Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 11:01 am

    kondo wrote:nešta za filipa


    Crna Gora - Page 2 FWWe1gCWYAAHsBj?format=jpg&name=900x900


    Ovo je sprdnja, ali ono gore su realne stvari.

    Sto se Lole Smiljanica tice, konacno je svoj na svome.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 29, 2022 12:27 pm

    Ma covece bre zar ne vidis da je ovo samo deo veceg dogovora? MPC, ovaj temeljni ugovor..
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 29, 2022 12:29 pm

    Jebo mater, ovde samo Ameri rade na stabilizaciji regiona, ovi Šojići iz EU su no comment.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 2:12 pm

    Naravno da je deo sireg dogovora, koji je u svakom segmentu na nasu stetu.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Wed Jun 29, 2022 2:22 pm

    Nije, i ne bi na njega pristali da je u svakom segmentu na njihovu stetu. Svuda su pritisli da se problemi rese, i da ko koci prestane da koci. U Makedoniji je to bila SPC, u CG vlast/pritisak DPS i CG nacionalista. SPC je u CG sad dobila sta je htela, a u Mkd se odrekla necega sa cim ionako nije znala sta ce i sto je i njoj bio problem. Win win. The art of the deal koji je preziveo Trampa i postao trajni modus US politike na Balkanu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 2:54 pm

    Da ti sklapas win win sporazume, zavrsio bi sa manje teritorije, manje moci, manje uticaja i manje bogatstva. Jedino sto vucko iz ovoga izlazi licno bogatiji. Ovi win winovi ce se pokazati katastrofalno (jer cemo sledece izazove cekati sa manje moci, bogatstva, uticaja, teritorije), istorija nece stati da se upodobi sa win win sporazumima.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Jun 29, 2022 3:05 pm

    pa kad ljudi u Mkd neće da budu Srbi, nego se nazovu imenom grčkog šumskog plemena.
    Što se mene tiče mogli su da se nazovu i Ptolomeji, kao što su i Albanci nastali od Pelazga - sve neki "autohtoni".
    Problem u CG što bi neko izjednačavanje SPC i CPC ozbiljno zaljuljalo brod, i to samo budala ne vidi, a Dritan nije budala za razliku od DPS, SDP, SD budaletina.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 3:31 pm

    Da, imamo ozbiljne probleme u crnoj gori, ali smo makar sebe resili pitanja prevlake. To je ta vrsta posledica win win sporazuma koje smo sklapali pobedjujuci sve sa po 5:0
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 3:44 pm

    Izdaja, a sta bi drugo bilo.



    "Najviše smo potencirali teme saradnje i to otvora buduće horizonte. Dozvolite da dam obaveštenje na moj upit. Predsednik Vučić je uspeo da reši još jedno pitanje koje je značajno za Crnu Goru. On je pozvao ministra unutrašnjih poslova i zamolio da je praksa koja je postojala promeni i da od 1. jula svi građani Crne Gore mogu da u Srbiju dođu bez ikakvih restrikcija", zaključio je Abazović naglasivši da se to odnosi i na crnogorske političare, poslanike i članove vlade.


    Orci se pustaju bez ogranicenja. Mislili smo da je Denetor lud, ali da je Vucic bio stjuard Gondora, on ne da ne bi branio Ozgilijat od crnogoraca, vec bi ga porusio da im se ne nadje na putu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 3:48 pm

    Crno-orci! Crna Gora - Page 2 Having-idea-yellow-emoticon-cartoon-emoji-character-vector-illustration-159377741 Kako se ranije nisam setio...

    Crni-irci, na ukrajinskom.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Wed Jun 29, 2022 4:13 pm

    Filipenko wrote:Da ti sklapas win win sporazume, zavrsio bi sa manje teritorije, manje moci, manje uticaja i manje bogatstva. Jedino sto vucko iz ovoga izlazi licno bogatiji. Ovi win winovi ce se pokazati katastrofalno (jer cemo sledece izazove cekati sa manje moci, bogatstva, uticaja, teritorije), istorija nece stati da se upodobi sa win win sporazumima.

    Nema ovo nikakve veze sa Vuckom, samo sa Ukrajinim i americkom stabilizacijom Balkana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 5:48 pm

    U sirem smislu da, ali to nametanje dolazi iz nase nesposobnosti i nezelje da jasno delujemo.

