Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji u Srbiji

    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Летећи Полип Mon Jul 13, 2020 8:48 pm

    Nije to odjednom. Tako je oduvek bilo. Samo što su svi ostali produžili negde, levo ili desno, a libekovci su ostali tu gde jesu. Linija evrograđanizma je u suštini oduvek bila njihova linija.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Mon Jul 13, 2020 9:09 pm

    Erős Pista wrote:Prvo onaj Velebit, a sad i ovaj. Nametanje libekovaca kao nekakvih tumaca nase stvarnosti u opozicionim medijima je potpuno bizarno. Ljudi koji nista ne kapiraju, a odjednom se za sve pitaju.

    [size=49] [/size]
    Pa ovaj je valjda pripadajući Njuzmaksu?
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by fikret selimbašić Sun Jul 19, 2020 11:18 am

    Boris Rašeta






    [*]

    Tko je, dovraga, taj Marić, zapita se čovjek gledajući ‘Ćirilicu’. Milomira Marića, naravno, znaš cijeli život. Odrastao si uz njega, ‘Deca komunizma’ bila su tvoj prvi sudar s protagonistima revolucije onakvima kakvi su zaista bili, čitao si ga u ‘Dugi’, uz Crnčevića, Kalajića, Igora Mandića, Momu Kapora, Dadu Vujasinović, Dušku Jovanić, ali ovaj Marić, multimedijalni Marić koji vodi ‘Ćirilicu’ s reklamom za afričku šljivu ispred sebe i hrpom čudnovatih ljudi ispod sebe, nešto je sasvim drugo: on je zagonetka obavijena velom tajne. U njegovu studiju brojnim bi gostima prikladnije bilo ponuditi kauč nego fotelju; TV snimku mogli bi mirne duše upotrijebiti umjesto uputnice. ‘Ćirilica’ je trajni defile antiglobalista, protivnika mondijalizma, u njemu su redoviti gosti teoretičari svih zavjera protiv Srba i srpstva, stručnjaci za Drezdenski kongres, Vatikan, Kominternu, profesionalni naricatelji za Kosovom, politički ravnozemljaši i borci protiv ljudi-guštera. Marić im kima glavom, potvrđuje, nabacuje voleje – a jasno vidiš da je obrazovaniji od svih njih, da baš i ne dijeli njihova uvjerenja i da je svetski čovek koji živi od ugošćivanja belosvetskih propalica.


    Emisija ‘Bez ustručavanja’, koju vodi mladi, obrazovani i umjereno kritični dr. Aleksandar Dikić, riješila je enigmu Marić. Kao i Tijanić i Milić, i on se prilagodio konjunkturi. MM je lansirao brutalne reality emisije koje ni sam ne gleda, u svom studiju prima goste koji ispovijedaju ideje koje mu se čine glupavije od one afričke šljive, no sve knjige koje je pročitao, savršeno razumio i zapamtio uzaludne su mu jer njihove sadržaje može plasirati samo u ovakvim, ezoteričnim emisijama. Marić bi kao gost ‘Ćirilice’ bio savršena manjina. U sat i pol vremena dugom, beskonačno zanimljivom intervjuu beogradski novinar opisao je svoje susrete s Franjom Tuđmanom (1980-ih, kad Tuđmanu nitko nije zalazio), Mikom Tripalom, Đilasom, Tempom, Kočom Popovićem, Vladom Dedijerom (‘Sad mogu mirno umrijeti, pronašao sam nasljednika’, rekao je navodno Dedijer).

    Marić je fanatik knjige, čovjek čija biblioteka ima tisuće naslova, polihistor. Na pitanje o vrhuncima svoje karijere, rekao je da su oni davno iza njega – bili su krajem 1980-ih, u Jugoslaviji (‘koju su napravili najbolji, a razrušili najgori’). Savršeno se sjeća svakog naslova knjige po koju je jurio, ako treba, i do Washingtona; tečno reproducira važne rečenice Marka Nikezića, Latinke Perović, Zorana Đinđića, Slobodana Miloševića. Srbija nije imala boljeg političara od Nikezića, izjavio je. Pohvalio je i Tripala. Dva intervjua (CNN, Larry King) u kojima Milošević, ne samo mimo duha epohe nego i tome duhu nasuprot, istupa kao tvrdokorni nacionalni komunist, sasvim sigurno zapečatila su – smatra Marić – i njegovu i sudbinu naroda koji je, na nesreću, vodio i koji se od toga do danas nije oporavio.

