Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ekološki ustanak

    Anonymous
    Guest

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Guest Mon Nov 29, 2021 7:13 pm

    par nikova, ali na preskok
    avatar

    Posts : 18422
    Join date : 2014-12-12

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by beatakeshi Mon Nov 29, 2021 7:44 pm

    I dijagonalno.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by ontheotherhand Mon Nov 29, 2021 8:57 pm

    Француска национална телевизија, у ударном термину, критикује пројекте Рио Тинта у Србији (видео). Подвлачи посебно чињеницу да литијума има много више у другим европским земљама него у Србији (али нико неће Рио Тинто у својој земљи).



    Last edited by ontheotherhand on Mon Nov 29, 2021 9:04 pm; edited 1 time in total
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3162
    Join date : 2021-09-13

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Uncle Baby Billy Mon Nov 29, 2021 9:01 pm

    паће wrote:
    Uncle Baby Billy wrote:^
    naročito ako pregazite perača prozora koji je pao sa zgrade na ulicu, onda vam daju ključeve grada i nacionalnu penziju.

    Ако је то онај перач што гине сваких десет секунди, ихај, тамо има и специјалних течајева за багеристе који их разгрћу и одвозе на рециклажу.
    naravno da je taj, evo vidite kako kradu burundi i skupljaju lajkove. znam da svi sad treba da smo jedinstveni i da ne vuče svako na svoju stranu, da imamo zajednički cilj i radnici i kradljivci intelektualne imovine, ali mora se znati neka mera

    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by ficfiric Mon Nov 29, 2021 9:50 pm

    Zbog pitanja jeste li za ili protiv Rio Tinta pretučeni mladići na SNS protestu protiv opozicije

    https://podrinske.com/zbog-pitanja-jeste-li-za-ili-protiv-rio-tinta-pretuceni-mladici-na-sns-protestu-protiv-opozicije/

    Ekološki ustanak - Page 3 Tuca-naslovna


    SNS batinaši tukli mladiće koji su vikali protiv Rio Tinta

    Sve je delovalo da je protest u organizaciji Srpske napredne stranke u Šapcu proticao mirno, dok u jednom momentu nije došljo do komešanja između oko 1.000 okupljenih ispred Osnovnog javnog tužilaštva. Niko nije imao informacije o tome šta se događa do momenta kada je na portalu nova.rs osvanuo snimak kako nekoliko maskiranih muškaraca tuče jednog mladića. Nekoliko trenutaka kasnije „Podrinskim“ su se iz Službe hitne medicinske pomoći javili Darko Kosanić, Nenad i Petar Ranković koji su pretučeni na protestu Srpske napredne stranke sa željom da javnost sazna šta se tačno ove večeri dogodilo.

    Čuli smo da je protest SNS-a u gradu i došli smo da vidimo šta se dešava. Ja sam počeo da vičem na skupu: „Jeste li za ili protiv Rio Tinta?“, jer svestan sam da svi znaju da će ta kompanija iz Loznice da potruje ostatak Srbije i otera nas iz naše zemlje. U prvom trenutku kada sam to glasno povikao neki nepoznati muškarci navukli su mi moju kapuljaču preko očiju, savili me do zemlje i počeli da šutiraju i da me iznose iz mase – započeo je svoju priču Nenad Ranković.
    Nenad su nastavili da tuku izvlačeći iz gužve. Primetni su hematomi na licu, pocepana kapuljača, a on oseća bolove u predelu rebara. Nakon što su ga sklonili od okupljenih, ostao je sa jednim od batinaša kome je i dalje, nesvestan batina koje je dobio, pokušavao da objasni šta će se desiti Srbiji i ljudima ako nastave da ćute o Rio Tintu.

    Taj čovek me je tada počeo tapšati po ramenu rekavši mi: „Opušteno, bato, biće pijaće vode, nemoj da se brineš ništa, samo nemoj da galamiš“. Za tih minut-dva koliko su me tukli povređeno mi je lice, oko mi je zatvoreno, a od šutiranja u predelu grudnog koša me bole rebra, ali neću da kukam – kazao je Nenad napominjući da se on ne bori ni za koju stranku, niti želi da se ovo politizuje, te da je on jedan običan građanin koji se bori za svoj opstanak i opstanak svoje porodice na ovim prostorima.
    Nenad objašnjava da želi da živi u svom rodnom mestu i da ga brine neizvesnost šta će da radi i gde da ode ako ne bude imao vode da se umije ili vode da pije. Darko Kosanić koji je bio sa Nenadom kaže da se sve desilo jako brzo, neočekivano i da još uvek nije svestan svega.

    Odjednom sam imao svoju kapuljaču preko očiju, nisam znao šta mi se dešava. Samo sam se borio za vazduh. To je jedino o čemu sam razmišljao, da udahnem vazduh. Nisam želeo nikom da vratim udarac, to mi nije bilo ni na kraj pameti, samo da mogu da dišem. Ne znam koliko posle toga, imao sam osećaj kao da sam se probudio, osvrćem se i shvatam da sam u autu u kom se nalazi policija koja mi je rekla da bežim odavde što dalje samo da me ne vide – govori Darko.
    Darko se sada posle svega pita od koga to treba da se krije i ko će to da ga zaštiti kao običnog građanina ako policija govori da beži i da se sakrije. Petar Ranković, Nenadov brat koji je prošao bez povreda, kaže da su ih vodili na različite strane i da su policija i ti muškarci koji su tukli njegovo brata i druga sve vreme pratili situaciju koja se dešava okolo.

