Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tutto Serie A!

    Ajant23

    Posts : 125
    Join date : 2014-11-07

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Ajant23 Sun Nov 30, 2014 10:35 pm

    Ajme meni kakva golčina Pjanića iz slobodnjaka !!!
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Sun Nov 30, 2014 11:50 pm

    ali pirlo...


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Orasi

    Posts : 37
    Join date : 2012-02-11

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Orasi Mon Dec 01, 2014 1:19 am

    Nije morao u ovom kolu Tutto Serie A! - Page 2 298304839

    Inter je bas, bas tanak. Ne znam kako ce Mancini da prevazidje neodgovarajucu selekciju svih ovih godina, gomilali su se igraci pogodni za 3-5-2 vec godinama, sada je ocigledno da im fale bocni igraci da bi mogli da budu konkurentni. Aj pozadi moze i nekako da se pokrpi, mada ni Dodo ni Campagnaro, recimo, nisu najsrecnija resenja, ali na krilima gotovo da nemaju nicega. Takva ekipa ne moze da bude opasna iz tranzicije (danas nijedna valjana) i mora da se oslanja na alternativne nacine da postigne gol. U potpunosti je za ocekivati da ne dobijaju manje ekipe u kontinuitetu ni na dalje.

    Mi standardni, za ono sto igramo ove sezone, samo me brine sto smo jako osetljivi pozadi. Gol nam nije dao samo ko nije hteo. Jeste cela poslednja linije promenjena u odnosu na lani, ali stvarno smo premekani, nije valjda Benatia imao bas toliki znacaj. Ne znam, nikada nisam imao previse poverenja u ekipe koje moraju da igraju na gol vise. Ispasce da ce opet Juventus uzeti scudetto samo na osnovu fizikalija, ne mozes svaki put da ubacis 2 ili 3.

    Radja se nalazi u formi zivota verovatno, cudesno je sa kolikom energijom igra covek. Keita mozda i najbolje pojacanje ovog leta, bossuje sredinom u svakom kontaktu.
    Ajant23

    Posts : 125
    Join date : 2014-11-07

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Ajant23 Mon Dec 01, 2014 7:03 am

    Previše ti analaziraš Inter, spoj njega i Manćina to je emocija, ono meta, magija kad zašumi, neuhvatljivo i neizrecivo. Drugim rečima, dobiće pola mečeva na golu silu. Ne mislim, na fizičku, nego na silu...
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Mon Dec 01, 2014 7:12 am

    benatija je most definitely jedan od 5 najboljih na svetu na svojoj poziciji. i to kazem svestan onoga sto je uradio u prosloj utakmici.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Ajant23

    Posts : 125
    Join date : 2014-11-07

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Ajant23 Sun Dec 14, 2014 8:03 pm

    Čestitke, Orasi!

    Pa, još Mihajlović, omaž pozitivnim vrednostima koje mu je Roma prva usadila u Italiji...
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Sun Dec 14, 2014 10:43 pm

    uh, 1 vazna pobeda za pipa.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Orasi

    Posts : 37
    Join date : 2012-02-11

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Orasi Sat Dec 20, 2014 3:53 pm

    Ajant23 wrote:Čestitke, Orasi!

    Pa, još Mihajlović, omaž pozitivnim vrednostima koje mu je Roma prva usadila u Italiji...

    Fala lepo, molim lepo, valjda cemo nastavljati poteru za scudettom (koga ponovo necemo uhvatiti) kad smo vec doziveli ispusing u Evropi.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Filipenko Tue Dec 23, 2014 1:26 pm

    Vidić u najgorem timu Serije A, tj. jedan od dva najgora štopera Italije. Ali definitivno jedan od najboljih 100 štopera u Engleskoj.


