tome sto on prica. ali sa druge strane cirilo nije los lik, prilicno je jasno da se on distancirao od svega toga kada je bilo jasno gde cela ta prica vodi pa se tesko moze gledati drugacije nego kao simpaticni bolid sa asfalta. rekao bih da je on imao taj izbor dok se kod nekih drugih pre moze reci da su bili sklonjeni iz biznisa. od njega nikada nije mogao da nastane nebojsa djordjevic ili neki slican lik sa krvavim rukama.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    FK Partizan - Page 14 Empty Re: FK Partizan

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:07 am