Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija i Ukrajina

    rumbeando

    Posts : 13714
    Join date : 2016-02-01

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by rumbeando Thu Apr 28, 2022 5:32 pm

    fikret selimbašić wrote:Iz dnevnika senatora Marfija:

    https://chrismurphyct.medium.com/belgrade-sarajevo-pristina-brussels-750911a2bd07
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 28, 2022 5:43 pm

    Cousin Billy wrote:
    Del Cap wrote:Znam da znate Srbija i Ukrajina - Page 2 1399639816 ali neka ostane napisano da je ta teza glupost i još jedan u neprekidnom nizu marifetluka. Sankcije uvodi vlada (kao što je početkom marta, isto u isteklom mandatu, pristala da uvede sankcije V. Janukoviču i grupi ukrajinskih političara) a ne skupština, za to ne treba nikakva društvena većina (mada je demokratski poželjno), ne treba skupština da glasa o tome i ne treba vladajuća struktura da pošto-poto želi da deli odgovornost za to sa drugim akterima. Redovan posao kao i svaku drugi, izvolite.

    mene ne bi previše začudilo da se raspiše referendum o sankcijama Rusiji.

    Ma jok. U pravu je B.Jaksic. Molice Ruse da se dogovore da Srbija uvede neke nepotpune sankcije, a da se ovi ne naljute. 90% da je to plan.
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Thu Apr 28, 2022 5:50 pm

    Rekoh ranije, kad kažemo sankcije podrazumevamo mislim 30+ konkretnih mera koje se pojedinačno usvajaju, a deo njih datira još od 2014. Ono o sankcionisanju Janukoviča je npr jedna od tih mera i to je već usvojeno (prva od sankcija vezanih za rat u Ukrajini). Može da uvodi deklarativno deo po deo, neke stare, manje relevantne itd. Formira se radna grupa, pa dok se to negde sprovede, mogu da prođu meseci.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 28, 2022 5:55 pm

    S druge strane, ne bi me cudilo da EU uvede zabranu saobracaja (bilo kog) za Rusiji preko njene teritorije, vazdusnog prostora. Sto bi efektivno imalo stvarnog uticaja samo na WB. U rigoroznijoj varijanti - ako letite za Rusiju, ne mozete kod nas. Sve je moguce sada.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by kondo Thu Apr 28, 2022 6:00 pm

    Sasvim sam siguran da se ta politika upravo odvija ovako kako se komentariše ovde


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Летећи Полип Thu Apr 28, 2022 6:00 pm

    Erős Pista wrote:


    Dobri, stari Vlada Gligorov. Kad ti ponestane Nipama, samo ga pustis, i glava sama klone.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Thu Apr 28, 2022 6:06 pm

    Srbija i Ukrajina - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Летећи Полип Thu Apr 28, 2022 6:09 pm

    A kenja. Ne moze sa EU nista preko reda, Amerika se tu nista ne pita... A Bugarska i Rumunija?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Thu Apr 28, 2022 6:17 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Thu Apr 28, 2022 6:24 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:"nazovi me za sezdeset dana". i ovaj kaze "dogovoreno". i jos kaze da ga dugo poznaje. ahahahaha.

    Strance ne laže previše tj nema loš ugled u tom smislu. Mi domaći smo naravno boranija.
    avatar

    Posts : 18370
    Join date : 2014-12-12

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by beatakeshi Thu Apr 28, 2022 6:43 pm

    Jesmo mi premestili ambasadu u Jerusalim? (Ozbiljno pitam)
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Thu Apr 28, 2022 6:43 pm

    Ne
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 28, 2022 6:47 pm

    U nebeski Jerusalim
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Thu Apr 28, 2022 6:48 pm

    Dogodine!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 28, 2022 6:48 pm

    Srbija i Ukrajina - Page 2 1399639816
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by kondo Thu Apr 28, 2022 8:21 pm

    šta će rusi bez naših jabolki kad zagudi ruska zima

    mogao bi bajaga nešto da speva


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Janko Suvar Fri Apr 29, 2022 5:59 am

    Mislim da je ovo možda pravi trenutak da Srbija napusti ulogu Buridanovog magarca - to je magarac koji je birajući između dva plasta cena - gledajući levo i desno - na kraju umro od gladi, kaže zamenik predsednika Stranke slobode i pravde Borko Stefanović, komentarišući aktuelnu situaciju na svetskoj političkoj sceni. On navodi da bi najbolja bila ona vlada koja bi Srbiju "definitivno strateški i nepovratno usmerila u pravcu Zapada". "Podržali bismo sankcije koje pogađaju režim Vladimira Putina, oligarhiju oko njega, ljude koji su odgovorni za ratne zločine u Ukrajini i sve ono što ne pogađa ruski narod i ruske građane", rekao je, upitan stavu SSP prema sankcijama Rusiji. Na pitanje da li bi SSP bila spremna da uđe u Vladu sa SNS, kako bi se Srbija okrenula ka EU i prevazišla postojeće okolnosti, kaže da ne bi ušli u Vladu i da su to više puta rekli, iako se mogu čuti neki šumovi. "Mi smo opoziciona stranka i ostaćemo opoziciona stranka, najčvršća moguća stranka koja će ukazivati na loše poteze vlasti", navodi Stefanović.