    Kada su čuli negativne komentare uhvatli su nas i počeli na različite strane da vode. Kada sam se okrenuo video sam brata u prikolici kako ga udaraju, a on nije krenuo fizički na njih on je samo glasno pitao okupljene za mišljenje o Rio Tintu. Bili su dobro organizovani, ovaj koji je mene vukao govorio mi je da idemo na stranu da popričamo, nakon čega više nisam mogao da se okrenem da vidim gde su njih dvojica, jer su dva momka išla iza mene i udarala me ramenom da idem napred – priča Petar i dodaje da su ga upućivali da ide u pravcu kojim ne želi, jer niti je na tu stranu krenuo, niti živi na toj strani ali nisu mu dali mogućnost da promeni pravac kretanja govoreći da se skloni.
    Nenad, Darko i Petar kažu da imaju podršku porodice da se bore za opstanak, podršku da se bore protiv Rio Tinta i ističu da je izgleda nemoguće izbeći batine, kako Petar kaže: „Na protestu građana dobiješ batine od maskiranih muškaraca, na porotestu SNS-a dobiješ opet od njih batine, kako god okreneš tuku te“.

    Videli su me neki ljudi iz Vranjske, mesta odakle sam koji su me pitali šta ću ja tu i govoreći mi da ću ja videti za ovo. Odnosno, prete mi, ali se nadam da nisu ozbiljne. S obzirom da ništa nisam ni rekao zaključujem da jednostavno ne dozvoljavaju da im priđeš da ne bi smetao. Kada sam uspeo da nađem brata i druga oni su bili sa povredama, nesvesni da ih imaju, valjda od šoka – zaključuje Petar.
    Isidora Kovačević


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by ficfiric Mon Nov 29, 2021 10:43 pm

    "Ciji su oni sa motkama..." 2:40



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 29, 2021 11:04 pm

    Uncle Baby Billy wrote:
    паће wrote:

    Ако је то онај перач што гине сваких десет секунди, ихај, тамо има и специјалних течајева за багеристе који их разгрћу и одвозе на рециклажу.
    naravno da je taj, evo vidite kako kradu burundi i skupljaju lajkove. znam da svi sad treba da smo jedinstveni i da ne vuče svako na svoju stranu, da imamo zajednički cilj i radnici i kradljivci intelektualne imovine, ali mora se znati neka mera


    Ekološki ustanak - Page 3 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 29, 2021 11:56 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 29, 2021 11:58 pm

    "Imamo policiju"

    "Zašta vam kupujemo"
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Erős Pista Tue Nov 30, 2021 12:05 am

    Seselj, Miroljub, Bokan - to je pokazatelj da su u ozbiljnom raspadaju. Cak i Prosecni Mile vidi da ih brani samo slnajgori sljam.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by ficfiric Tue Nov 30, 2021 12:33 am

    Fotograf kog su pretukli naprednjaci: Udarali su me pesnicama u glavu i rebra
    https://nova.rs/vesti/hronika/fotografa-pretukli-sabacki-naprednjaci-udarali-su-me-pesnicama-u-glavu-i-rebra/?ref=push

    Ekološki ustanak - Page 3 1638226035-image-750x500

    Frilens fotograf Andrija Vukelić zadobio je udarac ispod oka tokom skupa Srpske napredne stranke u Šapcu, a za Nova.rs ispričao je kako je došlo do incidenta.

    „Pokrivao sam protest protiv Rio Tinta i ostali smo u Šapcu kako bismo fotografisali i SNS skup, kao i svaki drugi. Išao sam kao student, a radim i kao nezavisni fotograf. Fotografisali smo uobičajeno skup. U jednom trenutku video sam gomilu velikih ljudi sa crnim maskama i u crno obučeni kako jure ka nekome. Otišao sam da vidim sta se dešava i vidim da tuku dva čoveka desno od bine i kako ih nose“ objašnjava Vulekić za Nova.rs i dodaje:

    „Video sam kako ih šutiraju i kad sam hteo da fotografišem, spuštam aparat i vidim da sam okružen likovima u crnom. Jedan počinje da mi viče ‘daj aparat’ i počinje da me vređa. Pošto nisam dozvolio da mi uzme aparat, počeli su da me udaraju pesnicama u glavu i u rebra i pokušavali su da me obore na pod. U jednom trenutku su me udarili u oko, čuo sam drugog čoveka kako je rekao ‘nemoj, nemoj, pokvarićemo skup’ i onda su uspeli da mi skinu aparat sa vrata jer mi je pukao kaiš. Onda se gomila njih razbežala u masu ka bini, a jedan lik me je šutnuo u zadnjicu i krenuo da me gura preko ulice. Rekao mi je ‘nemoj da se vraćaš na ovu stranu’, priča Andrija.