    Nasuprot svim fanatičnim srpskim rusofilima i obožavateljima Kine, MM primjećuje da je jedina ispravna orijentacija Srbije bila ona tradicionalna, prozapadna, anglofilska i profrancuska. U dvojbi ‘ili se pokloni ili se ukloni’, on se poklonio pa i sam zajahao tigra. Pružio je neki otpor, slabašan. Napravio je ‘bonton reality’, s režiserima iz kazališta, učenim i knjiškim ljudima, ali taj je doživio nebeski fijasko pa se Marić povukao u mirne vode režimskog novinarstva. ‘Rodonačelnici realityja, ljudi koji su prostotu izdigli do ranga vladajuće vrijednosti, napali su me i tvrdili da je to dno dna i da je užas, a ja sam se, izazvan, branio, no zahvaljujući realityju uspio sam tu televiziju dići do ranga najgledanijih pa sam bio šokiran kad su mi, od dominikanskog samostana u Dubrovniku do Svete gore, tvrdili da gledaju reality; u tekiji na vrelu Bune djevojke obučene u burke pričale su mi za koga navijaju. To je žanr novog doba i ja sam to prepoznao, iako me to apsolutno ne interesira i ne mogu to gledati. Ali ako ljudi vole gledati, neka gledaju’, rekao je Marić, bez enigme.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Sun Jul 19, 2020 12:25 pm

    Šta je to "bonton reality"?
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by паће Sun Jul 19, 2020 12:27 pm

    beatakeshi wrote:Šta je to "bonton reality"?

    а) лажна стварност у којој се сви придржавају доброг звука
    б) ријалити шоу који се догађа на мостићу (понтон), уредник није добро чуо
    в) ријалити шоу у Бостону (исто)


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Janko Suvar Sun Jul 19, 2020 1:15 pm

    ja bih ovo stavio na tupan dana i onda bio kritikovan sto politiziram instituciju tupana dana Mediji u Srbiji - Page 3 1399639816
    disident

    Posts : 15064
    Join date : 2016-03-28

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by disident Sun Jul 19, 2020 2:00 pm

    Ja se slazem sa sredinom teksta, i imao sam isti utissk gledajuci tu emisiju. Na stranu preterivanja, hvalisanja i laganja, maric zaista odaje taj utisak coveka odlicnog pamcenja koji je proctiao na hiljade knjiga i razgovarao sa stotinama poznatih ljudi.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by fikret selimbašić Sun Jul 19, 2020 2:04 pm

    disident wrote:Ja se slazem sa sredinom teksta, i imao sam isti utissk gledajuci tu emisiju. Na stranu preterivanja, hvalisanja i laganja, maric zaista odaje taj utisak coveka odlicnog pamcenja koji je proctiao na hiljade knjiga i razgovarao sa stotinama poznatih ljudi.

    +1


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sotir Sun Jul 19, 2020 3:20 pm

    disident wrote:Ja se slazem sa sredinom teksta, i imao sam isti utissk gledajuci tu emisiju. Na stranu preterivanja, hvalisanja i laganja, maric zaista odaje taj utisak coveka odlicnog pamcenja koji je proctiao na hiljade knjiga i razgovarao sa stotinama poznatih ljudi.
    Већ сам спомињао, као образованом, њему би за уређивање требали да суде као нпр боксеру кад убије неког ударцем - морао је да буде свестан последица својих акција.

    Гледано за историјски део, као и сви новинари има порив за неком ексклузивом, па да убаци нешто о личности, и наравно да нагиње ка теоријама завере.
    Серем му се у све те прочитане књиге, кад о ДСР прича глупости исте као Самарџић.
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Sun Jul 19, 2020 3:30 pm

    Tekst kao da je BS pisala.
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by fikret selimbašić Sun Jul 19, 2020 4:14 pm

    Ovde sam potpuno saglasan sa Rašetom.

    , ali ovaj Marić, multimedijalni Marić koji vodi ‘Ćirilicu’ s reklamom za afričku šljivu ispred sebe i hrpom čudnovatih ljudi ispod sebe, nešto je sasvim drugo: on je zagonetka obavijena velom tajne. U njegovu studiju brojnim bi gostima prikladnije bilo ponuditi kauč nego fotelju; TV snimku mogli bi mirne duše upotrijebiti umjesto uputnice. ‘Ćirilica’ je trajni defile antiglobalista, protivnika mondijalizma, u njemu su redoviti gosti teoretičari svih zavjera protiv Srba i srpstva, stručnjaci za Drezdenski kongres, Vatikan, Kominternu, profesionalni naricatelji za Kosovom, politički ravnozemljaši i borci protiv ljudi-guštera. Marić im kima glavom, potvrđuje, nabacuje voleje – a jasno vidiš da je obrazovaniji od svih njih, da baš i ne dijeli njihova uvjerenja i da je svetski čovek koji živi od ugošćivanja belosvetskih propalica.




