Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Нацоши, чудна сорта…

    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by boomer crook Wed Oct 04, 2023 1:51 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ma bole me kurac gde me ti imas, nego sam zapanjen definicijama koje si napisao pa pokusavam da se orijentisem gde je levo gde je desno, gde je sever a gde jug. Ko zna, mozda ce mi jednog dana trebati.
     
    mislis kada krenu da te jure slowaci koje su upravljale srbijom neko vreme do trijumfalnog povratka pravih vrednosti?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 1:55 am

    beatakeshi wrote:Zavisi kakva je himna.
    Ја увек и обавезно певам Марсељезу, мада јако кубурим са текстом. Просто не могу да одолим.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Filipenko Wed Oct 04, 2023 2:01 am

    Pa da, kao francuski nacos nacionalista.

    Ja recimo uvek na melodiju Boze pravde zapevam originalni tekst te pesme Gott erhalte Franz den Kaiser, da dam mitteleuropski smek i pokazem prisutnima nasu bliskost sa 1 Becom. I svi se uvek sokiraju, ne znam zasto.

    No, da ne prekidam, stali smo kod No Countryjevog objasnjavanja zasto Le Pen...
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 2:26 am

    Мени је много занимљивији твој империјално-нацошки комунизам, где су Руси природни продужетак Срба (а може и обратно), а врховна икона им је један Грузин. Т.ј. нација је коначно потопљена у идеологији, али је зато сама идеологија натопљена нацијом. У крајњој линији престаје да буде важна читава генеза тог монстромлука, све док другима (= свима) јебемо матер?

    И да се вратимо на прапочетак теме: па зар заиста мислиш да ће те неко тако блесавог узети за, пази сад, корпорејт ПиАра?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Oct 04, 2023 5:23 am

    Nisam rekao da imam primedbe na ono što si napisao, rekao si šta si imao iscrpno i precizno. Zato te ne zapitkujem i ne tražim pojašnjenje. Rekao sam da sam zapanjen jer recimo definiciju koju si dao za patriotu nisam do sada čuo, a neke reče koje sam mislio da u tom rečniku treba da budu (šovinizam) se nisu pojavile.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 7:14 am

    То ти је из 18-тог века, да је патриотизам последње уточиште ниткова. Мада је интерпретација скорашњија. Енихау, националисти се, макар неки међу њима, помало стиде свог национализма, јасно им је да је у питању један нефер третман “наших” односно “њихових” интереса. Националисти обично наступају из гарда: “Националиста сам, па шта? Јок, него ћу можда да навијам за Хрвате!?” Јасно је њима да су у принципијелно неодбрањивој позицији. Патриоте, међутим, од исте ствари праве врлину. Забога је јако важно и хвалевредно величати своје, без икаквог обзира на то је ли дотично објективно вредно или не. А плус је све то фолиража, патриотизам је увек и искључиво дижестив за топовску храну. Као онај профа који се онако умилно смешка и каже: “Па погини. Што не би погинуо? Није то најгоре на свету, погинути.” Сама есенција нитковлука. Патриотизам је шећер за погибију, зато су ми кудикамо дражи националисти који се просто деру: “Моје! Наше! Не дам!” Много је искреније и прихватљивије.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Oct 04, 2023 7:40 am

    Ne znam ja sam čuo da je patriotizam da voliš Tita i Jugoslaviju, i sve njene narode i narodnosti. Mislim, to su nas u školi učili kad smo bili pioniri. Posle se ta zemlja raspala a ja sam birao koju ću od tih 7 da nastavim da volim i izabrao sam Srbiju. Šta su tebe učili u osnovnoj školi?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 7:52 am

    И, шта је било са Титом? Ако ниси укапирао превару негде до 7-ог основне вероватно је ниси никада укапирао. Слично је и са патриотизмом.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Oct 04, 2023 7:58 am

