Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Frilenser uzo prase

    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sat Jan 16, 2021 6:05 pm

    pa ali onda je njena bruto plata 80000 a ne 30000.
    ono što srbija treba da radi je da pošalje ta rešenja poslodavcima odnosno kinezima, a ne nastavnicima Frilenser uzo prase - Page 9 1844795956

    oni su ti koji profitiraju.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by boomer crook Sat Jan 16, 2021 6:07 pm

    da, tako je u nekoj konacnici. ili da im iz budzeta da te pare i tako subvencionira njihov rad.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Sotir Sat Jan 16, 2021 6:11 pm

    Колико се сећам, пуна рачуница пореза и доприноса је нешто попут;
    - здравствено, фиксни износ
    - пензионо, проценат
    - порез, проценат

    Тако да се чини због здравственог да је на мале износе већи проценат дажбина.
    Не знам како је регулисано за хонораре, ваљда се не плаћа поново здравствено.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Sotir Sat Jan 16, 2021 6:14 pm

    Erzsébet Biszak wrote:pa ali onda je njena bruto plata 80000 a ne 30000.
    ono što srbija treba da radi je da pošalje ta rešenja poslodavcima odnosno kinezima, a ne nastavnicima Frilenser uzo prase - Page 9 1844795956

    oni su ti koji profitiraju.
    Наравно да не треба тако.
    Свака фирма код нас шаље фактуре рачунајући бруто трошкове.
    И онда се појави фриленсер који би да прими нето трошкове, а тиме што не плати порезе ем је оборио цену другима, ем је са његове стране екстра зарадио.

    Реално платформе као што је апворк обарају катастрофално цене рада. Видиш да од превођења не може легално да се живи.
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sat Jan 16, 2021 6:24 pm

    content creatori koji puno radno vreme frilensuju, zaradjuju izmedju 1000 i 2000 evra meecno. Zavisi od mnogo cega, koje su oblasti u kojima rade, odakle su klijenti i kako se snadju u tim jedan na jedan pregovorima. 

    Govorim o profesionalcima sa iskustvom. Ima naravno onih koji pisu SEO tekstove za 0.7 dinara po reci, za indijske klijente, ali ne znam ni kako njih obuhvatiti ovde (najbolje nikako).



    Ja sam frilensovao dve godine. Imao sam tri klijenta, dva iz SAD jednog iz Britanije . Apsolutno je moguce platiti pausal i ziveti od zaradjenog. Nije moguce uzeti kredit, skuciti se itd, a postoje i ovako za karijeru prednosti rada za korporaciju, ali od takvog frilensa se moze ziveti, dok se sve obaveze pokrivaju.
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by ♏ Sat Jan 16, 2021 6:36 pm

    I?
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sat Jan 16, 2021 6:43 pm

    Janko Suvar wrote:Govorim o profesionalcima sa iskustvom. Ima naravno onih koji pisu SEO tekstove za 0.7 dinara po reci, za indijske klijente, ali ne znam ni kako njih obuhvatiti ovde (najbolje nikako).



    Ja sam frilensovao dve godine. Imao sam tri klijenta, dva iz SAD jednog iz Britanije . Apsolutno je moguce platiti pausal i ziveti od zaradjenog. Nije moguce uzeti kredit, skuciti se itd, a postoje i ovako za karijeru prednosti rada za korporaciju, ali od takvog frilensa se moze ziveti, dok se sve obaveze pokrivaju.

    ali se ne može od svakog frilensa živeti ukoliko se plaća paušal. a ti odma plusjednuješ malog.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kondo Sat Jan 16, 2021 6:46 pm

    Erzsébet Biszak wrote:pa ali onda je njena bruto plata 80000 a ne 30000.
    ono što srbija treba da radi je da pošalje ta rešenja poslodavcima odnosno kinezima, a ne nastavnicima Frilenser uzo prase - Page 9 1844795956

    oni su ti koji profitiraju.


    odustajem, ti ne kapiras ili barem ne prihvatas da je sistemski nemoguce, ne samo u srbiji, da bruto transakcija za izvrsenu uslugu bude neciji neto prihod.

    prema velikom broju primera iz moje blizine, placanje pausala obicno tera ljude da vise rade i da se generalno proaktivno odnose prema svom poslu. na kraju zavrse tako sto zaradjuju vise nego kada su radili klot na crno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Летећи Полип Sat Jan 16, 2021 6:47 pm

    Porez mora da se plaća.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Летећи Полип Sat Jan 16, 2021 6:48 pm

    Eržika tuče chicom juane, al je blam da prizna. Pa sad kao nešto glumi neku pravdu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by boomer crook Sat Jan 16, 2021 6:49 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    Erzsébet Biszak wrote:pa ali onda je njena bruto plata 80000 a ne 30000.
    ono što srbija treba da radi je da pošalje ta rešenja poslodavcima odnosno kinezima, a ne nastavnicima Frilenser uzo prase - Page 9 1844795956

    oni su ti koji profitiraju.


    odustajem, ti ne kapiras ili barem ne prihvatas da je sistemski nemoguce, ne samo u srbiji, da bruto transakcija za izvrsenu uslugu bude neciji neto prihod.

    prema velikom broju primera iz moje blizine, placanje pausala obicno tera ljude da vise rade i da se generalno proaktivno odnose prema svom poslu. na kraju zavrse tako sto zaradjuju vise nego kada su radili klot na crno.

