Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Džon le Kare

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by Notxor Wed Feb 23, 2022 11:14 pm

    Ok ti je naracija, ali idi na sajt koji sam okačio.
    Ima i zvučnih poruka. Pusti više njih u isto vreme. Zvuči kao Laurie Anderson.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by Bleeding Blitva Wed Feb 23, 2022 11:17 pm

    @Polip Džon le Kare - Page 2 3579118792

    A ništa, jedan vijek unazad i golubovi pismonoše su next best thing Džon le Kare - Page 2 1233199462


    Notxore, dobar ti je potpis Džon le Kare - Page 2 1233199462 Džon le Kare - Page 2 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by Erős Pista Wed Feb 23, 2022 11:18 pm

    Летећи Полип wrote:
    Notxor wrote:Sledi istinita priča od pre par dana.

    Trebali mi viber i discord accounti i odem na estonski sajt sa virtuelnim telefonskim brojevima  preko kog se smsom registruje na instagram, facebook, plaća se paypal i slična sr*nja tako što se prijaviš njihovim brojem, stigne sms poruka koju naravno svi vide, ali koga briga.

    Sve može ali viber i discord jok.

    Kupim karticu kod smrdljivog MTS-a, uzmu mi podatke, ubacim karticu u bekap telefon, registrujem se na pomenute servise i izvadim karticu iz telefona.

    I kako sad čovek da se bavi špijunažom? /s


    Nikako, brate moj. Stegli su nam jaja da ne mozemo nikuda. Nekad ti je trebao sesir, kaput, i saka kovanica u dzepu, pa da budes gradski fantom. Sad verovatno i pomocu plombi mogu da te lociraju.


    E, a nekada se setas gradom, sa svrhom, i boli te kurac. Udjes u govornicu, prodzaras malo dzepove - i par kovanica ti magicno zaskripe medju prstima. Ubacujes ih u parat - Cangrc! - Cangrc! Shhhhhk, shhhk, shhhhhk! Tut - Tuuut! Tut - Tuuuut!

    - Izvolite!
    - Halo, Centrala! Povezite me za 357 Rue montparnas, s'il vous plait!
    - Samo momenat, monsieur!
    Tuuuuuuuuuuut Tuuuuuuuuut!
    - Halo!
    - Zhana...
    - Halo, ko je to!
    - Zhana, to sam ja - Gi!
    - Gi... Ti si ziv... (placno)
    - Ziv sam, Zhana...
    - Ali, Gi... Rekli su mi da si poginuo u Alziru. Pokazali su mi tvoju krvavu kosulju...
    - Ziv sam, Zhana. Izdalu su me - Oberin, Batist, Marsando - svi!
    - Gde se nalazis? Zasto ne dodjes kuci!?
    - Ne mogu, prate me. A verovatno prisluskuju i ovaj razgovor. Srescemo se u uvece u osam, na mestu gde sam ti citao Prevera!
    - Hocu, Gi! Volim te...
    - Je t'aime aussi, mon amor.
    - Gi....
    Tuuuut Tuuuut !


    Inspektor Zan Marsando, procelavi dezmekasti muskarac u pedesetim godinama, skida slusalice s usiju, i odlaze olovku i papir na kojem je zapisivao razgovor. Uzima dubok srk kafe iz svoje solje, i pali cigaretu. Piksla se neprimetno stvorila kraj njegove ruke.

    - Misel!
    - Recite, Inspektore!
    - Koga imamo na terenu u ru monparnas?
    - Zisken i Fos su tamo dezurni, ali su poslati kao pojacanje raciji na komuniste u "Lenjinovoj dolini".
    - Mon Dieu, pa znaci da nikog nema tamo sad!
    - Nema, inspektore!
    - Ti Boga!

    Inspektor Marsando zurno ustaje iz stolice, i glockajuci cigaru navlaci bez mantil preko ledja. Crni sesir mu se neprimetno stvara kraj ruke, i prekriva njegovu blistavu celu.

    - Zovi dole garazu da mi obezbede jedan sluzbeni auto!
    - Razumem, Inspektore!
    - Ah, bez starca nema udarca... On y va!

    Tiho prostenja inspetor i, zveckajuci postapanim cipelama, uputi se kroz hodnik zgrade DGSE za Ile de France...




    E, tako bi to nekad bilo. A sad bi te odmah uhvatili nekim elektricnim sranjem.

    Džon le Kare - Page 2 3579118792 Džon le Kare - Page 2 3137070404


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by Notxor Wed Feb 23, 2022 11:32 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Notxore, dobar ti je potpis Džon le Kare - Page 2 1233199462 Džon le Kare - Page 2 1233199462

    Metanaracija tipična za 21. vek... Kris Distefano ispričao u podkastu da mu je neki ludak rekao, a možda je i izmislio, kao što je trans uncle njegove žene možda izmislio da je u zatvoru popušio Semovom sinu. Son of Sam se pominje u obe priče.

    Jbga. Mislili smo da će budućnost biti Star Trek, a  više liči na štivo William S. Burroughsa


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by Sotir Wed Feb 23, 2022 11:46 pm

    Na Scrotie McBoogerballsa.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by Bleeding Blitva Wed Feb 23, 2022 11:50 pm

    Notxor wrote:
    Bleeding Blitva wrote:
    Notxore, dobar ti je potpis Džon le Kare - Page 2 1233199462 Džon le Kare - Page 2 1233199462

    Metanaracija tipična za 21. vek... Kris Distefano ispričao u podkastu da mu je neki ludak rekao, a možda je i izmislio, kao što je trans uncle njegove žene možda izmislio da je u zatvoru popušio Semovom sinu. Son of Sam se pominje u obe priče.

    Jbga. Mislili smo da će budućnost biti Star Trek, a  više liči na štivo William S. Burroughsa
    Ma da, vidila sam kod Gingera, i prva misao mi je bila da izmišlja, al na kraju krajeva dobar storytelling.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by паће Thu Feb 24, 2022 9:31 am

    Аман било је тих једнократних телефона још 2008. и то у тамоу, где су каснили са мобилном телефонијом неколико година за Европом. И сам сам трошио пар таквих (оно, допуњавао сам, ајде), ал' то је коштало 20$ и имало на себи тридесетак минута кад се купи.

    Фора је да носиш 1 стални са собом да као могу да те прате, а онда га у згодном тренутку испустиш у нечијим колима, па нестанеш на дан-два док ти га не врате.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18411
    Join date : 2014-12-12

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by beatakeshi Sun May 01, 2022 11:27 pm

    Slow Horses, serija, nije Le Kare ali ima taj tač. Geri Oldman kao takav, preporuka.
    avatar

    Posts : 18411
    Join date : 2014-12-12

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by beatakeshi Mon Feb 13, 2023 9:44 pm

    Slow Horses, 2. sezona.
    Ima Šerbedžija i Branko Đurić Đura. Rade je veliki glumac, Đura baš mršavo. Upropastio je lice neki botoksimafilerimaqrcimapalcima, izgleda kao baba.
    Ovo je malo odveć akciono za starog le Karea, ali u suštini to je to.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by boomer crook Mon Feb 13, 2023 11:26 pm

    vise lici na dejtonovog harija palmera iz vremena Bullet to Beijing.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by boomer crook Mon Feb 13, 2023 11:26 pm

    nije kritika vec samo konstatacija


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Džon le Kare - Page 2 Empty Re: Džon le Kare

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 10:22 pm