    Ja samo hoću da te pitam, da se nekim slučajem Jugoslavija nije raspala u krvavom ratu i da je opstala kompletna, da li bi i tada mislio da su oni koji su posle 7. razreda nastavili da je vole u stvari hulje/nitkovi?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 8:03 am

    Промотери патриотизма су хуље. То што навијаш/ навијам за Србију на светском првенству је нормално. Нормално је и ако не навијаш. “Волети своју земљу” је флоскула која не значи ама баш ништа. Како то ти волиш земљу?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Filipenko Wed Oct 04, 2023 8:06 am

    No Country wrote:И да се вратимо на прапочетак теме: па зар заиста мислиш да ће те неко тако блесавог узети за, пази сад, корпорејт ПиАра?

    Zapravo, za interne komunikacije, ne za korporativnog PR-a, to je samo deo unutar PR departmenta. Hvala sto savrseno ilustrujes zasto su liberali najbolji saradnici fasista. Ekstrapoliras neke stvari koje umislis na osnovu pisanja po forumu i nepogresivo stajes na stranu opresora umesto da das za pravo ostecenoj strani, sto sam u ovom slucaju bez ikakve sumnje bio 1 ja. Niti znas koji su moji stavovi u sustini, niti te interesuje kakve su kvalifikacije (a u dva navrata sam izvisio spram nekih osoba koje su neuporedivo manje kvalifikovane od mene za taj posao). Naravno, umesto da razumes perspektivu zloupotrebljenog i silovanog, radije ces drzati stranu nasilniku koji ocigledno ni ne uzima u obzir prijave 1 citavog pola, ne samo mene, sto me cini ne samo zrtvom, vec tipskom zrtvom, cija se prijava nije ni uzimala u obzir. Osim ako ne mislis da je neko ozbiljno razmatrao prijavu sa dve-tri strane radnog iskustva, a onda rekao "hm, ajde ad uzmemo klinku od 25 godina koja nije radila ni ovo ni nista srodno i nema pojma ni o cemu" i sad je to kao objektivan biznis koji je strucno prosudio da sam ja blesav i za mene tamo nema mesta. Mozda sam i ruzan i celav i debeo, podobniji sam za PR od barem 2/3 osoba koje tamo rade. A za to nisam ni konkurisao.

    E sad, postavlja se pitanje, zasto bi liberali bili na strani korporativnog fasizma? Ne znam, nekako to ispliva iz njih. Na strani nasilnika protiv potlacenih. Na strani onih koji diskriminisu. Love perverzno i bezobrazno svaki detalj zrtve i pitaju zasto ja glupacu zovem skvo zasto sam nosio minic te kobne noci, ne bi li mene licno posramili, umesto da kazu da takvom ponasanju nema mesta u modernom drustvu? Verovatno zato sto je moderno biti na strani zena, narocito kada umislis da su ugrozene, kvalifikovane, pametne, kvalifikovane za PR samim tim sto su...zene, cime demonstriraju sopstveno nerazumevanje i ignoranstvo, narocito glede poslova u PR odeljenjima gde ima gomila toga da se radi na nivou korporacije, a sto ne podrazumeva nikakvo pojavljivanje u javnosti, predstavljanje kompanije pred drugima, niti pojavljivanje pred kamerama gde ce me neko meriti po broju kilograma, lepoti ili samponu koji sam koristio. Jer valjda inkluzija vazi samo tamo gde se kuka.

