Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mogo si da spavaš na klupi...

    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Fri Jul 02, 2021 12:52 pm

    Сећа ли се неко "Здравке"? То је била бајаги кафа у лименци, наводно три у чело у односу на некадашњу Францекову "Дивку". Док ову нисам никад ни видео, "Здравка" је мени била много боља од тзв. беле кафе, мада је само личила на кафу и не би се ниједан кафопија дао преварити тим. Не знам како су то правили, али чак и те црвене лименке су одлично изгледале, скроз чисте и сјајне, савршен индустријски производ.
    Елем, ако неко има фотографију лименке, значило би ми. Хвала.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Fri Jul 02, 2021 1:36 pm

    паће wrote:Сећа ли се неко "Здравке"? То је била бајаги кафа у лименци, наводно три у чело у односу на некадашњу Францекову "Дивку". Док ову нисам никад ни видео, "Здравка" је мени била много боља од тзв. беле кафе, мада је само личила на кафу и не би се ниједан кафопија дао преварити тим. Не знам како су то правили, али чак и те црвене лименке су одлично изгледале, скроз чисте и сјајне, савршен индустријски производ.
    Елем, ако неко има фотографију лименке, значило би ми. Хвала.

    Sjećam se ja ali nemam sliku Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 4101625831

    @edit

    Lažem.

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 61146261_2285232381728097_7963130887342653440_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=Pl-TGSQ6BdIAX8S5PUi&_nc_ht=scontent.ftzl2-1

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 60967394_2285232391728096_4964184326691356672_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=WGWRPMmeZt4AX-c8Kz5&_nc_ht=scontent.ftzl2-1


    Pio sam je jednog davnog zimskog raspusta, kasnije sam se opet vratio Divki. Mislim da su i jedna i druga uglavnom od korijena cikorije sačinjene, šta je i kako još korišteno da Zdravku učini drugačijom, ne znam.


    Last edited by fikret hadžiabdić on Fri Jul 02, 2021 1:58 pm; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Notxor Fri Jul 02, 2021 1:46 pm

    Meni je Inka.pl zlatni standard za sve zamene tog tipa. Uvek je imam kod kuće.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Fri Jul 02, 2021 2:05 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    Pio sam je jednog davnog zimskog raspusta, kasnije sam se opet vratio Divki. Mislim da su i jedna i druga uglavnom od korijena cikorije sačinjene, šta je i kako još korišteno da Zdravku učini drugačijom, ne znam.

    Кладио сам се са собом и кухињом да ће то имати Фикрет, ако нико други нема, и добио. Захваљујем!

    Како се то без остатка растварало, то је било некако игличасто, као нај снег што га Словенци зову пршич. Ма чудо.

    Notxor wrote:Meni je Inka.pl zlatni standard za sve zamene tog tipa. Uvek je imam kod kuće.

    Е, да, после кад су Пољаци то почели да доносе, узимало се на пијаци док је било.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Guest Fri Jul 02, 2021 2:17 pm

    Bela kafa. Kakav blast from the past. Ne znam ni šta je to bela kafa, nisam 30 godina ni pomislio na taj napitak, nestao mi je iz sećanja kao...neke druge stvari koje ne umem da nabrojim jer su mi nestale iz sećanja.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Fri Jul 02, 2021 2:21 pm

    Ма сетио сам се док сам писао ово:

    паће за себе нешто wrote:Бела кафа је увек имала неки талог, ко зна шта је то било и колико је какаоа (или кафе) било у тој цигури. Тај талог нисам очекивао и неколико пута сам се закашљао од последњег гутљаја. Код куће смо имали Здравку, што је лажњак кафа, од цигуре и можда јечма, која је имала много бољи укус од беле кафе, мада је само личила на кафу и не би се ниједан кафопија дао преварити тим.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Guest Fri Jul 02, 2021 2:36 pm

    jedan od prvih poslova koje sam jadan radio je bilo okopavanje cikorije u neprijateljskoj hrvatskoj

    od tada mi je ostala neka gorčina koje nikako da se otarasim
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Fri Jul 02, 2021 2:44 pm

    Ја цигуру памтим по лепом цвету... Што је последња серија фотака што сам снимио у тамоу, баш је цветала пред кућом док смо се паковали да се вратимо.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Del Cap

    Posts : 6240
    Join date : 2019-11-04

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Del Cap Fri Jul 02, 2021 3:51 pm

