Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bela Rusija

    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Fri Aug 14, 2020 7:23 pm

    Naravno da je moguće.

    Nego ovi protesti imaju izrazito dvadesetovekovni vajb. Osovina protesta su organizovani industrijski radnici, kičma ekonomije. U zemljama sa gig ekonomijom ljudi mogu da pizde na ulicama do sudnjeg dana i da ne postignu ništa: oligarhiji su dovoljni policija i centralni mediji, a štrajkovi su nemogući.
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Fri Aug 14, 2020 7:24 pm

    Rekao bih da je to zbog karaktera beloruskog društva i države. Skoro kao da gledamo baltičke revolucije iz 1991.
    plachkica

    Posts : 16205
    Join date : 2014-11-06

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by plachkica Fri Aug 14, 2020 7:31 pm

    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by fikret selimbašić Fri Aug 14, 2020 7:32 pm

    Taman se pitam šta će u ovoj situaciji biti sa onim organizatorima državnog udara.


    Belarus returned 32 Russian mercenaries from PMC Wagner back to Russia


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Fri Aug 14, 2020 7:35 pm

    Predviđali su to punditi - na par mesta sam video pretpostavke da će ih izručiti neposredno nakon izbora. Jednog su zadržali, taj je Belorus.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by fikret selimbašić Fri Aug 14, 2020 7:38 pm

    Vidio sam ali jeste tajming izručenja znakovit.

    Vijest od prije sat vremena.


    Lukashenko holds meeting with Belarus Security Council on protests


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by MNE Fri Aug 14, 2020 7:40 pm

    kolko je vjerovatno da Lukašenko napravi spin ka zapadu i pokaže q Vladimiru, realno ako zapad drži serbskog Aleksandra i toleriše mu sve ovo držaće i bjeloruskog
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Fri Aug 14, 2020 7:43 pm

    ćaća wrote:Takođe verujem da je moguć scenario po kojem Rusi daju Lukašenku ponudu koja se ne odvija, te se ovaj pakuje i odlazi da živi u nekom letnjikovcu na Kamčatki, a zauzvrat zapad obećava da neće od Belorusije biti Ukrajina.

    ponuda koja se ne odvija me je nasmejala, priznajem
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50250
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 14, 2020 7:47 pm

    Ulazak u evroatlantske strukture za Belorusiju nije opcija. Medjutim, ima nesto drugo: izlazak iz EAU. Takodje, Istocno partnerstvo jeste opcija (beli Sengen izmedju ostalog, recimo) Sve je toosetljivo za Moskvu
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50250
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 14, 2020 7:49 pm

    Ja mislim, prilicno sam usamljen u tome,da Putin i na UKR i na BLR gleda i kao na ideoloski sukob. Ali sa BLR mora da bude oprezan, sto za sada i jeste.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Летећи Полип Fri Aug 14, 2020 8:01 pm

    Posebno bih voleo da Brkati ode, ali me sa druge strane hvata strepnja od neoliberalnih reformi i šok terapija. Ovo mi deluje kao buržoaska revolucija, tako da je prethodno pomenuto sasvim izvesno.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by fikret selimbašić Fri Aug 14, 2020 8:07 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by kapetanm Fri Aug 14, 2020 8:25 pm

    Ma ovo je p. dim od pobune , niti je masovna niti je usla u siroke strukture
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by fikret selimbašić Fri Aug 14, 2020 8:29 pm

    Minsk -- Kolovođe uličnih protesta u Minsku su osobe iz inostranstva, rekao je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko na sastanku sa članovima Saveta bezbednosti.
    "Ne izlazite na ulice. Shvatite, vas i vašu decu koriste kao 'topovsko meso'. Danas su već pristigli iz Poljske, Holandije, Ukrajine, iz te 'Otvorene Rusije' Navaljnog i slično. Agresija protiv zemlje je već počela!", rekao je Lukašenko.

    Nadam se da neće silom krenuti na protestante, ova izjava jeste dobar uvod u to.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50250
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 14, 2020 8:51 pm

    To je i dalje opcija.To i onda masovna bezanija u Litvaniju i Poljsku. Ma sve je i dalje opcija, bukvalno otvorena situacija
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Sergen Yalçın Fri Aug 14, 2020 8:57 pm

    Летећи Полип wrote:Posebno bih voleo da Brkati ode, ali me sa druge strane hvata strepnja od neoliberalnih reformi i šok terapija. Ovo mi deluje kao buržoaska revolucija, tako da je prethodno pomenuto sasvim izvesno.

    mene bilo strah isto da napisem.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Fri Aug 14, 2020 9:06 pm

    Onda ništa, daj još 26 godina Lukašenka jer bi sloboda mogla da pođe naopako.

