Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Thu Nov 12, 2020 1:57 pm

    Драган Јаковљевић позитиван на корона вирус
    12 новембар, 20200
    Тренер кошаркаша Младости из Земуна Драган Јаковљевић позитиван је на корона вирус

    Јаковљевић је ту инфомацију потврдио за портал Мондо.рс, а ово је први случај заразе корона вирусом у балону АБА 2 лиге на Златибору.

    Сви играчи земунске екипе биће поново тестирани.

    Екипа Младости у досадашњем делу АБА 2 лиге у првом колу савладала је Хелиос, док је у другом колу поражена од Слободе из Ужица.


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Thu Nov 12, 2020 3:03 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Ovo je nešto novo, nema lupetanja posle Kriznog štaba već se izjava o odlukama konsoliduje u Vladi i objavljuje naknadno. Mislim da će udariti po ugostiteljima.
    Beograd -- Kafići i ugostiteljski objekti i ubuduće će raditi do 23 sata, saznaje Sputnjik.

    Iako je ranije bilo najavljivano da postoji mogućnost da se, u okviru pooštravanja mera, radno vreme ugostiteljskih objekata skrati na 21 sat, procenjeno je da bi to bio veliki udar i da bi na desetine hiljada ljudi za svega nekoliko dana moglo da ostane bez posla.

    Krizni štab razmatrao je i druge oštre mere koje će biti objavljene u toku dana.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Nov 12, 2020 3:44 pm

    OK nije da nisu uveli neke mere


    Beograd -- Svako vozilo u javnom gradskom prevozu biće tretirano ozonom dva puta nedeljno, izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Thu Nov 12, 2020 3:49 pm

    Janko Suvar wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:Ovo je nešto novo, nema lupetanja posle Kriznog štaba već se izjava o odlukama konsoliduje u Vladi i objavljuje naknadno. Mislim da će udariti po ugostiteljima.
    Beograd -- Kafići i ugostiteljski objekti i ubuduće će raditi do 23 sata, saznaje Sputnjik.

    Iako je ranije bilo najavljivano da postoji mogućnost da se, u okviru pooštravanja mera, radno vreme ugostiteljskih objekata skrati na 21 sat, procenjeno je da bi to bio veliki udar i da bi na desetine hiljada ljudi za svega nekoliko dana moglo da ostane bez posla.

    Krizni štab razmatrao je i druge oštre mere koje će biti objavljene u toku dana.

    doslovce



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Nov 12, 2020 4:15 pm

    Kirko Skaddeng wrote:OK nije da nisu uveli neke mere


    Beograd -- Svako vozilo u javnom gradskom prevozu biće tretirano ozonom dva puta nedeljno, izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.

    ozoniziraće im dizel?
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Nov 12, 2020 4:23 pm

    Možda Žeks Mitrović dobije par miliona iz gradskog budžeta na tenderu za ozonizatore autobusa?
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Thu Nov 12, 2020 4:53 pm

    Janko Suvar wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:Ovo je nešto novo, nema lupetanja posle Kriznog štaba već se izjava o odlukama konsoliduje u Vladi i objavljuje naknadno. Mislim da će udariti po ugostiteljima.
    Beograd -- Kafići i ugostiteljski objekti i ubuduće će raditi do 23 sata, saznaje Sputnjik.

    Iako je ranije bilo najavljivano da postoji mogućnost da se, u okviru pooštravanja mera, radno vreme ugostiteljskih objekata skrati na 21 sat, procenjeno je da bi to bio veliki udar i da bi na desetine hiljada ljudi za svega nekoliko dana moglo da ostane bez posla.

    Krizni štab razmatrao je i druge oštre mere koje će biti objavljene u toku dana.
    Ja citah negde da je medicinski deo Kriznog staba poslao zahtev politickom delu staba za ostrije mere a da, kako rece Kon, sad je na njima. Tzv "oni"su propustili jos jedan dan.
    U mojoj firmi ostro protivljenje radu od kuće
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Nov 12, 2020 4:55 pm

    kapetanm wrote:
    Janko Suvar wrote:
    Beograd -- Kafići i ugostiteljski objekti i ubuduće će raditi do 23 sata, saznaje Sputnjik.

    Iako je ranije bilo najavljivano da postoji mogućnost da se, u okviru pooštravanja mera, radno vreme ugostiteljskih objekata skrati na 21 sat, procenjeno je da bi to bio veliki udar i da bi na desetine hiljada ljudi za svega nekoliko dana moglo da ostane bez posla.

