Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Notxor Wed Dec 23, 2020 9:21 am

    Noću je hladnije jer nema Sunca da greje.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Wed Dec 23, 2020 4:38 pm

    Notxor wrote:Možda će nekima zvučati neverovatno, ali postoje ljudi koji iskreno žele da pomažu drugim ljudima, tj. šta je za neke ljude posao, za druge je poziv.
    Ja se ne bih tu mešao jer im ne pripadam, ali sam im jako zahvalan i srećan sam što postoje.
    Da. Cak i u srpskom zdravstvenom sistemu, kakav god bio, verujem da ima dosta lekara i sestara koji osecaju da u ovom trenutku ne mogu da daju otkaz. Ova situacija jeste ravna ratu, gledas kako oko tebe umiru tvoji najblizi. Ako si ti neko ko direktno moze da pomogne, ne radi se tu onda o parama.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Dec 23, 2020 5:27 pm

    +1

    Mislim da je potpuni promasaj pricati o nekakvoj apstraktnoj lojalnosti drzavi, a mislim da nije u pitanju ni uopsteno pomaganje ljudima. Ljudi su lojalni svojima najblizima - kolegama, timu, odeljenju, bolnici. Otici sada znacilo bi izneveriti ljude s kojima svakodnevno radis, njima otezati vec tesku situaciju. Kad se tako postavi problem, onda se vidi da stvarno nije nikakva zagonetka u pitanju. Uostalom, tako je i u ratu - ljudi su u tipicnom slucaju prvenstveno lojalni svojim saborcima, pa tek onda (ako uopste ima nekog onda) otadzbini itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Јанош Винету Wed Dec 23, 2020 5:28 pm

    buffalo bill wrote:Gde infektolog i epidemiolog mogu da se zaposle a da nije državna ustanova?

    Било где, могу да раде као лекари опште праксе или интернисти. Вероватно би имали већу плату него као специјалисти епидемиологије у мирнодопско време.
    Можда и у хитној помоћи као лекари хитне медицине (нисам сигуран да је ту потребна специјализација).

    Али како год, у праву сте. Нема сада бежања са посла и давања отказа. Специјализације су сада са клаузулом да лекар коме установа плаћа специјализацију мора 5 година да ради за ту установу. Многе то спречава да иду у иностранство.
    Неки ће свакако гледати да хватају кривине, боловања, одморе, да не оду у ковид систем или у ковид болнице, итд.

    Marius Lăcătuș wrote:pa za sestre važi tek, mogu da biraju šta i gde da rade u nemačkoj

    Нису блесаве Швабе. Често затежу и не прихватају звање медицинске сестре него их класификују као помоћно особље (Pflegehilfer/in), плаћају их минималац, па онда кад положе неке лиценце као болничаре па тек онда као медицинске сестре.
    Не признаје се диплома тек тако.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Wed Dec 23, 2020 5:49 pm

    Erős Pista wrote:+1

    Mislim da je potpuni promasaj pricati o nekakvoj apstraktnoj lojalnosti drzavi, a mislim da nije u pitanju ni uopsteno pomaganje ljudima. Ljudi su lojalni svojima najblizima - kolegama, timu, odeljenju, bolnici. Otici sada znacilo bi izneveriti ljude s kojima svakodnevno radis, njima otezati vec tesku situaciju. Kad se tako postavi problem, onda se vidi da stvarno nije nikakva zagonetka u pitanju. Uostalom, tako je i u ratu - ljudi su u tipicnom slucaju prvenstveno lojalni svojim saborcima, pa tek onda (ako uopste ima nekog onda) otadzbini itd.
    Bas ovo, bolje si srocio ono sto sam htela da kazem. Napisah vec na drugoj temi da je odgovor moje keve bio da nece da se penzionise dok ovo traje jer nemaju dovoljno epidemiologa na odeljenju. Sa nekima od tih ljudi ona radi vec preko 25 godina na istom odeljenju, prosli su dezurstva tokom bombardovanja i sta sve ne. Prosto ne moze sad da ode.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    avatar

    Posts : 7515
    Join date : 2017-03-15

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by MNE Wed Dec 23, 2020 6:38 pm

    e pa jbg zbog određenog procenta doktora u narodu vlada uvriježeno mišljenje da tamo samo čekaju kad ćeš da im poneseš kovertu sa 500e da bi te pogledali
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Wed Dec 23, 2020 6:48 pm

    Upravo sam cula da je neko iz unutrašnjosti prebacen da radi u odredjenu kovid bolnicu u BG, ali se pritom ne obezbedjuje smestaj nego sam juri da iznajmis stan  Virus - Page 2 3274312807


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Wed Dec 23, 2020 7:12 pm


    “Свако онај који ме упозорава на Хипократову заклетву због рада у Кризном штабу И неких наводно прихваћених компромиса нека се дубоко преиспита. Макар то био и професор Драган Делић. То везе нема са истином. Хипократова заклетва је непрекидно испред свега. Попуштање мера није НИКАДА подржана од медицинског дела Кризног штаба. Посебно је оштра граница била у односу на рад кафића и ресторана.”



    http://www.nspm.rs/hronika/predrag-kon-svako-onaj-koji-me-upozorava-na-hipokratovu-zakletvu-zbog-rada-u-kriznom-stabu-neka-se-duboko-preispita.html


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by паће Wed Dec 23, 2020 7:13 pm

    MNE wrote:e pa jbg zbog određenog procenta doktora u narodu vlada uvriježeno mišljenje da tamo samo čekaju kad ćeš da im poneseš kovertu sa 500e da bi te pogledali

    Те су вреже пустиле корен... Овде се прича да је још деведесетих неки млађи колега питао на колегијуму колико да тражи, није ред да само он не узима, људи га већ попреко гледају, "кажите, колеге, колико је ред па да знам да не штрчим".

