Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sat 9 Jan 2021 - 0:34

    ja sam i dalje pod utiskom vesti da su obezbedili vakcine za SANU, jebo ih SANU. očekujem da čujem slično i za sinod, ne računajući grigorija i dvojicu anastasija.

    more, ne postoji 3m doza ni ruske ni kineske na raspolaganju. ruske nije fizički proizvedeno toliko a za kinu ne znamo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat 9 Jan 2021 - 0:36

    Pricam do kraja godine
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sat 9 Jan 2021 - 0:37

    očigledno ni to ne znamo. ovo sa decentralizacijom proizvodnje u indiju, j.koreju i ne znam još već gde je put u pakao u uslovima hladnog vakcina rata


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat 9 Jan 2021 - 0:38

    Nista, na leto se morski turizam zamenjuje zdravstvenim turizmom, ko god kako moze.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by boomer crook Sat 9 Jan 2021 - 0:41

    Marius Lăcătuș wrote:ja sam i dalje pod utiskom vesti da su obezbedili vakcine za SANU, jebo ih SANU. očekujem da čujem slično i za sinod, ne računajući grigorija i dvojicu anastasija.

    more, ne postoji 3m doza ni ruske ni kineske na raspolaganju. ruske nije fizički proizvedeno toliko a za kinu ne znamo.

    objektivno vecina SANUovaca su rizicna kategorija. problem je u tome sto taj sljam dobija npr. pre moje keve.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sat 9 Jan 2021 - 0:44

    more, treba obustaviti loženje, poneo nas je duh praznika pa se sada moramo vratiti u realnost. ne računam na vakcine, ako se desi, desi. kad se desi.

    at boomer
    pa o tome pišem. on 89 akademik, žena 79, OK roditelji moje bivše žene i drago mi je zbog njih i zbog nje ali moram da dodam da su prolupali ozbiljno i da su opsednuti bilom gejcom i teorijom zavere da je to sve njegov biznis. dao bi im špric sa vodicom u dupe a ne tu vakcinu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Sat 9 Jan 2021 - 1:44

    Sta ce Srbiji 3 miliona vakcina kad 5 miliona nece hteti a od ostatka ce do kraja godine vec pola imati imunitet. Uzgred nije stvar u nabavci vec u davanju brzim tempom nabavljenog, a tu cemo da se sapletemo
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat 9 Jan 2021 - 1:48

    kapetanm wrote:Sta ce Srbiji 3 miliona vakcina kad 5 miliona nece hteti a od ostatka ce do kraja godine vec pola imati imunitet. Uzgred nije stvar u nabavci vec u davanju brzim tempom nabavljenog, a tu cemo da se sapletemo

    3 miliona doza, ne vakcina. 1,5m vakcina. 

    ljudi, o kakvom kolektivnom imunitetu pricate, i vi ovde i u medijima i, na nesrecu, lekari? kolektivni imunitet je kad 70tak posto ima antitela na virus. to ni u jednom momentu nece biti slucaj ako se ne vakcinise bar 60% populacije.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Janko Suvar Sat 9 Jan 2021 - 1:58

    treba 4 miliona ljudi za kolektivni imunitet
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Sat 9 Jan 2021 - 1:58

    Niko ne pominje kolektivni vec imunitet. Ako su priznali da do sad ima 360 tisuca registrovanih, neregistrovanih i zatajenih ima bar triput vise. Na to dodaj tih par miliona i eto ti 50%
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sat 9 Jan 2021 - 1:58

    Kapetane, samo kod moje žene na poslu imaju dve ozbiljne, laboratorijski potvrđene reinfekcije u roku od pet meseci. Ne treba računati ni na kakav imunitet, to je sve još u magli i svaki lekar ili političar koji se bavi time prodaje maglu jer su rizici preveliki a prošlo je premalo vremena da bi se išta konkretno znalo o reinfekcijama i dugoročnom imunitetu.

    Čitajući o soju B.1.1.7 kapiram da je dobro što ćemo zaštititi bar deo stanovništva do aprila-maja, kako bi imao ko da leči ljude i održava osnovne funkcije društva kada počne pravi drugi talas. Koliko vidim prošlo je veme krivih linija, tamo gde je udario B.1.1.7 linije su uspravne ili teže tome.


