Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Jan 28, 2023 10:25 pm

    subotom popodne standardno u neki park ili na zelenu površinu da se kučići izigraju i istrče a meni se jela riba, i onda mi se javilo da davno nisam bio u nekadašnjem "škorpionu" na savi uzvodno od blokova, čim se pređe rampa pa prvi silazak sa nasipa. na borčansko krnjačkoj strani nemam gde da pustim paščad a da to ne bude rizik po njihovu bezbednost pa i život. tako smo završili na savskom keju kod blokova, 2-3 km gore dole i nazad na splav koji se sada zove "savski raj - žarko nikolić".

    elem, u odnosu na ono što mu je ostavio pokojni otac, ovo danas je pristojno mesto u svakom pogledu, ukusno sređeno, ni previše ni premalo picnuto, na sred blagovaone velika peć na pelet koja zagreva i prostoriju a i radijatore. negde mi se dopala neka sredina u koju su pozicionirali kafanu, a to je samo pojačao pogled na meni koji je vrlo kratak, par predjela, riblja čorba i 3 vrste ribe. specijalitet mesta je som, likovi uzimaju žive somove od alasa i drže ih neko vreme u tankovima da izgube miris mulja a i da izgube prekomernu masnoću. viska karta vrlo solidna za kafanu ovog tipa plus što su cene jako korektne, vina su uglavnom u zoni 2-3,000 dinara.
    uzeli smo riblju čorbu i šnicle od soma koje dolaze sa krompir salatom. čorba se pokazala kao jako dobra, pasirana, pojačana sokom od limuna i ljutom tucanom odlična uvertira. šnicle od soma relativno tanko sečene, korica hrskava zahvaljujući brašnu od kukuruza, ulje se ne oseća (a i boja je čista). krompir salata školska, dobar krompir i roze luk, vinsko sirće.
    račun za nas dvoje je bio oko 5,000 - 2 porcije ribe (1250 za 370 grama šnicli plus krompir salatu), 1 zelena salata, 1 pomfrit za moju nenormalnu ženu, 1 riblja čorba (330) za mene, 0,75 stonog vina za špricer (mislim da je orfelin ali to mi je odokativna procena, možda i nije), litar kisele, 1 princes krofna domaće veroispovesti koja mi se čak i dopala uprkos nesavršenstvu, 1 turska kafa, hlebić.
    ukratko, preporuka, posebno ako vas mrzi da vozite 5km po nasipu do riste tamo bliže ostružničkom mostu, pod uslovom da uopšte radi. kod žarka na soma, kod riste na smuđa i to bi bilo to.
    po parkiranim vozilima rekao bi da u blizini, kojih par desetina metara uzvodno radi još nešto ali stepen neprivlačnosti vremena je danas bio takav, naročito po mraku, da me ni perspektiva još jednog dobrog ručka a zađaba ne bi naterala da to ispitujem. možda jednog lepog dana.
    možda sam škrti baja patak ali za mene je ovih 20e po osobi manje više nešto što najviše realno želim da ostavim u srpskoj kafani danas, sve preko toga je oružana pljačka sem ako nije težak gurme.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Jan 28, 2023 10:58 pm

    EDIT - što obrisa jbte sad ispadam psihopata da sam sebi odgovaram....

    Da ti pravo kažem, ja sam očekivao veće cene kada sam dolazio. Jer smo proletos, negde početkom juna u Dunavskim alasima za nas petoro dobili račun od 10,000 za sličnu količinu hrane i pića. A u međuvremenu su kafanske cene išle barem jednom ako ne i 2x gore za ozbiljnih 20-30%. Slično sam se proveo i jesenas, neki rani oktobar, u jednoj od kafana ispod Pančevačkog mosta, nije Goca i Renato nego nekih 50-100m nizvodno, tamo su nam najordinarniju porciju teletine pod sačem veličine da stane u zemljano grne naplatili 1800, pritom je kuvar isilovao drugaricu da to naruči iako se na Dunavu jede samo riba, jbga. Prvi i poslednji put.

    Prosto to je nova realnost, uzmi ili ostavi. Ne krivim samo ugostitelje, ima dosta i do države, rentijera, troškova ali da je otišlo van dometa, jeste. Da imam dete kao ti, i meni bi bilo skupo, zapravo me i ovako nervira ali ponekad moram da izheperventiliram i najedem se i napijem se.

    Mišelin kafane su mnogo gore od ovih običnjakovića, da se ne lažemo.

    Ko nađe gde može da se jede i pije OK a da nije 20e po glavi, neka javi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Jan 28, 2023 11:13 pm

    Izbrisao jer zapravo ne volim da gunđam na cene: nemam za jahtu, OK, nemam i gotovo, a to važi i za sitnije želje i potrebe.

