Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 27, 2020 11:12 am

    to je realno bila pusta nada, Hail Mary pass. 
    meni žena odmah rekla "moraće buster vakcina za ovo".
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 27, 2020 11:28 am

    inače na osnovu svega što čitam jasno mi je da u Evropi počinje drugi talas. kurcobolja spram epidemioloških mera se raširila kontinentom i ima jedinu moguću posledicu - postepeno uspravljanje krive. 

    izgleda da postoji granica izdržljivosti i u najdisciplinovaniijim društvima. ljudi se naviknu na prisustvo opasnosti. prvo traže izgovore a onda postanu potpuno ležerni, otupe pred opasnošću. nismo svi div-heroji kao ljudi sa tvitera.

    a i cela ta priča sa talasima je besmislena. virus se širi zimi, leti, svejedno mu je.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 27, 2020 11:32 am

    Ma da bre, ovo ce trajati dok traje, nema talasa nikakvih. Kad su mere smanjuje se, kad se raspistolje ljudi krene da divlja. Samo vakcina ili misteriozni nestanak kao sars.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2020 11:37 am

    Koliko razumem leti je razlika samo to sto se ljudi manje guraju po zatvorenim prostorima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by паће Mon Jul 27, 2020 11:37 am

    Ја бих онда један тај мистериозни нестанак ако може. Где има да се наручи?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 27, 2020 11:43 am

    Erős Pista wrote:Koliko razumem leti je razlika samo to sto se ljudi manje guraju po zatvorenim prostorima.

    Nije samo to, imunitet je zimi slabiji, respiratorne bolesti imaju težu kliničku sliku.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 27, 2020 11:46 am

    a nije nestanak SARS-a baš misteriozan. širili su ga simptomatski pacijenti, sve su ih nahvatali, uveli mere kontrole i ćao. 
    ovo šire asimptomatski pacijenti i ne postoji nikakav način da se potpuno istrebi, to je do sada jasno. imamo novu boles' na meniju i ostaje tu do zatvaranja restorana, sa ili bez vakcine.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by plavaivy Mon Jul 27, 2020 11:52 am

    Erős Pista wrote:Koliko razumem leti je razlika samo to sto se ljudi manje guraju po zatvorenim prostorima.



    bogami da prodjes Novim Sadom subotom uvece pa da vidis kako se guraju i na otvorenim prostorima...baste klubova krcate,djuska se i gura se sve u 16..
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 27, 2020 11:52 am

    Ma dobro, nek ostane, samo da se mi svi vakcinisemo pa onda moze da ostaje Virus - Page 39 1399639816
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by ontheotherhand Mon Jul 27, 2020 11:57 am

    Jel normalna reakcija pojačano znojenje nakon uzimanja cinka?
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2020 11:58 am

    plavaivy wrote:
    Erős Pista wrote:Koliko razumem leti je razlika samo to sto se ljudi manje guraju po zatvorenim prostorima.



    bogami da prodjes Novim Sadom subotom uvece pa da vidis kako se guraju i na otvorenim prostorima...baste klubova krcate,djuska se i gura se sve u 16..


    Mislis u 16h? 


    Virus - Page 39 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2020 11:59 am

    Inace, Nis izgldda kao avetinjski grad. Prazan skoto potpuno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by plavaivy Mon Jul 27, 2020 12:02 pm

    u Ns uvece kao pravo leto i to negde u Budvi..baste pune,glasne muzike se mesaju,devojke preplanule,nasminkane i u kratkim aljinama..1 loodilo..
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 27, 2020 12:03 pm

    pa dobro to sa kratkim haljinama je epidemiološki i estetski sasvim dobro i prihvatljivo.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by plavaivy Mon Jul 27, 2020 12:04 pm

    jeste ali u tolikom broju po m2 ne znam bas..
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Mon Jul 27, 2020 12:05 pm

    Onaj jedan Simon Karic ( Virus - Page 39 3579118792) okacio juce story na Insta kako u Maison Boho u sred noci oni prave dernek. Igra se po šankovima, sve kao da nema korone. 