    Recimo, ja bih ovaj konkretan PR departman poslao u rudnike na par godina, ali one, gle cuda, to ne zele. Srecom, liberali ce ih podrzati u tome, dok meni koji radim za minimalac naricu nad teskom sudbinom korporativnih skvo koje uglavnom setaju izmedju debilnih firmi i nemaju nikakve veze sa svojim poslom. Jer ja imam Staljina na avataru i samim tim ne zasluzujem nista. Da zaboravimo na trenutak sto pola Srbije u startu biva odjebano recenicom "Gde moze musko da radi PR" koja je valjda 10000x veci indikator fasizma od toga koliko ja, neko bez pozicije i moci odlucivanja, neku glupacu opisem pravim deskriptorom. Jer jedna od osobina liberalnih fasista i jeste da teraju ljude da uvek za pakosne, zle i nasilne drustvene pojave, tako prirodne kapitalizmu, uvek krive sebe, nesto u sebi, svoj odgoj, svoje stavove, svoje misljenje, svoje roditelje, svoje navike, svoje odrastanje, cist Dzordan Piterson. I posle se cude zasto volimo da ih stavljamo u logore. Pa ima li ista lepse ograditi fasistu, njegovog sponzora kapitalistu i njihovog apologetu liberala, izgraditi im strazarske kule da im niko ne smeta, i gledati ih kako se od nule podizu za svoj bootstraps i prave jedno lepo, pravedno i bogato mini-drustvo, korak po korak. Staljin mi zato i jeste tako interesantan. Niko ne biva rodjen staljinistom, niko ga tome ne uci, niko ga tako ne podize niti vaspitava, niko mu ne usadjuje te vrednosti od malena. Nego postanes, jebiga. Нацоши, чудна сорта… - Page 2 903208043 Tragas li za istinom, zivot te sam usmeri. Нацоши, чудна сорта… - Page 2 3826186726
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Oct 04, 2023 8:17 am

    pNo Country wrote:Промотери патриотизма су хуље. То што навијаш/ навијам за Србију на светском првенству је нормално. Нормално је и ако не навијаш. “Волети своју земљу” је флоскула која не значи ама баш ништа. Како то ти волиш земљу?
    Evo sad baš gledam The Bureau, i u jednoj sceni francuski agent vrbuje sirijsku profesorku na Univerzitetu u Damasku da postane francuski špijun. Ona mu kaže da neće a on je pita zašto neće, zar voli Bašara i njegov režim? Ona kaže da neće jer voli svoju zemlju. To ti je jedan primer kako se voli svoja zemlja.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 8:19 am

    Гледај даље…


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 8:21 am

    Filipenko wrote:
    No Country wrote:И да се вратимо на прапочетак теме: па зар заиста мислиш да ће те неко тако блесавог узети за, пази сад, корпорејт ПиАра?

    Zapravo, za interne komunikacije, ne za korporativnog PR-a, to je samo deo unutar PR departmenta. Hvala sto savrseno ilustrujes zasto su liberali najbolji saradnici fasista. Ekstrapoliras neke stvari koje umislis na osnovu pisanja po forumu i nepogresivo stajes na stranu opresora umesto da das za pravo ostecenoj strani, sto sam u ovom slucaju bez ikakve sumnje bio 1 ja. Niti znas koji su moji stavovi u sustini, niti te interesuje kakve su kvalifikacije (a u dva navrata sam izvisio spram nekih osoba koje su neuporedivo manje kvalifikovane od mene za taj posao). Naravno, umesto da razumes perspektivu zloupotrebljenog i silovanog, radije ces drzati stranu nasilniku koji ocigledno ni ne uzima u obzir prijave 1 citavog pola, ne samo mene, sto me cini ne samo zrtvom, vec tipskom zrtvom, cija se prijava nije ni uzimala u obzir. Osim ako ne mislis da je neko ozbiljno razmatrao prijavu sa dve-tri strane radnog iskustva, a onda rekao "hm, ajde ad uzmemo klinku od 25 godina koja nije radila ni ovo ni nista srodno i nema pojma ni o cemu" i sad je to kao objektivan biznis koji je strucno prosudio da sam ja blesav i za mene tamo nema mesta. Mozda sam i ruzan i celav i debeo, podobniji sam za PR od barem 2/3 osoba koje tamo rade. A za to nisam ni konkurisao.