    Za ostale - vajkao sam se jer mi je problem da opravdam trošak od 40 evra za alaski ručak, prosto ispadam iz klase koja može sebi da rutinski priušti špricer i prženu ribu na reci, da ne govorimo o tzv. ozbiljnim restoranima. A kao imamo natprosečna primanja.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Jan 28, 2023 11:54 pm

    Pritom ja stvarno zbog svega ovoga sad već jednom najkasnije u 2 meseca moram da se spustim na ostrvo. Žena i ja van sezone ne možemo da prebacimo 30-35e račun u kafani a tu se svašta nakrca. I jagnjetine/jaretine u furuni na drva, i kroketa od tikvica, i fete u rerni sa ljutom paprikom, i vina i loze dok ne popadamo. Slatkiši na račun kuće, plus uvek gazda pita kako ste, hvala što se došli sa osmehom oko glave. Ma mi smo ćao, i što je najgore nećemo propasti, ovih 150,000 Rusa će spasiti srbske ugostitelje na kraju.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue Feb 07, 2023 4:00 am

    pravo niotkuda giovanni's picerija u nikole spasića ide na deobu prvog mesta za napolitane u beogradu. njihova pica mozzarela je zesca pizdarija, bogata salamom i pistacima a na sredini pice - burata. ništa manje dobra neka čije sam ime zaboravio sa pršutom, pestom, parmezanom, mocarelom i suvim paradajzom. sedućente, setio sam se.

    Beogradski restorani - Page 6 326287263_3454770968128198_2373533214799159143_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=AsR9sEERIugAX_ibgcS&_nc_ht=scontent.fbeg2-1

    ta moja rang lista bi izgledala ovako

    1/2 giovanni's, đani
    3/4 majstor i margarita, pietra

    (odnosi se na same pice, ne na pratece efekte)

    đani ima najbolje testo kao i bazične, margaritu i marinaru, ove bogatije filovane mi nisu toliko dobre
    u pietri nemaju inćune na marinari, fejl i nisam pao na dupe od margarite ali imaju genijalnu picu sa mocarelom tartufadom i sušenim paradajzom, koji opet nisu imali pa je došao čeri, ocena manje
    m&m, nisam bio skoro, možda grešim ali ih ne vodim kao prvi izbor, testo im se gnjecavilo pod filom


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Wed Feb 08, 2023 4:19 pm

    ovo pakleno dobro izgleda.

    i blagosloven bio ko je izmislio picu sa pestom, mortadelom i pistaćima.


    _____
    zvona i praporci
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Wed Feb 08, 2023 5:39 pm

    Ništa bez kečapa Beogradski restorani - Page 6 1233199462

    A jesu dobre te sa mortadelom baš
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Feb 08, 2023 5:47 pm

    super stvar kod tog đovanija (koji je na mestu prvog burger hausa u gradu u nikole spasića) je to što sa ulice ne ostavlja nikakav utisak niti imaš predstavu da je picerija. čak su ta tri stola uvek prazna. kad smo hteli tu da sednemo proveli su nas kroz hodnik do većeg dela u kome ima 10-tak stolova, koji je sređeniji ali ni nalik ovom bezumnom dizajniranju svega ugostiteljskog u gradu. filing je totalno studentski, kao kad bi se pored KST otvorila picerija sa idejom da mami studente. s obzirom na zabačenost ove prostorije mislim da se uvek nađe mesto, što je u m&m nemoguće čak i ponedeljkom bez rezervacije. inače bizarno, vina kuće su komuna sa fruške gore, poznata po tome što ima jedno od mojih omiljenih belih vina u srbiji (muscat petit grain) koji oni da ne bi zbunjivali goste prodaju kao - muskat tamjanika. cena je OK, oko 450rsd je čaša.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Feb 08, 2023 5:49 pm

    Zus wrote:Ništa bez kečapa Beogradski restorani - Page 6 1233199462

    A jesu dobre te sa mortadelom baš


    jesu ako se otvore za dobru mortadelu. nedavno sam se kao nešto malo žalio pa mi reklo da nema dobre mortadele u nabavci. mislim....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Јанош Винету Wed Feb 08, 2023 6:11 pm

    Имају у Zero Zero.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Wed Mar 01, 2023 5:39 pm

    Ramen u Angry Monk-u odlican, kao i pre korone.


    Beogradski restorani - Page 6 UoFfIN6
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Mar 01, 2023 6:37 pm

    komunistički obrok, nema šta


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Wed Mar 01, 2023 6:46 pm

    Opa, Ljuti pop.
    Grigorije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Notxor Wed Mar 01, 2023 6:54 pm

    Jel probao neko patku kod Kineza u Cetinjskoj? Cela je 40evra, pola valjda 20.

    ovaj
    https://www.kineskirestoran-k2.com/


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Wed Mar 01, 2023 7:08 pm

    Sve sam ispromašivao prošle subote tamo. Mislim deo je bio ok, nogice pileće, sečuanska ljuta pilećina, neki svinjski pauflek ok ali minijaturan, male porcije  a i ja sam žderonja, damplings ne valjaju ništa osim sa krabom i neki generik pirinač sa smrznutim gamborima za gospodžu Preterao sam jer smo pola sečuanske poneli. Sve u svemu najskuplji obrok za dvoje dugo nisam platio. 7.200 jebenih dinara sa 2 mala piva. Za 30-40% manje pare sam se gostio pre 2 nedelje u par odličnih solunskih kafana.