    Tutto Serie A! - Page 2 Article-0-0F18683B00000578-97_468x286
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 1:17 pm

    the other one being bonera. mada nije toliko katastrofican kad igra beka.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 1:23 pm

    jako me zraci naslov ove teme zbog nepismenosti. 

    molim vas da se promeni u "Tutta la Serie A".

    hvala.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 4:17 pm

    e nemas pojma. Tutto Serie A! - Page 2 1143415371

    ovakav naslov je uobicajen u italijanskom razgovornom jeziku. kad "tutto" stoji samo moze da znaci "sve o...". pa tako imas Tutto Sport, tutto dylan dog, tutto hollywood...

    "tutta la serie a" znaci "cela, celokupna serija A"
     
    tutto Serie A = tutto su serie A


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 4:35 pm

    Prilozi:

    Tutto Serie A, FB stranica

    Tutto Serie A/B, pdf nekog italijanskog foruma

    Tutto Serie A, windows phone aplikacija

    et cetera, et cetera


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 4:50 pm

    hvala ti. 

    upravo sam otkrio da moja diploma profesora romanskih jezika & knjizevnosti ne vredi pisljivoga boba.

    a fb je vazda bio bastion pismenosti.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 5:04 pm

    obrati se italijanima koji "kvare" cisti jezik sa izvora bokacovih i danteovih, ne meni. medjutim, neces me ubediti da sam ovo ja izmislio ako sam video slicnu formulu na hiljadu mesta. 

    Tutto Roma, vodic kroz Rim. pravilno je "tutta Roma" ako hoces da kazes "ceo Rim". "tutto Roma" = "sve o Rimu".

    i bez RL podataka, ako moze, samo suvi argumenti. i ja sam mozda neki veliki dr mr.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 5:16 pm

    Mr.Blonde wrote:a fb je vazda bio bastion pismenosti.

    nadji na srpskom FB konstrukciju tipa "ceo porodica", "ceo srbija", a da autor nije madjar. ocigledno je da nije u pitanju greska, vec ustaljena kolokvijalna konstrukcija. ovde se "tutto" uopste ne slaze sa imenicom uz koju stoji, vec je izostavljen predlog "su". svestan sam ja naravno da preskriptivna gramatika to ne prepoznaje kao normu, ali se u italiji svejedno kolokvijalno tako pise, a ja sam temi hteo da dam moderni italijanski smek, a ne da pisem disertaciju.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 5:21 pm

    ne mogu se raspravljati o jeziku sa nekim ko se koristi prefabrikovanim sintagmama koje nastaju prostim slaganjem reci internet pretrazivaca, a koje u sustini nemaju nikakvo znacenje.

    samo sam skrenuon paznju na nepimenost koja mi je na indexu upala u oci. iskreno, nemam pojma sta je pisac hteo da kaze, pa otuda i moja opaska.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 5:36 pm

    Mr.Blonde wrote:ne mogu se raspravljati o jeziku sa nekim ko se koristi prefabrikovanim sintagmama koje nastaju prostim slaganjem reci internet pretrazivaca, a koje u sustini nemaju nikakvo znacenje.

    samo sam skrenuon paznju na nepimenost koja mi je na indexu upala u oci. iskreno, nemam pojma sta je pisac hteo da kaze, pa otuda i moja opaska.

    da si ozbiljan, preporucio bih ti da dokazes:

    1) da je naslov teme nastao tako sto sam prevodio na google.translate, a ne kao rezultat mog susretanja sa jezickom konstrukcijom na koju sam ti ukazao i za koju sam ti dokumentovao da zaista postoji

    2) da sintagma nema nikakvo znacenje u italijanskom jeziku

    da te podsetim, na internet forumu se to ne radi tako sto se pozivas na svoj autoritet. to sto si ti zavrsio fakultet apsolutno ne mora da znaci da si ostao u toku sa jezikom ili da si vise u kontaktu sa jezikom od mene, kao ni da ja takodje nemam formalno obrazovanje iz italijanskog jezika. ovde nisi u pravu, i meni je iskreno neprijatno da razgovaram na ovaj nacin jer sad smatras da je tvoj "ugled" u pitanju i nikad ne bi priznao da nisi bio u pravu sve i da dovedem umberta eka da posvedoci u moju korist. ali to je glupost - naravno da i strucnjaci prave greske i naravno da nisu posisali svu pamet ovog sveta vezano za svoju ekspertizu, tako da nema cega da te bude stid, niti je ista neobicno da na nesto naletis prvi put - jezik je rupa bez dna i stalno evoluira. jedino je bezveze sto si potezao svoju diplomu u raspravi, ali za to si iskljucivo sam kriv.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 5:57 pm

