Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Notxor Thu Jun 22, 2023 12:09 am

    Danas sam pokušao da u neko vreme trolejbusom odem negde i uradim nešto, ali je predsednik Kube presekao gradski saobraćaj da bi u isto vreme uradio nešto i hteo sam da napišem isto što i Rowley ali sam zakasnio, a inače svuda idem peške što je dobro za zdravlje i svima preporučujem.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by mstislaw Thu Jun 22, 2023 10:09 am



    "Naša parada - prava parada."
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by паће Thu Jun 22, 2023 10:27 am

    И сви да дођете градским превозом!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Thu Jun 22, 2023 7:02 pm

    Rowley Birkin QC wrote:Ništa, proveo sam danas 4.5 sata u usijanim autobusima koji idu mimo reda vožnje jer je neki bezumni troglodit odlučio da treba tako pošto mu nisu dali mito.


    Aaa, bato, da vidiš malo kako je nama svakog dana.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3143
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Sat Jun 24, 2023 11:59 am

    dobro je što je Šapić zbog kiše pomerio praaavu paradu ponosa Beograd - Page 22 1861198401


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    konjski nil

    Posts : 2494
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by konjski nil Sat Jun 24, 2023 12:12 pm

    Rowley Birkin QC wrote:Ništa, proveo sam danas 4.5 sata u usijanim autobusima koji idu mimo reda vožnje jer je neki bezumni troglodit odlučio da treba tako pošto mu nisu dali mito.

    migriraj u selendru brt ovde bajsom laganica 40 min skraja nakraj / kolima 15 ako je gužvanjac a znaš šortkats Beograd - Page 22 2304934895


    _____
    Beograd - Page 22 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Beograd - Page 22 2692
    ficfiric

    Posts : 34123
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Mon Jun 26, 2023 8:48 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Mon Jun 26, 2023 8:51 pm

    Dobro sad, mislili su da ih neko navlači. Jaka stvar, preživeće dečko.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by паће Tue Jun 27, 2023 9:01 am

    Летећи Полип wrote:Dobro sad, mislili su da ih neko navlači. Jaka stvar, preživeće dečko.

    Добро, само кад није морао да чека, него је имао чекање...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    rumbeando

    Posts : 13661
    Join date : 2016-02-01

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by rumbeando Fri Jun 30, 2023 4:31 pm

    U AUTOBUS I SA KREDITNOM KARTICOM Gradonačelnik Šapić najavio još jedan način naplate korišćenja usluga gradskog prevoza

    KARTA za javni prevoz, osim na kioscima i putem SMS poruke, ubuduće će moći da se plaća i kreditnim karticama, i to u samom vozilu. Kako je najavio gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, ova novina biće namenjena putnicima koji su ušli u autobus a zaboravili su da kupe kartu. Takođe, uskoro će biti dostupna i aplikacija uz pomoć koje će sugrađani pratiti kad dolazi autobus, ali će i na ovoj platformi moći da kupuju sve markice za vožnju.
    - Aplikacija je praktično gotova, ali se čeka da se postave GPS uređaji u 2.000 autobusa - istakao je Šapić gostujući na TV Prva. - Očekujemo da aplikacija zaživi početkom jula, a novitet je da će putnici imati mogućnost da kupuju kartu kreditnom karticom, u samom prevozu. Dakle, kada uđete u autobus, ukoliko niste kupili kartu ni putem poruke ni na kiosku ni na aplikaciji, priđete tom aparatu, izaberete kartu koju želite i prislonite svoju kreditnu karticu. Izaći će vam odštampana karta i u svakom vozilu biće po jedan takav uređaj.
    Tokom leta, biće omogućena kupovina karata i na više od 300 trafika širom grada. Prvi čovek prestonice najavio je nabavku 500 novih autobusa i 100 tramvaja dok se, kako je rekao, za nabavku trolejbusa radi stručna analiza. Procenjuje se da li je isplativije kupiti trolejbuse ili nove autobuse.
    - Novi sistem naplate karata u javnom gradskom prevozu biće zaokružen tokom leta, posle čega će Beograđani imati jedan od najefikasnijih, najpouzdanijih, a ujedno i najjeftinijih sistema u Evropi. Od Beograđana tražim malo strpljenja i mislim da sam pokazao dobru nameru smanjenjem cena karata i uvođenjem SMS plaćanja. Kada GPS sistem bude radio na odgovarajući način, sigurno neće biti moguće da se pojave tri autobusa zaredom, a da ih posle nema duže vreme. Nakon svega toga okrenućemo se potpunoj obnovi voznog parka, a moj je plan da u narednih godinu i po do dve godine kupimo 500 novih autobusa - poručio je Šapić.
    https://www.novosti.rs/beograd/vesti/1252708/autobus-kreditnom-karticom-gradonacelnik-sapic-najavio-jos-jedan-nacin-naplate-koriscenja-usluga-gradskog-prevoza

    Najjači je ovaj najavljeni uređaj u vozilu što će štampati papirnu karticu. To će uspešno raditi jedno 5% vremena kad se potrefi da ima i mastila i papira i da taj štampač nije pokvaren.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by паће Fri Jun 30, 2023 7:24 pm

    „Апликација је практично готова“, дакле још пола године. Пајшасамреко.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by disident Fri Jun 30, 2023 7:40 pm

    rumbeando wrote:
    U AUTOBUS I SA KREDITNOM KARTICOM Gradonačelnik Šapić najavio još jedan način naplate korišćenja usluga gradskog prevoza