    ili dumru


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sat Jan 16, 2021 6:50 pm

    pa kad su sirotilja


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kondo Sat Jan 16, 2021 6:51 pm

    ali piju kraft pivo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sat Jan 16, 2021 6:53 pm

    jes, sa 30 000 bruto Frilenser uzo prase - Page 9 3579118792

    @polip
    opet vi mladi i vaš novogovor Frilenser uzo prase - Page 9 2729202060
    ne znam šta ti je to, jel to neki onlifens? Frilenser uzo prase - Page 9 1399639816


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by ♏ Sat Jan 16, 2021 7:22 pm

    Pre nešto više od godinu dana, Mali i kompanija su dali tri godine subvencionisanja razlike između paušala i actual doprinosa preogromnom broju ljudi koji su na osnovu kreativnog tumačenja propisa umesto po ugovoru radili za domaće firme kao paušalci. To je tada odgovaralo i firmama koje su na prst u dupe sa esenesdžijskim preduzećem, dele profit od državnih i burazerskih poslova (npr. kroz dobijanje tendera ili dugoročno uzimanje poslovnog prostora baš tamo gde im je neko rekao da bi bilo okej) i generalno imaju samo reči hvale o digitalizacionim i fourth revolution poduhvatima Brnaby crewa.

    Zašto tada porez nije morao da se plati pet godina unazad? Pravni okvir je postojao, ljudi su radili tako kako su radili samo jer im je neko iz poreske dao pravovremeni nudge, isto kao i ovim ljudima. Svima je bilo totalno jasno da su oni sa ugovora o radu prešli na paušal samo da bi plaćali manje doprinose, to je neuporedivo gore od neosnivanja agencije radi neredovnih $300 sa Asian-Pacific platforme za učenje jezika. Te ljude su dakle čak nagradili za tax-evading ponašanje, a ovo sad je gangstersko iživljavanje na mostly sirotinji i svako ko ga podržava je govno od čoveka i nedosledni kreten.
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by ♏ Sat Jan 16, 2021 7:33 pm

    Pravila se ili poštuju ili ne, tačno, ali to je u situaciji masovog neprimenjivanja propisa i deregulisane dog-eat-dog situacije samo u najboljem slučaju jednako važno kao da li su pravila uopšte adekvatna i opštekorisna in the first place.

    Ako mislite da je okej da ovim ljudima naplate doprinose pet godina unazad i da neko na prvih $300 freelance prihoda bude oporezovan više nego neko drugi za trećih $300 (pod pretpostavkom npr. da ima $600 neto kao redovno zaposlen negde), ja mislim da je okej da vam naplate rušenje i odrape kaznu za svaki kvadrat bez dozvole sazidane kuće ili vikendice, svaki klima uređaj postavljen i PVC prozor zamenjen bez projekta, oderu za svaki auto koji nije po apsolutno poslednjim eko-standardima, the whole shabang, idemo full retard sa celom situacijom i idemo odmah.

    ... i u kurac krasni više sa celom raspravom, povraća mi se od ljudi i anegdotalnog isterivanja pravde.


    Last edited by ♏ on Sat Jan 16, 2021 7:35 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 16, 2021 7:35 pm

    Ako mislite da je okej da ovim ljudima naplate doprinose pet godina unazad, ja mislim da je okej da vam naplate rušenje i odrape kaznu za svaki kvadrat bez dozvole sazidane kuće ili vikendice, svaki klima uređaj postavljen i PVC prozor zamenjen bez projekta, oderu za svaki auto koji nije po apsolutno poslednjim eko-standardima

    My view exactly. Nemojmo se igrati drzave u Srbiji, svi znamo sta je ovo.
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sat Jan 16, 2021 7:35 pm

    pff, kolko reči da bi rekao odbranimo novčanik Frilenser uzo prase - Page 9 3204619380


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by ♏ Sat Jan 16, 2021 7:43 pm

    Pa upravo je poenta da nije samo to, odbrana novčanika važi i kada sve funkcioniše besprekorno, ovo je nešto drugo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 16, 2021 7:44 pm

    Mislim da nisi dobro shvatio Jelisavetin ton  Frilenser uzo prase - Page 9 1861198401
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by ♏ Sat Jan 16, 2021 7:45 pm

    Frilenser uzo prase - Page 9 286371741

    Koji sam tutankamon, okej, priznajem.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 16, 2021 7:52 pm

    Desava se i meni kad zapenim  Frilenser uzo prase - Page 9 1861198401
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sat Jan 16, 2021 8:03 pm

    Frilenser uzo prase - Page 9 3579118792

    samo zlonamernima ovo nije jasno.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kondo Sat Jan 16, 2021 8:19 pm

    Ukratko pa da se odjavim sa teme, frilenseri su retardi koji se prave blesavi i zvizducu u nebo. Bukvalno stotine hiljada ljudi u Srbiji koristi agencije kao servis za naplatu para bez placanja poreza uz naknadu od 10%. Puste tvojim poslodavcima fakturu na $1000, naplate, daju ti $900, zadrze $100. Drzava je bukvalno otvorila prozor kroz koji se ovo sve radi "legalno", Ali ne, ovih par hiljada idiota se nameracilo da bukvalno uzme sve. Bukvalno treba sa vilama da odemo na njihov skup.


    Last edited by Marius Lăcătuș on Sat Jan 16, 2021 8:21 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sat Jan 16, 2021 8:20 pm

    pa što nisi, šta te sprečilo?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Frilenser uzo prase - Page 9 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:53 am