    Na primer, da smo pocistili sve strane spijune u SPC (pola vladika) ili da smo uveli reciprocitet prema Crnim Orcima, mozda bi se stabilizacioni kompromis razvijao na linijama razgovora koliko Srbima ide ministarstava u Crnoj Ori i o kojim je ministarstvima rec u zameni za labavije uslove za izdavanje viza Crnim Orcima, ili o tome da li SPC moze da dobije regulisano pitanje Decana u zamenu za poruke mira i tolerancije.

    Umesto toga stabilizacioni kompromis se radi na liniji toga da zadovoljimo Abazovica i da Prle udeli sto vise tomosa (slutim da ovo sto je uruceno jugozapadnim Vulgarima nece biti poslednji tomos koji ce Prle uruciti), dok se Vucic tovari lovom od nase hrane i provizija za nabavku struje i gasa.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 29, 2022 7:05 pm

    Da pocistimo SVE strane spijune u crkvi - tek bi onda potpisali, osim ako ne mislis da u crkvi pretezu zapadni "spijuni"
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Wed Jun 29, 2022 7:07 pm

    Od svih zabavnih stvari najzabavnija je ova Filipova zabrinutoat za SPC, sa sve ovim "mi".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 7:19 pm

    Naravno da pretezu zapadni spijuni. Irinej Bulovic, glavni kadrovik crkve poslednjih 30 godina, je britanski spijun. Pogledaj samo koliko se vladika namnozilo od Pavla naovamo, od 18 vladika pod poslednjim valjanim patrijarhom (Germanom) sada smo na skoro 60. I gle cuda, nisu se naotvarali eparhija po Ukrajini, Vulgarskoj i Rusiji, nego po Dizeldorfima, Buenos Airesima, Skadinavijama, Svajcarskama.

    Nasa tzv. crkva je izbusena kao sito sa narkomanima vladikama koji se zamonase i onda u roku od 2-5 godina sledi njihov meteorski uspon do vrhova crkve. To sigurno ne radi FSB. A to sto crkva stalno nesto spominje Ruse i divi im se, to je samo njihova bolesna fora za zazivanje pravoslavnog carstva koje ce uspostaviti neko drugi, a mi cemo pametni da gledamo iz prikrajka, dok u medjuvremenu saradjujemo sa hordama zla sa zapada koje ih drze na uzici. SPC je za Ruse ko i Vucic sto je.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 7:24 pm

    Erős Pista wrote:Od svih zabavnih stvari najzabavnija je ova Filipova zabrinutoat za SPC, sa sve ovim "mi".


    Ja uopste nisam zabrinut za SPC jer mene SPC kao takva ne interesuje. Verovatno bih je zabranio kada bih imao moc u ovoj drzavi. Ali me interesuje SPC kao eksponent drzavne moci, dakle snage svih nas skupa, i organ™ uticaja na okolinu. Drugim recima, kao instrument projektovanja snage, kakve-takve. Dakle, ne interesuje mene rasprava o crkvenim pitanjima, niti da li je Hristos imao bracu i sestre, koje ce jevandjelje da preteze u slucaju kontradiktornosti itd. Mene zanima da li i koliko SPC moze da posluzi drzavnim interesima (ne Vucicevim, govorim o teoretskoj situaciji da drzavom upravlja neko valjan) i da li je u stanju da projektuje nase interese. Zato nema sta srpska crkva da daje tomose bez saglasnosti i dozvole drzave. Ova crkva daje tomose na mufte u saradnji sa tzv. drzavnim vrhom, u zamenu za kintu, u ime "stabilizacije".

    Ovakva crkva je sve osim toga, i sluzi da stranci projektuju svoju snagu i obmane na nas i stoga je treba ukinuti, ovakvu kakva je.

    Zanimljivo da dolazim na isto ishodiste u svakoj varijanti Crna Gora - Page 2 2952840586
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Wed Jun 29, 2022 7:46 pm

    Evo nije me mrzelo da bacim pogled na vladike koji su trenutno na teritoriji Srbije i bivse Jugoslavije. Od svih njih, dvojica imaju neke veze sa Rusijom - banatski episkop Nikanor je bio u Rusiji (ali je posle toga bio i u Nemackoj na postdiplomskim) i Gerasim gornjekarlovacki (ne zajebavam, i ta eparhija postoji, iscepkali su ih na gomilu sitnih komadica) je bio u Moskvi i to je to. Zaista centralne osobe u crkvi, nema sta.