    Krizni štab razmatrao je i druge oštre mere koje će biti objavljene u toku dana.
    Ja citah negde da je medicinski deo Kriznog staba poslao zahtev politickom delu staba za ostrije mere a da, kako rece Kon, sad je na njima. Tzv "oni"su propustili jos jedan dan.
    U mojoj firmi ostro protivljenje radu od kuće


    istina je da možeš da biraš kako da sjebeš svoj život, koronom ili radom od kuće. prijalo mi je u prvom talasu ali sada mi se čini da više ne toliko...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by паће Thu Nov 12, 2020 5:03 pm

    Радио сам од куће седамнаест ипо година. Има две три мане, а педесет предности.

    Додуше, има и то да смо тих година госпоја и ја били мање више сами - по једна ћерка била с нама, кад која. Осим последњих осам месеци кад је била пуна кућа Virus - Page 2 1143415371.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Nov 12, 2020 5:08 pm

    Rad od kuće je savršen način da zamrziš i posao i kuću i da više nigde na svetu ne postoji mesto koje ćeš povezivati sa spokojem i odmorom.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by паће Thu Nov 12, 2020 5:09 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Rad od kuće je savršen način da zamrziš i posao i kuću.

    Ништа није савршено Virus - Page 2 1143415371


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by паће Thu Nov 12, 2020 5:11 pm

    Ал' добро, ја сам онај ретки лик што је био паметан двапут, по Душку Радовићу, па после није морао.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Thu Nov 12, 2020 5:12 pm

    Nego, dok Mau ne izbaci statistiku kad dodje vreme, kakvi su utisci iz RL-a, je li ovaj talas jaci od onog letos? Meni se cini da je nesto slabiji


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Nov 12, 2020 5:15 pm

    Pa Fićo svaki sledeći talas će biti slabiji, to je normalno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Thu Nov 12, 2020 5:15 pm

    Ja to cenim prema broju ljudi koje poznajem i čini mi se jači
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Nov 12, 2020 5:16 pm

    Moj anegdotski utisak je da je prešišalo jul još pre nekoliko dana.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Nov 12, 2020 5:17 pm

    To nije relevantno jer je sasvim individualno. Recimo ja znam mnogo manje pozitivnih sada. Mada je teško reći bez uvida u prave cifre, to u junu nismo imali a sada mislim da su počeli da đidaju.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Thu Nov 12, 2020 5:20 pm

    I ja znam manje ljudi a cini mi se i da je dosta manje bolnica u kovid sistemu


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Nov 12, 2020 5:22 pm

    ono što zabrinjava je daleko veće prisustvo virusa kod migranata sada u odnosu na jul. ti ljudi imaju vrlo otežan i ograničen pristup medicinskim uslugama, ako ih uopšte žele. u slučaju težih infekcija njihove šanse će biti male.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7515
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by MNE Thu Nov 12, 2020 5:30 pm

    паће wrote:Радио сам од куће седамнаест ипо година. Има две три мане, а педесет предности.
    +50
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 12, 2020 5:50 pm

    Znaci 1,8 meleona (ako je istina). Dakle za biracko telo, kastu, policiju i vojsku i, eto, mora, sta cete, medicinare. Ja cu biti zadovoljan ako ostali nebitni deo stanovnistva bude mogao bar da kupi, po bilo kojoj ceni.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Nov 12, 2020 6:13 pm

    izvesno, od toga ce porez da ide u prihod države. neće to biti skupo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Nov 12, 2020 6:21 pm

    Vučić je rekao da smo se opredelili za Fajzerovu vakcinu. 
     
    Za Fajzerovu vakcinu potreban je hladni lanac od -70 stepeni. Da stavimo stvari u perspektivu: u ovom trenutku klinika Mayo nema tehničke uslove za distribuciju te vakcine. 

    “We’re talking about a vaccine that needs storage at minus 70 or 80. That’s a tremendous logistical issue not only in the U.S. but outside the Western world,” said Dr Gregory Poland, a virologist and vaccine researcher with the Mayo Clinic.
    “We’re a major medical center and we don’t have storage capacity like this. That will be true for everybody. This is a logistical obstacle.”

    Distribucija Fajzerove vakcine zahteva skupu tehnologiju čuvanja ili vrlo složenu logističku koreografiju u kojoj se Fajzerova originalna krioambalaža otvara u tačno određenom, vrlo kratkom roku, na tačno određenoj lokaciji, uz tačno određen redosled vakcinacije.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Thu Nov 12, 2020 6:25 pm

    vakcinacija bi trebalo da ide po prioritetima,
    prioritetne grupe stanovništva su:
    1. zdravstveni radnici
    2. vojska
    3. policija
    4. 65+
    5. mi, pilići

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Nov 12, 2020 6:31 pm

    što vojska? to treba da se raspusti


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:48 pm