    KARTA za javni prevoz, osim na kioscima i putem SMS poruke, ubuduće će moći da se plaća i kreditnim karticama, i to u samom vozilu. Kako je najavio gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, ova novina biće namenjena putnicima koji su ušli u autobus a zaboravili su da kupe kartu. Takođe, uskoro će biti dostupna i aplikacija uz pomoć koje će sugrađani pratiti kad dolazi autobus, ali će i na ovoj platformi moći da kupuju sve markice za vožnju.
    - Aplikacija je praktično gotova, ali se čeka da se postave GPS uređaji u 2.000 autobusa - istakao je Šapić gostujući na TV Prva. - Očekujemo da aplikacija zaživi početkom jula, a novitet je da će putnici imati mogućnost da kupuju kartu kreditnom karticom, u samom prevozu. Dakle, kada uđete u autobus, ukoliko niste kupili kartu ni putem poruke ni na kiosku ni na aplikaciji, priđete tom aparatu, izaberete kartu koju želite i prislonite svoju kreditnu karticu. Izaći će vam odštampana karta i u svakom vozilu biće po jedan takav uređaj.
    Tokom leta, biće omogućena kupovina karata i na više od 300 trafika širom grada. Prvi čovek prestonice najavio je nabavku 500 novih autobusa i 100 tramvaja dok se, kako je rekao, za nabavku trolejbusa radi stručna analiza. Procenjuje se da li je isplativije kupiti trolejbuse ili nove autobuse.
    - Novi sistem naplate karata u javnom gradskom prevozu biće zaokružen tokom leta, posle čega će Beograđani imati jedan od najefikasnijih, najpouzdanijih, a ujedno i najjeftinijih sistema u Evropi. Od Beograđana tražim malo strpljenja i mislim da sam pokazao dobru nameru smanjenjem cena karata i uvođenjem SMS plaćanja. Kada GPS sistem bude radio na odgovarajući način, sigurno neće biti moguće da se pojave tri autobusa zaredom, a da ih posle nema duže vreme. Nakon svega toga okrenućemo se potpunoj obnovi voznog parka, a moj je plan da u narednih godinu i po do dve godine kupimo 500 novih autobusa - poručio je Šapić.
    https://www.novosti.rs/beograd/vesti/1252708/autobus-kreditnom-karticom-gradonacelnik-sapic-najavio-jos-jedan-nacin-naplate-koriscenja-usluga-gradskog-prevoza

    Najjači je ovaj najavljeni uređaj u vozilu što će štampati papirnu karticu. To će uspešno raditi jedno 5% vremena kad se potrefi da ima i mastila i papira i da taj štampač nije pokvaren.
    Najjača stav je sto su bus plus aparati ocitavali kreditne kartice bez papirnih slipova


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Mon Jul 03, 2023 3:39 pm

    uzela sam karticu za besplatne bazene, gde se ono glasa za šapića?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Mon Jul 03, 2023 3:45 pm

    Beograd - Page 22 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Mon Jul 03, 2023 4:30 pm

    Javi se nakon kupanja.
    ficfiric

    Posts : 34123
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Mon Jul 03, 2023 4:35 pm

    bela maca wrote:uzela sam karticu za besplatne bazene, gde se ono glasa za šapića?


    Beograd - Page 22 Stalin-Getty


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6145
    Join date : 2019-11-04

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Del Cap Tue Jul 04, 2023 7:54 am

    I Beograd je počeo demografski da pada (vrh e bio 2020)


    U periodu 2002–2022. broj stanovnika Republike Srbije kontinuirano opada. Na regionalnom nivou, jedino je Beogradski region beležio rast broja stanovnika sve do 2020. godine, da bi se od 2021. taj trend promenio, dok je u ostalim regionima u čitavom posmatranom periodu prisutno smanjenje populacije.

    https://n1info.rs/vesti/ni-u-beogradu-broj-stanovnika-vise-ne-raste-rzs-izneo-procene-za-2022/

    https://www.stat.gov.rs/sr-latn/vesti/statisticalrelease/?p=13622&a=18&s=1801
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Notxor Tue Jul 04, 2023 7:51 pm

    Ubice na točkovima

    Negde oko 19 sati došlo je do teškog udesa na uglu Svetogorske i Vlajkovićeve ulice.
    Dostavljač hrane jedne poznate firme je, vozeći bicikl, udario ženu.
    Ona je doživela teške povrede glave i ekstremiteta.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Tue Jul 04, 2023 8:01 pm

    bilo je pitanje vremena.
    nadam se da će žena biti dobro.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3143
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Tue Jul 04, 2023 8:09 pm

    +1
    znam osobu kojoj se desilo u pešačkoj zoni. oborio je, ali srećom samo lakše povrede.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by паће Tue Jul 04, 2023 8:23 pm

    Џаба ССУ* кад заборави да га укључи.

    *:


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 04, 2023 9:19 pm

    bela maca wrote:bilo je pitanje vremena.
    nadam se da će žena biti dobro.

    Pitanje je vremena kad cu ja nekoga od njih potkaciti autom i popeti na drugi sprat neke zgrade. Voze apsolutno sumanuto, u svim smerovima i po svim povrsinama. Ludilo.
    ficfiric

    Posts : 34123
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Tue Jul 04, 2023 9:21 pm

    Ako se ne varam, firma ih podstic na to. Hoce li oni platiti naknadu ovoj zeni?


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 04, 2023 9:31 pm

    Hoće kurac, oni su nezavisni nešto, nisu zaposleni.
    rujofil

    Posts : 478
    Join date : 2016-04-16

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by rujofil Tue Jul 04, 2023 9:52 pm

    Ma kakva firma oni imaju ugovore sa nekim sejdi polumafijaskim agencijama, samo "koriste" aplikaciju wolta/glova. Inace da li ima sta gore nego kad biciklisti umisle da za njih ne vazi crveno svetlo imao sam tako sudar jednom srecom i sam sam bio na bajsu pa je on gore prosao.

    Beograd - Page 22 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:30 pm