Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat May 23, 2020 11:00 pm

    Госпоја само погледала на шта то личи и закључила да се та сића продаје по цени шунке.

    Чварци су пре пар година били око 200д кило, док се неко није сетио да продаје пакло од четврт киле за исте паре. А онда их кренула карта.

    Код Неше су и даље као некад, одлични и јефтини, само треба наићи кад има, јер их распрода за два сата. Друга варијанта је да се купи сирова сланина, исто будзашто, и проведе два сата над ринглом са добрим термостатом, и на њој добра челична шерпа на коју то неће да се лепи. Приде добијиеш и пар кила масти.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun May 24, 2020 9:11 am

    meni je cena čvaraka duboko u "mater ti alavu seljačku" zoni, te ih uopšte ne kupujem. a volem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun May 24, 2020 10:09 am

    kao i mnogo drugih stvari gde ne postoji korelacija sa cenom troskova.

    ni ja nit kupujem nit jedem, prevari me dostavljac sira violeta/gabrijel da probam pa mi je voda krenula na usta

    jedino volim da dekram za pašče kad ga uvedem u halu gde ih prodaju a ono obožava, em masno em slano, sve ono što inače ne sme


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sun May 24, 2020 2:49 pm

    ja kasnim godinama...evo dosla sam da izjavim 1 odusevljenje pestom od sremusa!!!
    pa to je predobro!!!
    nisam do sada...nesto nisam luda za pestom,nemam pojma..testeninu ne jedem a nisam ga nesto koristila drugde a sremus mislim da ove godine nisam nijednom ni jela,nesto mi je bio zestok..

     juce odemo u sumu gde ga je bilo pa sam ga ubrala i danas napravim pesto i odusevim se!!!
    suncokret jer nisam imala nista drugo,sremus,limun,mulje i malo soli...odlicna stvar!!
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun May 24, 2020 7:34 pm

    plavaivy wrote:ja kasnim godinama...evo dosla sam da izjavim 1 odusevljenje pestom od sremusa!!!
    pa to je predobro!!!
    nisam do sada...nesto nisam luda za pestom,nemam pojma..testeninu ne jedem a nisam ga nesto koristila drugde a sremus mislim da ove godine nisam nijednom ni jela,nesto mi je bio zestok..

     juce odemo u sumu gde ga je bilo pa sam ga ubrala i danas napravim pesto i odusevim se!!!
    suncokret jer nisam imala nista drugo,sremus,limun,mulje i malo soli...odlicna stvar!!

    I to je zbog suše, kiše su malo popravile stvar pa je ovaj sa kraja sezone blažeg ukusa nego onaj od prije dva mjeseca.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun May 24, 2020 7:51 pm

    dobar je taj pesto, ako nisi štedela na dobrom mulju i stavila morske soli, može ti stajati u frižideru nedeljama i kao pesto za testeninu i kao dodatak bukvalno za svako jelo koje se krčka na šporetu, od bećarca do bolonjeza


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Mr.Pink Sun May 24, 2020 8:38 pm

    teo sam da pravim pastu sa spanacem i gorgonzolom

    spao sam na eva tunjevinu, beli luk i leba


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun May 24, 2020 9:01 pm

    prvo ispalili drugari za odlazak u borčaju kod dunavskih alasa

    onda otišli u B70 a tamo ispalila ex đana, zatarabljeno do 8.6

    potom kupili smrznute gyoze u kineskoj samiški

    na kraju pomenute gyoze sa  1. dipom od soja sosa, sirćeta, ljutog i susamovog ulja, bluka i đumbira i 2. šrirače

    također iznenađujuće dobre italijanske špargle iz lidla, bolje od ilina, vinegret od lajma, limuna, mulja i bundevinog ulja (bulja)

    onda indofood instant nudle supa naravno pojačana zelenišom algama kineskim pizdarijama

    pošto nam i to nije dosta onda sotirane vrbovače sa ostacima umaka za gyoze, odličan 5.

    slatko: prekmurska gibanica iz čeko slastičare u novopazarskoj pa potom sladža iz ovce

    cepa se špricer od neke ustaške dubravke, ljubuški, metković ili takav sličan qrac presečen sa knjazom

    ne oslanjam se više na drugare ispaljivače


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Mr.Pink Sun May 24, 2020 9:22 pm

    El to za bajram

    Ne kapiram


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun May 24, 2020 9:24 pm

    nije nego za bujrum


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nino Quincampoix Sun May 24, 2020 9:34 pm

    Više detalja o prekomurskoj gibanici molim.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun May 24, 2020 9:48 pm

    +1
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun May 24, 2020 9:51 pm

    jel znate šta je ili da počnem od nule?