    E sad, postavlja se pitanje, zasto bi liberali bili na strani korporativnog fasizma? Ne znam, nekako to ispliva iz njih. Na strani nasilnika protiv potlacenih. Na strani onih koji diskriminisu. Love perverzno i bezobrazno svaki detalj zrtve i pitaju zasto ja glupacu zovem skvo zasto sam nosio minic te kobne noci, ne bi li mene licno posramili, umesto da kazu da takvom ponasanju nema mesta u modernom drustvu? Verovatno zato sto je moderno biti na strani zena, narocito kada umislis da su ugrozene, kvalifikovane, pametne, kvalifikovane za PR samim tim sto su...zene, cime demonstriraju sopstveno nerazumevanje i ignoranstvo, narocito glede poslova u PR odeljenjima gde ima gomila toga da se radi na nivou korporacije, a sto ne podrazumeva nikakvo pojavljivanje u javnosti, predstavljanje kompanije pred drugima, niti pojavljivanje pred kamerama gde ce me neko meriti po broju kilograma, lepoti ili samponu koji sam koristio. Jer valjda inkluzija vazi samo tamo gde se kuka.

    Recimo, ja bih ovaj konkretan PR departman poslao u rudnike na par godina, ali one, gle cuda, to ne zele. Srecom, liberali ce ih podrzati u tome, dok meni koji radim za minimalac naricu nad teskom sudbinom korporativnih skvo koje uglavnom setaju izmedju debilnih firmi i nemaju nikakve veze sa svojim poslom. Jer ja imam Staljina na avataru i samim tim ne zasluzujem nista. Da zaboravimo na trenutak sto pola Srbije u startu biva odjebano recenicom "Gde moze musko da radi PR" koja je valjda 10000x veci indikator fasizma od toga koliko ja, neko bez pozicije i moci odlucivanja, neku glupacu opisem pravim deskriptorom. Jer jedna od osobina liberalnih fasista i jeste da teraju ljude da uvek za pakosne, zle i nasilne drustvene pojave, tako prirodne kapitalizmu, uvek krive sebe, nesto u sebi, svoj odgoj, svoje stavove, svoje misljenje, svoje roditelje, svoje navike, svoje odrastanje, cist Dzordan Piterson. I posle se cude zasto volimo da ih stavljamo u logore. Pa ima li ista lepse ograditi fasistu, njegovog sponzora kapitalistu i njihovog apologetu liberala, izgraditi im strazarske kule da im niko ne smeta, i gledati ih kako se od nule podizu za svoj bootstraps i prave jedno lepo, pravedno i bogato mini-drustvo, korak po korak. Staljin mi zato i jeste tako interesantan. Niko ne biva rodjen staljinistom, niko ga tome ne uci, niko ga tako ne podize niti vaspitava, niko mu ne usadjuje te vrednosti od malena. Nego postanes, jebiga. Нацоши, чудна сорта… - Page 2 903208043 Tragas li za istinom, zivot te sam usmeri. Нацоши, чудна сорта… - Page 2 3826186726
    Па ти си правио онај неки видео-подкаст, главом и брадом и под пуним именом, и причао још горе и грђе глупости него што их овде пишеш. Мислим, свака част, поштујем ја твоје право да мислиш шта год хоћеш, само ће одређени корпус идеја да те дисквалификује за одређене послове - то је просто тако, можемо да се споримо да ли је то добро или лоше, али је та дискусија у принципу јалова. Оћеш у корпорацију - има да се продајеш као оно што корпорација мисли да треба да буде њихов запослени. А клинка без искуства се много боље уклапа у ту пројекцију од тебе, таквог какав си. И то најмање од свега има везе са тим што је она женско.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Oct 04, 2023 8:29 am

    No Country wrote:Гледај даље…
    Ma gledam ja ovo po drugi put, znam da je najebala samo tako jer nije umela da prećuti da je vrbovana ali nećemo od toga sad da pravimo poentu. Valjda.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 8:37 am

    Моја поента је више била око патриотизма главног јунака… но добро. Не могу дакле да верујем колико ти дискутујеш in a bad faith, односно колико се трудиш да баш ништа не разумеш? Ако нећеш да издаш своју земљу то те не чини националистом па ни патриотом. Нормално је да нећеш да издаш своју земљу, то је некаква дифолтна позиција. При томе код ње није у питању никакав патриотизам него пуна свест да би њена породица сносила врло гадне последице.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Oct 04, 2023 8:43 am