    U svetlu „gasnog rata“, upitan da li bi kao bivši funcioner DS i pregovarač u timu sa NIS-om  iz ove perspektive rekao da je taj posao najgori posao veka, a ne najbolji, kako su ga tada proglasili, a kada je ceo energetski sektor Srbije faktički izručen Rusima, Stefanović je rekao da je to „očigledno to bila politička odluka, na najvišem državnom nivou“, a da je on vodio pregovore o socijalnom aranžamanu, o zaštiti prava radnika u NIS-u. „Pitanje je pod kojim uslovima je NIS prodat Rusima, a to su uslovi – famozni Južni tok koji se nikad nije desio i Banatski dvor kao gasno skladište – koje se desio. Da zanemarimo Kosovo, SB, taj posao – kada se zna da se nikad nije desio Južni tok – to jeste loš posao“, navodi, dodajući da niko tada nije pretpostavio šta će se desiti.


    Predsednik Pokreta slobodnih građana Pavle Grbović kaže za N1 da jeste za ponavljanje beogradskih izbora i da bi opozicija uvek trebalo da insistira na tome, ali da će ako do njih dođe, njegov pokret izaći ili sam ili sa sasvim novim partnerima, jer koalicija Ujedinjeni za pobedu Srbije, kako je već ocenio, faktički više ne postoji, i nastupiti opet sa istim subjektima, "bilo bi uvredljivo". Smatra da je opozicija, iako nije pobedila u Beogradu, na korak do promene u glavnom gradu, i ako izbori budu ponovljeni krajem godine, kao što je predložio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, imaće šest meseci da se regeneriše. Kada se radi o sankcijama Rusiji i usklađivanju sa evropskom politikom, ističe da se ne zalaže za sankcije protiv ruskog naroda, već samo protiv državnog vrha iz Moskve, i da je apsolutno za usklađivanje srpske politike sa EU, jer "tako treba".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 29, 2022 6:12 am

    Sankcijice
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 29, 2022 6:17 am

    kondo wrote:šta će rusi bez naših jabolki kad zagudi ruska zima

    mogao bi bajaga nešto da speva

    Viz
    Pispani viz za Harkiv
    Gomilj, Pitrivgrad
    Viz
    Na vizu izguzvani oklop
    Z-Tankiva
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Fri Apr 29, 2022 7:51 am

    Mór Thököly wrote:
    kondo wrote:šta će rusi bez naših jabolki kad zagudi ruska zima

    mogao bi bajaga nešto da speva

    Viz
    Pispani viz za Harkiv
    Gomilj, Pitrivgrad
    Viz
    Na vizu izguzvani oklop
    Z-Tankiva

    Srbija i Ukrajina - Page 2 3579118792 Srbija i Ukrajina - Page 2 3579118792 Srbija i Ukrajina - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Filipenko Fri Apr 29, 2022 8:59 am

    Mór Thököly wrote:
    kondo wrote:šta će rusi bez naših jabolki kad zagudi ruska zima

    mogao bi bajaga nešto da speva

    Viz
    Pispani viz za Harkiv
    Gomilj, Pitrivgrad
    Viz
    Na vizu izguzvani oklop
    Z-Tankiva

    Gimilj
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Janko Suvar Fri Apr 29, 2022 9:29 am

    Nema pojma sta da radi Srbija i Ukrajina - Page 2 1143415371 



    Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić doneo je odluku da odloži svoje obraćanje za sedam dana i obrati se naciji u petak, 6. maja 2022. godine u 18.00 časova, navodi se u saopštenju.

    „Vučić će imati narednih dana brojne važne razgovore o budućnosti Srbije, kao i značajne sastanke u pripremi planova i programa, koji su od najvećeg interesa za budućnost Srbije, te će u koordinaciji sa premijerkom Anom Brnabić izneti suštinske zaključke o putu Srbije i narednim potezima u petak, 6. maja. 2022. godine“, navodi se u saopštenju iz njegovog kabineta.
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by MNE Fri Apr 29, 2022 9:31 am

    Janko Suvar wrote:Nema pojma sta da radi Srbija i Ukrajina - Page 2 1143415371 



    Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić doneo je odluku da odloži svoje obraćanje za sedam dana i obrati se naciji u petak, 6. maja 2022. godine u 18.00 časova, navodi se u saopštenju.

    „Vučić će imati narednih dana brojne važne razgovore o budućnosti Srbije, kao i značajne sastanke u pripremi planova i programa, koji su od najvećeg interesa za budućnost Srbije, te će u koordinaciji sa premijerkom Anom Brnabić izneti suštinske zaključke o putu Srbije i narednim potezima u petak, 6. maja. 2022. godine“, navodi se u saopštenju iz njegovog kabineta.
    kulturni izraz za zavrtanje jaja
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Janko Suvar Fri Apr 29, 2022 9:36 am

    nista, na svetog Georgija Pobedonosca, prigodno.
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Fri Apr 29, 2022 9:36 am

    čeka da izgori škola zajedno sa dnevnicima.

    Srbija i Ukrajina - Page 2 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 8:57 pm