    Nego, evo jedne zanimljive informacije: belorusko-ruski tajkun Dmitrij Mazepin,  vlasnik kompanije Uralchem, težak 1.5 milijardi dolara, i ujedno Putinov čovek od poverenja (jedan od njegovih ličnih oligarha), pozvao je danas na formiranje Saveta nacionalnog spasa Belorusije koji bi činili biznismeni, intelektualci i političari. Takođe je pozvao Lukašenka da pristane na pregovore o promenama u Belorusiji, kako bi se izbegli dalji nemiri i moguća nesreća širih razmera. Ovo je sve rekao u svojstvu predsednika Rusko-beloruskog poslovnog saveta. 

    Čini se da Rusija projektuje "meku moć" na ovaj način jer bi direktno državno mešanje naišlo na agresivan odgovor Lukašenka.

    I ne bojte se, neće Belorusija ni nakon Lukašenka ići ni u kakve nekontrolisane ekonomske procese, veliki bata sa istoka će se pobrinuti za to da začin teče na uredan i kontrolisan način.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Летећи Полип Fri Aug 14, 2020 9:15 pm

    Ne kažem da ne teba da ode. Samo mi je žao što trenutno na svetu nema nijedne druge alternative osim neoliberalne. Jedini smer u kome promene tamo mogu ići je taj. Meni je jako lepa stvar kad ovako izađe 16000 radnika iz iste fabrike da štrajkuje. Međutim, to će sasvim izvesno biti lepa prošlost kad im zasednu raznorazni ekonomski bogovi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Fri Aug 14, 2020 9:21 pm

    Ma načelno se slažem s tobom, samo mi se ne da da mračim kad ih vidim ovako oduševljene.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Sergen Yalçın Fri Aug 14, 2020 9:27 pm

    e pa to je ono.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Fri Aug 14, 2020 9:27 pm

    U Estoniji se sasvim lepo živi i siguran sam da bi Belorusi, Ukrajinci, Moldavci i slični vrlo rado prihvatili takav sistem, ali jbg, iz mnogo razloga ne može.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50250
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 14, 2020 9:39 pm

    Dobro, Belorusija nema tako puno stanovnika. Mislim, ona je/bi bila daleko jeftiniji "izlog" prema Rusima od Ukraincov koji su, ehm, malo vise "naseg" kova, plus ih ima 4 puta vise. Ali trika nema da se Rusija potpuno odrekne Belorusije.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Fri Aug 14, 2020 9:41 pm

    Čini se, sudeći po snimcima, da se policija u gradu Lida solidarisala sa demonstrantima. Naravno, ne znamo koliko je to rasprostranjeno.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Fri Aug 14, 2020 9:54 pm

    E da, samo jedna primedba u vezi sa ovim "buržoaska revolucija". Moguće je da to ima veze (između ostalog...razumeo sam Polipe i ostatak tvoje poente) sa ponašanjem demonstranata i njihovim opštim izgledom. Kao neko ko je tokom života imao dosta (pre svega onih na nivou porodičnih prijateljstava) kontakata sa građanima prvo Sovjetskog Saveza a potom pre svega, Rusije, Gruzije i Jermenije, reći ću samo da kod nas vladaju predstave o tom delu sveta koje su posredovane prvo našim lažnim analogijama sa kulturom bivšeg SSSR (mnoooogo su različiti od nas, iako volimo da mislimo da nije tako), a potom i internetskim ludilom koje "Ruse" (na i nternetu je sve to isto, Rusija, Gruzija, Kraljevo, Valjevo) prikazuje kao likove koji se pijani bacaju sa petog sprata u sneg za opkladu i rade neizrecive stvari na autoputevima.

     Ja sam te ljude doživeo potpuno drugačije: njihov Mićka je bitno drugačiji od našeg Mileta, ima šire opšte obrazovanje i drugačije ophođenje prema javnom prostoru. Ovo znači da njihov hoi polloi mi ne prepoznajemo kao takav kada ga vidimo na snimku. Izgledaju nam kao krugodvojkaši, a ne moraju to da budu. Ako ne gaze cveće na protestu i kače kese na bandere da ne bi bacali đubre okolo, to je jednostavno način na koji se tamo živi, oni su jako uredan svet. Ograđujem se da ne poznajem kako se živi u potpuno osiromašenim zonama Rusije. Znam samo da je moj brat, koji je vozio bicikl od Beograda preko Moskve do Sankt Petersburga, posvedočio da je taj, najrazvijeniji deo bivšeg SSSR na izvestan način mnogo civilizovaniji od popularnih predstava.

    Dodaću i da Lukašenkovom režimu na izvestan način služi na čast što ga tako vaspitani ljudi ruše. Nisu ih za ovih 26 godina upropastili i poživinčili kao što je to urađeno kod nas.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50250
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 14, 2020 10:04 pm

    O ma da, nema to veze s nama. Upoznao sam neke od tih ljudi napolju, ma bre mi smo slicniji (ne isti, negoslicniji) nekim Spancima, Italijanima (pogotovu Italijanima), Grcima, Turcima minimum duplo, a verovatno i vise nego duplo nego bilo kome od ovih. Potpuno drugi svet. Mislim na celu ex-yu minus SLO, koji su nesto trece.

    Bela Rusija - Page 11 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:06 pm