    Kao i Tijanić i Milić, i on se prilagodio konjunkturi. MM je lansirao brutalne reality emisije koje ni sam ne gleda, u svom studiju prima goste koji ispovijedaju ideje koje mu se čine glupavije od one afričke šljive, no sve knjige koje je pročitao, savršeno razumio i zapamtio uzaludne su mu jer njihove sadržaje može plasirati samo u ovakvim, ezoteričnim emisijama. Marić bi kao gost ‘Ćirilice’ bio savršena manjina.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 19, 2020 7:04 pm

    Marić je cinik. Da li je oduvek bio ili je prirodom prezivljavanja takvim postao manje je bitno. Kad prica ono sto stvarno misli to je zanimljivo. Medjutim, pitanje je da li on vise i sam zna sta stvarno misli.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by No Country Sun Jul 19, 2020 7:09 pm

    Мене Марић јако подсећа на Минимакса. Можда је ту некада и било неке супстанце, но зло је одавно појело све. Сад, зашто се људи те врсте, понекад, на тај начин, т.ј. без остатка препусте, чему заправо то, а будзашто, продају душу - то је једно велико и страшно питање.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 19, 2020 7:41 pm

    Marić je 10 puta ozbiljniji lik od mnmxa
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by No Country Sun Jul 19, 2020 7:52 pm

    Могуће. Ја сам поредио по врсти зла које се одомаћило у човеку, мислим да је у питању исти механизам.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Sun Jul 19, 2020 7:59 pm

    "Neosedlani poni"
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Sun Jul 19, 2020 8:00 pm

    To je onaj cinizam o kome govori Mor. Mislim da su obojica u izvesnom trenutku ubedili sebe da nista nije bitno, da je zivot prosto jedna prica full of sound and fury, signifying nothing. S malom razlikom da je Minimanks pred kraj karijere i zivota bio bas otuzno servilan i snishodljiv, a Maric je uspeo da odrzi neli aloofness, neki posprdni odnos prema svemu koji mu omogucava da se prema sopstvenoj ulozi odnosi sa neskrivenom ironijom. Ali ishod je svakako isti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by No Country Sun Jul 19, 2020 8:17 pm

    То су својеврсни канаринци у руднику, заправо драгоцени сведоци једног (два?) поганог времена: ради се о људима исподпросечне “моралне осетљивости”, т.ј. бордерлајн социопатама, а велике интелигенције, који скуже и заиграју игру без стварног идеолошког или емоционалног инвестирања, и утолико успешније од “нормалних” играча.  Цинизам времена, мапиран на дубоку празнину социопате + медиј који је душу дао за тако нешто.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 19, 2020 8:37 pm

    inteligencije su im neuporedive. U nekim drugim zivotima mm bi mogao da vodi mozda i drzavu, a mnmx jedva tv stanicu. Potpuno su neuporedivi. I zato je slucaj mm tuzniji, ali i zlokobniji.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Sun Jul 19, 2020 8:52 pm

    Ne bih rekao da su bas sociopate. Maric je covek koji zivi u permanentoj alkoholnoj izmaglici, mislim da to nije slucajno. Minimaksa je verujem to i ubilo. To su stvati koje melju ljude.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sotir Sun Jul 19, 2020 8:59 pm

    Сличност са Минимаксом је велика, обојица воде емисије на ТВу. И то је то.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Sun Jul 19, 2020 9:39 pm

    Ne, ne, u pravu je NC, ima slicnosti. Obojica su mogla da budu, a jedno vrene i bila, nesto bolje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Јанош Винету Sun Jul 19, 2020 9:40 pm

    Mór Thököly wrote:inteligencije su im neuporedive. U nekim drugim zivotima mm bi mogao da vodi mozda i drzavu, a mnmx jedva tv stanicu. Potpuno su neuporedivi. I zato je slucaj mm tuzniji, ali i zlokobniji.
    +1
    Марић је већи потенцијал од Минимакса, по свим параметрима.
    Sotir wrote:Сличност са Минимаксом је велика, обојица воде емисије на ТВу. И то је то.
    -1
    Сличан им је тип емисије. Мислим да је Марић украо од Минимакса тај концепт од 3-4 госта.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sotir Sun Jul 19, 2020 9:45 pm

    Дај бре поредите бабе и жабе, јесте ли нормални. Минимаксом је био лагани програм, доста епп, теме исто лаке, кратка излагања и питања, ниђе везе.
    И то све се може видети из гледања два минута програма.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Sun Jul 19, 2020 9:47 pm

    Da li mislis da su ti sagovornici idioti ili je moguce da mozda ipak nisu mislili na sadrzaj emisije, nego na slicnost u nekom drugom aspektu?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Mediji u Srbiji - Page 3 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 10:02 am