    Dobro, ne izdati svoju zemlju, navijati za svoju zemlju, pevati himnu svoje zemlje… kako se to zove u tvom rečniku? Šta je to?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 8:47 am

    Не зове се никако. Живот, обичан. Што се пртиш у нацоше кад ниси ни за патриоту? Нацоши, чудна сорта… - Page 2 1233199462


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Oct 04, 2023 9:03 am

    Zato što to “normalno” ponašanje varira od države do države, zato treba da ima ime. Ti dobro znaš ma šta liči Amerika svakog 4. jula i koliko se maše zastavama svih gabarita, kako cepaju vatromet i o državnom i o privatnom trošku, kako se za roštilj kupuju plastični tanjiri sa slikom zastave, i kako se ljudi lože da obeleže taj dan. U bilo kojoj ex-Yu državi takvo ponašanje pučanstva za državni praznik je apsolutno nenormalno. Da li je to zbog toga što Amerikanci više vole svoju državu od bivših Jugoslovena, da li je to što oni rade patriotski gest (hint: oni misle da jeste), i da li su zbog toga Amerikanci hulje (Filipenko, nisam tebe pitao) a ex-YU pučanstvo normalni default ljudi?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Filipenko Wed Oct 04, 2023 9:04 am

    No Country wrote:Па ти си правио онај неки видео-подкаст, главом и брадом и под пуним именом, и причао још горе и грђе глупости него што их овде пишеш. Мислим, свака част, поштујем ја твоје право да мислиш шта год хоћеш, само ће одређени корпус идеја да те дисквалификује за одређене послове - то је просто тако, можемо да се споримо да ли је то добро или лоше, али је та дискусија у принципу јалова. Оћеш у корпорацију - има да се продајеш као оно што корпорација мисли да треба да буде њихов запослени. А клинка без искуства се много боље уклапа у ту пројекцију од тебе, таквог какав си. И то најмање од свега има везе са тим што је она женско.


    Ovo je klasicno podmetanje - niti sam ja pravio taj podkast pre nego sto sam konkurisao, vec posle (i to ohoho posle), niti me to diskvalifikuje (niti bi trebalo u equal opportunity lalalendu), niti oni uopste imaju pojma da sam to radio (sto tada jelte i nisam). Tako da je cela dalja projekcija da sam ja kriv (tj. da je zrtva kriva) i objasnjavanje kako njima treba neko ko ne ispunjava bukvalno ni dva od deset zahteva za posao jedan klasican bullshit.

    Ponavljam, nemam ja problem sa tim da se neko opredeli za klinku bez iskustva, ali mi je zanimljivo koliko ih ima, i pre ili kasnije to ukazuje na neki sistemski problem, posto je nemoguce da na konkursu gde se prijavi 100 ljudi i gde se na razgovor pozove petoro pobedi niotkuda eto tako neka klinka koja dodje naknadno i kojoj je to prvi posao u zivotu. Rec ne bih rekao da je pobedio neko od preostale cetvorice koji su pozvani na razgovor, od cega sam licno poznavao tri osobe. Interne komunikacije - klinka pocetnik, HR - klinka sa 6-mesecnim USAID kursom, PR asistent - klinka bez iskustva. Jebiga, nece biti da je problem u nama koji se javljamo a da korporacija nesto ozbiljno razmislja o projekciji svog imidza, nego se to koristi da se lakovernima prodaje magla.