    Ostali su sve neki obrazovani na Distrikt ov Kolumbija, Njujork, N(j)emacka, Atina, Solun tralalala, doktoranti na univerzitetima u Rimu, cak i sa Sorbone. Ima i specijalaca, tipa sto su dovedeni iz Bukuresta ili sto su diplomirani filolozi. Takodje, mnogi od ovih su se vrteli po pozicijama na zapadu, odnosno neko vreme su "sluzili" u Los Andjelesu, Njujorku, Londonu, svuda tamo gde je velika potreba za Srbima i powerslavljem.

    Ima mozda 2-3 da su se uspeli kroz nize redove kao staresine namastira i slicno. Irinejevi kadrovi uglavnom dolaze sa studija u Erlangenu u Nemackoj, u Engleskoj i u Rimu. Ima ih par koji su bili u Izraelu, ali to da kazemo da ne racunam, jbt tamo se valjda i ide.

    Dakle, ovo su episkopi koji su trenutno u Srbiji i okolini. Nisam ni gledao one sto su po rasejanju, to racunam da je davno zavrbovano. Zanimljiva tema, za Filipov kutak.

    P.S. Pahomije je postdiplomske proveo u Japanu, vrh! Tamo je verovatno navikao na male ljude...
    fikret selimbašić

    Posts : 9550
    Join date : 2020-06-19

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by fikret selimbašić Wed Jun 29, 2022 7:49 pm

    Filipenko wrote:Naravno da pretezu zapadni spijuni. Irinej Bulovic, glavni kadrovik crkve poslednjih 30 godina, je britanski spijun. Pogledaj samo koliko se vladika namnozilo od Pavla naovamo, od 18 vladika pod poslednjim valjanim patrijarhom (Germanom) sada smo na skoro 60. I gle cuda, nisu se naotvarali eparhija po Ukrajini, Vulgarskoj i Rusiji, nego po Dizeldorfima, Buenos Airesima, Skadinavijama, Svajcarskama.

    Nasa tzv. crkva je izbusena kao sito sa narkomanima vladikama koji se zamonase i onda u roku od 2-5 godina sledi njihov meteorski uspon do vrhova crkve. To sigurno ne radi FSB. A to sto crkva stalno nesto spominje Ruse i divi im se, to je samo njihova bolesna fora za zazivanje pravoslavnog carstva koje ce uspostaviti neko drugi, a mi cemo pametni da gledamo iz prikrajka, dok u medjuvremenu saradjujemo sa hordama zla sa zapada koje ih drze na uzici. SPC je za Ruse ko i Vucic sto je.

    To pastiri slijede stado.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7165
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jun 29, 2022 8:09 pm

    Filipenko se razume u crkvu kao casna sestra u grupni seks.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Wed Jun 29, 2022 8:18 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Filipenko se razume u crkvu kao casna sestra u grupni seks.

    Хммм... примљен је.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Zus Wed Jun 29, 2022 9:21 pm

    Trst je naš
    Crna Gora - Page 2 Img_2056
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by MNE Thu Jun 30, 2022 10:19 am

    Filipenko wrote:
    Erős Pista wrote:Od svih zabavnih stvari najzabavnija je ova Filipova zabrinutoat za SPC, sa sve ovim "mi".


    Ali me interesuje SPC kao eksponent drzavne moci, dakle snage svih nas skupa, i organ™ uticaja na okolinu. Drugim recima, kao instrument projektovanja snage, kakve-takve. Dakle, ne interesuje mene rasprava o crkvenim pitanjima, niti da li je Hristos imao bracu i sestre, koje ce jevandjelje da preteze u slucaju kontradiktornosti itd. Mene zanima da li i koliko SPC moze da posluzi drzavnim interesima (ne Vucicevim, govorim o teoretskoj situaciji da drzavom upravlja neko valjan) i da li je u stanju da projektuje nase interese. Zato nema sta srpska crkva da daje tomose bez saglasnosti i dozvole drzave. 
    konačno iskreni srpski vjernik
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 30, 2022 11:53 am

    Boga njet, ali crkva je vazna kao drzavna institucija. Filipova SPC kako je on zamislja je bukvalno CRS (Crkva Republike Srbije).
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Thu Jun 30, 2022 12:22 pm

    А што, зар није?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Filipenko Thu Jun 30, 2022 12:46 pm

    Jesu kad je kinta u pitanju, a za ostalo bi da imaju autonomiju...

    Crna Gora - Page 2 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 03, 2024 1:42 am