    Last edited by Kirko Skaddeng on Sat 9 Jan 2021 - 2:02; edited 3 times in total
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Janko Suvar Sat 9 Jan 2021 - 2:00

    Ja pocinjem da naginjem: "jel oces ugovor o radu, pasos, vozacku dozvolu, racun u banci, djacku knjizicu, indeks? morao bi da se vakcinises prvo." pristupu. Jos uvek ne naginjem "dodje jedan lik s pistoljem i drugi sa vakcinom" pristupu, al duga je godina.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sat 9 Jan 2021 - 2:01

    Janko Suvar wrote:Ja pocinjem da naginjem: "jel oces ugovor o radu, pasos, vozacku dozvolu, racun u banci, djacku knjizicu, indeks? morao bi da se vakcinises prvo." pristupu. Jos uvek ne naginjem "dodje jedan lik s pistoljem i drugi sa vakcinom" pristupu, al duga je godina.

    sve pet ali treba i vakcina imati.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat 9 Jan 2021 - 2:02

    vakcinisanih

    at suvar
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat 9 Jan 2021 - 2:06

    Janko Suvar wrote:Ja pocinjem da naginjem: "jel oces ugovor o radu, pasos, vozacku dozvolu, racun u banci, djacku knjizicu, indeks? morao bi da se vakcinises prvo." pristupu. Jos uvek ne naginjem "dodje jedan lik s pistoljem i drugi sa vakcinom" pristupu, al duga je godina.

    Apsolutno. Ne moras da se vakcinises, ali... Tako bih tretirao. Plus, bices poslednji u redu za lecenje od covida (kao u Spaniji, pravio bih spisak onih koji odbiju vakcinu). ALi nista od toga ne moze ako nemas dovoljno da vakcinises sve.


    Last edited by Mór Thököly on Sat 9 Jan 2021 - 2:07; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Sat 9 Jan 2021 - 2:06

    Kapetane, losa ti je matematika, zaista. Imunitet od prelezavanja nije isto sto i od vakcine, traje krace i nije pouzdan. Kolektivni imunitet se postize jedino vakcinacijom i nikako drugacije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sat 9 Jan 2021 - 2:08

    Mór Thököly wrote:
    Janko Suvar wrote:Ja pocinjem da naginjem: "jel oces ugovor o radu, pasos, vozacku dozvolu, racun u banci, djacku knjizicu, indeks? morao bi da se vakcinises prvo." pristupu. Jos uvek ne naginjem "dodje jedan lik s pistoljem i drugi sa vakcinom" pristupu, al duga je godina.

    Apsolutno. Ne moras da se vakcinises, ali... Tako bih tretirao. Plus, bices poslednji u redu za lecenje od covida (kao u Spaniji, pravio bih spisak onih koji odbiju vakcinu). ALi nista od toga ne moze ako nemas dovoljno da vakcinises sve.

    u najmanju ruku, za medicinsko osoblje vakcina mora biti obavezna.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Sat 9 Jan 2021 - 2:10

    Pa bem li ga, lakse se pregura zima koja je verujem  opasnija a dotle ce valjda i vakcine. U mojoj firmi je sad stalo u zadnjih mesec dana
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sat 9 Jan 2021 - 2:14

    kapetanm wrote:Pa bem li ga, lakse se pregura zima koja je verujem  opasnija a dotle ce valjda i vakcine. U mojoj firmi je sad stalo u zadnjih mesec dana

    I ja verujem da će se uhodati i nabavka i samo vakcinisanje, samo to neće ići brzo a nova velika frka kreće od proleća, ona je potpuno neizbežna osim da hermetički zatvorimo granice.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sat 9 Jan 2021 - 2:16

    Zanimljiv rant, o negativnim efektima medijskog balona o vakcinaciji na ponašanje ljudi.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Janko Suvar Sat 9 Jan 2021 - 2:20

    neko je kacio ovo vec, ili sam ja poludeo od zivota po amerikanskom vremenu VAKCINA - Page 2 1949538119
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sat 9 Jan 2021 - 2:23

    okačeno je na tw pre 5 sati, nijesam ovde primetio u ovom vremenu.
    ako jeste prašćajte i obrišite


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sat 9 Jan 2021 - 3:23

    izgleda da ulazi i neka treća vakcina, nisam to ispratio. naime neko ko radi u ustanovi zatvorskog tipa je podelio da su ih anketirali koju bi vakcinu od 3 ponuđene hteli, jedino što debil nije napisao koje su im nudili.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by ♏ Sat 9 Jan 2021 - 7:30

    Sinofarm, komunicira se to već mesecima između redova.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Sat 9 Jan 2021 - 7:49

    Ако се до краја марта-априла вакцинише око 1,5 милиона, уз оне који су прележалих и топлије време број оболелих ће пасти на двоцифрен и моћи ће да се попусте неке мере.
    АЛИ...

    Делу прележалих ће да опадне имунитет, и ушетаће се британски сој. Има да улети још током лета поново талас као и децембру.
    Са друге стране, ако би полако наставили вакцинација, имали би опуштено лето и спремно дочекали јесен. Гајим наду да ће макар улетети виша АЗ вакцине, дај шта даш.

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun 19 May 2024 - 21:06