    nisam pravio, to je dosta težak kolač za napraviti za dunstera za slatko kao što sam ja

    rekoh poslastičarnica čeko u novopazarskoj ima često, ne uvek, ako dolazite samo zbog nje bolje je da pozovete i rezervišete, bio sam svedok da je lik uzeo ceo pleh a jednom sam i ja uzeo pola istog.

    parčići su ogromni, za ugodno blagoutrobije posle jela bez pretovara može i pola parčeta iz ove ponude.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nino Quincampoix Sun May 24, 2020 9:57 pm

    znam šta je i dobro pravim ali me mrzi. kod Ace u Makedonskoj je bila solidna ali zadnja dva puta kad sam bio nisu imali. ne znam za tu pekaru a često sam prolazio Novopazarskom.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun May 24, 2020 10:23 pm

    Dobosz Esterházy wrote:znam šta je i dobro pravim ali me mrzi. kod Ace u Makedonskoj je bila solidna ali zadnja dva puta kad sam bio nisu imali. ne znam za tu pekaru a često sam prolazio Novopazarskom.

    Kod Ace su bila 2 dana u nedelji kada su je pravili.

    Ovo je slastičarna koju sam otkrio za vreme kurone, iako mi je danas gazdarica rekla da ce na leto biti 2 godine.

    Solidna im je prekomurska, oni je pišu prekmurska što je verujem originalno, jedino gde se razilazimo po pitanju ukusa je sir koji stavljaju - po secanju u Slo (uključujući i benzinske pumpe Petrol sa Marche hranom, gde sam samo zbog ovoga stajao) sam uvek jeo sir koji je još mekši, lakši i "tanji" od švapskog, možda pre neko ulupano, gušće vrhnje, ovde je mislim za nijansu tvrđi i nekako homogenizuje celu konstrukciju - recimo Acina se baš raspadala, ova lepo drži nekoliko spratova jabuke, sira, maka, kora i šta još sve ide tamo.

    Parče je 300 dinara ali je ogromno, išao sam na neki roštilj i kupio 6 komada, iz znatiželje sam izmerio, bilo je skoro 1,8 kg.

    U svakom slučaju preporučujem, ovo je mesto:

    Čeko, Novopazarska 53 (deo iz Maksima Gorkog levo ka školi)
    063 231690 Tanja

    https://www.instagram.com/p/B8lsuiLpovs/
    (ova slika je dosta skromna, ovo što sam kupovao poslednjih nedelja izgleda mnogo bolje, slikaću sutra ako ne izjedem)

    Od drugih kolača ne računajući na razne torte na koje se ne cimam, ima odlična Vasina torta, puž od maka, cinamon roll, krempita i baklava od maka. Ima svašta zapravo, još barem 10 kolača u radnji, žena koja drži je baš vredna i nije bullshit mesto.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun May 24, 2020 10:37 pm

    hvala, živ bio. pokrio si sve što bih te pitao.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nino Quincampoix Mon May 25, 2020 12:44 am

    Hvala puno!
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by bela maca Tue May 26, 2020 1:05 pm

    umesto od kikirikija napravila sam puter od bundevinog semena, sad jedem sa džemom od jagode, i jako je fino


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by bela maca Tue May 26, 2020 4:34 pm

    to za doručak, a za ručak moram da se pohvalim da sam konačno našla recept za savršen vedži burger, odnosno bean burger, naravno gde drugde nego na inspired taste

    ukus je fantazija
    konačno neću ko siroče na roštiljanjima jesti salate Na trpezi - Page 3 2665834243



    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Tue May 26, 2020 4:43 pm

    ovde se danas spremao zeka zaostao ko zna od kada u zamrzivacu
    u gvozdenoj posudi sa povrcem i paradajsom
    ispalo je iznad ocekivanja dobro plus brzinsko spremanje, sveukupno 90 minuta


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Tue May 26, 2020 4:53 pm

    zaostali zeko Na trpezi - Page 3 1949538119
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by plachkica Tue May 26, 2020 4:54 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Tue May 26, 2020 5:01 pm

    Na trpezi - Page 3 4159171962


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Tue May 26, 2020 5:39 pm

    Halászlé wrote:zaostali zeko Na trpezi - Page 3 1949538119

    Има и онај замишљени зец, што су га јурили Споменка Дјокић и Лутајућа срца...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 27, 2020 5:32 pm

    Napravio sam neke...ne znam ni ja sta su Na trpezi - Page 3 1399639816, neka vrsta uštipaka u svakom slučaju Na trpezi - Page 3 1143415371

    Na trpezi - Page 3 Img-bd10

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 2:51 am