    Tutto Serie A! - Page 2 286371741

    naravno da sam neozbiljan. ovo nije akademska rasprava. 

    mogla bi da bude kada bih ja poceo da pricam o jeziku internet pretrazivaca. o drugome se ovde nema sta pricati, jer naslov je besmislen (ne ispunjava osnovne gramaticke norme) i ja zaista ne umem o tome da diskutujem. 
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 6:07 pm

    naravno da nije akademska rasprava kad je ti srozavas.

    ne moze nesto "samo po sebi" da bude besmisleno. "besmisleno" ne znaci "ne uklapa se u preskriptivna gramaticka pravila", vec "ljudi u mojoj jezickoj zajednici me gledaju belo". to sto ti nesto ne razumes jer se sa tim nisi susreo, ne znaci da je za izvorne govornike neobicno ili cudno.

    uzmimo primer sveze engleske konstrukcije "because + imenica" koja je brzo postala popularna ne samo na internetu, vec su je sada preuzeli i "pismeni" ljudi, pa sam imao prilike da je vidim i u ozbiljnim politickim clancima. because language. 

    sto se tice konstrukcije "tutto + imenica" u smislu "tutto su + imenica", za nju sam znao jos osamdesetih godina i vidjao sam je najcesce u novinskim dodacima (tipa Tutto donna (sve vezano za zene) i slicno).


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 6:28 pm

    naravno da je srozavam, jer ne vidim ovde akademce, samo nekoga ko tvrdi da je na "izvoru" nepismenosti: na fb-u, naslovima novinskim i naslovnicama internet blogova. 

    i sa time se slažem.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 6:50 pm

    Mr.Blonde wrote:naravno da je srozavam, jer ne vidim ovde akademce, samo nekoga ko tvrdi da je na "izvoru" nepismenosti: na fb-u, naslovima novinskim i naslovnicama internet blogova.

    LOL, pa u tome i jeste moja poenta: jedva cekam da vidim objasnjenje zasto je ovakav naslov dovoljno dobar za italijanske forume, novinske naslove i internet blogove a nije prikladan na forumburundi.com? 

    znaci, ili se dopisujem sa snobom koji se gadi kolokvijalnog jezika ili sa osobom koja se izletela pozivajuci se na autoritet, pa se trudi da se izvuce kod onih sa jeftinijim ulaznicama. izaberi sta ti je po volji.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 7:04 pm

    to na šta se ti pozivaš i nije kolokvijalni jezik. to je jezik naslova novinskih, koji je evoluirao u jezik internet pretrazivaca. 

    nije prikladan burundiju zato sto je agramatičan. talijan nema problem sa time, jer je tako formulisan naslov ionako u funkciji privlačenja pažnje, što u slučaju burunđanina ne može biti slučaj.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 24, 2014 7:15 pm

    now we're talking.

    tacno, to je jezik novinskih naslova, jako cest na internetu. fora je u tome sto sam upravo i hteo da izazovem taj senzacionalisticki efekat (pa sam jos dodao i znak uzvika da imitiram taj stil). nista vredno cepidlacenja s tvoje strane. your average burundjanin ce znati da se pise o seriji A, a ne o bundesligi, a sladokusci koji prate italijansku sportsku stampu ce biti zadovoljni.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 8:14 pm

    pa lepo sam zamolio da se promeni naslov. 

    a ti sad ispadni šmeker pa piši na talijanskome o seriji A, rado ću te čitati.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    Tutto Serie A! - Page 2 Empty Re: Tutto Serie A!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 8:22 pm