    Ističe da je odmah nakon toga otšao do policije.

    „Bili su možda 20 metara dalje, prišao sam im i rekao šta se dogodilo i nakon toga, pošto su saobraćajci, pozvali su patrolu, koja me je odvezla u policijsku stanicu. Tamo smo dali izjavu, gde mi je rečeno da će raditi na slučaju. Zatim smo svojim kolima otišli u bolnicu gde su me pregledali. U jednom trenutku su došla dvojica policajaca koji su bili oko mene kao neka vrsta zaštite. Kad sam završio sa pregledima, odvezli su se sa nama do šabačkog mosta“, objasnio je naš sagovornik.

    Podsetimo, Srpska napredna stranka održala je danas protest ispred Osnovnog javnog tužilaštva u Šapcu, sa koga je zatražena „pravda“ za njihovog člana Dušana Prokića, koji je u subotu bio na bageru i sukobio se sa jednim od učesnika blokada Draganom Milovanovićem Crnim.

    Takođe, kako je naš portal ranije objavio, grupa aktivista je jurila muškarca koji je dobacivao skupu protiv SNS, ali su umesto njega uhvatili pogrešnu osobu, koja je sve vreme uzvikivala da nije on, a koja je tom prilikom završila u prikolici.


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 30, 2021 7:55 am

    Anonymous
    Guest

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Guest Tue Nov 30, 2021 8:36 am

    ajmo sad da batalimo malo klinacko sprejisanje i muralisanje, nego sta forumski politicki analiticari misle o ovom naglom bumu ekoloskih protesta tri cetri protesta u nedelju dana, kad je mejnstrim opozicija videla da ova novostvorena zelena organizuje nesto, brze bolje se ubacila ne bi li im oduzela momentum pa sa laznim ngo kao organizuje neke svoje zelene proteste, msm poznati su po tome da sve sto se pojavi i vide kao konkurenciju, krenu da guse.
    Anonymous
    Guest

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Guest Tue Nov 30, 2021 8:37 am

    odgovori "sve to nije bitno, pocelo je, samo da ode vucic" u kantu odmah
    Del Cap

    Posts : 6187
    Join date : 2019-11-04

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Del Cap Tue Nov 30, 2021 9:30 am

    Mislim da je većina ekoustaničkih pokreta pozeraj i da i nemaju veću korisnu funkciju od te da budu upotrebljeni u mejnstrim politici pritiska/obaranja Vučića. Trenutno je nebitno ko "iskreno veruje" u politiku na tu temu.
    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by ficfiric Tue Nov 30, 2021 9:38 am



    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by паће Tue Nov 30, 2021 9:52 am

    Е кад докаже да је самоодбрана гора од напада, идемо сви на пиће.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by kondo Tue Nov 30, 2021 10:04 am

    ficfiric wrote:

    nekorisnih komada idiota nikad dosta.... vasa je juce sve napisao


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Notxor Tue Nov 30, 2021 10:12 am

    Zamislite, molim vas, bračni par držao u kućnom zatvoru trinaestoro dece i sad hoće da i njih pošalju u zatvor na doživotnu i sad je sud kao bolji od njih dvoje, a radi istu stvar, a da ne govorim što rastura porodicu. - Neki Komad


    Last edited by Notxor on Tue Nov 30, 2021 10:13 am; edited 1 time in total


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 30, 2021 10:12 am

    Vucicu povedi, Tadicu pomozi
    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by ficfiric Tue Nov 30, 2021 10:25 am

    Ne znam da li to planiraju obnavljanje CBC koalicije


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 30, 2021 10:28 am

    ficfiric wrote:Ne znam da li to planiraju obnavljanje CBC koalicije

    Tesko, velike su programske razlike. Ceda po AV-ovoj unutrasnjosti trazi ono sto je ostalo od koka-kole, a tadic sto je ostalo od soja sosa
    Anonymous
    Guest

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Guest Tue Nov 30, 2021 12:00 pm

    Udruženje građanki "Lila revolucija" poziva građane i građanke koji se protive nasilju manjine nad većinom, da u subotu 4. decembra "naoružani" kanticama ljubičaste farbe dođu i obeleže sve automobile koji pokušaju da blokiraju saobraćaj. Članice udruženja pozivaju na ovaj način građane da na nenasilan način građanima Srbije pokažu one koji im ugrožavaju osnovna ljudska prava, navodi se u pozivu. 
     
    Kako objašnjavaju, "protiv drekavaca treba ići onako kako dolikuje - ljubičastom farbom i četkicama".
    Ekološki ustanak - Page 3 2670348351
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 30, 2021 12:04 pm

    Providna folija preko auta Ekološki ustanak - Page 3 2304934895
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50111
    Join date : 2017-11-16

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 30, 2021 12:07 pm

    Btw, to nije nenasilno, unistava se tudja imovina

    Ekološki ustanak - Page 3 Empty Re: Ekološki ustanak

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 11:14 pm