Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora - okupacija & apel

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by kondo Wed May 06, 2020 10:47 am

    Bluberijev post No 100, kod mene je na dnu 4. strane. Tu se prvi put pominje CG.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 06, 2020 10:53 am

    Nije to vrh gluposti. On je bukvalno napisao da rezim u Srbiji opstaje na vlasti zato sto ga podrzava CIA i US. Mislim, kako bih rekao...jebiga. 

    Najveca istina koju je napisao je 

    Možda je zaista tačno to da su male bivše jugoslovenske republike nemoćne da steknu maker delimičnu ekonomsko-političku nezavisnost; možda je to jedino bilo moguće unutar zajedničke države.

    Razlika izmedju recimo Hrvata (vecine) i Srba (vecine) je sto to ovi prvi znaju, u najvecoj meri prihvataju i zato isto tako znaju da EU nema realnu alternativu. Srbi (vecina) takodje ili to znaju ili bar nekako osecaju i sa tom cinjenicom ne znaju sta da rade, pa lutaju od izmisljenih saveznistava do hinjenih proticlkenja "Zapadu". I u toj kolektivnomentalno-geopolitickoj sizofreniji ekipa na vlasti se najbolje snalazi. I onda dolazimo do svodjenja problema na sverc droge kao najvaznijeg faktora. To je ispod ozbiljnog intelektualnog nivoa.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Erős Pista Wed May 06, 2020 11:41 am

    Da, ovo je kao ona tumacenja pesama EKV po kojima su sve O DROZI!

    Najslabiji deo teksta je onaj gde kaze kako CIA namerno dopusta sverc droge u SR i CG kako bi omogucili rast i tako odrzali svoje omiljene diktatore na vlasti. Pa onda Pinoce, Somoza itd. To nisu argumenti ni za sta, to je za ispred dragstora.


    That said, mislim da je u pravu kad kaze da postajemo uznemirujuce slicni zemljama Juzne Amerike, kao i da je isprepletenost rezima u SR i MNE sa narko klanovima jos veca nego sto naziremo i da utice na mnoge odluke ovih rezima. Mislim da je u pravu i sa sever Kosova i njegov uticaj na pregovore.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Guest Wed May 06, 2020 11:43 am

    Erős Pista wrote:Da, ovo je kao ona tumacenja pesma EKV po kojima su sve O DROZI!
    Još uvek čekam kvalitetno, a drugačije tumačenje Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 3579118792 Ili je to ili je "aj da spakujemo neke poetske reči da prate C G Dm Am F C G".
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Guest Wed May 06, 2020 11:57 am

    ja po tom drugom modelu tumačim sve

    ej dejvide kako da završimo seriju, ma samo ugasi svetlo šta koj moj

    dve decenije posle toga i dalje ljudi pišu tumačenja šta znači kraj soprano sage
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 06, 2020 12:00 pm

    Erős Pista wrote:Da, ovo je kao ona tumacenja pesama EKV po kojima su sve O DROZI!

    Najslabiji deo teksta je onaj gde kaze kako CIA namerno dopusta sverc droge u SR i CG kako bi omogucili rast i tako odrzali svoje omiljene diktatore na vlasti. Pa onda Pinoce, Somoza itd. To nisu argumenti ni za sta, to je za ispred dragstora.


    That said, mislim da je u pravu kad kaze da postajemo uznemirujuce slicni zemljama Juzne Amerike, kao i da je isprepletenost rezima u SR i MNE sa narko klanovima jos veca nego sto naziremo i da utice na mnoge odluke ovih rezima. Mislim da je u pravu i sa sever Kosova i njegov uticaj na pregovore.

    To je sve faktor. Tekst je poceo obecavajuce, alo se nije razvio nigde smisleno. Jer to nema sanse da je najvazniji ni unutrasnji ni spoljni razlog zasto je ovako kako je. A istina je da obe operetske autoritarne vlasti, pogotovu srpska, mnogo manje lice na Erdogana, Putina (pogotovu Sija), nego na slicne vlasti u Americas (pa sve vise i na samu US sa Trampom).
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by No Country Wed May 06, 2020 5:20 pm

    Мислим да је Пиштина паралела са Екатарином добро погођена: где има дима има и дроге, а што опет не значи да у њиховим текстовима треба тражити превише смисла, још мање универзално објашњење... било чега. Све “универзалне теорије свега” увек и неизоставно спадају пред драгстор. И Вучић и Мило су мало компликованији случајеви, било би још и помоз-бобе да се држе само на танкој нити америчке геостратешке калкулације (а за коју знамо колико је поуздана и трајна), а иначе могу да их пусте низ воду кад год хоће. Finally, у причи је помало сумњив и тај моменат што смо опет испали некакви шампиони света, нашли смо некакву превару и уградњу па опет експлоатишемо сироту глупаву Европу. Главни смо и најјачи, па макар и у криминалу.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Bluberi Wed May 06, 2020 7:57 pm