    Bela kafa = naspeš mleko, idealno malo toplije, preko soca/tropa od turske kafe preostale u šolji. Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 1399639816
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Bleeding Blitva Fri Jul 02, 2021 4:12 pm

    Del Cap wrote:Bela kafa = naspeš mleko, idealno malo toplije, preko soca/tropa od turske kafe preostale u šolji. Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 1399639816
    Pa da. Ako je grozno samo dodaš cukra Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Fri Jul 02, 2021 4:44 pm

    Del Cap wrote:Bela kafa = naspeš mleko, idealno malo toplije, preko soca/tropa od turske kafe preostale u šolji. Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 1399639816

    Za to ipak treba kafa, a ovo je nastalo kao nadomestek/zamjena za bijelu kavu Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 4101625831 Čak je i na ambalaži tako pisalo.

    Divka/Franka/Zdravka ponovo se masovnije prodaju početkom osamdesetih, meni je to bio prvi susret sa njima ali stariji su ih se dobro sjećali i sa prezirom pa i sa dozom straha, pričali o njima. Podsjećali su ih na prvih petnasetak posleratnih godina, na siromašnija vremena za koju su mislili da se neće vratititi, odnosno da će kahva biti vječito dostupna u prodavnicama. Umro Tito, bonovi za gorivo, par-nepar, restrikcije struje, frka na Kosovu... na sve to još i nestašica kahve. Uvod u kijamet. Tad se pojavljuje izraz koji je potrajao i dugo nakon što se kahva vratila na rafe trgovina. Kad se ljudi vide nakon dužeg vremena govrilo se: Đe si ti, nema te ko kahve.

    Tržište je, naravno, reagovalo. Pojavili su se šverceri kahvom, vikend ture u Trst ili Austriju pa povratak sa torbom pržene Alvorada (izgovaralo se Alvorado) kahve u zlatnom pakovanju ili sirove Drei kopf u providnim najlon vrećicama. Vještiji su za par godina sazidali kuću, kupili polovnu mečku, nabacili zlatan sat, vidjeli svijeta, postali poželjni za druženje.

    Alvorada:

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 887315_566571600096520_848585758_o.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=2Gze503NIcoAX87H_I6&_nc_ht=scontent.ftzl2-1

    Drei kopf je vjerovatno bilo neko pakovanje na divljaka. Ne nalazim sliku, uglavnom, na pakovanju su bile iz profila naslikane tri crnačke glave.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Fri Jul 02, 2021 6:25 pm

    Ми смо тада ишли на курсеве за Вакса у Нову Горицу... ухватиш поподне бус до гране, онај Радојка-Тине (ај сад да видим ко ће да укапира референцу), пређеш пешке, пређеш онај трг где се окрећу бусеви из Гориције и купиш две киле, и још те чека исти онај бус којим си дошао. Сутра опет, дођеш кући са осам кила, домаћин чоек.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Fri Jul 02, 2021 6:28 pm

    паће wrote:Ми смо тада ишли на курсеве за Вакса у Нову Горицу... ухватиш поподне бус до гране, онај Радојка-Тине (ај сад да видим ко ће да укапира референцу), пређеш пешке, пређеш онај трг где се окрећу бусеви из Гориције и купиш две киле, и још те чека исти онај бус којим си дошао. Сутра опет, дођеш кући са осам кила, домаћин чоек.

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Borsini_Bayan_P_2V

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 400px-Gothenburg-bus-16-by-BIL


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Fri Jul 02, 2021 7:04 pm

    Друже Фикрете, где мислиш да окачиш све медаље што си данас задобио?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Fri Jul 02, 2021 7:08 pm

    паће wrote:Друже Фикрете, где мислиш да окачиш све медаље што си данас задобио?

    Može to da se riješi na ovaj način Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 4101625831

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Nkextramedals


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Sun Jul 18, 2021 12:09 pm

    неко са Сезама, 1993. wrote:
    Eve vam integralne verzije obe legendarne pesme koje sam još
    kao klinac prekucao na ćaletovoj pisaćoj mašini preslušavajući kasetu
    snimljenu u Domu omladine Beograda (još davnih sedamdesetih).