    Restoran je za upper mass porodice i biznis kinesku klijentelu. Main dishes oko 1.800 do 3.000 din i ne izdašne, a nisu patka. Nećemo se družiti više
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Wed Mar 01, 2023 9:22 pm

    kondo wrote:komunistički obrok, nema šta


    Da niste bacali atomku ubijajuci masovno sve pred sobom, te da smo se lepo iskrcali i mi i vi i podelili Japan na pola usrecavajuci ga poput Koreje, i bio bi komunisticki obrok.


    Nego, kad pricate o restoranima, videh da je zatvore Quan Ju De u Vase Pelagica. Da li mozda neko zna da se otvorio negde drugde, pod tim ili drugacijim imenom...??? To je bila prava kineska klopa.
    паће

    Posts : 40153
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Mar 01, 2023 9:24 pm

    Америчка кинеска или кинеска кинеска?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Wed Mar 01, 2023 9:24 pm

    Zus wrote:Sve sam ispromašivao prošle subote tamo. Mislim deo je bio ok, nogice pileće, sečuanska ljuta pilećina, neki svinjski pauflek ok ali minijaturan, male porcije  a i ja sam žderonja, damplings ne valjaju ništa osim sa krabom i neki generik pirinač sa smrznutim gamborima za gospodžu Preterao sam jer smo pola sečuanske poneli. Sve u svemu najskuplji obrok za dvoje dugo nisam platio. 7.200 jebenih dinara sa 2 mala piva. Za 30-40% manje pare sam se gostio pre 2 nedelje u par odličnih solunskih kafana.

    Restoran je za upper mass porodice i biznis kinesku klijentelu. Main dishes oko 1.800 do 3.000 din i ne izdašne, a nisu patka. Nećemo se družiti više


    Dakle, jesu patka Beogradski restorani - Page 6 2348298330
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Wed Mar 01, 2023 9:26 pm

    паће wrote:Америчка кинеска или кинеска кинеска?

    Kineska kineska. To je inace restoran koji je bio tik do daaaaaavne lokacije kineske ambasade i uvek je bio prepun Kineza. Em se po tome vidi da je to to, em sto su zaista imali veliki broj cudnih i autenticnih jela koja nisam vidjao po drugim "kineskim" restoranima u gradu, bilo kojih provenijencija...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Mar 01, 2023 9:38 pm

    Bilo nekad Filipe, već duže vreme je prilično nejestivo
    Čak i ako preživiš torturu konobara sa "brte to ti je neko sranje za kineze, uzmi piletinu s kikirikijem ja ti garantujem...."


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40153
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Mar 01, 2023 9:43 pm

    Па има тих срања за Кинезе, није да нема. Као што они не подносе млеко (не варе га) и џигерицу (горка им је), тако и код њих има ствари које мени буде успомене на детињство, кад смо се играли око Комбината, по разним ђубриштима његовим.

    А ово што се ваља као кинеска клопа (не тамо где су муштерије Кинези из Кине, него одомаћени из енте генерације, те домороци), то јесте кинеско у смислу да су га измислили Кинези по САДу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Mar 01, 2023 9:50 pm

    Filipenko wrote:
    kondo wrote:komunistički obrok, nema šta


    Da niste bacali atomku ubijajuci masovno sve pred sobom, te da smo se lepo iskrcali i mi i vi i podelili Japan na pola usrecavajuci ga poput Koreje, i bio bi komunisticki obrok.


    Nego, kad pricate o restoranima, videh da je zatvore Quan Ju De u Vase Pelagica. Da li mozda neko zna da se otvorio negde drugde, pod tim ili drugacijim imenom...??? To je bila prava kineska klopa.
    Jeste - dok nije postala treš, što je bio veliki udarac.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Wed Mar 01, 2023 10:00 pm

    OK, verujem vam, godinama nisam bio tamo. Skoro sam se provozao tuda i mislio da vidim sta sad rade, kad ono, nekakva internacionalna skola za elitnu decu.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Indy Wed Mar 01, 2023 11:15 pm

    kondo wrote:komunistički obrok, nema šta

    Varaš se ako misliš da Sosa nije jeo tako, a i bolje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Mar 01, 2023 11:19 pm

    Sosa who? Borna Sosa?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Beogradski restorani - Page 6 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 4:07 pm