    Pričate o liku koji je bio Đelićev savetnik-liberal, pa je odjednom u sebi osetio levičarsku krv, a kada je Borko otišao tamo gde treba da ode, prešaltao se na desnicu, na tvrdi nacionalizam. I tumačite njegov tekst?
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by beatakeshi Wed May 06, 2020 8:10 pm

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 3579118792
    Mislim da ga posle ovoga niko nikad neće citirati.
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by No Country Wed May 06, 2020 8:26 pm

    Bluberi wrote:Pričate o liku koji je bio Đelićev savetnik-liberal, pa je odjednom u sebi osetio levičarsku krv, a kada je Borko otišao tamo gde treba da ode, prešaltao se na desnicu, na tvrdi nacionalizam. I tumačite njegov tekst?
    Анђеле? Изгледа да си лошег сведока звао?
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Somlói Galuska Wed May 06, 2020 9:05 pm

    Zanimalo me je, pre svega ono što sam izdvojio. Uzdržavam se od toga da pričam ko je kriminalac a ko ne, pošto zaista ne znam to.

    Usput https://balkaninsight.com/2020/05/06/freedom-house-serbia-montenegro-hungary-no-longer-democracies/?fbclid=IwAR37U1dwidnS5tg_URZaS4WqDHiVy4fKCw75ErS_QKpIWs4JWNuC46kvm4k
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Guest Wed May 06, 2020 10:05 pm

    Prva stvar je kriminalni novac koji se u CG stvara preko tgovine drogom ali ne može tamo da ostane i da se opere pa se izvozi (i) u Srbiju. Čitaj Šarići i zemlja po Vojvodini, npr, ili Zlatibor (planina, ne Lončar). 

    Sad i tu ima razlika jer ima kriminalaca i kriminalaca. Šarići su za ostatke kavača i škaljaraca bili gospoda, ako ništa bar su puštali pare u širi opticaj, zidali i pomagali sve i svašta, ovi troše pare na svoje skrivanje, kola i kurve. Ne da je nešto bitno ali ajde.

    CG mreža po Beogradu je druga stvar, to je heterogeno. Ali je Milovo prisustvo u Beogradu novcem i vezama neuporedivo jače od bilo kakve srpske političke priče u CG pa i svega skupljeno na kamaru da se računa, što je donekle i logično s obzirom na migratorna kretanja ako ni zbog čega drugog. SPC je drugačija liga od toga, pa stoga i ne poredim.

    Nije ovde Todorić ništa suštinski omašio.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 06, 2020 10:08 pm

    ma nije omasio kad je rec konkretno o tome. 

    al nije to cela prica, onako kako proizilazi iz njegovog teksta. hocu da kazem - jako je sve uprostio i sveo na nesto sto je vazno, ali...
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by beatakeshi Wed May 06, 2020 10:15 pm

    Topik je MNE zaključao, ostalo je brukanje.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Somlói Galuska Wed May 06, 2020 10:29 pm

    Ja mislim da je, u stvari, postojanje likova kao Čeda, Čanak, ili, što da ne, Vuk u visokoj politici, potpisivanje nekakvih apela kojima se dijagnostifikuju međunarodni odnosi i međudržavna politika, fenomen kojem je potrebno bar nekakvo koherentno objašnjenje, jer:

    - svi pobrojani su odavno politički mrtvi
    - istoveremeno su i jako kompromitovani

    Recimo, da neko kaže za Vulina da ga je na mesto ministra doveo DB, niko normalan na forumu se ne bi bunio i to bi bilo potpuno razumljivo. Istina je, međutim, da Čeda, Čanak ili Vuk Drašković u 2020. nisu ništa manje bizarne pojave od njega.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Guest Wed May 06, 2020 10:37 pm

    Čanak je DB.  Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 2304934895
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by kondo Wed May 06, 2020 10:39 pm

    beatakeshi wrote:Topik je MNE zaključao, ostalo je brukanje.

    kasniš momčino


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by beatakeshi Wed May 06, 2020 10:58 pm

    Ne, samo ponavljam mudre reči.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed May 06, 2020 11:31 pm

    Aj malo za mene neukog ovo o migratornim kretanjima što je kosmonaut pomenuo. Kako to funkcioniše, kako gradjanin susedne zemlje može da dobije dozvolu za boravak i/ili rad u Srbiji? Evo recimo dodje gradjanin CG u BG i diplomira atomsku fiziku, prava i zaposli se u Vinči kod strika u advokatskoj firmi Mandić i sin. Onda sa potvrdom o zaposlenju ode u MUP i dobije dozvolu za rad? To je to? Ili postoje neke začkoljice?
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Guest Wed May 06, 2020 11:34 pm

    Ne znam ja te administrativne stvari.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed May 06, 2020 11:42 pm

    Pa ima na ovoj temi i gradjana CG, mogu i oni da kažu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    Crna Gora - okupacija & apel - Page 7 Empty Re: Crna Gora - okupacija & apel

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 2:36 am