    Урбане легенде увек имају неки свој разлог за постојање.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Dec 23, 2020 7:36 pm

    MNE wrote:e pa jbg zbog određenog procenta doktora u narodu vlada uvriježeno mišljenje da tamo samo čekaju kad ćeš da im poneseš kovertu sa 500e da bi te pogledali

    Ti su odmah na početku pobegli kao pacovi. Good riddance.
    ♏

    Posts : 4559
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Wed Dec 23, 2020 7:39 pm

    lalinea wrote:Upravo sam cula da je neko iz unutrašnjosti prebacen da radi u odredjenu kovid bolnicu u BG, ali se pritom ne obezbedjuje smestaj nego sam juri da iznajmis stan  Virus - Page 2 3274312807

    Masovna pojava proletos, makar sudeći po doktorskim twitterima.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by ontheotherhand Wed Dec 23, 2020 8:21 pm

    Јанош Винету wrote:Нису блесаве Швабе. Често затежу и не прихватају звање медицинске сестре него их класификују као помоћно особље (Pflegehilfer/in), плаћају их минималац, па онда кад положе неке лиценце као болничаре па тек онда као медицинске сестре.
    Не признаје се диплома тек тако.

    https://www.dw.com/sr/u-nemačkoj-se-osećam-kao-čovek/a-36744442

    6 meseci čekanja za 6x veće repa. No brainer.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-29
    Age : 44

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Wed Dec 23, 2020 8:36 pm

    mogu da veruju u sta hoce te budale koje su u masini

    istina je da ljude kljukaju lekovima odokativnom metodom i da je veci rizik zavrsiti u nekoj bolnici nego ostati kotkuce

    to vazi i za pacijente i za lekare


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by fikret selimbašić Wed Dec 23, 2020 8:47 pm

    Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić preminuo je u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske u šezdeset četvrtoj godini od posljedica zaraze virusom korona.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-12

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Wed Dec 23, 2020 9:21 pm

    Ajooojjj, jadni Mico Micic. Koliko je bio smesan.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Wed Dec 23, 2020 9:35 pm

    majku mu, kako meni nikada ne zapadne nijedan od ovih vasih doktora koji radi po "pozivu".


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Dec 23, 2020 10:24 pm

    Face masks lower the risk of spreading large Covid-linked droplets when speaking or coughing by up to 99.9%, a lab experiment with mechanical mannequins and human subjects has found.
    A woman standing 2 metres from a coughing man without a mask will be exposed to 10,000 times more large droplets than if he were wearing one, even if he were then only 50cm away, researchers reported in the journal Royal Society Open Science.
    The study focused on particles larger than 170 microns in diameter, which are understood to be the main driver of Sars-CoV-2 transmission.
    “There is no more doubt whatsoever that face masks can dramatically reduce the dispersion of potentially virus-laden droplets,” senior author Ignazio Maria Viola, an expert in applied fluid dynamics at the University of Edinburgh’s School of Engineering, told AFP.

    Ceo rad ovde

    https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.08.11.20145086v1.full.pdf


    Last edited by Kirko Skaddeng on Wed Dec 23, 2020 10:36 pm; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Wed Dec 23, 2020 10:29 pm

    Još kad bi u ovakvim "naučnim" ogledima naveli sa kojim maskama su radili eksperiment.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Dec 23, 2020 10:39 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Još kad bi u ovakvim "naučnim" ogledima naveli sa kojim maskama su radili eksperiment.

    eh kad bi

    Keywords
    COVID-19, face covering, surgical mask, handmade mask, social distancing, respiratory

    Masks were either surgical or single layer woven cotton (see Supplementary 
    Material


    Last edited by Talason on Wed Dec 23, 2020 10:41 pm; edited 1 time in total
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Wed Dec 23, 2020 10:40 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Još kad bi u ovakvim "naučnim" ogledima naveli sa kojim maskama su radili eksperiment.
    Ne bi mogli da publikuju rad da nisu naveli tako osnovnu stvar. 
    (Ima nesto sto se zove google search: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.08.11.20145086v1)


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Dec 23, 2020 10:42 pm

    moraš par dana da tihuješ na naučnim temama, dok se ne zaboravi današnji fejl
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Wed Dec 23, 2020 10:46 pm

    stvarno sam lejmer kad ne procitam 15 strana pdf-a pisanih sitnim fontom a jadikujem ovde

    i google search štedim da mi se ne potroši


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Dec 23, 2020 10:47 pm

    dovoljna je bila strana, sa boldovanim keywords, najveći font u radu
    ♏

    Posts : 4559
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Wed Dec 23, 2020 10:48 pm

    Kondara pwnovan like...

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Wed Dec 23, 2020 10:49 pm

    talašone kurčiš se a mašinci su radili test


    a znači isto je surgical or single layer woven cotton, vau 

    koji qrac bacam pare na N95

    još sam hteo da se otvorim za FFP3 ali me dobri hella spasio troška

    jbte izgubio sam zadnji argument za razvod braka, ladno


    jebeni forum


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Mon May 20, 2024 4:25 am