    Mislim, generalno mi je zanimljivo koliko je liberalna sorta zapravo uvek na strani ekonomskih i korporativnih nasilnika, bez izuzetka. Pa sad ako te neko nalupa u sokaku, tu je kriv onaj ko ima moc, a kada te neko odstrani sa spiska konkurenata za posao iako si em bolji em lepsi od izabrane devojke, onda si kriv sto ti minic bolje stoji nego njoj. Нацоши, чудна сорта… - Page 2 2952840586
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 9:14 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Zato što to “normalno” ponašanje varira od države do države, zato treba da ima ime. Ti dobro znaš ma šta liči Amerika svakog 4. jula i koliko se maše zastavama svih gabarita, kako cepaju vatromet i o državnom i o privatnom trošku, kako se za roštilj kupuju plastični tanjiri sa slikom zastave, i kako se ljudi lože da obeleže taj dan. U bilo kojoj ex-Yu državi takvo ponašanje pučanstva za državni praznik je apsolutno nenormalno. Da li je to zbog toga što Amerikanci više vole svoju državu od bivših Jugoslovena, da li je to što oni rade patriotski gest (hint: oni misle da jeste), i da li su zbog toga Amerikanci hulje (Filipenko, nisam tebe pitao) a ex-YU pučanstvo normalni default ljudi?
    Мени је тај амерички патриотски фолклор поприлично неподношљив. Али још нисам имао прилику да гледам како се директно инструментализује у агресију против суседа, мада не сумњам у потенцијал. Код нас, међутим… не знам да ли капираш дотичну разлику, између нпр. роштиља… и тенкова?
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by паће Wed Oct 04, 2023 9:17 am

    Мени је код свих тих НемаКантријевих степени сивог чудна она заједничка црта свих тих на н и оних на ш, да ни у наредних десет година не планирају ни да трепну кад се укаже прилика да ћапе нешто од уштрба те земље за коју се бусају у прса јуначка.

    Колико сам измерио национализма у себи, то се увек сводило на то да имамо чим да се курчимо пред комшијама, те да треба да негујемо ту своју културу и да се старамо да будемо богата земља са богатим становницима. Ал' код тих набројаних слабо видим да се тим уопште баве, него само гледају да дрпе шта стигну, ко јебе земљу и земљаке, а онда им буду пуна уста те исте земље коју су јутрос пљачкали.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Filipenko Wed Oct 04, 2023 9:18 am

    Pa to ti je razlika u nivou primanja. Samim tim postajes (ne)zainteresovan za odredjene stvari. Kada imas nekoliko hiljada dolara mesecno i to mozes da potrosis na milion nacina, drugacije se kanalise i nacionalizam (kao i puno toga, uostalom).
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by No Country Wed Oct 04, 2023 9:19 am

    Филипе, нисам имао намеру да ти било шта подмећем. Ово што пишеш одише класичном инцелском мизогинијом. Моје је уверење да емоције и светоназори тог типа испливају и у интервјуима за посао - макар и у најмањој мери, али и такви ће представљати red flag.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Filipenko Wed Oct 04, 2023 9:34 am

    Sad vec ne znam da li se zezas ili ozbiljno pricas. Dakle, direktorka kaze da ne zeli da zaposli muskarce, i to otvoreno. Ne znam kako drugacije da nacrtam. I to one koji PRODJU intervjue. Mene su intervjuisale neke zene iz Madjarske kojima bih bio neposredno podredjen, i bile su odusevljene, ali dodje lokalna sultanija i dovede neku svoju anonimuskinju koja se posle menja u roku od godinu dana uz kuknjavu kako, oh uzasa, nikako da nadju dobru osobu za taj posao. Mozda je to zato sto sam incel i mizogen i mrzim sve zene ovog sveta, ali ona to ne zna, ne vidi, niti me intervjuise, niti je interesuje. Probaj da zamislis suprotnost - da ja kazem da necu da zaposlim zensku osobu. Inace, u mediju u kom radim sam prakticno okruzen zenama, koje cine preko 80% radne snage. I apsolutno nikada mi nije palo na pamet da biram svoje saradnike, novinare i kontributore tako sto im gledam kog su pola.

    Нацоши, чудна сорта… - Page 2 Empty Re: Нацоши, чудна сорта…

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 9:11 pm