    HAMLET

    Jednog dana u mesecu Julu,
    seo Hamlet na glavić od kulu.
    Gleda mlađan put što se krivuda,
    pa razmišlja češkajući muda.
    Nit sam vitez, nit sam kovač, gnjurac,
    očigledno nisam ni za kurac.
    Oduvek je zakon danskog dvora,
    da princ ima golemog mačora.
    Da je pravo oličenje sile,
    da mu jajce ima bar dve kile.
    Da je majstor za lascivne rime,
    i da pičke umiru pod njime.
    U jebanju da mu nema para,
    svakog trena da ga služi kara.
    Nisam slika ni prilika princa,
    kurac mi je ko u kakvog klinca.
    Od straha se meni steže grlo,
    jajca su mi minimalna vrlo.
    U državi ja poslednji kasam,
    sve u svemu drkadžija ja sam.
    Oči moje gorke suze toče,
    od nedavno osto sam siroče.
    Umre otac uvenu mi voće,
    pa me jebe ko i kako 'oće.
    Dok po Rajni alas tera šajku,
    stric i očuh sad mi jebe majku.
    Klaudije baš je s' uma sišo,
    sav mu mozak u kurac otiš'o.
    Cele noći on drži na udu,
    milostivu gospođu Gertrudu.
    Kad joj stojka među noge krne,
    moj se otac u grobu prevrne.
    Ajde što mi majku jebe stalno,
    da bar mene ne zeza verbalno.
    Nađe li se u stanju pripitu,
    kad god može uvali mi kitu.
    Svako veče i svaku noć tihu,
    taj mi kurac satera u psihu.
    Jedno jutro prije rane zore,
    nater'o me da perem prozore.
    Nisam student, pa ga odbih hitno,
    on mi reče da sam govno striktno.
    Nakon toga, posle svađe kratke,
    natera me da merimo patke.
    Pa izvadi svoga strvinara,
    kao ljutu guju iz nedara.
    Debeo mu kao kakva grana,
    na njega je devet meto vrana.
    Udari me laka nesvestica,
    kad izbrojah kol'ko ima ptica.
    Kralja tad reče: ajde sad kurati,
    da vidimo šta će tebi stati.
    Kud ću - šta ću, ja izvadih tada,
    ono malo što imado' jada.
    Nije deblji no prilepska "Drava",
    na čiodu podseća mu glava.
    Sve je jasno kao teorema,
    tu od kurca čak ni skice nema.
    Kad Kralj vide, ozari se grdno,
    čini mi se od sreće je prdn'o.
    Za tu spravu nigde nema rupe,
    trči kući jebi se u dupe!
    K'o što vidiš moj pokojni oče,
    i zec oštri kurac na siroče!


    MOJ NA MIŠARU

    Doletela dva gavrana vrana,
    sa Mišara polja izdrkana.
    Poslala ih kulinova Kada,
    svom Kulinu jade da izjada.
    Gušč'je pero u govno umoči,
    pa ovakvo pismo njemu sroči:
    Kure moje ovlaš obrezano,
    moj kuronja moja živa rano.
    Dok ti sediš sa vojskom u Skoplju,
    pojma nemaš kakvu imaš droplju!
    Kad god li je sramota zasvrbi,
    naguzi se da je jebu Srbi.
    Kao da je volja alahova,
    jebaše je u više mahova.
    Najžešće je jebo Đorđe crni,
    od njega joj i sad pička trni.
    Jahala je Stojković Milenka,
    na prezime kao na Zelenka.
    A da vidiš Jovana Kursule,
    na kurac mu stanu po tri bule.
    Po tri bule i dva janjičara,
    i još frtalj slobodna mu kara.
    Vujadina, hajdučinu staru,
    volela je da drži za karu.
    Staru kitu dražila je stalno,
    malo rukom, a više oralno.
    Jebao je buljubaša Zeka,
    kita mu se vidi iz daleka.
    Nije kita nego kolos pravi,
    kada hoda vuče ga po travi!
    I zekinih stotinak jataka,
    mrkih veđa, ogromnih pataka.
    I Knlaz Miloš jeb'o je takođe,
    srećno ženskoj kad li mu nadođe.
    Kita mu je kao ruka tanak,
    voli ribu više nego danak.
    Uspele su i Dahije ljute,
    da nataknu na kurčine krute.
    Alah akbar, dobro biti neće,
    kad se Turčin na kriv kurac meće!

