Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Thu Sep 29, 2022 8:42 pm

    Margit Savović wrote:Mene je danas prvi put uhvatilo nešto a la napad panike. Gledala sam u čartove i ide nam gora kriza nego 2008. Manijak sutra anektira Donbas i plašim se all-out rata. OPEC će izgleda da ograniči sutra output.

    kolosalni bolid


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Thu Sep 29, 2022 8:44 pm

    ja cu da sirim neutemeljeni optimizam. mislim da ce posle ovoga krenuti deeskalacija.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Thu Sep 29, 2022 8:45 pm

    ovo ce da lici na nesto kao podela koreja kada je kina bila svetski parija koji deluje samo kroz ruse.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Thu Sep 29, 2022 9:26 pm

    Mene u čitavoj stvari brine jedna stvar, a to je da je Putin uništio Nordstream, jer ako je lud da to uradi onda je lud i da prospe taktičke nuklearke po Ukrajini.
    Jako bih voleo da se varam.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Thu Sep 29, 2022 9:28 pm



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by disident Thu Sep 29, 2022 9:35 pm

    Ja se nadam nekoj apokalipsi i kolapsu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Uncle Baby Billy Thu Sep 29, 2022 9:36 pm

    polni kontakt wtf


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    rumbeando

    Posts : 13713
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Thu Sep 29, 2022 9:48 pm

    ​ 

    The President of Russia [Vladimir Putin in his telephone conversation with the President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdogan] gave a fundamental assessment of the unprecedented sabotage, in fact, an act of international terrorism against the Nord Stream 1 and Nord Stream 2 gas pipelines. It was noted that Russia is bringing this issue up for urgent discussion in the UN Security Council.
    http://kremlin.ru/events/president/news/69460
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Thu Sep 29, 2022 9:50 pm

    Notxor wrote:Mene u čitavoj stvari brine jedna stvar, a to je da je Putin uništio Nordstream, jer ako je lud da to uradi onda je lud i da prospe taktičke nuklearke po Ukrajini.
    Jako bih voleo da se varam.
    neki EMP test visoko iznad Arktika bi imao mnogo veći efekat i to bez žrtava

    btw

    rujofil

    Posts : 479
    Join date : 2016-04-16

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rujofil Thu Sep 29, 2022 9:50 pm

    Notxor wrote:Mene u čitavoj stvari brine jedna stvar, a to je da je Putin uništio Nordstream, jer ako je lud da to uradi onda je lud i da prospe taktičke nuklearke po Ukrajini.
    Jako bih voleo da se varam.
    Na vise mesta ovo vidim pa da pitam, zasto bi RU unistila NS1&2 ?
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Thu Sep 29, 2022 10:01 pm

    po meni jedino zato da bi imali adut da unište i onaj norveški gasovod, sve ostalo nema šanse da su oni
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Thu Sep 29, 2022 10:12 pm

    Ma ne verujem ni ja da su Rusi, ali ako jesu onda mi se to nikako ne sviđa.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Sep 29, 2022 10:38 pm

    Beloruski opozicionar, fwiw

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 29, 2022 10:43 pm

    Nema takvog ultimatuma. Realno, ovo je najgora vest ovih dana.
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Sep 29, 2022 10:44 pm

    Džon Helmer, koji je, onako, ponekad pouzdan a ponekad ne (ko Brkićev Tabloid Rat u Ukrajini - Page 2 1399639816 ), krivi Poljake za gasovod.

    http://johnhelmer.net/the-bornholm-blow-up-repeats-the-bornholm-bash-poland-attacks-germany-and-blames-russia/

    pre godinu i po dana je pisao o poljskim pokušajima da ometaju i sabotiraju radove na st2 baš kod Bornholma, u međunarodnim vodama (ovaj tekst je linkovan u gornjem, koga mrzi da čita).

    http://johnhelmer.net/the-bornholm-bash-the-baltic-bluff-the-blinken-blink-the-retreat-of-force-from-war/


    nemam neko jako uverenje, kačim ovo jer je relativno detaljna (najdetaljnija koju sam dosad video) i donekle ubedljiva tvrdnja ko stoji iza toga.
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Sep 29, 2022 10:45 pm

    Mór Thököly wrote:Nema takvog ultimatuma. Realno, ovo je najgora vest ovih dana.

    plus bočna vest da se beloruska železnica navodno (!) sprema za prijem i prevoz trupa i opreme

    https://t.me/ZGorokhoV/7860
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Thu Sep 29, 2022 10:47 pm

    Meni je to realno taman kao kad bih pročitao da su Crnogorci bez dozvole Amerike minirali deo pruge Beograd-Bar koji prolazi kroz Bosnu.
    Uz dozvolu Amerike? 100%.

    edit: O poljskom miniranju NS


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Sep 29, 2022 10:56 pm

    В ГУР Минобороны Украины оценивают угрозу применения Россией тактического ядерного оружия на Украине как "очень высокую", сообщил представитель украинской военной разведки Вадим Скибицкий.
    "Удары, вероятно, будут нацелены на места вдоль линии фронта, где дислоцируется большое количество личного состава и техники, а также по важным командным центрам и критической инфраструктуре. Чтобы их остановить, нам нужны не только зенитные, но и противоракетные системы", — заявил Скибицкий.
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Thu Sep 29, 2022 10:59 pm

    genijalno, hajde da predjemo i taj prag ludila


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 29, 2022 11:03 pm

    [quote="Del Cap"]
    В ГУР Минобороны Украины оценивают угрозу применения Россией тактического ядерного оружия на Украине как "очень высокую", сообщил представитель украинской военной разведки Вадим Скибицкий.
    "Удары, вероятно, будут нацелены на места вдоль линии фронта, где дислоцируется большое количество личного состава и техники, а также по важным командным центрам и критической инфраструктуре. Чтобы их остановить, нам нужны не только зенитные, но и противоракетные системы", — заявил Скибицкий.

    Again, ne slaze se logicki sa mobilizacijom i jos i ovim beloruskom pripremom za ulazaku rat. Nema potrebe za tim dok misle ili izgleda da misle da mogu konvencionalno da dobiju rat. E sad, sto to Ukrajinci potenciraju, to se da razumeti.
    Tovar

    Posts : 446
    Join date : 2022-04-29

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Tovar Thu Sep 29, 2022 11:04 pm

    Del Cap wrote:Beloruski opozicionar, fwiw


    Malo vjerojatno, pogotovo s obzirom na izvor. Vidimo kako ide mobilizacija u Rusiji, a šta bi tek bilo u Bjelorusiji?! Uostalom, i na početku rata se spominjao mogući napad Bjelorusa, pa od toga nije bilo ništa. Lukašenko nije toliko glup. Avantura u Ukrajini skupo bi ga koštala i toga je svjestan.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 29, 2022 11:06 pm

    Pa nije pitanje dal je on glup, nego dal mu je otvoren prozor u kancelariji
    Tovar

    Posts : 446
    Join date : 2022-04-29

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Tovar Thu Sep 29, 2022 11:11 pm

    Mór Thököly wrote:Pa nije pitanje dal je on glup, nego dal mu je otvoren prozor u kancelariji

    Istina, mogao bi se okliznuti i pasti kroz prozor. Ali bi mogao i osvanuti na banderi, dok rulja oduševljeno kliče.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 29, 2022 11:14 pm

    Pa istina. Ali on se licno verovatno vise plasi Putina.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Sep 29, 2022 11:15 pm

    Po svemu što znam, Belorusi su odlučno protiv mešanja u taj rat i ne bi to išlo.

    Rat u Ukrajini - Page 2 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 6:54 pm