    Isto vidim kod jednog druga na Insta story, neka vila na Kosmaju po mojoj proceni, bazen, narodnjački pevač, ljudi sredjeni, pijani i nakrcani u 2 ujutro. 

    Ima ko sme sve, a ima i ko je mogao i za vreme policijskog časa.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2020 12:09 pm

    Bas tako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 27, 2020 12:11 pm

    Margit Savović wrote:Onaj jedan Simon Karic ( Virus - Page 39 3579118792) okacio juce story na Insta kako u Maison Boho u sred noci oni prave dernek. Igra se po šankovima, sve kao da nema korone. 

    Isto vidim kod jednog druga na Insta story, neka vila na Kosmaju po mojoj proceni, bazen, narodnjački pevač, ljudi sredjeni, pijani i nakrcani u 2 ujutro. 

    Ima ko sme sve, a ima i ko je mogao i za vreme policijskog časa.

    Ali ovo je situacija u kojoj na to kazem - samo izvolite Virus - Page 39 1143415371
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Mon Jul 27, 2020 12:22 pm

    Mi živimo u zemlji u kojoj se statistike o zaraženima i umrlima doslovno izmišljaju. Plus sa ovim džiberčinama koji ne mogu bez nedeljne doze žive muzike i kokaina kojima je sve dozvoljeno, ja ne vidim kako će se ikada više voditi kredibilna i konzistentna politika borbe protiv epidemije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 27, 2020 12:26 pm

    Pa sve zavisi od broja ljudi na intenzivnoj i respiratorima. To je bukvalno sve sto drzavu zanima. Ako je to podnosljivo terace se ovako do vakcine.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2020 12:28 pm

    Margit Savović wrote:Mi živimo u zemlji u kojoj se statistike o zaraženima i umrlima doslovno izmišljaju. Plus sa ovim džiberčinama koji ne mogu bez nedeljne doze žive muzike i kokaina kojima je sve dozvoljeno, ja ne vidim kako će se ikada više voditi kredibilna i konzistentna politika borbe protiv epidemije.


    Ma s tim je gotovo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 27, 2020 12:30 pm

    ja se pitam da li bi bilo moguće da posle još 6 meseci ove agonije dođemo do tačke gde bi odlazak u noćni klub i na druga epidemiološka iživljavanja privilegovanih podrazumevao opasnost od spaljivanja automobila i teških telesnih povreda.
    gledam sirotinju bedu kako sedi po kućama, ne viđa rodbinu i prijatelje, i priča da korone nema ili da je za nju kriv ko zna ko, od marsovaca do farmakomafije, a krivci za sadašnje stanje im se smeju iz bembara.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 27, 2020 12:32 pm

    Doci ce do prokuzavanja socijalno najaktivnijeg dela populacije. To je nekih 20%. To je daleko od kolektivnog imuniteta (umal ne napisah identiteta), ali je dovoljno da u realnom zivotu posle toga broj novoobolelih padne na neki prihvatljiv broj.  Pod uslovom da se ne krene u skole u septembru, naravno.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2020 12:34 pm

    Vasa wrote:ja se pitam da li bi bilo moguće da posle još 6 meseci ove agonije dođemo do tačke gde bi odlazak u noćni klub i na druga epidemiološka iživljavanja privilegovanih podrazumevao opasnost od spaljivanja automobila i teških telesnih povreda.
    gledam sirotinju bedu kako sedi po kućama, ne viđa rodbinu i prijatelje, i priča da korone nema ili da je za nju kriv ko zna ko, od marsovaca do farmakomafije, a krivci za sadašnje stanje im se smeju iz bembara.


    E, to je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by ćaća Mon Jul 27, 2020 12:36 pm

    Možda ako broj zaraženih i umrlih nastavi da raste, sa ovim ciframa ne.

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:23 pm