    Ako sam negde oman'o, ne zamerite. U intrerpretaciji pokojnog Ljube Moljca
    ovo je bilo za smejanje do suza Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 1949538119. Pokušaću da vam ga imitiram kad
    navrnem do kluba.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Bleeding Blitva Sun Jul 18, 2021 3:05 pm

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Img_2013


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Sun Aug 22, 2021 7:56 pm

    Сећа ли се неко још кад су се цигаре продавале на комад?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 29, 2021 7:55 pm

    паће wrote:Сећа ли се неко још кад су се цигаре продавале на комад?

    Ulje na točenje. Cigare na komad se do kasnih sedamdesetih i trampile za jaja.Donese domaćin viškove u zadrugu i zamijeni za cigare.




    Snimci gradnje i kolonizacije zone A u Trstu 1954.



    Šteta što Mrmak u drugoj polovini sedamdesetih nije snimio seriju od desetak epizoda sa temom Trst, Gorica i Rijeka - biće naši dovijeka.



    Kazivao mi je ljeta '02. šofer u penziji, generacija mog oca, stanovali u istom đačkom domu za ratnu siročad, kako su organizovano išli na proteste. Na transparentu kojeg je šofer nosio pisalo je  Trst, Gorica i Rijeka - biće naši dovijeka.
    .


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Notxor Sun Aug 29, 2021 8:26 pm

    semi off topic:

    U SFRJ Filter 57 cigarete su se razlikovale od ostalih jer filter nije bio na vrhu gde se pakovanje otvara. Zašto? Nemam pojma, ali pričalo se da je to zbog toga što su to radničke cigarete koje se uzimaju uprljanim radničkim rukama, pa se naopakim pakovanjem isprlja vrh, a ne filter koji ide u usta.
    Filter 57 je ušao i u vic: Zašto Mujo kupuje Filter 57? Zato što misli da u pakovanju ima 57 cigareta.
    Nikad nisam koristio duvan u bilo kojoj formi, pa zašto ovo pišem?
    Filter 57 su jedine cigarete "sa pričom", i to ne jednom nego dve. Pre nekoliko godina potpuno slučajno je došao do mene neki marketinški zadatak u vezi sa tim brendom.
    Ni klijent koji je kupio brend, ni agencija čiji je posao bio da ga reklamira nisu imali pojma o ovoj priči.

    Ne znam što sam ovo ispričao, ali ovo može nekome da zatreba. Važno je da ne škodi, a čim ne škodi znači da pomaže. Mada ono što ne škodi ne može ni da ti pričini neko zadovoljstvo, jer sve što je lepo ima neku zvrčku. Ili je ilegalno, ili je nemoralno, ili goji. RIP.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће Mon Aug 30, 2021 6:54 am

    fikret hadžiabdić wrote:
    Šteta što Mrmak u drugoj polovini sedamdesetih nije snimio seriju od desetak epizoda sa temom Trst, Gorica i Rijeka - biće naši dovijeka.

    Били су популарни и мичурински вицеви, оно шта добијеш кад укрстиш глисту и јежа (бодљикаву жицу). Било их је неколико, ал' сам само тај запамтио, а сад си ме подсетио да сам се под утицајем тога питао шта би се добило укрштањем Мрмка и Врдољака - мора бити да би био мрмољак.

    Notxor wrote:
    Filter 57 je ušao i u vic: Zašto Mujo kupuje Filter 57? Zato što misli da u pakovanju ima 57 cigareta.

    А како Лала купује то у Љубљани, пошто је чуо да је онај испред њега тражио "седем ин педесет"? Каже "молићу фино, оне цигаре десет до осам".

    Нек остане забележено да су се томе слатко смејали и Лале и Словенци.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Mon Sep 06, 2021 8:51 pm

    Nije off topic, ponedjeljak je dan za tv dramu/film.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 21, 2021 9:03 pm

    https://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/rts-1/4508050/branilac.html


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Erős Pista Tue Sep 21, 2021 11:02 pm

    Gledam sad (malo sam bratio) i umirem od smeha sto su Jezdicu dali da glumi Guberinu. Kakav mismatch u svakom smislu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9618
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić Wed Sep 22, 2021 11:12 am

    Jezdić priča hrvatski kao da ga je kod Kursadžija učio. Mislio sam da će biti igrano-dokumentarni i šteta što nije tako, ima tu zanimljivog materijala, ovako, mnjah, kudzovska priča samo slabije. Slutim da će slučaj Šefke Hodžić biti jedna od epizoda, nju je branio neki od Fila, Toma ili otac mu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 7 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 5:17 pm